[Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa lui "Iedi"?

Poll ended at 03 Noi 2017, 23:11

3 puncte, back on track
17
59%
1 punct, inca suntem sub efectul esecului cu FCSB
8
28%
0 puncte, o facem pe aia grea
4
14%
 
Total votes: 29

ozzy

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 04 Noi 2017, 08:55

Un singur regret am după meciul de aseară: că nu am reușit nici de data asta să ajung alături de minunata noastră galerie de deplasare. Cred că nu întâmplător avem rezultate mult mai bune în deplasare decât acasă. Afară avem o galerie care face ceea ce trebuie să facă o galerie, pe când acasă se umple stadionul (mă rog, vorba vine, că nu se umple niciodată) de specialiști din ăștia de care avem și pe forum care de-abia așteaptă ocazia să înceapă cu luat pe toată lumea la măciucă.
Mi-ar plăcea foarte mult ca ăștia care o tot dau cu ”noi suntem Craiova” să-mi explice și mie ce vor să spună cu asta. Pentru că da, e clar că noi suntem Craiova, scrie și pe tricouri, dar dacă mă uit la istoria recentă, cum să vă zic, mai curând m-aș aștepta să-i aud pe ăia de la Astra înjurând că ”noi, Astra, am ajuns să facem egal acasă cu Craiova?”
Nu știu dacă am mai spus-o sau doar am mai gândit-o, dar în orice caz o spun acum: cei mai mulți dintre voi îl înjură pe mititelu dar, dacă ar avea ocazia să ajungă și ei patroni ai echipei, s-ar comporta fix ca el. După primul egal, ar începe să considere că știu mai mult fotbal decât prostovanul ăla de pe bancă și ar începe să-i facă el echipa. Bineînțeles că ar aduce și cel puțin 3-4 antrenori pe sezon, până ar găsi unul care să facă echipa exact cum le zice el.
Băi, dacă se făcea echipa pe forum, Băluță juca de doi ani la altă echipă (bine, văd că unii l-ar da afară și acum), iar pe Martic, după primul meci, ăla de la CFR, îl trimiteam înapoi acasă, că noi suntem Craiova.
Nu vă mai purtați de parcă am făcut egal acasă cu Sepsi, Astra nu e o echipă slabă, a părut aseară o echipă modestă pentru că noi, ăia praf cum zic unii, i-am făcut să pară așa mai mult de trei sferturi din meci. Ok, trebuia să câștigăm, n-a fost să fie, dar hai să nu mai judecăm totul doar după scor. Eu nu-mi aduc aminte să fi fost noi vreodată acasă la Astra și să dominăm jocul atât de clar. Nici măcar când i-am bătut anu trecut.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 04 Noi 2017, 09:29

Avem 2 saptamani sa reglam unele lucruri care nu au mers în ultimile 2 meciuri, deși aseară nu am jucat asa de rau, doar rezultatul nu a fost multumitor. Am stat pe ei, i-am dominat dar nu stiu ce s-a întâmplat după eliminarea ăluia. Trebuia să câștigăm dar se mai întâmplă și necazuri de astea. Cred ca daca toți trag tare vom reuși să fim în top 3 la finalul campionatului. Galeria-superba ! Abia astept meciurile de la Craiova sa vadă toti ce inseamna Universitatea!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 04 Noi 2017, 09:33

