[amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Moderator: grup_moderatori

care o sa fie rezultatul primului meci de fotbal jucat pe noul stadion Ion Oblemenco?

Poll ended at 10 Noi 2017, 22:11

victorie Stiinta
12
41%
egal
14
48%
victorie Slavia
3
10%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de valentin0001 » 11 Noi 2017, 09:10

Oare chiar este adevarat zvonul cu chinezii?
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de dantes » 11 Noi 2017, 09:18

Paul, nu ne-a umilit nimeni, de loc. Cehii au jucat asa cum trebuia sa joace o echipa profesionista, cu jucatori care vor sa arate ca merita sa fie titulari. Daca puteau sa ne dea 7 trebuia sa ne dea.
Ne umilim singuri cersind mila. Daca Slavia ne-ar fi tratat cu dispret si condescendenta, ne umileau lasandu-ne sa le dam goluri sau romanescul "gol de onoare". Ma bucur ca n-au facut-o.Asta arata ca ne-au respectat ca adversar.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Paul » 11 Noi 2017, 09:53

O fi cum spui tu, Dantes. Pentru mine insa, daca eram in locul cehilor, ar fi contat si semnificatia meciului, ma gandeam ca nu este doar despre mine totul.
In fine, asta e si nu putem sa schimbam nimic.
Sunt foarte curios acum daca exista urmari legate de chinezii astia.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Noi 2017, 10:09

Ba tata, ce stadion !!!! :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai o: o: o: o: o: o: o: o: ucv ucv ucv
Ba tata, ce suporteri !!! usteag usteag usteag usteag usteag usteag usteag lacrimi de bucurie




Acum,
Inaugurare fara victorie, fara gol, fara ambitie, fara idee, fara meci pregatit ... un esec total ! [miti] [miti]
:-x marcel popescu
Ai inaugurat stadionul cu unii care ti-au dat cu terenul in cap. Mai bine jucai cu FCSB.

Sa spui ca cehii trebuiau sa slabeasca motoarele este o prostie, mai slabe decat le-au lasat nu cred ca puteau :lol: meci penibil, daca lasi rezervele sa joace echipa se bate la retrogradare

Roman cand are de gand sa-si dea drumu la joc ? Campionatul a ajuns deja in POFF.
Barbut nu are ce cauta la Universitatea
Popa e mai slab decat Screech, totul a trecut de el, totul!
Sper ca in iarna asta sa renuntam la Kelic, Roman si Dimitrov - si-au facut treaba pentru noi, le multumim si credem ca au nevoie de o schimbare
Markovic s-a pierdut pe drum, nici viteza nu mai are. E neserios.
Mihaila, Buzan si Alex Popescu au viitor, trebuie sa fie seriosi si sa se maturizeze mai repede,

Fundasii lui Mangia au inceput sa ma plictiseasca in sistemul asta kktenacio .
NOTA ! Locul 2 si 3 te duc in Europa iar cu forma fundasilor din ultimele 5 meciuri acest obiectiv devine fabulatie...

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de valentin0001 » 11 Noi 2017, 11:07

cortinadampezzo scrie:
11 Noi 2017, 10:09
Ba tata, ce stadion !!!! :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai o: o: o: o: o: o: o: o: ucv ucv ucv
Ba tata, ce suporteri !!! usteag usteag usteag usteag usteag usteag usteag lacrimi de bucurie




Acum,
Inaugurare fara victorie, fara gol, fara ambitie, fara idee, fara meci pregatit ... un esec total ! [miti] [miti]
:-x marcel popescu
Ai inaugurat stadionul cu unii care ti-au dat cu terenul in cap. Mai bine jucai cu FCSB.

