[Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Știința in ultimul meci al sezonului regulat?

Poll ended at 23 Feb 2018, 09:17

Victorie, 3 puncte!
22
88%
Egal, 1 punct!
3
12%
Înfrangere, se produce surpriza, 0 puncte!
0
No votes
 
Total votes: 25

LiviuB

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de LiviuB » 25 Feb 2018, 00:45

Il apreciez foarte mult pe Piturca. Dar mi se pare penibil sa se vorbeasca de alt antrenor in conditiile in care suntem pe 3 si echipa joaca fotbal. Cel mai bun fotbal.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de blue ray » 25 Feb 2018, 01:32

Schimbarea antrenorului acum n-ar avea absolut nicio logică, chestia asta e clară ca lumina unei zile de mai. Sunt convins că niciunul dintre cei care au un cuvânt de spus în privința asta nu se gândește la asta. Așadar, discuția e absurdă.
La început de play-off echipa e pe locul 3, aproape de primele două locuri, a fost un sezon regulat bun. Am revenit acasă, avem un stadion frumos, vremea se încălzește, va fi frumos pe Oblemenco...
Singura problemă reală pe care o avem acum e gazonul.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Bobby » 25 Feb 2018, 01:50

Va fi o batalie in trei - Craiova, Viitorul, Astra - pentru locul 3. Cred ca nu ne putem atinge de primele doua locuri. At fi frumos sa terminam pe podium.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de blue ray » 25 Feb 2018, 02:32

Nici eu nu mă gândesc la titlu. Sper, totuși, că vom reuși să batem FCSB-ul. Măcar o dată.

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de galmeele » 25 Feb 2018, 10:47

Eu cred ca ne lipseste un antrenor precum Edi Iordanescu sau Lucescu juniori, antrenori inteligenti, buni tacticieni,etc.
Nu spun ca Mangia nu este bine intentionat, dar are idei fixe cu formarea echipei,cu oportunitatea schimbarilor, etc.
Cu lotul actual si cu mai multa daruire, determinare si o schimbare in mecanismul de gandire al lui Mangia am putea ataca locul 2 sau chiar 1.
Priviti lotul de jucatori de la Iasi si cel de la Astra, echipe formate din fuga, si vedeti cum joaca, ce determinati sunt pe teren. Ceva lipseste la Craiova, pe langa terenul dezastruos.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Jimmy Darmody » 25 Feb 2018, 11:09

In sezon am luat 17 pct echipelor din play off, daca le-am lua si in play off macar 22 ( adica sa ne bata doar FCSB si CLUJ ,iar cu una din celelalte doar un egal,restul doar victorii.....cam visez) ar fi cel mai bun sezon dupa multi multi ani !

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de alex.p » 25 Feb 2018, 11:16

De unde tot apar baietii astia? Uneka era de ceva timp pe forum si ne tot enerva cu schimbarea lui Mangia, dar vad ca incep sa apara adepti (cum erau clonele lui skeke).

Cum joaca Iasi, echipa care a prins play-off-ul in ultimul minut, nu ca noi de 3-4 etape? Toata lumea lauda jocul nostru, numai noi ne luam de antrenor. Spunem toti ca avem un lot bun, dar zice cineva ca poate fix antrenorul a cerut jucatorii astia sau ca poate el a convins o parte din ei sa vina?

Au mai fost unii in tribuna vineri care le strigau jucatorilor sa plece sau rusine! la capatul unui meci in care toti au luptat.

Avem un joc solid, suntem in play-off de pe locul 3, joi jucam sfert de Cupa cu cainii. Euzic ca ar trebui sa vedem si lucrurile bune.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de DeuxEx » 25 Feb 2018, 11:44

Mangia mictioneaza pe inteligenta unor antrenori ca Iedi sau Lucescu, copilu' lu' tata! E la vreo 10 ani lumina in fata lor.
Vad ca mizeria pe acest forum incepe sa se ingroase fara ca cineva sa ia masuri, lucru care ma "întrista". Cineva ar trebui sa ia masuri (NU, nu e nicio gluma)!
Personal, eu zic ca o sa ne batem la titlu pana in ultimul moment, și titlul va veni in Banie.
Atat FCSB-ului, cat si celor de la Cluj le lipseste exact ceea ce noi avem din plin - suporteri fanatici!