ozzy scrie:
04 Noi 2017, 08:55
Un singur regret am după meciul de aseară: că nu am reușit nici de data asta să ajung alături de minunata noastră galerie de deplasare. Cred că nu întâmplător avem rezultate mult mai bune în deplasare decât acasă. Afară avem o galerie care face ceea ce trebuie să facă o galerie, pe când acasă se umple stadionul (mă rog, vorba vine, că nu se umple niciodată) de specialiști din ăștia de care avem și pe forum care de-abia așteaptă ocazia să înceapă cu luat pe toată lumea la măciucă.
Mi-ar plăcea foarte mult ca ăștia care o tot dau cu ”noi suntem Craiova” să-mi explice și mie ce vor să spună cu asta. Pentru că da, e clar că noi suntem Craiova, scrie și pe tricouri, dar dacă mă uit la istoria recentă, cum să vă zic, mai curând m-aș aștepta să-i aud pe ăia de la Astra înjurând că ”noi, Astra, am ajuns să facem egal acasă cu Craiova?”
Nu știu dacă am mai spus-o sau doar am mai gândit-o, dar în orice caz o spun acum: cei mai mulți dintre voi îl înjură pe mititelu dar, dacă ar avea ocazia să ajungă și ei patroni ai echipei, s-ar comporta fix ca el. După primul egal, ar începe să considere că știu mai mult fotbal decât prostovanul ăla de pe bancă și ar începe să-i facă el echipa. Bineînțeles că ar aduce și cel puțin 3-4 antrenori pe sezon, până ar găsi unul care să facă echipa exact cum le zice el.
Băi, dacă se făcea echipa pe forum, Băluță juca de doi ani la altă echipă (bine, văd că unii l-ar da afară și acum), iar pe Martic, după primul meci, ăla de la CFR, îl trimiteam înapoi acasă, că noi suntem Craiova.
Nu vă mai purtați de parcă am făcut egal acasă cu Sepsi, Astra nu e o echipă slabă, a părut aseară o echipă modestă pentru că noi, ăia praf cum zic unii, i-am făcut să pară așa mai mult de trei sferturi din meci. Ok, trebuia să câștigăm, n-a fost să fie, dar hai să nu mai judecăm totul doar după scor. Eu nu-mi aduc aminte să fi fost noi vreodată acasă la Astra și să dominăm jocul atât de clar. Nici măcar când i-am bătut anu trecut.
o:
Cea mai postare
De cand urmaresc cm.ro
Merci
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 04 Noi 2017, 09:34

SergyuR scrie:
UneKa scrie:
04 Noi 2017, 01:22
Vinovatul acestui meci este Mangia, el a insistat cu leguma de Calancea.
Nu stiu cine i-a facut statuie, dar in punctul meu de vedere el n-a facut nimic senzational, lotul stiintei este de top3. Pai cand tu ai al 3lea lot din tara dupa fcsb si cfr, conditii, salarii platite la timp si te lupti cu echipe aflate in insolventa, faliment, restantiere si toate astea, ce e asa fantastic in ce a facut italianul.
Privesc cu mâhnire la o parte din voi, oamenilor suntem Universitatea Craiova, nu Chiajna. Ce este asa fenomenal ca am batut echipe ca Juventus si Sepsi? Pai noi am ajuns sa ne bucuram ca batem pe Sepsi si dupa sa mergem pe burta cand luam 5 de la fcsb?

Mangia in astfel de meciuri isi da examenele si vedem daca poate sau nu. El astazi a avut un examen si din pacate l-a picat. Echipa era intr-o criza si trebuia sa ne arate clasa lui de antrenor ca poate sa o scoata, dar el ce a facut, a repetat aceleasi greseli folosind acelasi portar, aceeasi mediocra organizare defensiva, etc.
O singura intrebare. Unde ai fost pana pe 29 noiembrie, de ce ai aparut atunci?

In rest va demonstrez tuturor ca nu sunteti deloc consecventi in ceea ce sustineti. Penibilitatile de genul injuraturilor voastre poate merg in alta parte. Cretinatatile sustinute despre Devis nu le comentez. Pot doar sa va spun ca sunteti niste dobitoci, niste oameni care se uita la fotbal ca sa fie si ei in centrul atentiei. Mergeti si revarsati-va frustrarile unde vreti voi, injurati-va rudele de gradul II daca viata voastra nu va aduce satisfactie. Nu trebuie sa asteptati jumatate de an ca sobolanii sa iesiti la lumina. Trebuia sa iesiti in **** mea in fata dupa meciul de la Chiajna sa spuneti raspicat: "mangia e un pizzetar care habar nu are fotbal". Dar nu, voi sunteti niste oportunisti de cea mai joasa speta. Da, chiar nu imi vine sa cred ca vorbesc asa de "suporteri" (pana la proba contrarie trebuie sa va numesc asa) ai Stiintei. Dar astia sunteti. Stati toata ziua, dati din gura ca tatele. Voi sunteti intr-o criza profunda de personalitate, oameni care ati tacut atata timp si ati aparut la prima infrangere. Ma repet, dar cuvantul sobolani va caracterizeaza cel mai bine.

