[Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Știința in ultimul meci al sezonului regulat?

Poll ended at 23 Feb 2018, 09:17

Victorie, 3 puncte!
22
88%
Egal, 1 punct!
3
12%
Înfrangere, se produce surpriza, 0 puncte!
0
No votes
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Paul » 24 Feb 2018, 11:41

UneKa scrie:
24 Feb 2018, 11:30
Imi mentin parerea ca Mangia trebuie schimbat repede, omul nu poate mai mult, este limitat.
O instalare a lui Piturca pe banca ar putea sa ne duca in lupta la titlu.
Cu acest italian nu avem nici o sansa, o sa vedeti in play-off ce o sa facem. Locul 3 in acest an este o chestie fireasca judecand dupa loturi si investitii.
Performanta ar insemna locul 1 sau 2, ca pe 3 ne ducea orice prost din moment ce nivelul e mediocru si doar 3 echipe aduc jucatori, au conditii si toate cele.
Sa-i MULTUMIM pentru ce a facut dar sa ne lase, sa vina Piti !!!!!
Asta e parerea mea, se vrea performanta e nevoie de Pițurca!
Ok, asta e o parere. Ce il recomanda asa de mult pe Piturca pana la urma? Eu nu am apreciat jocul ultra defensiv pe care il impunea la nationala, mie unul nu imi trebuie performanta obtinuta cu curul in poarta, mai bine jucam ofensiv si iesim pe 3.
Acum, sunt oameni si oameni, suporteri si suporteri, fiecare poate sa vrea altceva.
Eu vreau sa ma duc de drag la meci si niciodata sa nu vad echipa mea jucand cum a jucat TM aseara ca sa scoata un [cenzurat] de punct tavalindu-se pe jos si stand pe 3 linii in fata portii.
In play off daca isi revin la forma maxima Mitrita si Baluta, cu Gardos dand siguranta si Doamne-ajuta cu vreun gol doua din corner, cu Burlacu zapacindu-i pe toti in ultimele 15 minute, cred ca vom fi toti fericiti.
Apropos, avem mii de cornere si nu facem absolut nimic din ele. In cel mai bun caz da Baluta dintre toti la 1.67 m cu capul. Poate vine Gardos si le arata cum se face.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de george_7002 » 24 Feb 2018, 13:05

Pentru cei ce se plang de gazon... si aici nu ma refer la suporteri. Ciocu mic si joc de glezne o: :hai ucv Forza STIINTA!
Last edited by george_7002 on 24 Feb 2018, 13:14, edited 1 time in total.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de andmal » 24 Feb 2018, 13:10

Noi si viitorul suntem singurele echipe care joaca fotbal, un plus pentru noi pe prin prisma ocaziilor mai multe si valoarea mai mare a jucatorilor. Chiar nu va inteleg pe astia de il injurati pe Mangia, ce dreacu aveti in cap. Cred ca a scos aproape de maxim ce se putea, nu avem superfotbalisti pe toate posturile si 8-9 puncte ni le-au furat arbitrii.

Diferenta de doua clase intre Martic si Dimitrov, Bic slabut, Baluta pare ca si-a luat-o in cap dupa trucurile lui Becali. Totusi, am facut um meci bun, foarte multe ocazii, aia un gol din 0 ocazii. Trage3ri de timp din min 20, nu prea am vazut asa ceva, proteste peste proteste.

Ma simt oarecum bine cand vad ca echipele care vin pe stadionul nostru trag la mica ciupeala, spera la un egal sau sa nu ia multe. Sa vedem cum o sa fie in playoff.
La gazon mi s-a parut superciudat din seara cand l-au pus, rulou direct pe nisip, unde sa creasca iarba si cum sa fie coeziunea cu stratul de sub ea?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de DeuxEx » 24 Feb 2018, 16:38

Stie cineva daca ne-am ales cu ceva suspendari dupa acest meci?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Trubadurul » 24 Feb 2018, 18:30

Eu personal n-am ce să le reproșez băieților de pe teren. Când ai vreo 20 de ocazii și nu vrea să intre în poartă asta e n-ai ce să îi faci. Mie mi s-a părut un meci solid în care s-a văzut clar că suntem peste ei la orice capitol... Cu excepția lui Straton care a fost un zid. :)(

În rest mergem mai departe. :up:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de malus dacus » 24 Feb 2018, 19:37

Gazon praf. Teparii aia de la eco muci srl cluj trebuie sa raspunda

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de FanStiinta » 24 Feb 2018, 19:57

