[P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 17 Mar 2018, 00:47

3 puncte, ne batem in continuare la titlu!
16
73%
1 punct, o dam la pace cu echipa "rejelui"
4
18%
0 puncte, nu suntem atat de buni pe cat credeam
2
9%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 17 Mar 2018, 14:18

Primul meci de mult timp in care nu stapanim jocul si suntem echipa reactiva.Suntem oarecum in scadere de forma in atac,singurul care mai misca acolo fiind Mitrita.Gustavo,Baluta si Burlacu sunt cam slabuti de ceva meciuri incoace.Mangia a intuit forma mai slaba a echipei si a jucat perfect tactic.Greseala adversarului a venit insa noi nu am fructificat.Bancu bun as usual insa atat el cat si Martici au fost f defenisvi.Mateiu a jucat f bine.nu am inteles de ce l.a schimbat.Per total e bine insa se putea si mai bine cu mai mult sange rece la 11m.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Mar 2018, 14:56

Va vaicariti unii de parca facuram egal acasa cu Juventus București, nu egal in deplasare cu campioana en-titre.
Atat Hagi, cat si Mangia au abordat foarte bine dpdv tactic aceasta partida, rezultand un meci foarte inchis. La mijloc si in aparare am jucat in nota obisnuita, adica bine spre foarte bine, dar noi depindem foarte mult de compartimentul ofensiv, iar acolo numai Mitriță pare a fi in forma. Sper ca pauza asta sa aduca un reset pentru Baluta si Gustavo, pentru ca fara ei jucam la 50% din capacitatea ofensiva.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 17 Mar 2018, 14:57

Facem inmormantare dintr-un egal pe terenul campioanei, o echipa care nu a mai pierdut acasa din august (tot noi fiind ultimii de am batut acolo), dupa ce am ratat un penalty si adversarii au fost multumiti cu egalul. Cred ca e o buna definitie a suporterului oltean. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 17 Mar 2018, 15:08

alex.p scrie:
17 Mar 2018, 14:57
Facem inmormantare dintr-un egal pe terenul campioanei, o echipa care nu a mai pierdut acasa din august (tot noi fiind ultimii de am batut acolo), dupa ce am ratat un penalty si adversarii au fost multumiti cu egalul. Cred ca e o buna definitie a suporterului oltean. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Si ca definitia ta sa fie completa, sa vezi cum o sa facem dupa ce ii batem pe cei de la CFR. :)))))
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 17 Mar 2018, 15:22

valentin0001 scrie:
alex.p scrie:
17 Mar 2018, 14:57
Facem inmormantare dintr-un egal pe terenul campioanei, o echipa care nu a mai pierdut acasa din august (tot noi fiind ultimii de am batut acolo), dupa ce am ratat un penalty si adversarii au fost multumiti cu egalul. Cred ca e o buna definitie a suporterului oltean. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Si ca definitia ta sa fie completa, sa vezi cum o sa facem dupa ce ii batem pe cei de la CFR. :)))))
Clar :))))

Bine, aproape toti, ca o sa intre uneka sa il ceara pe Piturca.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de azzuro » 17 Mar 2018, 16:51

Si gsm o sa il ceara pe Multescu!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 17 Mar 2018, 17:17

azzuro scrie:
17 Mar 2018, 16:51
Si gsm o sa il ceara pe Multescu!
Forza mangia! Inca 3 ani.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 18 Mar 2018, 00:30

gsm scrie:
azzuro scrie:
17 Mar 2018, 16:51
Si gsm o sa il ceara pe Multescu!
Forza mangia! Inca 3 ani.
Cel putin inca 3 ani!


HAI ȘTIINȚA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 18 Mar 2018, 05:54

So...bun rezultat avand in vedere acelasi scor final la meciurile oitelor si la moldoveni :). urmatoarele doua pot decide in mare masura pozitia noastra finala. e bine ca vin dupa o pauza care ,sper ,sa ne fie noua benefica ! in concluzie, focus next...
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Mar 2018, 07:02

Craiova face cel mai bun sezon de vreo 20 de ani - intr-adevar.

Dar daca nu uitam ca Viitorul, Dinamo si Astra au vindut vagoane de jucatori in ultimul an - acest loc 3 nu e o surpriza deloc. Viitorul e o echipa chiar mai slaba decit era acum citeva luni - dupa plecarile lui Tucudean si Eric. Cine sa fie pe locul 3 in liga 1 decit Craiova ?

La bugetul Stiintei, conditiile de pregatire, emulatia creata de inaugurarea stadionului, politica de lot, sustinerea fanilor, faptul ca patronul nu e instabil psihic (ca Becali sau Nicolae) si nici vasal (ca ala de la Botosani) - echipa si antrenorii nu sint la nivelul la care ar trebui sa fie. Viitorul si Urziceni au cistigat campionate cu conditii si bugete sub ceea ce are Craiova in acest sezon. Doar in iarna Craiova a cheltuit 1 milion de Euro pe achizitii de jucatori - nici vorba de asa achizitii la Viitorul si Urziceni cind au cistigat campionate. Probabil ca un stadion nou la Craiova se construieste o data la 50 de ani - emulatia creata de constructia stadionului e ceva care se va simti doar o data la 50 de ani.

La Ovidiu vineri seara echipa si antrenorii nu au avut o mentalitate de campioni. Jucam modest cu aia care refuza jocul, si jucam modest si cu aia care nu refuza jocul. Echipa a fost alcatuita prost, schimbarile au fost aiurea, jocul a fost insipid. Alegerea lui Zlatinski sa bata penalty-ul a fost epica : ce a fost in capul lui Mangia ? Chiar nu i-a spus nimeni ca bulgarul mai ratase penalty-uri la Craiova in momente cheie ? Sa nu ai tu la echipa 2-3 executanti buni de penalty-uri mi se pare hilar. Fotbalul se cistiga la detalii - si Mangia nu pare a intelege asta.

Am inceput sa jucam "cinic" dar starurile noastre fac pe ele la punctul cu var. Craiova nu are jucatori cu mentalitate de campioni gen Culio sau Deac, care pot sa faca diferenta atunci cind echipa lor joaca cinic.

Craiova face cel mai bun sezon din ultmii 20 de ani - intr-un campionat modest, cu putine echipe preocupate de performanta. Dar, la atuurile clubului in acest sezon, se putea face mai mult.

P.S. Sa nu se inteleaga faptul ca as dori un alt antrenor la echipa. Doar astept mai mult de la un antrenor trecut prin Serie A.

LiviuB

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Mar 2018, 10:08

Din pacate, se uita ca si noi ne-am pierdut cei mai buni jucatori - Vatajelu si Ivan. Sigur ca investitiile au fost mai mari la noi decat la alte echipe (desi astra si dinamo si-au adus o serie de jucatori buni, fara bani, bravo lor) dar nu ne comparam cu investitiile de la cfr si fcsb. Chiar suntem prea aproape de ei in comparatie cu investitiile facute, si in contextul unui arbitraj ostil.

LiviuB

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Mar 2018, 14:25

Din pacate, se uita ca si noi ne-am pierdut cei mai buni jucatori - Vatajelu si Ivan. Sigur ca investitiile au fost mai mari la noi decat la alte echipe (desi astra si dinamo si-au adus o serie de jucatori buni, fara bani, bravo lor) dar nu ne comparam cu investitiile de la cfr si fcsb. Chiar suntem prea aproape de ei in comparatie cu investitiile facute, si in contextul unui arbitraj ostil.

revazand meciul as putea spune ca meciul nu a fost nici pe departe unul slab. a avut o intensitate si un ritm nebunesc la mijlocul terenului. sigur ca fazele de poarta au lipsit, dar cine se pricepe la fotbal, cine a jucat, isi poate da seama de asta (spre deosebire de naum care se vede binefacatorul fotbalului romanesc). Au fost 2 echipe la care s-a vazut gandirea antrenorului. si cat de mult conta fiecare piesa din angrenaj (ce s-a enervat Mangia cand Bancu a cerut venirea echipei medicale si urma sa fie scos in afara terenului).

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Mar 2018, 18:21

Zlatinski era, la momentul penalty-ului, cel mai bun executant pe care il aveam in teren. Sa-l acuzi pe Mangia ca nu a ales alt executant mi se pare o prostie. Si, daca imi aduc eu aminte bine, pana sa vina Gustavo la echipa tot Zlatinski era cel care executa penalty-urile.
Daca ar fi fost sa aleg in acel moment, as fi ales intre Zlatinski si Santos, oamenii cu experienta din echipa. Nu, nu as fi mers pe mana lui Mitrita din motive obiective si subiective, din moment ce el era jucatorul ce fusese faultat.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 18 Mar 2018, 18:37

Zlatinski are o gramada de penalty-uri ratate,a fost decizie proasta sa execute el.pe de alta parte nu cred ca meritam mai mult de un punct in acest meci,am jucat bine in aparare si acceptabil la mijloc.in atac am fost insa fara idei.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. - Etapa 2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 18 Mar 2018, 19:39

iuli scrie:
18 Mar 2018, 18:37
Zlatinski are o gramada de penalty-uri ratate,a fost decizie proasta sa execute el.pe de alta parte nu cred ca meritam mai mult de un punct in acest meci,am jucat bine in aparare si acceptabil la mijloc.in atac am fost insa fara idei.
Zlatinski se vedea ca are emotii, se vedea dupa modul in care tragea aer in piept inainte de a executa.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Închis