[P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 17 Mar 2018, 00:47

3 puncte, ne batem in continuare la titlu!
16
73%
1 punct, o dam la pace cu echipa "rejelui"
4
18%
0 puncte, nu suntem atat de buni pe cat credeam
2
9%
 
Total votes: 22

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 18 Mar 2018, 20:04

Ba dimpotriva, l-as fi ales pe Mitrita sa bata penalty-ul! El l-a scos, el il rata, nu s-ar fi suparat nimeni daca rata! Dar cred ca cel mai nimerit sa bata acel penalty era capitanul echipei, care insa nu a avut cojones, din pacate...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Mar 2018, 20:33

DeuxEx scrie:
18 Mar 2018, 18:21
Zlatinski era, la momentul penalty-ului, cel mai bun executant pe care il aveam in teren. Sa-l acuzi pe Mangia ca nu a ales alt executant mi se pare o prostie. Si, daca imi aduc eu aminte bine, pana sa vina Gustavo la echipa tot Zlatinski era cel care executa penalty-urile.
Daca ar fi fost sa aleg in acel moment, as fi ales intre Zlatinski si Santos, oamenii cu experienta din echipa. Nu, nu as fi mers pe mana lui Mitrita din motive obiective si subiective, din moment ce el era jucatorul ce fusese faultat.
Zlatinski ratase penalty-uri la Craiova - alegerea ca el sa bata a fost o prostie. Vatajelu a fost executantul principal al penalty-urilor pina a plecat; Zlati a incercat sa preia acest rol - a esuat (acum un an a ratat un penalty cu FCSB de exemplu). Apoi rolul a fost preluat de Gustavo.
Last edited by Bobby on 18 Mar 2018, 20:44, edited 1 time in total.

sorin107

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Mar 2018, 20:39

eu nici nu m-am gandit ca nu bate mitrita. dar si el putea foarte bine sa rateze. nu-l vad pe mangia vinovat penru faptul ca a ratat zlatinski penalty, e chiar aiurea sa zici asta. 11 metri bate cine se simte in stare/in vana de obicei.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Mar 2018, 20:43

Vrem, nu vrem - Mangia nu a fost inspirat la alegerea executantului de penalty, nu a fost inspirat la alegerea primului 11 si la schimbari. In plus, daca in turul sezonului regulat italianul mai schimba asezarea din teren in functie de cursul meciului, acum parca totul pare inghetat pe partea tactica - nici o reactie, nici o schimbare, nici o surpriza pentru echipa adversa. Si cum in liga 1 valoarea jucatorilor e modesta, contributia antrenorului in timpul meciului este foarte importanta.

LiviuB

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Mar 2018, 21:29

Era riscant sa schimbi ceva. Pana la urma am jucat pe terenul campioanei. Nu stiu cu ce a fost neinspirat la schimbari si la tactica... echipa a cazut ca urmare a socului ratarii penaltiului, nu neaparat in inlocuirii lui Mateiu
Vedem si noi cum se bate un 11 m. Si daca nici aici nu era presiune...

sorin107

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Mar 2018, 21:32

hai ca deja vorbim biscuiti. bobby, cine vrei sa execute penalty? gustavo? hai sa zicem ca si mangia vrea. il desemneaza pe gustavo, ca asa ne place noua. si gustavo rateaza. mangia e vinovat, nu? si meciul viitor il desemneaza pe mitrita, ca sa rateze si el. tot mangia e vinovat in mortii ma-sii de fotbal.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 18 Mar 2018, 21:44

Mitrita nu a ratat penalty la Gaz Metan in ultimul minut?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk



Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 18 Mar 2018, 21:49

La meciul cu Viitorul la cum s-a prezentat echipa, cred ca orine batea acel penalty il rata.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Mar 2018, 22:22

sorin107 scrie:
18 Mar 2018, 21:32
hai ca deja vorbim biscuiti. bobby, cine vrei sa execute penalty? gustavo? hai sa zicem ca si mangia vrea. il desemneaza pe gustavo, ca asa ne place noua. si gustavo rateaza. mangia e vinovat, nu? si meciul viitor il desemneaza pe mitrita, ca sa rateze si el. tot mangia e vinovat in mortii ma-sii de fotbal.
Fiecare echipa ar trebui sa aibe 2-3 executanti de penalty - antrenorul vede care se pricepe, care are nervii tari, baietii astia exerseaza si gata.

LiviuB

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Mar 2018, 22:22

Poate ca Mangia ar trebui sa ii puna sa bata penaltiuri cate 2 ore pe zi. In rest, ce sa le faca?

sorin107

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Mar 2018, 22:38

Pai de-aia l-a pus pe zlatinski sa bata, bobby, ca are nervii tari si ca probabil ca da bine la antrenamente.

Facem teoria pwlii aici, fotbalul nu-i mereu matematica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 19 Mar 2018, 00:38

Bobby scrie:
sorin107 scrie:
18 Mar 2018, 21:32
hai ca deja vorbim biscuiti. bobby, cine vrei sa execute penalty? gustavo? hai sa zicem ca si mangia vrea. il desemneaza pe gustavo, ca asa ne place noua. si gustavo rateaza. mangia e vinovat, nu? si meciul viitor il desemneaza pe mitrita, ca sa rateze si el. tot mangia e vinovat in mortii ma-sii de fotbal.
Fiecare echipa ar trebui sa aibe 2-3 executanti de penalty - antrenorul vede care se pricepe, care are nervii tari, baietii astia exerseaza si gata.
Bobby, ai fost pe la antrenamente si i-ai vazut ca nu exerseaza deloc penalty-urile? Daca la antrenament iti da Zlatinski 10 din 10, nu il pui sa bata?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Mar 2018, 15:45

Intr-un alt meci cu miza, Craiova - FCSB de acum un an, Zlati a ratat penalty. Daca Mangia a vazut cumva ca Zlati are nervii tari la penalty - evident ca s-a inselat (Cosmin Staicu scrie ca Zlati ar fi ratat 3 penalty-uri la Craiova de fapt).

Mitrita a marcat din penalty la meciul de anul trecut cu Viitorul, dar abia a inscris - portarul a ghicit coltul si a atins mingea (mingea nu a fost foarte plasata). La meciul cu Medias Mitrita bate exact in acelasi mod si portarul apara.

Treaba lui Mangia este sa identifice oamenii cu nervii tari si care se pricep sa bata penalty - deocamdata nu a facut-o prea bine. Fotbalul se cistiga la detalii.

Cite penalty-uri a ratat CFR Cluj in acest campionat ? :-)

LiviuB

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Mar 2018, 16:12

si daca nu ai niciun om capabil? si daca analizam lotul nostru... nu prea vad unul.. poate Mitrovic, care mi se pare calm si exact in executii, dar...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 19 Mar 2018, 16:23

...mai oameni buni, penalty se rateaza. Au ratat mari jucatori, cu toții știm asta. Daca batea Mitrita si rata, acum eram pe invers pe-aici, ca de ce n-a batut Zlatinsky. Iar daca e sa comentam executia in sine, eu zic ca n-a fost proasta. In bara e mai mult ghinion...

Închis