Am reusit sa pierdem 2 puncte si cu astia. Sper sa retrogradeze pentru ca nu ai ce cauta in Liga I daca tragi de timp din min. 10. Arbitru total depasit, le-a tolerat in mod exagerat tragerile de timp. Daca imi amintesc bine Straton nici macar nu a luat galben. Pe de alta parte, am avut noroc ca Bancu a scapat fara rosu la intrarea aia.
Mangia din nou capos, nu a schimbat sistemul nici macar dupa ce am luat gol desi nu aveam ce face cu 3 fundasi centrali in conditiile in care aia nici nu treceau centrul terenului. Din nou nu a facut toate schimbarile. Pe de alta parte, nu e vina lui cand jucatorii rateaza 5-6 ocazii mari de tot.
Baluta e in scadere de forma, pare mereu ca nu e concentrat, incearca numai calcaie si exterioare. Cred ca trebuia schimbat si el.
Desi multi dau vina pe Gustavo la gol, mie Briceag mi se pare ca e principalul vinovat. Stim cu totii ca nu trebuie sa respingi mingea spre centru din careu. Pe de alta parte, cred ca acolo ar fi trebuit sa fie un inchizator pt a bloca sutul, nu gustavo.
Cea mai mare problema ramane gazonul! Inadmisibil sa arate asa! Ar trebui sa fie trasa la raspundere firma care l-a montat! Consuma curentul degeaba instalatiile de fotosinteza.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de UneKa » 24 Feb 2018, 20:55

Paul scrie:
24 Feb 2018, 11:41
UneKa scrie:
24 Feb 2018, 11:30
Imi mentin parerea ca Mangia trebuie schimbat repede, omul nu poate mai mult, este limitat.
O instalare a lui Piturca pe banca ar putea sa ne duca in lupta la titlu.
Cu acest italian nu avem nici o sansa, o sa vedeti in play-off ce o sa facem. Locul 3 in acest an este o chestie fireasca judecand dupa loturi si investitii.
Performanta ar insemna locul 1 sau 2, ca pe 3 ne ducea orice prost din moment ce nivelul e mediocru si doar 3 echipe aduc jucatori, au conditii si toate cele.
Sa-i MULTUMIM pentru ce a facut dar sa ne lase, sa vina Piti !!!!!
Asta e parerea mea, se vrea performanta e nevoie de Pițurca!
Ok, asta e o parere. Ce il recomanda asa de mult pe Piturca pana la urma? Eu nu am apreciat jocul ultra defensiv pe care il impunea la nationala, mie unul nu imi trebuie performanta obtinuta cu curul in poarta, mai bine jucam ofensiv si iesim pe 3.
Acum, sunt oameni si oameni, suporteri si suporteri, fiecare poate sa vrea altceva.
Eu vreau sa ma duc de drag la meci si niciodata sa nu vad echipa mea jucand cum a jucat TM aseara ca sa scoata un [cenzurat] de punct tavalindu-se pe jos si stand pe 3 linii in fata portii.
In play off daca isi revin la forma maxima Mitrita si Baluta, cu Gardos dand siguranta si Doamne-ajuta cu vreun gol doua din corner, cu Burlacu zapacindu-i pe toti in ultimele 15 minute, cred ca vom fi toti fericiti.
Apropos, avem mii de cornere si nu facem absolut nimic din ele. In cel mai bun caz da Baluta dintre toti la 1.67 m cu capul. Poate vine Gardos si le arata cum se face.
Ma bucur ca vrei sa porti aceasta discutie.
Noi trebuie sa judecam lucrurile in 2 planuri si sa tragem o concluzie generala.
Vorbim de planul echipei Naționale, pai Piturca prin jocul sau defensiv la echipa naționala a scos maxim, calificari la europene, baraj de mondiale si alte rezultate. Sa ne uitam ce a venit dupa Piturca in toate mandatele si ce rezultate au fost. Iordanescu R Lucesu, Daum si acum posibil Contra.
Omul a performat, vorbim de un alt nivel unde intalnesti posibil cei mai buni jucatori din LUME in momentul respectiv, te adaptezi ca altfel iei 5 ca ceilalti. Jocul lui Piturca la nationala a fost singurul care a scos rezultate, execptand campania de dupa euro 2008 cand a gresit dar nu total pt ca omul a spus clar ca dupa european e nevoie de sange proaspat pt ca respectivii jucatori nu mai pot, si ca este nevoie sa facem un mic sacrificiu in preliminarii aducand in circuit si alti jucatori, i-a fosr refuzata propunerea si s-au pierdut astfel 2 campanii. Dupa cand revine si i se permite sa aiba un obiectiv mai indepartat, nu doar ca il atinge, dar atinge si alt rezultat intermediar, barajul de mondial. Astfel daca in 2008 era acceptata propunerea lui, mergeam la euro si faceam si mai multe in respectiva campanie de mondiale.

Acum pe planul de club, avem exemplul de felul in care a jucat cand a fost la Craiova, intr-adevar a avut acele infrangeri, dar ce performanta sa-i ceri cand era la clubul brutarului, fara gaze, jucatori neplatiti si alte probleme? Inclusiv in contextul asta daca nu se accidentau atunci bulgarii, tot facea treaba, nu mai vorbesc de retur daca echipa facea pregatirea cu el.

