[Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din "comuna" lui Pandele?

Poll ended at 17 Feb 2018, 16:59

3 puncte, cu un pas mai aproape de titlu
25
76%
1 punct, echipa inca nu si-a intrat in mana
6
18%
0 puncte, ne aducem aminte meciul din Cupa
2
6%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Feb 2018, 16:59

Vineri, 16.02.2018, incepand cu ora 20:45, Universitatea Craiova intalneste in deplasare echipa ilfoveana FC Voluntari.
Ilfovenii vin dupa o victorie inregistrata in deplasare, la Timisoara (2-3 cu Poli), o victorie obtinuta in minutul '90. Universitatea vine dupa un 1-0 sec obtinut cu Sepsi OSK, un meci mediocru facut de echipa noastra.

Personal, consider ca echipa isi va atinge varful de forma in playoff, iar urmatoarele 2 meciuri, cu Voluntari si cu Timisoara, se vor desfasura in aceiasi nota ca cel cu Sepsi, cu un plus de la meci la meci.
Cu cate puncte ne intoarcem din Voluntari? Care credeti ca va fi primul 11 trimis in teren de Mangia?

PS: sper ca la acest meci sa nu uite ca avem dreptul la 3 schimbari, nu la 2 :)- :lol: :lol:

PS: SLH ne infomeaza faptul ca suporterii nostri vor beneficia de circa 1000 de bilete. Pentru cei dispusi sa vada meciul live, luati legatura cu baietii din Peluza Nord. ucv
Last edited by DeuxEx on 13 Feb 2018, 17:29, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 13 Feb 2018, 17:09

O sa fie un meci la fel de greu ca cel din etapa trecuta.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

LiviuB

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Feb 2018, 19:04

mizez la acest meci si pe dorinta de revansa a baietilor.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 13 Feb 2018, 19:31

sper la 3 pct, desi in toate meciurile cu astia ne-am chinuit f greu exceptand acel 5-0 de anul trecut ..daca vom inscrie primii si cat mai repede sunt sanse mari sa castigam lejer...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 13 Feb 2018, 20:37

Important este să câștigăm. Sa aducem cele 3 puncte de acolo. Nu va fi ușor dar avem valoarea necesară sa o facem!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

sorin107

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 13 Feb 2018, 21:05

meciul o sa fie similar cu cel cu sepsi, voluntariul o sa se inchida si o sa incerce sa ne prinda pe contraatac. daca dam gol rpd, le dam multe.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 14 Feb 2018, 11:37

pana acum cu taranii la ei acasa avem 3 victorii din 3 meciuri. Batem si de data asta. Mizez pe un 2-0. Echipa va fi aceeasi de la meciul cu Sepsi + Bancu in locul lui Briceag

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Feb 2018, 20:11

L-am vazut pe Gustavo la conferinta de presa de azi purtind o sapca avind logo-ul "Vinil Burger" - un restaurant din Sao Paolo. Daca baiatul asta vrea sa poarte o sapca, nu ar fi mai bine ca cei de la club sa-l oblige sa poarte o sapca cu insemnele clubului, ori o sapca purtind insemnele unui sponsor al clubului ? Si pe Roman l-am vazut in trecut purtind o sapca aiurea la interviuri de dupa meci. Daca tot platesti jucatorii astia cu mii de Euro pe luna, de ce nu-i obligi sa poarte sepci care aduc un beneficiu de imagine ori financiar clubului ?

Asta e una la mina. Doi - ma intreb de ce clubul asta nu trimite echipa la actiuni de PR in cartierele Craiovei, la scoli, licee, facultati ori in satele din Dolj ? Poti sa faci 1-2 actiuni de PR pe saptamina. Echipa are jucatori cu statut de vedete, cunoscuti de la TV, cred ca lumea ar fi fericita sa-i vada de aproape, sa faca poze, sa ia autografe etc. Echipa merge bine, oamenii se bucura sa vada jucatorii - cind sa faci actiuni de PR, cind echipa merge prost ?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 14 Feb 2018, 21:40

pai daca ii trimiti de doua ori pe saptamana prin licee... in conditiile in cvare joci duminica si vineri... cand se mai antreneaza? Eu stiu ca atunci cand a fost timp. s-au facut astfel de actiuni. Chiar nu cred ca se pot face in fiecare saptamana

LiviuB

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Feb 2018, 21:43

Au fost facute astfel de actiuni.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Feb 2018, 21:46

romaad scrie:
14 Feb 2018, 21:40
pai daca ii trimiti de doua ori pe saptamana prin licee... in conditiile in cvare joci duminica si vineri... cand se mai antreneaza? Eu stiu ca atunci cand a fost timp. s-au facut astfel de actiuni. Chiar nu cred ca se pot face in fiecare saptamana
Pai se antreneaza in medie o data pe zi. Asta inseamna vreo 2 ore. In fiecare zi baietii astia au citeva ore libere. Ai timp sa-i duci o ora prin licee, scoli sau satele Doljului.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Feb 2018, 22:05

Halucinanta treaba cu biletele la pachet pentru Timisoara si Dinamo. O sa produca un backlash puternic. Daca tot o faci, macar fa-o si online, nu doar la casele de bilete.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Feb 2018, 22:30

Conferinta de presa:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 15 Feb 2018, 00:31

Bobby scrie:
14 Feb 2018, 21:46
romaad scrie:
14 Feb 2018, 21:40
pai daca ii trimiti de doua ori pe saptamana prin licee... in conditiile in cvare joci duminica si vineri... cand se mai antreneaza? Eu stiu ca atunci cand a fost timp. s-au facut astfel de actiuni. Chiar nu cred ca se pot face in fiecare saptamana
Pai se antreneaza in medie o data pe zi. Asta inseamna vreo 2 ore. In fiecare zi baietii astia au citeva ore libere. Ai timp sa-i duci o ora prin licee, scoli sau satele Doljului.
Sunt si doua antrenmente pe zi, uneori. Mai e sala, refacere, kinetoterapie, sedinte tehnice, etc, eventual cantonament inainte de meci. Nu stiu de ce majoritatea au impresia ca un fotbalist profesionist munceste doar vreo 2 ore pe zi. La cluburile de afara,jucatorii profesionisti mai au si diverse sarcini in interiorul clubului, cum ar fi sa mearga la antrenamentele copiilor si juniorilor. Nu cred ca se practica si la noi
oricum pe partea de marketing cu jucatorii, gen scoli, vandut bilete, etc, doar noi si Dinamo am miscat cate ceva in Romania. E un inceput si as zice ca noi suntem oarecum pionieri pe treaba asta

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 15 Feb 2018, 09:10

Bobby scrie:
14 Feb 2018, 22:05
Halucinanta treaba cu biletele la pachet pentru Timisoara si Dinamo. O sa produca un backlash puternic. Daca tot o faci, macar fa-o si online, nu doar la casele de bilete.
Din cate am vazut in comentariile de pe Facebook, e valabil si online.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis