[Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ne calificam?

Poll ended at 28 Noi 2017, 01:16

da
32
97%
nu
1
3%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 29 Noi 2017, 00:15

Cum apreciaza Cosmin Staicu (cvlpress.ro) prestatia jucatorilor Craiovei :

Mitrovic 3 – Spahija 4, Kelic 4, R. Popa 5 (61 Bărbuţ) 6 – Dimitrov 7, Zlatinski 5, Screciu 4 (46 Mateiu) 6, Briceag 4 – Gustavo 5 (111 Bancu), Băluţă 7, M. Roman 6 (30 A. Burlacu) 7

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 29 Noi 2017, 00:24

Dimitrov - 7??? :o trebuie sa port o discutie cu Cosmin :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 29 Noi 2017, 00:38

fundasii centrali eu cred ca sunt labili psihic, al 2-lea gol e pur si simplu ridicol. acolo n-are ce sa mai faca antrenorul e pur si simplu labilitate psihica si superficialitate. in rest Burlacu apld Baluta apld

tampenia asta cu schimbarea lui Mangia si aducerea lui Piti mi se pare foarte plauzibila. se inscrie perfect in contextul ***** al fotbalului romanesc. pai ba Rotare daca voiai sa il aduci pe Piti de ce nu l-ai adus in vara? de ce l-ai mai adus pe Mangia? in fine..

lory69 scrie:
28 Noi 2017, 20:24
Astept reactia lui coae just,......
ba coae, asteapta. nu pot sa comentez o aberatie la infinit deci ramane doar varianta ignore [smile43]
Last edited by JustME on 29 Noi 2017, 01:14, edited 2 times in total.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 29 Noi 2017, 00:59

Daca bagam mizeria sub preș cum se obișnuiește pe aici prin Romania si incepem sa venim cu exemple de rezultate de pe la Real, nu facem decat sa ne mintim.

Orice om observa faptul ca echipa are probleme, iar Mangia nu are capacitatea necesara sa o scoata din aceste probleme. Ne-a dovedit ca suntem in galeata si nu stie ce sa faca avand reactii de antrenor nepregatit.

Nu putem ascunde faptul ca organizarea tactica este total inexistenta, ce se intampla im defensiva noastra este jale si chin.
Fie schimba ceva la felul in care pregateste echipa si jocurile, fie sa plece.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 29 Noi 2017, 01:05

buna de tot poza asta, BăLuțu:

Imagine

sursa pozei: craiova-maxima.ro FB
https://www.facebook.com/craiovamaximaro/

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Kellogg » 29 Noi 2017, 01:28

Si totusi, daca retrogradam?...
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 29 Noi 2017, 06:15

Offf Doamne ! Ma dispera faptul ca indiferent de valoarea adversarului, eficacitatea echipelor adverse este maxima impotriva noastra.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Noi 2017, 07:47

Din punctul meu de vedere avem doua probleme mari: portarii si apararea. Portarii nu scot mai nimic iar apararea e greoaie, impiedicata, nu face marcaj si nu ajuta mijlocul.
In nici un caz nu imi doresc sa jucam cu mingi lungi la bataie, cum deja vad ca a inceput Spahia.
Nu inteleg de ce nu e incercat Popescu in poarta si cu asta rezolvam si under 21, iar Screciu scos un pic pana isi mai revine.
Iar la mijloc, atat cat a jucat, mi s-a parut ca Rossi da o siguranta. Dar nu inteleg ce e cu el accidentat mereu.
Probabil ca Mangia a fost cicalit destul daca s-a exprimat ieri ca au fost turburari in jurul echipei, ca el nu prea vorbeste.
In fine, trebuie rabdare si incredere, reactii din-astea cu demisia si Piturca sunt total deplasate si contribuie la inflamarea atmosferei. Tot ei trebuie sa se scoata din situatia in care sunt acum.
Nu am inteles nici afirmatia ca nu se umple stadionul cu jocul asta. Pai adica e bine sa fi suporter de rezultat. La pretentii primii iar la sustinere, scuze, doar daca joaca echipa, altfel nu.
E nevoie mai mult ca oricand ca suporterii sa incurajeze echipa.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 29 Noi 2017, 09:15

Am câștigat acest meci datorită unor acțiuni și sclipiri individuale că echipa n-a prea jucat mare lucru.

Eu visam să băgăm juniorii și când colo... :mad:

Nu înțeleg fanaticismul ăsta pe care l-a declanșat Mangia. Dacă nici când te prezinți în halul ăsta cu oechipă de liga a doua nu conștientizezi că ai o problemă care trebuie remediată apăi...

Moldoveanul Mihai Roman a dat gol Viitorului într-un meci mult mai greu decât al nostru. Olteanul nostru nu poate nici cu Afumați. E într-o stare de neputință cronică de când a revenit în România.

Nu mi-a plăcut nici Bărbuț. Nu cred că echipa mai are nevoie de un egoist care vrea să iasă în evidență cu orice preț, deși pe de o parte e de înțeles atitudinea lui dacă te gândești că a trecut de la titular la rezervă nefolosită. Nu înțeleg atunci de ce a mai fost cumpărat dar în fine.