Imi e scarba sa mai intru pe acest forum. Imi e scarba de voi, imi e scarba de toti cei care aveti pretentii de mari suporteri dar nu va stiu la fata. Va stiti, va simtiti, mult succes, vedeti ca urmeaza acum un amical, sa le dam la **** tuturor. Ah si daca se poate, cel mai tare lui Screciu. Are 17 ani, merita cel mai tare. Vai de capul vostru ba. Cand va citesc parca mi se face dor de booveni. Am ajuns sa asociez momentele in care intru aici cu momentele de pe fb cu baietii lui gabi.

Hai ca poate reusim sa bem o bere sa imi dau seama de unde vine prostia voastra, e naturala sau sunteti irascibili. Desi nu cred. **** voua astora care va permiteti. Stiu suntem forum, e o tara democrata, puteti avea pareri. Dar si eu pot sa va dau ****, e la fel. si in special **** celui ce a scris mesajul citat. Sobolanule!
Exact ce voiam sa exprim și eu, și am spus-o de multe ori.
Imagine Imagine Imagine Imagine
JustME scrie:un meci ciudat in care nu am jucat nici prost, nici bine. din pacate am redevenit o echipa naiva si ne-a cam parasit si norocul. rezultatul cu oile si egalul asta zdruncina rau de tot increderea jucatorilor. apararea noastra in varianta asta cu 3 fundasi pare sinucigasa, ii inteleg doirina de continuitate a lui Mangia dar sa ai continuitate in ceva rau nu e tocmai o idee buna. acelasi lucru si cu Cala, inteleg ca vor sa ii dea incredere dar, frate, nu functioneaza. imi pare rau pentru el ca om dar evolutiile lui sunt cel mult mediocre ceea ce ma face sa ma intreb: chiar nu merita si Popica o sansa? insa increderea in Mangia nu mi-am pierdut-o, sunt convins ca poate sa remedieze situatia.

mi-au placut mult Popov si Screciu, ma bucur mult ca Datkovic e doar imprumutat. Mitrita are momente cand e genial dar are si momente in care isi pierde concentrarea. Gustavo nu iese in evidenta dar este extrem de util, Mateiu parca si el a mai scazut tempoul. e timpul ca baietii sa puna capul in pamant, sa stranga din dinti si sa munceasca mai mult ca oricand. avem mare nevoie de Zlatan la mijloc, avem nevoie de ambitia si determinarea lui.

galeria de nota 10, peste prestatia echipei apld jos palaria pentru cei care au facut deplasarea.

pe forum sunt unii care abea astepta ca echipa sa mearga prost sa inceapa sa injure si sa faca spume cu tastatura-n brate.. atmosfera pe forum este exemplul perfect de "asa nu!", atmosfera din sectorul oaspete din seara asta exemplu perfect de "asa da!".
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

[Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 04 Noi 2017, 09:39

SergyuR scrie:
UneKa scrie:
04 Noi 2017, 01:22
Vinovatul acestui meci este Mangia, el a insistat cu leguma de Calancea.
Nu stiu cine i-a facut statuie, dar in punctul meu de vedere el n-a facut nimic senzational, lotul stiintei este de top3. Pai cand tu ai al 3lea lot din tara dupa fcsb si cfr, conditii, salarii platite la timp si te lupti cu echipe aflate in insolventa, faliment, restantiere si toate astea, ce e asa fantastic in ce a facut italianul.
Privesc cu mâhnire la o parte din voi, oamenilor suntem Universitatea Craiova, nu Chiajna. Ce este asa fenomenal ca am batut echipe ca Juventus si Sepsi? Pai noi am ajuns sa ne bucuram ca batem pe Sepsi si dupa sa mergem pe burta cand luam 5 de la fcsb?

