[Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Stiinta la Botosani?

Poll ended at 24 Noi 2017, 13:47

Ia toate cele 3 punctele, logic!
18
53%
Un egal, teren greu, moldoveni aprigi
13
38%
Ne intoarcem fara puncte!
3
9%
 
Total votes: 34

LiviuB

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 28 Noi 2017, 01:02

Mai, mai bine spuneti ca nu va place fata lui mangia si va inteleg. Dar e penibil sa ii cautati nod in papura jnui om care ne-a adus pe locul 3 si care a transformat echipa in cea mai spectaculoasa din liga 1. Sincer, chiar e penibil sa vii cu tot felul de chestii. Iar asta ca la cluj am fost ajutati le intrece pe toate

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 28 Noi 2017, 01:10

Da' si Multescu tot pe acolo era cu echipa anul trecut si tot transformare in echipa spectaculoasa se facuse :-)

Eu pot sa vorbesc doar pentru mine - Mangia e un tip civilizat, cizelat, un tip de antrenor care e rar in liga 1. Pur si simplu echipa a avut niste rateuri in meciurile cu echipe de play off - adica acolo unde se masoara fortele din teren si de pe banca.

Sper ca treburile sa se rezolve pe parcurs.

P.S. Craiova n-a fost ajutata la Cluj : pur si simplu arbitrajul a fost aiurea. Eu spun ca apararea noastra a gresit la ambele goluri - Calancea penibil si Tiago l-a lasat pe Deac sa intre in careu in pozitie centrala.

LiviuB

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 28 Noi 2017, 11:11

Vezi ca au fost mai multe decizii date impotriva noastra la meciul cu cfr

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 28 Noi 2017, 11:26

Bobby scrie:
25 Noi 2017, 16:54
Din pacate echipa a scos un punct din noua in trei meciuri cu adversari de play off : Fcsb, Astra si Botosani.
Și punctul ăla a fost scos in extremis cu o echipă care a jucat în inferioritate numerică și căreia i s-a refuzat un penalty. Dacă tot e să vorbim de arbitraje.

Jucătorii noștri clachează sub presiune, în meciurile cu miză. Nimic nou sub soare, la fel au făcut și în sezonul trecut.
Eu aștept de la Mangia să facă ceea ce Mulțescu n-a putut: să scoată jucătorii din starea aia de frică și nervozitate pe care o au într-un meci important și să îi facă să joace cu dezinvoltură.
Pentru că spre deosebire de alții care fac liste cu cine trebuie să plece sau cred că jucătorii s-au dus la Botoșani doar să se plimbe pe terenul ălora, eu cred în naivitatea mea că avem jucători valoroși ce pot juca la un nivel înalt când sunt încurajați și motivați cum trebuie. :)(
Dar le lipsește tupeul.

sorin107

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2017, 11:36

cica ne batem cu cfr si cu kayserispor pentru ionita. si cica am fi oferit 2 jucatori la schimb plus o suma de bani. oare care sa fie jucatorii?

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... ua+cluburi+

LiviuB

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 28 Noi 2017, 12:56

Silvica e titular in Turcia? Pt ca in caz contrar poate ca il putem imprumuta

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2017, 12:59

@sorin107: Dimitrov, Briceag, Hreniuc, poate chiar si Barbut (desi nu cred ca ar fi o idee buna sa-l dam).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 28 Noi 2017, 13:02

Parca Barbut e imprumutat.

sorin107

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2017, 13:20

nu, barbut chiar e luat pe 100 de mii. probabil ca el ar fi unul din cei vizati pentru a fi cedat.

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 19] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de alexdrind96 » 29 Noi 2017, 23:21

Din moment ce platesti 100.000 pe un roman tanar, nu il poti ceda dupa doar o jumatate de an (asta daca ai ceva in cap)

Sau facem ca si cu Ganea, Neacsa, Gorovei?!

Sa plece strainii care ocupa locuri degeaba: Dimitrov, Mitrovic, Popov ca are o varsta (desi nu-l poti da la schimb)
Imagine

Închis