[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine merge mai departe in Cupa?

Poll ended at 01 Mar 2018, 23:02

Noi, ne calificam in 90 de min!
22
79%
Javrele, dupa 90 de min.
4
14%
Noi, ne calificam in extra-time/la penalty-uri!
2
7%
Javrele, ne executa in extra-time/la penalty-uri.
0
No votes
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8092
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Bobby » 07 Mar 2018, 16:41

iuli scrie:
07 Mar 2018, 14:17
un meci in care aveam nevoie de Roman,Baluta a terminat energia destul de timpuriu.Mangia l-a rupt insa tactic pe bratu,ocaziile lor erau intamplatoare.
Iti amintesti de ocazia lui Olteanu spre final ? Ciinii au naucit apararea noastra cu citeva pase frumoase. Ai nostri nici nu mai stiau unde era mingea...Noroc ca Olteanu a tras prost, desi avea o pozitie foarte buna in careu.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de lory69 » 07 Mar 2018, 17:09

Bobby,ai si tu putina dreptate,dar,ocaziile lor au fost in special pe partea lui Martic.. care nu se regaseste.In rest...Popa e un real castig,Thiago a revenit bine,iar Mitrovic are reflexe foarte bune...cred ca il va mai tine pe Calabcea pe bara ceva timp.Dupa parerea mea,jucatorul exponential pt atacul nostru este Mitrita...cum a iesit el,nu am mai construit nimik in fata,exceptie golul,cu pasa geniala a lui Thiago.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de lory69 » 07 Mar 2018, 17:11

Calancea....scuze.O iau pe urma lui cortina

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de danutz » 07 Mar 2018, 17:33

Un indiciu referitor la “cârtițe” poate fi și poza postată de cineva pe feisbucu’ lu’ Miti, cu Gogo ținut de gât de un fan dinamovist, la masă cu Dudea, Dan Nistor și încă doi jucători. Nu știu când a fost făcută, dar e postată acum 19 ore.
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de FanStiinta » 07 Mar 2018, 19:28

Eu cred ca de data asta baietii din defensiva s-au aparat exemplar. E foarte greu sa te aperi cand te retragi atat de mult cum am facut-o noi dupa ce am dat gol. Mijlocul trebuia sa ajute mai mult, dar mateiu si zlatinsky au facut mare risipa de efort si era foarte greu pt ei sa tina acelasi ritm pana la final. Jucam foarte bine in prima repriza in toate meciurile, dar nu reusim sa marcam desi avem o gramada de ocazii si apoi cadem inexplicabil prin min 65-70. Poate fi vorba de o pregatire fizica mai putin buna, dar personal cred ca terenul extrem de prost ne obliga sa facem risipa de energie atacand mereu si nu poti rezista in astfel de conditii 90 de minute.
Publicul a fost senzational, baietii din teren la fel si chiar si cei de pe banca. Pacat ca nu i-am batut mai rau pentru ca diferenta de valoare, in opinia mea, este mult mai mare intre noi si ei.
Felicit baietii din peluza pentru coregrafie!
Ps: felicitari si celui mai mare fan al echipei din fata televizorului, DeuxEx! A fost aproape sa bata un fcsebist care a incercat sa dezlipeasca stema echipei de pe aparatul de cafea :)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8092
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Bobby » 08 Mar 2018, 00:13

Statistica meaciului, de pe www.gds.ro :

posesie: 57% – 43%, ocazii de gol: 12 – 7, șuturi pe poartă: 8 – 3, șuturi pe lângă poartă: 4 – 4, lovituri libere: 19 – 13, cornere: 5 – 3, ofsaiduri: 0 – 3, aruncări de la margine: 25 – 29, intervenții portar: 3 – 7.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de alex.p » 08 Mar 2018, 08:20

Bobby, puteai sa iei statistica de pe flashscore, se pare ca si gds face la fel, bate perfect cu cea se acolo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de SLH » 08 Mar 2018, 13:12

Nu e nicio cartita, stati linistiti. Facem asta de prea mult timp ca sa ne arda javrele. O sa aflati zilele astea exact ce a fost marea lor contra, de fapt un mare fas.
Jandarmeria execrabila ca la toate meciurile cu javrele. Dupa ce au dat aia cu 5-6 petarde in coltul peluzei noastre au gasit jandarmii solutia, au intrat in noi cu [cenzurat] si gaze si au evacuat zona aia din peluza. Niciun gand sa ii evacueze pe aia sau sa ii dea mai departe. Am vazut cu ochii mei cum cateii scuipau in fata jandarmi de la 20 de cm si jandarmii nu reactionau in niciun fel. Se pare ca asta e solutia, nu merge sa fi baiat bun cu ei ca dupa esti luat de prost si bumbacit si interzis. Mai mult, un sef de jandarmerie din Craiova sustinea ca de fapt noi am aruncat cu petarde in javre si ca o sa ne evacueze toata peluza daca mai dam. Probabil ca asa a scris si in rapoarte natangul.

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de OLD-ULTRAS » 08 Mar 2018, 13:51

SLH scrie:
08 Mar 2018, 13:12
Nu e nicio cartita, stati linistiti. Facem asta de prea mult timp ca sa ne arda javrele. O sa aflati zilele astea exact ce a fost marea lor contra, de fapt un mare fas.
Jandarmeria execrabila ca la toate meciurile cu javrele. Dupa ce au dat aia cu 5-6 petarde in coltul peluzei noastre au gasit jandarmii solutia, au intrat in noi cu [cenzurat] si gaze si au evacuat zona aia din peluza. Niciun gand sa ii evacueze pe aia sau sa ii dea mai departe. Am vazut cu ochii mei cum cateii scuipau in fata jandarmi de la 20 de cm si jandarmii nu reactionau in niciun fel. Se pare ca asta e solutia, nu merge sa fi baiat bun cu ei ca dupa esti luat de prost si bumbacit si interzis. Mai mult, un sef de jandarmerie din Craiova sustinea ca de fapt noi am aruncat cu petarde in javre si ca o sa ne evacueze toata peluza daca mai dam. Probabil ca asa a scris si in rapoarte natangul.
pai in graba cu care au spray-at panza scria TOATE PANZE SUS dupa care au inghesuit LE (penibili sa vina pana la Craiova cu panze nescrise si spray-uri)
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8092
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Bobby » 09 Mar 2018, 00:38

Mangia a facut inca o data doua schimbari - oare Devis stia ca se pot face patru schimbari in cupa, daca se intra in prelungiri ?

https://www.europafm.ro/in-cupa-romanie ... schimbari/

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de alex.p » 09 Mar 2018, 08:22

Ba mie mi s-a parut ca intrarea lui Barbut a rezolvat problemele pe faza de aparare pe partea dreapta. Martic a fost prins de cateva ori in 2 contra 1, pentru ca Gustavo terminase benzina (sau era accidentat, la final parea ca schiopata) si nu mai cobora sa ajute.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Copacul » 09 Mar 2018, 08:45

Martic a jucat 15 minute singur acolo din motiv de Gustavo fara carburant, intrarea lui Barbut s-a vazut bine pe faza defensiva. In schimb Burlacu s-a preocupat mai mult sa-i provoace pe caini, decat sa-si vada de joc. In plus l-a mai accidentat si pe Hanca unde era cea mai usoara paine de mancat :)(
C O P A C U LImagine

iuli

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de iuli » 09 Mar 2018, 09:43

Martic e marele castig al acestui sezon,e capabil sa repare greselile tactice ale lui Gustavo.Asta il sustine pe brazilian si-i da posibilitatea sa faca excelent faza ofensiva.Dimitrov e mai util decat Martic pe faza ofensiva,dar defensiv croatul ii da clasa.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de sorin107 » 09 Mar 2018, 11:04

corect, iuli. de-asta cred ca, jucand acasa, dimitrov e mai indicat decat martic in meciul cu astra.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de alex.p » 09 Mar 2018, 11:47

Dar in acelasi timp, Dimitrov nu centreaza ca Martic.

Închis