[Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa lui "Iedi"?

Poll ended at 03 Noi 2017, 23:11

3 puncte, back on track
17
59%
1 punct, inca suntem sub efectul esecului cu FCSB
8
28%
0 puncte, o facem pe aia grea
4
14%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Noi 2017, 23:52

Consider ca acest meci a fost pierdut (da, am pierdut 2 puncte!) de catre Calancea si aparare. Singurul care a aratat a fundas central a fost Popov, dupa parerea mea. Pacat ca mosu' nu mai poate ca in tinerete...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 03 Noi 2017, 23:58

Intreaga aparare trebuie reevaluata in iarna. Pana atunci sa luam cat mai multe puncte, sa stam aproape de primele 2. Lupta grea e in playoff.

sorin107

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 03 Noi 2017, 23:59

Jimmy Darmody scrie:Toata lumea considera ca meciul cu Juventus este castigat....mare greseala
Nu-l consider castigat, am uitat de el :)

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 04 Noi 2017, 00:15

LiviuB scrie:
03 Noi 2017, 23:04
marius_vl scrie:
03 Noi 2017, 22:47
Mangia principalul vinovat pt acest esec jenant! o rusine sa-ti bati joc de toata lumea si sa insisti cu calancea si cu screciu! o rusine ce-a facut italianul in seara asta,O RUSINE, SI-A BATUT JOC DE SUPORTERI! a sters tot ce-a facut pana acum in seara asta, tot!
bah, cand va vad cu astfel de mesaje mor, pana acum 2 etape era foarte bun, acum e prost.
hai draq sa avem echilibru. ce draq sa mai faca antrenorul cand sunt gafele astea in aparare?!! cand fundasii dau pe langa minge in halul asta?!!! cand Calancea este intr-o forma atat de slaba.... poate singura vina este ca l-a bagat in poarta.
il mai vad si pe boul asta de vama... auzi, jucatorii joaca ce stiu, nu se vede o relatie de joc!!!! pai sa vada faza de la golul 2. repede se grabesc sa bage jordeaua, dar mor cand vad ca si pe forum sunt multi care musca astfel de momeli.
Da... jucatorii joaca din ce i-a invatat nea gigi somnorici. vama e un [cenzurat] cu ochi. nu mai are de unde suge si tot spera si el ca o sa il bage unul cu bani in seama, dar s-a cam prins lumea cate parale face

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 04 Noi 2017, 00:27

Si eu sunt de părere ca trebuie sa ia o pauza Cala. Nu mi s-a părut neaparat ca a greșit la goluri, dar mi se pare foarte nesigur. Nu știu ce se întâmpla, jocul lui de picior este absolut infernal, era sa o comita grav când l-a lovit pe Ioniță si a sărit mingea cu noroc la noi. Merita încercat cu Popica in momentul asta. Cam asta ar fi șansa lui sa dovedească dacă are într-adevăr valoare. In play-Off, ma tem ca ar fi prea târziu pt experimente cu portari.

In alta ordine de idei, nu el a pierdut punctele. Nu azi. Apărarea este dezastruoasa, Datkovic a intrat parca special ca sa justifice de ce a început meciul pe banca. Popov s-a descurcat onorabil atât cât a jucat.

La mijloc scârțâim tare cu Screciu acolo. Il apreciez foarte mult, e tânăr, talentat si cu capul pe umeri, dar mai trebuie lucrat mult cu el pana sa ajungă sa fie util echipei in poziția aceea. Burlacu e mult mai in forma si trebuie băgat U-21 titular, in locul unuia dintre cei trei pitici, dintre care baluta pare cel mai ieșit din forma.

In final, nu e un capăt de lume eșecul de azi. Am încredere ca Mangia vede si el lucrurile acestea si le va corecta si nu as neglija faptul ca am fost lipsiți de aportul lui zlatinski in ultimele meciuri si dacă se mai recuperează vreodată si al lui rossi, care părea a fi cel mai profilat pe jocul de creație la mijloc.