Judecand in ansamblu, omul dovedeste si a dovedit ca e un antrenor excelent si inteligent, indiferent de situatie, adversari si greutati mereu a scos corabia din furtuna.
Pe langa aceste lucruri mai vorbim si de impact, emulatie si respect pe care il impune in exterior.
E altceva sa-l ai pe Piturca pe banca, altfel te impui, dupa vorbim de relatia cu publicul unde mereu a avut priza datorita seriozitati si a faptului ca e un garant al profesionalismului.
Si nu in ultimul rand vorbum de relatia cu buCURestiul, inclusiv in cazul in care ar castiga Lupescu, Pițurca avand un rol mare in convingerea acestuia. Si terminand in relatia cu presa unde am avea o voce autoritara care s-ar face auzita, nu ca Popescu, Felix sau Cristescu.

Repet, Mangia a avut rezultate bune la Craiova si chiar un joc frumos, dar omu din punctul meu de vedere arata ca este rigid si nu prinde din mers unele lucruri, are doar un sablon standar de abordare si atat, iar cand nu-i merge ca aseara de ex, este lipsit de reactie, nu pt ca nu ar vrea ci pt momentan nu are experienta necesara. Cred ca este un antrenor bun, dar are lipsuri si nu-l vad pregatit pt aceasta lupta. Se bate practic cu un alt antrenor cu experienta si smecher ca Petrescu pt ca CFR e datorita lui Petrescu acolo, si cu un ***** ca Dica, dar care are cei mai buni jucatori si ia tot din romania, de asta zic ca Piturca si talentul sau in situatii de genul, de underdog cum a fost mereu cu nationala, poate sa scoata lucruri mari.
Trebuie sa-i multumim lui Mangia pt ce a facut si intr-adevar ar fi ciudat sa-l schimbi fiind pe locul 3, dar la fel asta ar fi o miscare diabolica si naucitoare pt adversare.
Locul 3 este fantastic judecand dupa rezultatele avute de Stiinta de dupa 93 si de lucrurile intamplate la noi in orasul Craiova. Insa trebuie sa judecam mai la rece, sa observam nivelul mediocru din liga intai, sa observam ca exista doar 3 echipe care au o situatie buna comparativ cu altele, conditii excelente si cu toate acestea luate in considerare, respectivul loc 3 nu mai e o performanta din punctul meu de vedere ci o normalitate.
Pai pe ce loc sa fim? Sa ne depaseasca adversare aflate sau doar iesite din insolventa, care au pierdut si vandut masiv jucatori?
O performanta ar insemna sa terminam pe 1 sau 2 pt ca atunci ar insemna ca am terminat cel putin peste o echipa de nivelul sau peste nivelul nostru.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de malus dacus » 24 Feb 2018, 21:06

Eu zic ca lui Piturca i-a cam trecut faina prin ciur..Omul are deja o varsta, are celebritate, a atins un anumit nivel, ce sa-i mai arda de performanta? El e grav cu ochiul dupa bani..Mai frige niste arabeti si aia e.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Dany » 24 Feb 2018, 21:58

Primul meci în play-off cu Astra. E timpul să ne luăm revanșa deoarece au obținut ăștia 2 egaluri nemeritate în campionat!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de blixa » 24 Feb 2018, 22:46

Puteti face un topic separat "Piturca la Craiova!". Si puteti discuta acolo si cand e liber de contract, si cand e sub contract. De fapt, Piturca va putea antrena Craiova si cand e sub angajament cu alta echipa oriunde pe glob. E Satana, poate fi in doua locuri deodata.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Feb 2018, 22:57

Super derby-uri vir fi cu Iasi ......mega derby vor avea toti cu IASI ,echipa [cenzurat] mele :))) ,cine [cenzurat] mea e acest Piturca,ce mortii ma-si sa caute la Craiova,multa lume retardata!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Feb 2018, 22:59

Au aparut fulare cu Piturca la fan shop-ul mobil !Tineti aproape !

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de UneKa » 24 Feb 2018, 23:10

Jimmy Darmody scrie:
24 Feb 2018, 22:57
Super derby-uri vir fi cu Iasi ......mega derby vor avea toti cu IASI ,echipa [cenzurat] mele :))) ,cine **** mea e acest Piturca,ce mortii ma-si sa caute la Craiova,multa lume retardata!
Piturca e ala de te-a scapat de mititelu, daca nu venea el si acum plangeai pe la perinita la gratarele brutarului.

Stai jos, nota 4!
Repetentule.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de zschortau » 24 Feb 2018, 23:49

bai UneKa, mars unde a intarcat Piturca iapa! Mai lasa-ne cu stelistul tau! Ține și tu cu frânele dacă-ți place stilul ăsta! Lasă-ne te rog frumos!


HAI ȘTIINȚA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis