[Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa lui "Iedi"?

Poll ended at 03 Noi 2017, 23:11

3 puncte, back on track
17
59%
1 punct, inca suntem sub efectul esecului cu FCSB
8
28%
0 puncte, o facem pe aia grea
4
14%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Noi 2017, 21:55


SLH scrie: Soferul fiind prostut l-a lasat singur in microbuz si si-a vazut de ale lui. Paguba a fost mica: niste sandwish-uri si bautura. Ne tot gandim de ieri cine oare se potriveste descrierii si era in timpul meciului prin parcare la Giurgiu.
Avea inceput de chelie? Ochelari de intelectual?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 04 Noi 2017, 22:20

Poate aveați sandwich-uri cu #mentalitate pentru #veterani.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 04 Noi 2017, 23:13

Bine ca am facut un efort si am terminat toata bautura la dus...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 04 Noi 2017, 23:59

eu vad meciuile pe look si aia lauda jocul Stiintei. in presa se scrie frumos despre cum jucam. un fraier antrenorul asta...
S-a rupt Brazda.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 05 Noi 2017, 02:19

DeuxEx scrie:
04 Noi 2017, 21:55
SLH scrie: Soferul fiind prostut l-a lasat singur in microbuz si si-a vazut de ale lui. Paguba a fost mica: niste sandwish-uri si bautura. Ne tot gandim de ieri cine oare se potriveste descrierii si era in timpul meciului prin parcare la Giurgiu.
Avea inceput de chelie? Ochelari de intelectual?
eu cred ca avea ochelari [miti] , ii era foame saracul

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 06 Noi 2017, 11:49

Gata mah, v-ati mai calmat? E voie sa spun acuma ca am ramas prostii prostilor, si sa va aduc aminte ca TM lui Popica a reusit etapa trecuta sa-i bata pe astrali cu 2-1 tot in superioritate numerica, ceea ce noi, prostii satului, n-am reusit? Ca din cauza lui Calancea era sa luam chiar si bataie? E voie? Ca etapa asta au castigat toate echipele (javrele, oile, viitorul, botosaniul, franele), numai noi am ramas prostii satului si am luat doar un punct desi conduceam cu 2-1 si aveam si un om in plus?

N-am zis ca e vina lui Devis, nu zic ca echipa nu joaca. Zic doar ca din cauza unui portar iesit complet din forma si a unor fundasi naivi, n-am stiut sa tinem de un rezultat favorabil. E voie? Sau devin suporter de rezultat daca fac asta...

conStiinta

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 06 Noi 2017, 12:50

Nu e voie, nu e clar ca tot ei ne-au adus pe 3?! Nu e voie si gata.

ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 06 Noi 2017, 14:37

_T@V_ scrie:
06 Noi 2017, 11:49
Gata mah, v-ati mai calmat? E voie sa spun acuma ca am ramas prostii prostilor, si sa va aduc aminte ca TM lui Popica a reusit etapa trecuta sa-i bata pe astrali cu 2-1 tot in superioritate numerica, ceea ce noi, prostii satului, n-am reusit? Ca din cauza lui Calancea era sa luam chiar si bataie? E voie? Ca etapa asta au castigat toate echipele (javrele, oile, viitorul, botosaniul, franele), numai noi am ramas prostii satului si am luat doar un punct desi conduceam cu 2-1 si aveam si un om in plus?

N-am zis ca e vina lui Devis, nu zic ca echipa nu joaca. Zic doar ca din cauza unui portar iesit complet din forma si a unor fundasi naivi, n-am stiut sa tinem de un rezultat favorabil. E voie? Sau devin suporter de rezultat daca fac asta...
Daca ai folosi o formulare in care expresiile "prostii prostilor" si "prostii satului" nu ar exista si ai folosi altele gen "pacat ca nu am batut Astra" si "sa speram ca din infrangerea asta invatam ceva" cred ca toata lumea ar fi de acord cu tine.
Tu pretinzi ca iti ceri voie sa fi mai "dur", cand de fapt nu te intereseaza cu adevarat daca deranjezi cu comentariile negative, vrei decat sa faci misto de fraierii care sunt "sensibili" si tin cu fatalaii de jucatori, este? E foarte usor sa strici atmosfera, si asta incearca multi de aici, spre surpriza mea placuta, sa transmita, ca noi ca suporteri are trebui sa ramanem pozitivi, nu sa ne apucam sa lovim jucatorii cand au o zi sau mai multe zile la rand mai proaste.
Ce rost au nervii si acuzatiile fata de o echipa care e pe 3 si joaca foarte frumos si eficient, cu mici sincope? Nu ai vazut nimic care sa iti placa in jocul baietilor, inclusiv in meciul cu Astra? Iti doresti sa joace ca CFR si sa bata ca CFR, cu presiune pe arbitrii si milogeala maxima?
Deci, daca chiar ai intrebat de buna credinta daca ai voie sa incepi cu nasoalele, cum ti s-a spus deja, nu ai voie :)

LiviuB

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Noi 2017, 16:15

repet, nu e un capat de tara, am facut egal acasa la o echipa care se afla pe loc de poff. Asa e, este frustrant pentru ca am condus cu 2-1, aveam un om in plus si aveam meciul in mana. dar asta este, trebuia sa o patim ca sa ne trezim, pt ca au mai fost meciuri pe care a fost aproape sa nu le castigam.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 06 Noi 2017, 16:47

Sepsi, Iasi , Chiajna... meciuri in care a fost fix acelasi film. De data asta cu Astra, ne-a parasit bulanul. Nu de tot pentru ca am scos totusi un punct. Mie imi place ce joaca echipa pe faza de atac, dar in aparare e ceva de groaza. Cand vom reusi sa nu mai primim gol(uri) in fiecare etapa putem sa speram la mai mult de o clasare in play-off. Pana atunci HAI Stiinta !!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 06 Noi 2017, 17:24

inca un meci in care, chiar daca rezultatul este sub asteptari, am inscrid din nou de doua ori.
nu tin minte in ultimii 10-15 ani sa fi avut o perioada cu productivitatea asta.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Noi 2017, 17:58

e pacat ca luam gol in momente in care adversarul nu pune mare presiune pe noi... apar gafe la faze simple...
dar una peste alta e foarte bine ca am ajuns la acest nivel. eu unul nu ma asteptam la inceput

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Noi 2017, 11:10

Multescu Jr insista cu Calancia sa-l saboteze pe macaronar la ordinile lu mos tacsu

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 07 Noi 2017, 11:11

Nu stim cum ii cheama pe jucatori dar ne dam cu parerea
C O P A C U LImagine

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 17] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 07 Noi 2017, 22:06

Eu, de exemplu, nu știam că avem un jucător pe nume "Calancia"...

Închis