Mangia in astfel de meciuri isi da examenele si vedem daca poate sau nu. El astazi a avut un examen si din pacate l-a picat. Echipa era intr-o criza si trebuia sa ne arate clasa lui de antrenor ca poate sa o scoata, dar el ce a facut, a repetat aceleasi greseli folosind acelasi portar, aceeasi mediocra organizare defensiva, etc.
O singura intrebare. Unde ai fost pana pe 29 noiembrie, de ce ai aparut atunci?

In rest va demonstrez tuturor ca nu sunteti deloc consecventi in ceea ce sustineti. Penibilitatile de genul injuraturilor voastre poate merg in alta parte. Cretinatatile sustinute despre Devis nu le comentez. Pot doar sa va spun ca sunteti niste dobitoci, niste oameni care se uita la fotbal ca sa fie si ei in centrul atentiei. Mergeti si revarsati-va frustrarile unde vreti voi, injurati-va rudele de gradul II daca viata voastra nu va aduce satisfactie. Nu trebuie sa asteptati jumatate de an ca sobolanii sa iesiti la lumina. Trebuia sa iesiti in **** mea in fata dupa meciul de la Chiajna sa spuneti raspicat: "mangia e un pizzetar care habar nu are fotbal". Dar nu, voi sunteti niste oportunisti de cea mai joasa speta. Da, chiar nu imi vine sa cred ca vorbesc asa de "suporteri" (pana la proba contrarie trebuie sa va numesc asa) ai Stiintei. Dar astia sunteti. Stati toata ziua, dati din gura ca tatele. Voi sunteti intr-o criza profunda de personalitate, oameni care ati tacut atata timp si ati aparut la prima infrangere. Ma repet, dar cuvantul sobolani va caracterizeaza cel mai bine.

Imi e scarba sa mai intru pe acest forum. Imi e scarba de voi, imi e scarba de toti cei care aveti pretentii de mari suporteri dar nu va stiu la fata. Va stiti, va simtiti, mult succes, vedeti ca urmeaza acum un amical, sa le dam la **** tuturor. Ah si daca se poate, cel mai tare lui Screciu. Are 17 ani, merita cel mai tare. Vai de capul vostru ba. Cand va citesc parca mi se face dor de booveni. Am ajuns sa asociez momentele in care intru aici cu momentele de pe fb cu baietii lui gabi.

Hai ca poate reusim sa bem o bere sa imi dau seama de unde vine prostia voastra, e naturala sau sunteti irascibili. Desi nu cred. **** voua astora care va permiteti. Stiu suntem forum, e o tara democrata, puteti avea pareri. Dar si eu pot sa va dau ****, e la fel. si in special **** celui ce a scris mesajul citat. Sobolanule!
Mai clar nici nu se putea! Să trăiești Sergiu!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 04 Noi 2017, 09:57

Mai fratilor...nu inteleg criticile asa de acerbe!Am jucat 70 min f bine..astra nu avea reactie,si este echipa de play-off....Intr-adevar,apararea scartaie,dar atacul merge uns.Sunt acum 2 sapt de pauza,mai merge reglat ceva..pe urma meci de antrenament cu juventus si apoi niste examene grele.Am incredere in antrenor si echipa...o sa vedeti ca batem si pe viitorul,cfr si minim egal cu botosani.

iuli

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 04 Noi 2017, 10:14

e plin pamantul de oameni inteligenti,care stau in timpul jocurilor pe forum sau feisbuc si injura cu spume dar nu au stres praful de pe scaun la stadion in viata lor.
Freak o:

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 04 Noi 2017, 14:25

Un rezultat bun dupa un joc bun. Se putea si mai bine daca stiam sa gestionam ultimele 15 minute.