Tot înainte!! ucv

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 04 Noi 2017, 00:31

Eu cred ca fundasii din lot au valoare. Pe undeva ced ca Mangia greseste insistand cu sistemul asta cu trei fundasi.... e clar un sistem in care iti trebuie 2 oameni tari la mijloc si azi mateiu a fost subtire iar Screciu e necopt. Lipsa lui Zlatinski conteaza foare mult in impresia lasata in sistemul asta de aparare, bulgarul reusea sa faca treaba murdara acolo in fata liniei de fundasi si era mai putina presiune. Bancu si Martic stau prea in fata astfel ca presiunea e mare pe cei trei si din benzi. Azi era chiar sa zic ca nu s-au descurcat rau dar ultima impresie, aia din ultimele 20 de minute e prea puternica. Si mai vad o problema in faptul ca Nicolai, pe langa ca nu ii mai iese nimic, nu reuseste sa comunice cu fundasii.... nu reuseste sa ii organizeze mai ales la fazele fixe. Pentru mine asta e cea mai mare problema cu Calancea, lipsa talentului de a-si organiza apararea. Stam foarte prost la fazele fixe unde portarul are un rol crucial. Noi cea mai buna perioada cu apararea am avut-o cand era Pufi in poarta, care deinu era deloc un portar senzational, avea talentul asta de a-si organiza apararea.
Sarbul ala de e rezerva mi se pare slab tare, dar mi s-a parut mult peste Cala la jocul de picior. Macar atat si tot ar fi un plus. Popescu cred ca s-ar descurca si el decent
Hai sa zicem ca altadata am fi spus bogdaproste cu un punct la astia, e un teren care nu ne prieste in general

LiviuB

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Noi 2017, 00:55

partea proasta e ca greselile sunt nefortate, Datkovic sare pe langa minge, se da pe langa minge, se face marcaj prost... asta e deranjant.
pentru a juca cu 3 fundasi iti trebuie 3 oamnei inteligenti, siguri pe ei

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 04 Noi 2017, 01:09

Inca ceva. Avem o galerie superba la meciurile din deplasare. Se canta mult, diversificat si frumos! felicitari, baieti.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 04 Noi 2017, 01:22

Vinovatul acestui meci este Mangia, el a insistat cu leguma de Calancea.
Nu stiu cine i-a facut statuie, dar in punctul meu de vedere el n-a facut nimic senzational, lotul stiintei este de top3. Pai cand tu ai al 3lea lot din tara dupa fcsb si cfr, conditii, salarii platite la timp si te lupti cu echipe aflate in insolventa, faliment, restantiere si toate astea, ce e asa fantastic in ce a facut italianul.
Privesc cu mâhnire la o parte din voi, oamenilor suntem Universitatea Craiova, nu Chiajna. Ce este asa fenomenal ca am batut echipe ca Juventus si Sepsi? Pai noi am ajuns sa ne bucuram ca batem pe Sepsi si dupa sa mergem pe burta cand luam 5 de la fcsb?

Mangia in astfel de meciuri isi da examenele si vedem daca poate sau nu. El astazi a avut un examen si din pacate l-a picat. Echipa era intr-o criza si trebuia sa ne arate clasa lui de antrenor ca poate sa o scoata, dar el ce a facut, a repetat aceleasi greseli folosind acelasi portar, aceeasi mediocra organizare defensiva, etc.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 04 Noi 2017, 01:24

hai sa nu ne mai jignim
e loc pt orice opinie aici
in rest: #PopicaTitular :up:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Noi 2017, 01:52

Iar i-ati dat voi astuia pe forum? Sa-i spuna cineva acestui individ ca Mangia baga in poarta portarul recomandat de Multescu jr. Adica copilul aluia ce vrea el sa ii ridice statuie...
Si, personal, as incepe sa caut inca de pe acum un antrenor cu portarii.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 04 Noi 2017, 02:55

un meci ciudat in care nu am jucat nici prost, nici bine. din pacate am redevenit o echipa naiva si ne-a cam parasit si norocul. rezultatul cu oile si egalul asta zdruncina rau de tot increderea jucatorilor. apararea noastra in varianta asta cu 3 fundasi pare sinucigasa, ii inteleg doirina de continuitate a lui Mangia dar sa ai continuitate in ceva rau nu e tocmai o idee buna. acelasi lucru si cu Cala, inteleg ca vor sa ii dea incredere dar, frate, nu functioneaza. imi pare rau pentru el ca om dar evolutiile lui sunt cel mult mediocre ceea ce ma face sa ma intreb: chiar nu merita si Popica o sansa? insa increderea in Mangia nu mi-am pierdut-o, sunt convins ca poate sa remedieze situatia.

mi-au placut mult Popov si Screciu, ma bucur mult ca Datkovic e doar imprumutat. Mitrita are momente cand e genial dar are si momente in care isi pierde concentrarea. Gustavo nu iese in evidenta dar este extrem de util, Mateiu parca si el a mai scazut tempoul. e timpul ca baietii sa puna capul in pamant, sa stranga din dinti si sa munceasca mai mult ca oricand. avem mare nevoie de Zlatan la mijloc, avem nevoie de ambitia si determinarea lui.

galeria de nota 10, peste prestatia echipei apld jos palaria pentru cei care au facut deplasarea.

pe forum sunt unii care abea astepta ca echipa sa mearga prost sa inceapa sa injure si sa faca spume cu tastatura-n brate.. atmosfera pe forum este exemplul perfect de "asa nu!", atmosfera din sectorul oaspete din seara asta exemplu perfect de "asa da!".

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 04 Noi 2017, 07:39

Echipa trece printr-o perioada mai putin buna fata de cea de pana la meciul cu Steaua, atata tot.
Noi in loc sa ne intrecem in a pune antrenorul si jucatorii la colt, mai bine am face ce fac adevaratii suporteri: incurajeaza si la bine, dar mai ales la greu.
Terminati-va cu chestii "e bataie de joc" si alte expresii din-astea in care vezi doamne noi astia de pe margine ne pricepem maxim si antrenorii sunt prosti, ca si jucatorii.
Pe de alta parte, nici macar nu e rau, suntem sus, nu avem emotii cu intrarea in Playoff, si, odata si-odata tot o sa jucam pe Oblemenco. Astea ar trebui sa fie motive de bucurie, mandrie si incredere, nu de jeluiala.
Cica cine suntem noi sa ne bucuram ca batem Sepsi. Craiova suntem, si nu am stat asa bine din 94. De obicei trageam la retrogradare de atunci. Singura exceptie 2008 cu Napoli.
M-a enervat foarte rau marele Dinu Vama cu discursul lui la distrugere fata de antrenori si lot, cum ar veni el daca ar fi ar rezolva instant aceste probleme. Cam asa sunt si unii pe aici, din pacate.
Ma gandesc ca Popica nu da satisfactie la antrenamente, altfel nu stiu nici eu de ce nu apara deloc.
Acelasi lucru cu Barbut, care nu prinde minute deloc.
Dar e timp. Anul trecut nu existau variante la schimbari, acum nu avem variante sa ajunga sa joace toti.

LiviuB

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Noi 2017, 08:05

judecand la rece, rezultatul este foarte bun, era important sa pastram distanta fata de astra.
in rest... nu stiu ce examen nu a trecut Mangia...

sorin107

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Noi 2017, 08:50

ironia e ca, pozitia pe care o consideram cea mai acoperita - cea de fundas central - nu ne satisface deloc. noi in vara ceream atacanti si uite ca stam rau cu apararea. si cu portarii.

Închis