[P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce ziceţi că facem cu oile?

Poll ended at 10 Apr 2018, 11:46

Belim oaia – 3 puncte
14
40%
Ne mulţumim să nu pierdem – 1 punct
9
26%
Dezamăgire din nou şi ne luptăm pentru podium – 0 puncte
12
34%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

[P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de zschortau » 07 Apr 2018, 11:46

În a doua zi de Paște, ȘTIINȚA întâlnește echipa pe care o urâm cel mai mult, din 1989 încoace.
Nu am făcut niciodată un topic, însă dacă nu-l face nimeni, m-am gândit, că mai știi, “norocul începătorului”.
Viitorul a bătut la Iaşi şi ne suflă în ceafă. Victoria noatră este esenţială! Doar o victorie ne poate ţine aproape de primele două şi departe de “reje”. O victorie pe terenul oilor ne-ar asigura un ascendent moral asupra celor două din faţă.
Devis Mangia trebuie să dea dovada maturităţii sale tehnico-tactice, iar băieţii trebuie să dea totul pe teren atât la nivel psihic cât şi mental. Oile trebuie să înţeleagă odată pentru totdeauna că joacă cu UNIVERSITATEA CRAIOVA.
Acum suntem mai aproape ca oricând de o mare performanţă!
HAI ŞTIINŢA!!!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2018, 12:04

Vad ca avu cineva curajul pana la urma...

Conferinta de presa:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de iuli » 07 Apr 2018, 12:12

eu sint pesimist,mereu am clacat in meciurile astea....

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de marius_vl » 07 Apr 2018, 12:21

Si eu sunt pesimist, dar am tot fost optimist in ultimii "n" ani si de fiecare data am fost desumflat dupa meciurile cu astia! Sper ca de data asta sa fie pe invers fata de ce simt! E meciul adevarului pt Mangia, dupa parerea mea, e meciul sezonului si vreau sa vad ca il pregateste ca la carte! Vreau determinare totala, vreau sa vad ca isi dau viata pe teren si la sfarsit, chiar daca pierdem, sa fiu mandru de ei!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2018, 12:32

Ne arbitreaza Kovacs...

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de zschortau » 07 Apr 2018, 13:05

Mai bine Kovacs decât Hoțugan sau Tudor! Kovacs nu ne-a prea făcut pocinoage! Suntem la mâna băieților și a inspirației sau curajului lui Devis. Pronosticuri de echipă? Poate Băluță să iasă din pasa neagră sau ar trebui lăsat pe bancă și jucat cu vârf adevărat?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

sorin107

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de sorin107 » 07 Apr 2018, 14:08

Care varf? Burlacu sau glavina, eventual, dar nu cred.

Mitrovic - popa, kelic, tiago - martic, mateiu, zlatinski, bancu - gustavo, baluta, mitrita

Probabil vom juca pe contraatac, ca in toate meciurile contra oilor, sper sa ne si reuseasca de data asta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Apr 2018, 14:27

Daca pierdem,macar ne concentram pe cel mai palpabil obiectiv - Cupa , care nu se poate pierde anul acesta la ce echipemmai sunt acolo , asta daca nu menajezi jucatorii....mai ales ca returul din cupa cu plaiesii este intre petrescu si oier....

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Paul » 07 Apr 2018, 15:13

Pentru mine asta e meciul anului, asta pana la returul cu ei pe Oblemenco. La momentul ala sper sa fim deja in finala cupei, daca nu cumva sa o fi castigat deja - nu prea stiu exact calendarul.
Daca ii batem acum eu cred ca echipa va pluti din victorie in victorie pana la final. Ar fi un punct de cotitura pe care am putea sa ni-l amintim ani la rand.
Chiar daca pana acum, in ultimii ani, am avut doar dezamagiri dupa meciurile cu Steaua, pana la urma tot trebuie sa se intoarca roata.
Hai baieti, faceti-ne sa nu dormin luni spre marti!!!!

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de UneKa » 07 Apr 2018, 18:48

Ce mi plac mistourile astea inainte de meci, gen numele topicului, iar dupa ce ne calca in picuoare o dam ca arbitrajul, vantul si orice scuze penibile gasim.
Mereu am fost doar niste jaloane in fata echipei oierului, sa speram ca de data asta o sa fie mai bine.
Teoretic putem, echipa ciobanului e slaba, tine de noi cat de puternici psihic suntem.
Problema e sa nu-i facem campioni pe jegosii astia.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de zschortau » 07 Apr 2018, 18:56

UneKa scrie:Ce mi plac mistourile astea inainte de meci, gen numele topicului, iar dupa ce ne calca in picuoare o dam ca arbitrajul, vantul si orice scuze penibile gasim.
Mereu am fost doar niste jaloane in fata echipei oierului, sa speram ca de data asta o sa fie mai bine.
Teoretic putem, echipa ciobanului e slaba, tine de noi cat de puternici psihic suntem.
Problema e sa nu-i facem campioni pe jegosii astia.
Băi băiatule, iar ai mâncat ciuperci nașpa? Unde vezi tu mișto? Echipa ciobanului este FC FCSB, în traducere liberă, exact ce scrie în numele topicului! Dacă nici acum n-ai înțeles pot să-ți mai explic cu bețișoare sau cu poze!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de malus dacus » 08 Apr 2018, 10:33

...uneca asta nu stie ce cauta el in viata lui. El cica e cu Stiinta, dar sunt mai bune oile si javrele si gazu..tine atat de mult cu Universitatea incat ar strange-o de gat pana ar omora-o, gen...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Apr 2018, 17:36

Oameni rai,si-a cumparat si tricou cu Craiova,chiar l-a personalizat cu Piturca pe spate ....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Bobby » 08 Apr 2018, 18:07

sorin107 scrie:
07 Apr 2018, 14:08
Care varf? Burlacu sau glavina, eventual, dar nu cred.

Mitrovic - popa, kelic, tiago - martic, mateiu, zlatinski, bancu - gustavo, baluta, mitrita

Probabil vom juca pe contraatac, ca in toate meciurile contra oilor, sper sa ne si reuseasca de data asta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ca vorbim de virfuri, Alex Popescu a marcat 3 goluri in ultimele 3 meciuri ale celor de la Clinceni - cite unul pe meci. Acolo, Popescu si Hreniuc sint titulari.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de zschortau » 08 Apr 2018, 22:41

Nea Gigi și-a făcut treaba! CFR - Astra 1-1!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis