[Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face in primul meci pe noul Oblemenco?

Poll ended at 18 Noi 2017, 13:56

VICTORIE, indiscutabil!
27
90%
Egal
3
10%
Primul meci, prima înfrângere
0
No votes
 
Total votes: 30

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de Paul » 20 Noi 2017, 07:57

JustME scrie:
20 Noi 2017, 00:22
corect, intrebarea cu Ianis Hagi este una absolut cretina. de unde si pana unde sa ajunga Hagi jr la Craiova? pur si simplu o intrebare idioata care nu-si avea sensul in contextul respectiv. intreaba-i manca-ti-as despre jocul ce tocmai se terminase, despre etapa urmatoare. sau in fine, taci daca nu esti capabil sa pui o intrebare relevanta.
Sunt convins ca asta e unul din motivele pentru care i-a sarit mustarul lui Baluta, ca vorba aia, m-am saturat eu de cate ori apar intrebari din-astea cretine fara nici o legatura cu contextul, dar el?
Adica dupa ce alergi 2 ore vine unul si te intreaba de Ianis Hagi. Cum ar veni voi nu sunteti nici macar la fel de interesanti cat e subiectul asta pe care il mestecam noi in presa.
Poate ca ar trebui sa ii puna la punct de fiecare data pe reporteri in loc sa le dea satisfactie si sa ofere un raspuns, oricare ar fi acela.
De exemplu: nu inteleg rostul intrebarii in contextul asta, intrebati-ma de Craiova si va raspund.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de sorialis » 20 Noi 2017, 10:54

Raspunsul a fost pe masura intrebarii! Bravo , Alex!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de sorin107 » 20 Noi 2017, 12:04

trecand peste intrebarile absolut cretine ale lui stancescu, baluta n-a zis decat adevarul.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de Copacul » 20 Noi 2017, 12:19

Eu nu inteleg de ce il lasa ceilalti sa deschida gura pe Stancescu, n-are nimic in cap, Greere e 3 clase peste el
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de gsm » 20 Noi 2017, 13:43

Copacul scrie:
20 Noi 2017, 12:19
Eu nu inteleg de ce il lasa ceilalti sa deschida gura pe Stancescu, n-are nimic in cap, Greere e 3 clase peste el
stancescu, carcotasul nr.1. la fiecare conferinta de presa pune intrebari inafara subiectului, ofiterul de presa al clubului de fiecare data il roaga sa intrebe despre subiectul conferintei.

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de andmal » 20 Noi 2017, 16:46

Carcotas pe naiba, e doar *******. Nu stiu cum a pastrat Protv 20 de ani un astfel de om drept corespondent, penibilitatea lui e vizibila din primele doua propozitii pe care le ingana.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de Bobby » 20 Noi 2017, 17:17

Copacul scrie:
20 Noi 2017, 12:19
Eu nu inteleg de ce il lasa ceilalti sa deschida gura pe Stancescu, n-are nimic in cap, Greere e 3 clase peste el
Omul stie ca orice intrebare despre fcsb sau ianis poate genera stiri de prime time. Si poate ca e platit mai bine daca vine cu astfel de materiale.

JustME

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de JustME » 20 Noi 2017, 19:40

"Stadionul ai fi vrut sa ni-l pangaresti / Datoriile la stat cand ti le platesti?

17 mil. euro

Din tepele unui brutar / Mai construiam un spital"

Imagine

sursa: Vechiul Spirit Ultras (fb)
https://www.facebook.com/VECHIUL-SPIRIT ... 344309946/
Last edited by JustME on 20 Noi 2017, 19:49, edited 1 time in total.

DoRyN

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de DoRyN » 20 Noi 2017, 19:42

Foarte tare !