PS Uite-asa, cum apar cretinii pe la noi pe forum o sa apara si minunata peluza sud reloaded ca sa se pise pe tot ce au facut bun cei de la nord in toti anii astia grei...
C O P A C U LImagine

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 04 Noi 2017, 14:35

ozzy scrie:
04 Noi 2017, 08:55
Un singur regret am după meciul de aseară: că nu am reușit nici de data asta să ajung alături de minunata noastră galerie de deplasare. Cred că nu întâmplător avem rezultate mult mai bune în deplasare decât acasă. Afară avem o galerie care face ceea ce trebuie să facă o galerie, pe când acasă se umple stadionul (mă rog, vorba vine, că nu se umple niciodată) de specialiști din ăștia de care avem și pe forum care de-abia așteaptă ocazia să înceapă cu luat pe toată lumea la măciucă.
Mi-ar plăcea foarte mult ca ăștia care o tot dau cu ”noi suntem Craiova” să-mi explice și mie ce vor să spună cu asta. Pentru că da, e clar că noi suntem Craiova, scrie și pe tricouri, dar dacă mă uit la istoria recentă, cum să vă zic, mai curând m-aș aștepta să-i aud pe ăia de la Astra înjurând că ”noi, Astra, am ajuns să facem egal acasă cu Craiova?”
Nu știu dacă am mai spus-o sau doar am mai gândit-o, dar în orice caz o spun acum: cei mai mulți dintre voi îl înjură pe mititelu dar, dacă ar avea ocazia să ajungă și ei patroni ai echipei, s-ar comporta fix ca el. După primul egal, ar începe să considere că știu mai mult fotbal decât prostovanul ăla de pe bancă și ar începe să-i facă el echipa. Bineînțeles că ar aduce și cel puțin 3-4 antrenori pe sezon, până ar găsi unul care să facă echipa exact cum le zice el.
Băi, dacă se făcea echipa pe forum, Băluță juca de doi ani la altă echipă (bine, văd că unii l-ar da afară și acum), iar pe Martic, după primul meci, ăla de la CFR, îl trimiteam înapoi acasă, că noi suntem Craiova.
Nu vă mai purtați de parcă am făcut egal acasă cu Sepsi, Astra nu e o echipă slabă, a părut aseară o echipă modestă pentru că noi, ăia praf cum zic unii, i-am făcut să pară așa mai mult de trei sferturi din meci. Ok, trebuia să câștigăm, n-a fost să fie, dar hai să nu mai judecăm totul doar după scor. Eu nu-mi aduc aminte să fi fost noi vreodată acasă la Astra și să dominăm jocul atât de clar. Nici măcar când i-am bătut anu trecut.
Ce echipa avea astra anul trecut si ce echipa are acum? Noi ce echipa aveam anul trecut si ce echipa aven acum?
E o diferenta imensa, astra a disparut din punct de vedere valoric, iar noi am crescut.

In schimb se continua ideea cu Mangia care e mare antrenor si face senzatie, inclusiv aseara cum a dirijat el echipa tactic si n-am lasat marea echipa giurgiuveana sa joace. Se uita a mentiona faptul ca Astra pana aseara in ultimele 5 meciuri castigase 5 puncte cu rezultate excelente: egal cu Sepsi si infrangeri cu Timisoara si Voluntari, deci noi chiar am.avut un adversar serios aseara, noroc cu Mangia.
Cat despre noi suntem Universitatea, e.cu atat mai puternic acest lucru daca luam in calcul adversarele mediocre din liga intai. Asistam la un campionat insolvent si falimentar in care exista 3 echipe care au lot si conditii, fcsb, cfr si stiinta, deci ce mari performante a facut acest italian? Asta e performanta ca bati Chiajna, Iasi, Timisoara, Sepsi si Medias? Pai echipele astea abia au bani sa faca deplasarile, iar tu cu conditii daca ii bati nu e nimic spectaculos.
Im campionatul asta si daca era antrenor Mogo mai jos de locul 3 nu putea sa vina pt ca sunt doar 2 echipe in campionat, restul se lupta sa supravietuiasca.
Deci acest Mangia ar face bine sa pregateasca echipa sa nu mai arate jalnic in putinele jocuri cand intalneste un adversar mai solid, altfel sa mearga in italia si sa se apuce de pizza.

