[amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Moderator: grup_moderatori

care o sa fie rezultatul primului meci de fotbal jucat pe noul stadion Ion Oblemenco?

Poll ended at 10 Noi 2017, 22:11

victorie Stiinta
12
41%
egal
14
48%
victorie Slavia
3
10%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de DeuxEx » 11 Noi 2017, 17:06

Uite, din cauza unuia ca asta de mai sus refuza unii sa se mai implice pe forum...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de White&Blue » 11 Noi 2017, 19:57

Paul scrie:
11 Noi 2017, 07:42
Incredibil de taranoi acesti cehi, nu stiu ce a fost in capul lor, de ce a fost necesar sa ne umileasca. Or fi plecat bucurosi de realizare?
In afara de asta, atmosfera superba, la un meci adevarat va fi ceva de vis.
Nu stiu ce vor face cu gazonul, dar sarea ca glazura.
Probabil ca destul de fericiti avand in vedere ca inainte cu o zi de meci cotele la pariuri erau 1.40-1, 5-X si 6-2 iar in ziua meciului 1.80-1, 3.75-X si 3.90-2 (inca erau bune). Poate exagerez putin cu scenariul dar cei care pariaza bani multi isi ridica semnificativ veniturile cu astfel de cote.
Cat despre gazon, clar e o problema si ma intreb cat de mult ar fi costat sa te informezi la cluburile mari din Europa in legatura cu asta, pentru ca pe majoritatea stadioanelor mari sunt mese de biliard care mai si rezista! Nu vreau sa ii dau dreptate bolnavului de mititelu care spunea ca doar prin insamantare rezista...

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de THE LION » 12 Noi 2017, 00:01

Se pare ca e ceva adevar cu chinezii de la CEFC Energy. Au luat anul asta fostul Rompetrol, Rotaru afaceri in energie. Ar fi extraordinar sa intre in actionariat. Noi am devenit atractivi...
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

JustME

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de JustME » 12 Noi 2017, 01:35

White&Blue scrie:
11 Noi 2017, 19:57
Nu vreau sa ii dau dreptate bolnavului de mititelu care spunea ca doar prin insamantare rezista...
nu e chiar asa Batrane, pe Bernabeu de exemplu s-au pus rulouri si gazonul este impecabil. am mai pus filmuletul pe forum (de prea multe ori) dar sunt multe echipe mari din Europa care merg pe gazon rulou si nu exista probleme, stadionul lui Real fiind cel mai elocvent exemplu. conteaza evident si calitatea rulourilor, nu stiu exact ce s-a folosit la noi dar din cate am inteles in zona portilor sunt chiar rulouri d-alea hibrid care-s practic ce e mai bun pe piata in ziua de azi. trebuie ingrijit cu atentie. chiar as fi curios sa aud o explicatie de la cei care se ocupa de gazon de ce a fost atat de moale si cum or sa remedieze treaba asta pt ca e clar ca e ceva remediabil.

p.s. portarul Slaviei la finalul meciului:

Imagine

sursa pozei: Universitatea Craiova FB
https://www.facebook.com/UCVOficial/

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de White&Blue » 12 Noi 2017, 02:00

JustME scrie:
12 Noi 2017, 01:35
White&Blue scrie:
11 Noi 2017, 19:57
Nu vreau sa ii dau dreptate bolnavului de mititelu care spunea ca doar prin insamantare rezista...
nu e chiar asa Batrane, pe Bernabeu de exemplu s-au pus rulouri si gazonul este impecabil. am mai pus filmuletul pe forum (de prea multe ori) dar sunt multe echipe mari din Europa care merg pe gazon rulou si nu exista probleme, stadionul lui Real fiind cel mai elocvent exemplu. conteaza evident si calitatea rulourilor, nu stiu exact ce s-a folosit la noi dar din cate am inteles in zona portilor sunt chiar rulouri d-alea hibrid care-s practic ce e mai bun pe piata in ziua de azi. trebuie ingrijit cu atentie. chiar as fi curios sa aud o explicatie de la cei care se ocupa de gazon de ce a fost atat de moale si cum or sa remedieze treaba asta pt ca e clar ca e ceva remediabil.
Sper ca ai dreptate, dar daca e asa cum spui, inseamna ca a fost amatorism sau s-a urmarit profitul atunci cand s-a facut achizitia lui. Mai e si varianta ca este amatorism la intretinerea lui, ceea ce ar fi remediabil daca se documenteaza mai bine cei care fac asta. Oricum ar fi sper sa ii dea de cap pentru ca vom lua goluri aproape in fiecare meci iar pentru a castiga cat mai multe puncte avem nevoie de suprafete rapide, trebuie fortat pe punctele noastre forte pentru a masca apararea slaba.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de alex.p » 12 Noi 2017, 13:06

24717 spectatori la meci.

Imagine

Nu stiu daca turnichetii inregistreaza si invitatiile.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de THE LION » 12 Noi 2017, 13:33

Eu am abonament si nu am intrat pe la turnicheti.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de SLH » 12 Noi 2017, 16:19

Foare multi oameni nu au intrat pe turnicheti, cel putin la Nord.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Bobby » 12 Noi 2017, 18:57

Domnu' Horia a incasat ceva in ultimele zile, ca alta explicatie nu am :

https://www.fanatik.ro/horia-ivanovici- ... o-17386939

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de sorialis » 12 Noi 2017, 20:41

U n nemernic, la final tot aduce vorba de ochelarist.... Mulțam muiiiiie~ee, porcule!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de FanStiinta » 13 Noi 2017, 18:45

SLH scrie:
12 Noi 2017, 16:19
Foare multi oameni nu au intrat pe turnicheti, cel putin la Nord.
Asa este. In fata mea au fost 3 baieti cu bilete pe care turnichetii nu le citeau bine.. eu nu am avut probleme cu abonamentul, dar probabil au fost multe cazuri ca astea la bilete.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de DeuxEx » 13 Noi 2017, 19:54

O parte dintre cei care aveau abonamente au intrat separat. Am dat cele doua abonamente pe care le aveam unor apropiati si au intrat fara a le mai verifica cineva.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de romaad » 13 Noi 2017, 21:35

La gazon, problema e de montaj, nu de calitate a ruloului. Cel putin asa cred eu

Închis