Vad ca Gustavo a invatat romaneste :-)

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de lory69 » 20 Noi 2017, 19:53

Se pare ca ai nostri au inceput negocierile pt Qaka.E de 1000 ori mai bun decat ianis..parerea mea.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de sorialis » 20 Noi 2017, 20:21

Caka, sau cum ii zice, îmi place. Dacă sunt în discuții cu el, e foarte bine. Are loc. Ianis?!? Sa stea acolo unde e, sau să-l ia oile..
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de DarkComy » 20 Noi 2017, 21:01

lory69 scrie:
20 Noi 2017, 19:53
Se pare ca ai nostri au inceput negocierile pt Qaka.E de 1000 ori mai bun decat ianis..parerea mea.
sursa? sau din interior?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de lory69 » 20 Noi 2017, 21:23

Telekomsport.ro

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de White&Blue » 20 Noi 2017, 21:29

DarkComy scrie:
20 Noi 2017, 21:01
lory69 scrie:
20 Noi 2017, 19:53
Se pare ca ai nostri au inceput negocierile pt Qaka.E de 1000 ori mai bun decat ianis..parerea mea.
sursa? sau din interior?
http://www.sport.ro/liga-1/ultima-ora-m ... lista.html

Se pare ca ar fi discutii si cu doua cluburi din afara. Daca discutiile cu un club din afara se transforma in oferta nu cred ca avem sanse. Cu toate astea desi e un jucator bun, focusarea ar trebui sa fie pe imbunatatirea apararii.

JustME

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de JustME » 21 Noi 2017, 02:17

[align=center]Alb-albaştrii sub lupă / Mitriţă şi Roman, în prim-plan[/align][/color]

Autor Cosmin Staicu

Calancea – Nu a avut ce apăra şi la gol nu a avut vreo vină.

Datkovic – Aproape de fiecare dată Măzărache i-a luat prim-planul, dar a reuşit să-l preseze, să nu-l lase să se întoarcă spre poarta lui Calancea. A recuperat bine la faza primului gol, degajând cu capul din plonjon până la Roman.

Tiago Ferreira – A avut o lovitură cu capul, fără efect. Îşi poate asuma o parte de vină la golul oaspeţilor.

Briceag – Alături de Ferreia poate să-mi asume lui lui Ţâră.

Martic – A reuşit din nou câteva centrări bune, una dintre ele pe capul lui Roman, în 6 metri.

Mateiu – A alergat mult, ceea ce a contat pe un teren destul de greu, fără a se evidenţia în mod special la vreo fază.

Screciu – O recuperare bună la golul al doilea, urmată de verticalizare pentru Roman.

Bancu – A avut o acţiune bună, dar a tras pe lângă poartă. A ezitat să urce la început, apoi a făcut ceea ce trebuie, fiind mai aproape de careul advers, în bandă.

Mitriţă – A marcat din două faze care-i sunt caracteristice. Are demaraj excelent cu mingea lipită de picior şi de această dată a şi finalizat impecabil. I-a mai pasat şi lui Roman cu capul lăsându-l singur cu portarul. A făcut o primă repriză magică.

Băluţă –A ratat câteva ocazii, una cu stângul, scăriţa care n-a prins poarta, şi apoi la faza premergătoare deschiderii scorului. A oferit câteva pase excelente, pentru câteva ocazii mari, dar a şi ratat un contraatac, pasând în aut, iar la golul trei a încercat să-l servească pe Roman, dar a nimerit un fundaş advers, din care mingea a sărit la Gustavo.

Roman – Prima ocazie – şut peste poartă din poziţie bună. A doua ocazie – şut pe mijloc, în braţele portarului. A treia ocazie – cap pe lângă poartă singur în 6 metri, la centrarea lui Martic. A patra ocazie – şut peste poartă singur cu portarul, probabil i-a sărit puţin mingea. A cincea ocazie – şut în portar după lansarea lui Băluţă. A jucat excelent pentru echipă în postura de pivot, de la el au plecat majoritatea ocaziilor, i-a dominat fizic pe fundaşii adverşi. A oferit assist-urile la primele două goluri.

Gustavo – Se pare că a sărit din schemă din cauza unei abateri disciplinare. S-a lipit de gol imediat după ce a intrat, tot el iniţiase faza printr-o recuperare din picioarele stoperului advers.

Dimitrov – Şi-a pierdut locul de titular şi nu prea sunt şanse să-l recupereze, când intră evoluează pe altă poziţie.

Popa – Debut oficial la Universitatea. A avut o lovitură cu capul şi o recuperare.


sursa: cvlpress.ro
http://www.cvlpress.ro/21.11.2017/alb-a ... prim-plan/

Închis