Si ca tot intreba cineva mai sus unde am fost pana acum, am fost plecat! Am perioade cand locuiesc in Romania si cand locuiesc in afara. Nu mai intrasem de 2 ani pe forum pt ca nu mai venisem in tara de 2 ani.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 04 Noi 2017, 14:59

mare pacat de punctele pierdute dupa un joc dominat de noi in totalitate..daca stiam sa gestionam ultimele 20 minute nu intrau aia in veci la noi in careu...cred ca pana la urma mai rau ne-a facut eliminarea alora, ne-a facut sa credem ca am castigay si poate nivelul de concetrare nu am mai fost acelasi.
legat de Screciu , dupa o prima repriza mai slabuta, in a doua a fost f bun si exact..
Sper ca in meciul urmator sa fie incercat POpescu in poarta, dar nu stiu ce ma face sa cred . ca daca nu va juca titular Calancea , va intra Mitrovic..
Hai Stiinta !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 04 Noi 2017, 15:31

Am mai spus-o, dacă nu e Calancea, o sâ fie Mitrovic. Și asta nu e tocmai bine! Nu înțeleg de ce Popescu nu are loc!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
TrumpD
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 18 Iul 2017, 21:04

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de TrumpD » 04 Noi 2017, 15:52

La 2-3 goluri cate luam pe meci nu vad de ce ne mai chinuim cu amatori gen spahija, datkovici sau calancea si nu bagam ceva tineret de 17-18 ani. Poate mai rasare un talent ceva. Grasu de multescu e inutil, de ce nu este readus silviu lung in lot? Am pierdut 2 puncte inutil. E adevarat ca nu mai putem pierde playofffu, dar daca termini pe locu 4 sau 5 si nu ne continuam activitatea in Europa nu vad asta o mare realizare.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 04 Noi 2017, 20:45

Unii pretinsi suporteri scriu aici exact cum grohaia voma ala ca sa se ranjeasca slugoii.
Negativismul n-a adus nimic bun niciodata. Cu calm si rabdare remediem lipsurile si evoluam.

Progresul adus de Mangia e evident. Dar Calancea si Screciu ar mai trebui odihniti din cand in cand.

Ce se mai aude cu Rossi?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Noi 2017, 21:20

zschortau scrie:
04 Noi 2017, 15:31
Am mai spus-o, dacă nu e Calancea, o sâ fie Mitrovic. Și asta nu e tocmai bine! Nu înțeleg de ce Popescu nu are loc!
Pentru ca Multescu jr. ...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 04 Noi 2017, 21:34

Cea mai buna cura antidepresie pentru un suporter e drumul la stadion. Daca dupa ce mergi la meci si te intalnesti cu alti oameni ca tine care iti devin prieteni pentru 90 de minute, ramai tot cu **** calancea in cap inseamna ca nu esti suporter. Aseara de exemplu am fost foarte bucuros sa vad oameni de 50+, cantand si sarind umar la umar cu noi.
Am remarcat ca unii dintre voi nu aveti deloc o imagine de ansamblu asupra situatiei si probabil ca ati fi fost mai multumiti/fericiti azi daca eram pe 7, dar aveam o serie de victorii decat sunteti acum cand suntem pe 3, dar n-am batut fcsb si astra.

Si o mica anecdota de aseara:
Soferul unui microbuz nu a vrut sa intre la meci si ne-a asteptat in parcare. In timpul meciului a venit la el un baiat nici inalt, nici prea scund, mai slabut asa, cam tiganos, imbracat in negru si a zis ca e cu noi si vrea sa intre si el in microbuz. Soferul fiind prostut l-a lasat singur in microbuz si si-a vazut de ale lui. Paguba a fost mica: niste sandwish-uri si bautura. Ne tot gandim de ieri cine oare se potriveste descrierii si era in timpul meciului prin parcare la Giurgiu.

PS: Va las si o poza de aseara cu un steag facut intr-o perioada cand situatia era chiar nasola, nu ca acum cand facem mofturi ca suntem doar pe 3... Keep Walking!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Închis