Sa spui ca cehii trebuiau sa slabeasca motoarele este o prostie, mai slabe decat le-au lasat nu cred ca puteau :lol: meci penibil, daca lasi rezervele sa joace echipa se bate la retrogradare



Roman cand are de gand sa-si dea drumu la joc ? Campionatul a ajuns deja in POFF.
Barbut nu are ce cauta la Universitatea
Popa e mai slab decat Screech, totul a trecut de el, totul!
Sper ca in iarna asta sa renuntam la Kelic, Roman si Dimitrov - si-au facut treaba pentru noi, le multumim si credem ca au nevoie de o schimbare
Markovic s-a pierdut pe drum, nici viteza nu mai are. E neserios.
Mihaila, Buzan si Alex Popescu au viitor, trebuie sa fie seriosi si sa se maturizeze mai repede,

Fundasii lui Mangia au inceput sa ma plictiseasca in sistemul asta kktenacio .
NOTA ! Locul 2 si 3 te duc in Europa iar cu forma fundasilor din ultimele 5 meciuri acest obiectiv devine fabulatie...
Barbut a fost printre putinii care a mai mișcat ceva.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de u2blue » 11 Noi 2017, 11:36

DoRyN scrie:
11 Noi 2017, 08:08
Daca voi credeti ca a fost un meci amical va inselati. A fost doar o etapa de negociere in care trebuie sa iti pui partenerul de negociere in inferioritate.
Nu inteleg ... ce vrei sa spui ?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de romaad » 11 Noi 2017, 12:26

DeuxEx scrie:
10 Noi 2017, 22:30
Mi-a placut Popica, Mateiu (omul meciului in echipa noastra, dupa parerea mea!) si Barbut, foarte motivat. M-a dezamagit Mitrovic (am avut emotii la toate interventiile lui) si Briceag. Atmosfera superba, ma bucur ca o mare parte din juniorii nostri au gustat din atmosfera noului Oblemenco.
Cu toata simpatia, Mitrovic a fost mult peste Popica.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de romaad » 11 Noi 2017, 12:36

Mie nu mi s-a parut ca au vrut sa ne umileasca, dar pana la urma se umileau ei daca nu ne dadeau cu terenul in cap pentru ca ori au fost prea buni, ori noi pra subtiri. Pana la primul gol au fost cel putin trei faze in care nu au vrut sa dea gol, si opinia asta e impartasita si de cei cu care am fost la meci. Atat despre meci, nu are rost sa despicam firul in patru la un amical in care sper ca ati inteles de ce nu prea joaca Popica, Barbut, Briceag si altii. Pentru ca nu au valoarea alora care joaca.
Eu unul m-am simtit umilit doar de ghertoii care au plecat in minutul 60 injurand jucatorii si pe care sper sa nu ii mai vad ever langa mine pe stadion. E plina si Craiova de glory hunter dupa modelul fecesebe care le place sa dea bine in selfie-uri la victorii. La infrangeri, vor spune ca ei nu au reusit sa ajunga pe stadion

DoRyN

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de DoRyN » 11 Noi 2017, 12:45

u2blue scrie:
11 Noi 2017, 11:36
Nu inteleg ... ce vrei sa spui ?
Nu ma lua in seama, tocmai ce am fost la un curs cu tactici de negociere :-)

Acum serios vorbind, daca sunt negocieri de vânzare, punerea în poziție de inferioritate a celui cu care negociezi este una din tacticile de a obține un preț mai mic decât cel cerut.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Jimmy Darmody » 11 Noi 2017, 13:21

Clar ca a fost pus in inferioritate Rotaru la negocieri,asta e....se mai intampla :))....forta Stiinta.O sa avem litere chinezesti pe tricouri usteag ucv usteag

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Paul » 11 Noi 2017, 13:36

Jimmy Darmody scrie:
11 Noi 2017, 13:21
Clar ca a fost pus in inferioritate Rotaru la negocieri,asta e....se mai intampla :))....forta Stiinta.O sa avem litere chinezesti pe tricouri usteag ucv usteag
Pai deja avem cativa care au tatuaje cu caractere chinezesti, cel putin la Zlati sunt foarte vizibile ☺

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2095
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de gogu2005 » 11 Noi 2017, 13:58

Eu nu inteleg nemultumirea in privinta rezultatului. S.a jucat pe puncte si eu nu stiu?