Mă bucură revenirea lui Burlacu și Băluță rămâne căpitanul echipei pentru mine. Atât. :up:

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 29 Noi 2017, 09:37

Ia gata ma. Ca mi s-a luat. Dupa vreo 12-13 ani de forum, cred ca imi ajunge.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 29 Noi 2017, 09:40

Kellogg scrie:
29 Noi 2017, 01:28
Si totusi, daca retrogradam?...
O ratare a calificarii in playoff este aproape echivalenta cu o retrogradare.Doamne fereste!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 29 Noi 2017, 10:16

JustME scrie:
29 Noi 2017, 00:38
fundasii centrali eu cred ca sunt labili psihic, al 2-lea gol e pur si simplu ridicol. acolo n-are ce sa mai faca antrenorul e pur si simplu labilitate psihica si superficialitate. in rest Burlacu apld Baluta apld

tampenia asta cu schimbarea lui Mangia si aducerea lui Piti mi se pare foarte plauzibila. se inscrie perfect in contextul ***** al fotbalului romanesc. pai ba Rotare daca voiai sa il aduci pe Piti de ce nu l-ai adus in vara? de ce l-ai mai adus pe Mangia? in fine..
La cum s-a comportat Rotaru pana acum, pista asta este exclusa.
Nu l-a dat el afara pe Multescu cand echipa era prabusita si conflictul jucatori-antrenor era clar, si mai mult, Multescu a recunoscut ca niciodata nu s-a bagat peste echipa sau sa-i impuna vreun jucator. Cel putin pana acum, Rotaru nu pare a fi milogelu sau berbecali.

Jucatorii sunt obositi, Mangia le cere prea mult, iar unii dintre ei clar nu sunt de valoarea necesara castigarii unui campionat sau a unei cupe. Suntem fix in perioada de campionat cand se intra in panta descendenta si e nevoie de multa tarie psihica pt a iesi din ea. Bine, ar putea ajuta si o banca de rezerve mai solida.
CRAIOVA NESUPUSA

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 29 Noi 2017, 13:06

daca aveam aparare buna eram campioni deja. Dar, sa fim seriosi, locul 1 ar fi cam SF! Cred ca avem prea multe pretentii de la echipa. Daca se va mentine o medie de 15000 spectatori, la anul pe vremea asta putem sa facem nazuri. Pana atunci, echipa e pe un loc superior noua, suporterilor.
Sigur ca sunt nemultumiri cand anumite lucruri nu se leaga, mai ales ca par la indemana. Nu pot sa-mi imaginez ca cineva din club se gandeste sa schimbe antrenorul.
L-am auzit pe Sandoi zicand ca e cam normal sa apara greseli in aparare pen'ca jucam sus cu aparatorii, dar el nu considera ca sunt slabi. Nu sunt de acord cu el. Avem aparare greoaie si e panica chiar si cu echipe mici. Insa cred ca se poate remedia problema. Iar daca Roman castiga incredere sau se aduce alt om mai inspirat si mai rapid, rupem!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 29 Noi 2017, 13:33

Am si eu o parere personala legata de treaba asta cu fundasii care seamana cumva cu a lui Sandoi. Noi jucam un sistem cu doar doi mijlocasi centrali care trebuie sa fie mai mult box-to-box decat defensivi. Si cu Screciu care are abia 17 ani si nu are inca maturitatea necesara. Cand joci asa, toata presiunea se muta cumva pe fundasi, mai precis pe cei trei centrali pentru ca si fundasii/mijocasi laterali joaca foarte sus si daca il mai ai si pe Dimitrov in teren care nu se repliaza absolut deloc, ai deja o problema pe benzi. Fundasii centrali sunt nevoiti sa iasa deseori in lateral, lasand astfel si centrul expus. De aia si cred ca 3-4-3 asta merge bine doar la echipele care au fundasi world class, gen Juve si Chelski (unde practic a si fost scos de la naftalina sistemul si reinventat de Conte) sau la echipe care au o morisca exceptionala de pase la mijlocul terenului, gen Barcelona, unde a fost ucat o vreme de Guardiola. La barcelonezi a cam fost abandonat dupa retragerea lui Pujol si iesirea din scena a lui Xavi tocmai pe considerentul ca astia doi dadeau consistenta sistemului.
Probabil Mangia are foarte multa incredere in fundasii pe care ii are a dispozitie si chiar a mers o vreme treaba, am avut o perioada de vreo 4-5 meciuri in care nu am primit mai deloc goluri. Perioada in care a mers foarte bine, intamplator sau nu, a coincis si cu perioada de forma maxima si potenta fizica a lui Zlatinski

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] CS Afumati - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 29 Noi 2017, 13:43

Thiago mi-a facut o impresie buna cand a venit. Totusi nu e foarte atent. Sau ii lipseste o clasa. Datkovic poate creste - are doar 24 de ani, dar mi se pare putin cam in urma. M-asteptam sa fie solutia indiscutabila. Poate nici nu e bine integrat. Martic e bun. As risca sa spun ca e cel mai bun transfer alaturi de Mitrita. Dimitrov imi placea la Botosani si il doream la noi. M-am inselat. Briceag nu e preferatul meu, dar poate mai creste. daca ar centra ca Ganea! Spahija si Kelic nu conving.
Da, s-a simtit lipsa lui Zlatinski.
S-a rupt Brazda.

Închis