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
Last edited by DeuxEx on 25 Feb 2018, 12:29, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de mihu » 25 Feb 2018, 12:21

singurul lucru care ne lipseste in acest moment pentru a ne bate real la titlu sunt arbitrii...chiar daca prin joc vom ajunge sa ne luptam vor avea grija cei in negru sa nu castigam...pana la urma sa nu uitam ca am avut inca un 11m nedat in meciul cu Timisoara...se vedea clar ca urma lasata de fundasul alora era cel mult pe linie, deci...
si asta este numai rezultatul discutiilor din ultima saptamana , in care numai ca nu s-a cerut excluderea din arbitraj a tusierului ca a anulat penalty-ul...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sorin107

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de sorin107 » 25 Feb 2018, 12:25

Cum [cenzurat] sa ne criticam antrenorul si sa zicem ca-i slab???

[cenzurat] mea, suntem foarte bine plasati in clasament, avem sanse sa trecem si-n cupa, ce mai vrem in aceste momente?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Jimmy Darmody » 25 Feb 2018, 12:44

Vor si caciuli cu Piturca :)), asta si cu beliti din Peluza Nord care vin de la tara si injura jucatorii(nu ma refer la baietii din galerie,care sunt de nota 10),vin in peluza ca e ieftin cica si vor sa stea jos sa injure jucatorii si eu care credeam ca doar la Tribuna 1 cred taranii ca au dreptul sa injure jucatori,ca deh....au dat mai mult pe bilet....vb. aia "Asa e la Craiova" ....

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de lory69 » 25 Feb 2018, 13:24

Cum poti sa injuri o echipa care domina net adversarul?Eu unul nu am vazut pana acum in campionatul nostru,o dominare permanenta ca in meciul de vineri.Daca intra macar una din ocazii,erau toti fotbalistii zei,dar,din pacate,nesansa ii aduc in postura ingrata de a suporta injuriile unor pseudo-suporteri.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de White&Blue » 25 Feb 2018, 14:01

lory69 scrie:
25 Feb 2018, 13:24
Cum poti sa injuri o echipa care domina net adversarul?Eu unul nu am vazut pana acum in campionatul nostru,o dominare permanenta ca in meciul de vineri.Daca intra macar una din ocazii,erau toti fotbalistii zei,dar,din pacate,nesansa ii aduc in postura ingrata de a suporta injuriile unor pseudo-suporteri.
Nu se pune problema de nesansa atunci cand este vorba de echipa noastra sezonul asta. Procentajul nostru de goluri marcate raportat la ocazii de gol este unul foarte slab, lucru care speram ca va fi cat de cat rezolvat in cantonamentul de iarna. Cu toate astea, desi este ok sa observam si minusurile echipei, nu cred ca avem dreptul sa devenim prea vehementi avand in vedere ca ceea ce se intampla in momentele astea la echipa noastra este de departe cel mai bun sezon din ultimii 20 de ani si nu doar din punct de vedere al clasamentului!
Sigur, echipa mai are multe minusuri, portarul inca nu este unul care sa dea siguranta (sa nu ne lasam indusi in eroare de faptul ca Mitrovic nu a gresit de cand e titular...momentan nu a avut ce sa apere), avem tendinta de a ne apara atunci cand conducem, jucatorii tehnici devin putin indolenti dupa cateva meciuri bune si uita ca au reusit sa isi fructifice talentul prin munca, dar wtf, suntem pe locul 3 la 4 puncte de lider cu cel mai estetic joc din campionat si cu cea mai mare medie de spectatori! Cred ca e destul de mult pentru o echipa care nu a mai avut performante notabile de foarte multi ani!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Paul » 25 Feb 2018, 15:47

Hai ca m-am linistit vazand ca majoritatea colegilor de aici apreciaza jocul si mersul echipei, asa cum mi se pare ca e absolut normal.
Cata vreme baietii joaca, lupta permanent, domina copios si din cand in cand nu intra, noi ca suporteri ar trebui sa le fim alaturi, nu sa incepem cu reprosuri aiurea.
Avem un antrenor care merita mult respect, cel putin atat, asa ca aducerea constanta in discutie a unui inlocuitor este deplasata.
Hai Stiinta!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de lory69 » 25 Feb 2018, 16:16

E nesansa white...cum dracu a scos-o ala la sutul lui Burlacu?Eu unul prefer sa vad meciuri de genul asta...stil barcellona,decat sa vad un meci stil cfr sau fcsb.Suntem buni,ne stiu adversarii de frica...in play-off va fi ok pt ca nu se vor mai apara tot meciul si ne vor da sansa sa-i surprindem.O sa vada toti falsii suporteri ce inseamna jocul echipei...binenteles directionat de Mangia...nu de piturca:))))

Închis