Seara a fost dedicata noului stadion si noii peluze, care impreuna au aratat superb! Echipele de fotbal erau pe gazon pt ca trebuia sa fie cineva si acolo :)
Avanti ragazzi! Craiova e din nou sus si conteaza, oltenii nesuferiti s.au intors :)))
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de Ovidiu* » 11 Noi 2017, 14:21

N-au vrut sa ne dea gol pana ne-au dat 4 si au facut schimbari prin 75. Mai da-i in [cenzurat] mea c-au fost tarani. Si-i inteleg logica lui Dantes, dar cred ca se aplica la meciurile oficiale si chiar si la amicale dar la alea din pregatire unde acumulezi si incerci sa prinzi si titular. Dar nu vi la un meci inaugural unde esti invitat pentru o sarbatoare si nu te mai opresti ca te pisi pe tot evenimentul si le strici si oamenilor bucuria.
Eu n-am vazut vreodata la un meci pentru strangeri de fonduri sau la un meci, cum au fost de multe ori, intre "selectionata lui X" si "selectionata lui Y" sa-si rupa picioarele si sa-si dea si vreo 6 boabe. Meciul asta trebuia sa fie un meci simbolic, asta e cuvantul, nici macar amical nu trebuia numit.
Pentru cine poate trece de rezultat asa a fost, un meci ca sa fie, pentru cine nu, asta e, sa stea sa raga.
Pe mine sincer ma doare-n inimă de rezultat, dar sunt multi care sufera pe analize si pe tactici cand sigurul lucru pe care trebuia sa-l aiba in minte e ca ne-am intors in sfarsit acasa. Dupa mai bine de doi ani ba, suntem acasa, avem o minunatie de stadion si unii nu pot sa vada decat criza de idei a lui Mangia.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de JustME » 11 Noi 2017, 14:33

si U Cluj a luat 4 de la Kuban Krasnodar cand au inaugurat Cluj Arena, Petrolul a luat 5 au inaugurat noul stadion Ilie Oana deci se mai intampla.

sa ne aducem aminte de partile frumoase de aseara:


UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [amical] Universitatea Craiova - Slavia Praga

Mesaj de UneKa » 11 Noi 2017, 16:32

Stadionul e foarte frumos, tot ce s-a intamplat aseara a fost excelent, galeria ca pe.vremuri, nota 10. A fost o seara speciala si foarte frumoasa, exceptand prestatia mediocra a echipei.

Citesc si ma crucesc, oamenii sunt dezamagiti ca aia au jucat fotbal, asa fac fotbalistii adevarati, numai noi pe aici, prin ghena de est a europei facem aranjamente. Daca venea o echipa cu nume, negociam si scorul? Pacat ca s-a dus Nea Jean ca ne rezolva el ca pe vremuri. Bayern a fost invitata la sarbatoarea de 100 de ani a unul club din germania, si le-a dat 10-12 goluri.
Puteau sa puna o piesa de teatru si partea cu fotbalul era lasata pt campionat.
Oricum, se dovedeste iar ca Mangia e total paralel cu ce se intampla si are niste reactii de om trecut de 80 ani, nu vede si nu simte deloc jocul. De organizare si pregatire nu are sens sa vorbim pt ca este jale.

Referitor la chinezi, asta e o fumigena. Nimeni nu se duce sa faca pomeni, astia daca vin in Craiova o fac pt partea cu energia, abia dupa ar putea sa se gandeasca la ceva cu echipa.

Si ca o concluzie, felicitari celor prezenti aseara in tribune, au fost magnifici, felicitari galeriei (minunata atmosfera) !!!! Si tuturor oamenilor implicati in constructia acestui stadion, acum poate trecem si la facut spitale si scoli.

PS: gazonul nu se ridica la standardele stadionului...

Închis