[Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din "comuna" lui Pandele?

Poll ended at 17 Feb 2018, 16:59

3 puncte, cu un pas mai aproape de titlu
25
76%
1 punct, echipa inca nu si-a intrat in mana
6
18%
0 puncte, ne aducem aminte meciul din Cupa
2
6%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
TrumpD
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 18 Iul 2017, 21:04

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de TrumpD » 16 Feb 2018, 23:35

Inca se mai analizeaza faza pe jijisport? Am schimbat cand am vazut ca prostu de naum incearca sa-l scoata vinovat pe tusier pentru ca a intervenit. Nu s-a analizt la sange anul trecut cand tusierul a dat penalty pentru FCSB cu noi desi contactul a fost la 7 km de careu. Ma [cenzurat] pe ei! Si mult respect pentru tusier!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 16 Feb 2018, 23:39

Dar poate tusierul nu i-a zis arbitrului cine a lovit primul mingea, ci i-a spus ca nu a fost fault, ca amandoi au jucat mingea. Nu e intre ei un contact din care sa rezulte impiedicarea/obstructionarea unuia din jucatori de catre ceilalti. Pentru ce sa se dea penalty?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 16 Feb 2018, 23:40

Nici vorbă de penalty...s-a văzut din faza inițială. Urlam prin casa de nervi. Nu se putea sa fie nesimțit!Clar ca buna ziua ă lovit mingea din alunecare și chiar dacă l-ar fi atins pe Benzar nu se punea problema de penalty.
Trebuia să avem noi până atunci 2 sau 3 la 0 si nu mai era nicio problemă.
Felicitări galeriei s-a auzit superb pe Look TV.
Forza Știința!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2018, 23:58

Mangia a uitat sa le spuna jucatorilor in aceasta saptamina despre eliminarea din cupa de anul trecut :-) a uitat sa-i motiveze cu acele meciuri :-)

Genial raspunsul lui Mangia la conferinta de presa in ceea ce priveste faza controversata si interventia tusierului : "arbitrii formeaza o echipa si ei lucreaza in echipa". A fost pentru Naum :-)

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 17 Feb 2018, 00:03

Foarte buna victoria, dar mi se pare inadmisibil sa tremuram mereu pe final de meci cu echipele astea foarte slabe in comparatie cu noi.. cred ca in sfarsit mangia a gasit formula potrivita pentru cei 3 fundasi centrali! Nu inteleg totusi pasivitatea lui.. consider ca ar trebui sa schimbe mai devreme! Pai ce facem cu Burlacu? Are nevoie si merita mai multe minute! Mi se pare ca Mangia a devenit un antrenor fricos..
Imi place din ce in ce mai mult Razvan Popa. In schimb, nu inteleg ce se intampla cu Martic.. in aceste 3 meciuri a avut evolutii modeste in comparatie cu cea a jucat inainte, iar centrarile lui bune ne lipsesc mult de tot.. poneii imi plac, dar e greu sa realizezi foarte multe cand ai mereu 2-3 adversari langa tine.. foarte bun Bancu!
Ps: incredibil curajul asistentului! Felicitari!

sorin107

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Feb 2018, 00:05

Baluta joaca prost de mult, da na, e capitan, vrem sa-l vindem, a fost si povestea cu oile. Altfel cine l-ar fi bagat dupa prestatia lui mitrita, gustavo si barbut din meciul cu cainii?

Pe mine ma ingrijoreaza ce-a jucat mitrita in ultimele 2 meciuri, el poate sa fie un jucator decisiv.

Martic si el intr-un regres vizibil fata de anul trecut, tre sa-si revina urgent.

Bancu fara indoiala omul meciului.




