[P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce ziceţi că facem cu oile?

Poll ended at 10 Apr 2018, 11:46

Belim oaia – 3 puncte
14
40%
Ne mulţumim să nu pierdem – 1 punct
9
26%
Dezamăgire din nou şi ne luptăm pentru podium – 0 puncte
12
34%
 
Total votes: 35

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2018, 10:07

problema noastra este ca avem destul de multi jucatori iesiti din forma.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de lory69 » 10 Apr 2018, 10:45

Liviu....ai pus pctul pe I.Dar oare de ce Baluta,Gustavo,Zlatinsky,partial Mateiu....adica nucleul din vestiar....nu joaca nimik de meciuri bune?E imposibil sa-i fi apucat pe toti o data neputinta.Dupa ce am vazut aseara declaratia lui Baluta,tind sa cred ca e ceva la mijloc,iar,daca e asa,ar fi mare pacat!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2018, 10:49

Cat o sa ne mai ascundem dupa placa cu "ne-au facut arbitrii"? Am jucat slab, fara vana, fara orizont, cu o tactica ce includea centrari din flancuri spre un varf inexistent.
Mangia a inceput meciul cu ideea sa nu primeasca gol, dar totul s-a naruit dupa primele 3 minute. Am trecut la acel 4-2-4, dar era deja prea tarziu.

Iar jucatorii care doresc sa-l demită pe cel ce ii antreneaza ar trebui sa primeasca un sut in fund care sa-i propulseze la echipa a doua.

Pentru ca niciun jucator nu trebuie sa puna interesele lui deasupra intereselor echipei.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2018, 11:47

eu nu cred ca e ceva intentionat, trebuie sa fii *****, sa ai sansa sa castigi ceva in cariera, care iti creste cota si sa te apuci sa faci astfel de mizerii. trebuie sa puna toti osul la treaba, nu s-a obtinut nimic si putem narui totul. inclusiv Mangia care are responsabilitatea sa aduca jucatorii la maximum formei sportive. sincer, aseara am primit cu dezamagire informatia cu primul 11. Atat Baluta cat si Mateiu (poate si Gardos) trebuiau sa fie de la inceput. ai nevoie de jucatori cu personalitate. mai ales ca se stia ca astia ne vor lua tare.
apoi este inadmisbil sa iei gol de la o lovitura libera de la 40 de m.
de arbitru nu ai cum sa nu zici nimic, pentru ca in decurs de cateva minute a inclinat balanta spre ei. daca dadea 11 pentru se putea face 1-1 si era cu totul alt joc. pote ca ne bateau, dar nu se stie. in orice caz, jocul s-a rupt dupa un 11m foarte usor dat pt fcsb. si atunci cum sa nu zici nimic de arbitraj, care din punctul meu de vedere a avut o influenta mare asupra rezultatului dar si a jocului?!!
pe langa fazele cu 11 m, sa ne amintim cate faulturi nu ni s-au acordat, iar in prima repriza era unul la 17 m. ai nostri erau efectiv luati pe sus de catre adversari, tin minte la faza cu Baluta cand adversarul a sarit efectiv pe el (aproape de careul lor), lui Mateiu i s-a dat peste picior la faza in care a primit galben, man putea lua rosu, Mitrita a primit inclusiv pumni in fata. Dica facea curse pe margine nestingherit, desi stiam ca nu au voie sa iasa din perimetrul indicat. la faza in care s-a format acel meleu, Barbut a fost bruscat de balasa in fata tusierului, nu s-a intamplat nimic. un arbitraj extrem de permisiv cu adversarii. iar la retur sunt convins ca va veni avram care va fluiera la cel mai mic contact astfel incat sa aibe grija de fcsb-isti.
nu e o scuza pentru ai nostri, dar aceste lucruri nu trebuie uitate.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de gogu2005 » 10 Apr 2018, 12:23

jucatorii sunt iesiti din forma si nu ai cu cine sa-i inlocuiesti pentru ca banca de rezerve e foarte subtire. Asa ca trebuie sa te descurci cu cei iesiti din forma si se vede la rezultate.
spre comparatie luati banca de rezerve a behaitoarelor, practic mai au o echipa competitiva care asteapta sa intre.
Prestatie excelenta a suporterilor.
Arbitrajul "as usual" cand jucam cu becalistii, oricum daca primeam 11m nu e ca si cum inscriam sigur... tinand cont de relatia dusmanoasa dintre jucatorii nostri si punctul cu var.
Sa conservam locul 3 si este deja o performanta MARE.
CRAIOVA NESUPUSA

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de fanucrv » 10 Apr 2018, 12:50

Corect. Locul 3 este o performanta mare, dar in acelasi timp obligatorie. Sunt doar trei echipe care anul asta au investit bani in jucatori: fcsb,cfr si noi. Nu poti sa pierzi locul 3 in fata lui Hagi care fi-a vandut efectiv toti jucatorii. Comparatia pe care oamenii o fac cu Multescu antrenor este si faptul ca omul chiar daca a ratat obiectivele are totusi scuza ca in iarna a pierdut jumatate din echipa: Madson, Acka, Kay, Rocha, etc.In cazul lui Mangia nu ar fi nicio scuza. Rotaru nu l-a vandut nici pe Baluta tot in ideea sa nu slabeasca echipa, iar acum sunt convins ca-si da cu pumnii-n cap.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2018, 12:59

Sa nu uitam ca Hagi a dat 2 milioane de euro pe ianis

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de fanucrv » 10 Apr 2018, 13:04

Sa fim seriosi ! Hagi le-a dat italienilor fix banii care i-a primit el. Acolo a fost o intelegere destul de dubioasa si la vanzarea lui fi-su la fiorentina dar si invers. Iar acum ce facem? Nu era ala mic fara valoare si nu avea loc la noi ?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de fanucrv » 10 Apr 2018, 13:09

Cred ca in realitate Hagi n-a vazut niciun euro din alea 2 la vanzare catre Fiorentina , cum nici italienii nu iau in realitate niciun ban de Hagi. Doar ca l-au "ars" pe "reje' cu niste procente coproprietate. D-aia spumega Hagi.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de UneKa » 10 Apr 2018, 13:24

La cum jucam sigur terminam pe 3, la fel cum o sa luam si cupa.
Nu stiu de ce ne ascundem, asta e un incompetent care cu un lot de n ori mai bun decat precedentul si cu conditii echivalente echipelor de top european, o sa termine cel mult la acelasi nivel cu multescu, penibil

Trebuie schimbat de urgenta pt salvarea sezonului, altfel ne ducem in cap!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de fanucrv » 10 Apr 2018, 13:56

Cu Iasul batem, Viitorul si-o fura de la Cfr si suntem in grafic, cu moral bun pentru cupa.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de gsm » 10 Apr 2018, 15:29

teoretic in urmatoarele 3 meciuri suntem favoriti, eu chiar as spera si la locul 2. nu stiu cum se face ca de fiacare data cand jucam in potriva oilor, suntem mielusei. un sincer FELICITARI suporterilor care au fost aseara pe stadion sa sustina echipa.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de lory69 » 10 Apr 2018, 17:51

Baluta a fost trimis la echipa a doua si a primit si o amenda uriasa...

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de u2blue » 10 Apr 2018, 18:16

lory69 scrie:
10 Apr 2018, 17:51
Baluta a fost trimis la echipa a doua si a primit si o amenda uriasa...
... sau cum sa ne vrajeasca rotaru ca este "nevoit" sa renunte la capitan.

http://blogsport.gsp.ro/costinstucan/20 ... i-cu-fcsb/

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de gogu2005 » 10 Apr 2018, 18:23

iar incep teoriile conspiratiei? (mai degraba teoriile constipatiei cand vine vorba de fotbalul romanesc).
baluta trebuie sa inteleaga ca echipa nu sta numai in el, asa cum au inteles si ivan si madson si rocha etc.
la ce prostii a debitat la interviu dupa meci a scapat destul de usor.

iar articolul lui stucan este absolut cretin, un kkaakat impachetat cu funda (si autorul si articolul).
CRAIOVA NESUPUSA

Închis