Sent from my iPhone using Tapatalk

LiviuB

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Feb 2018, 00:22

3 puncte absolut meritate dupa un joc bun. Problema noastra este ca nu concretizam pe tabela dominarea adversarului. Si daca nu mai dai goluri cand trebuie incepem sa tremuram pe final. Irosim cu nonsalanta ocazii. Si cum nu avem o aparare f sigura (cum a fost si faza asta din final, venita dupa o pasa aiurea a lui Martic) putem avea probleme. Si pe mine ma mira lipsa de reactie a lui Mangia cu schimbarile. Era clar ca era nevoie de oameni proaspeti.
Bancu a fost extrordinar astazi, si-a luat revansa contra voluntariului. Pacat de faza aia cand putea face dubla.
Ma bucur ca e al doilea meci fara gol primit. Sper sa ii dea incredere lui Mitrovic. Si eu zic ca putea (trebuia) sa iasa la centrarea de la golul anulat. In rest s-a achitat. Si a avut viteza la faza cu scandalul.

Avatar utilizator
TrumpD
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 18 Iul 2017, 21:04

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de TrumpD » 17 Feb 2018, 07:13

Dragi colegi de forum, eu n-am mai urmarit presa de [cenzurat] din Romania, dar vad ca pe gsp.ro aparem cu "U Craiova" si "Universitatea Craiova". S-au mai dat pe brazda baietii? :lol:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 17 Feb 2018, 09:26

Prea greu in teren, prea frumos in Peluza!
Deplasarile de langa bucuresti ies cel mai bine pentru ca au cel mai bun raport suporteri vs. spectatori.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 17 Feb 2018, 12:51

Ca idee... Mitrovic dupa meciurile astea doua va fi greu de scos din poarta. Joc bun de picior (noi jucam mult cu portarul, e vital si Calancea era catastrofal la asta), da incredere apararii si e si norocos. Faza aia cand a reusit sa respingă fara sa il omoare pe ala e masterpiece

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Feb 2018, 13:21

La aia ma gandeam si eu - cat bulan poate sa aiba portarul asta!
In alta ordine de idei, cred ca s-a reusit conturarea pachetului standard de 3 fundasi centrali: Popa, Kelic si Thiago. Transferul lui Popa, un real castig. In plus, atat in meciul de ieri, cat si in meciul cu Sepsi am remarcat faptul ca Thiago sau Popa urca cateodata pana in marginea careului de 16 m cu mingea la picior, fapt ce creaza degringolada in apararea adversa.

Nu stiu de ce, dar am senzatia ca atat javrele, cat si Astra vor produce surpriza in aceasta etapa. :))
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 17 Feb 2018, 13:38

Surpriza placuta de ieri au fost fundasii,nu atat pt faza defensiva,dar,pt implicarea in actiunile ofensive.Popa a urcat deseori cu mingea la picior in terenul advers,Thiago a fost permanent prezent la atacurile noastre pozitionale....iar Kelic a dat niste pase lungi foarte precise...iar la asta chiar nu ma asteptam.Jocul nostru a castigat in variabilele de atac,prin implicarea fundasilor centrali,cat si prin jocul mai ofensiv al lui Zlatinsky.Parerea mea este ca vom fi surpriza placuta din play-off,atunci cand vom ajunge si la forma fizica optima.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 17 Feb 2018, 14:29

Nu inteleg de ce la tv, cel putin la digi, aparem cu stema veche, parca era vorba sa apara leul acum.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Feb 2018, 15:35

DeuxEx scrie:
17 Feb 2018, 13:21
La aia ma gandeam si eu - cat bulan poate sa aiba portarul asta!
In alta ordine de idei, cred ca s-a reusit conturarea pachetului standard de 3 fundasi centrali: Popa, Kelic si Thiago. Transferul lui Popa, un real castig. In plus, atat in meciul de ieri, cat si in meciul cu Sepsi am remarcat faptul ca Thiago sau Popa urca cateodata pana in marginea careului de 16 m cu mingea la picior, fapt ce creaza degringolada in apararea adversa.

Nu stiu de ce, dar am senzatia ca atat javrele, cat si Astra vor produce surpriza in aceasta etapa. :))
potoliti-va cu dinamo ca nu vreau sa prinda playoff-ul. mai bine Iasiul
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Feb 2018, 15:55

Pai cu iasul in PO, FCSB-ul are 6 puncte din start...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis