[P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca facem cu moldovenii?

Poll ended at 14 Apr 2018, 23:29

Le dam cu terenu-n cap, ne revenim ca Fat-Frumos! (3p)
19
66%
Nula-Nula, scaderea de forma continua!(1p)
6
21%
Luam bataie ca in "7 pacate"! (0p)
4
14%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 15 Apr 2018, 11:17

Chiar nu se gaseste nimeni care sa ii arate usa de iesire astuia de pe forum?! Chiar trebuie sa acceptam orice rahat postat de acest individ fara sa existe nicio reprercursiune asupra lui? Pana cand, dragi admini și moderatori? Sincer, incepe sa-mi fie greață sa mai intru pe aici, stiind ca exista acest user care denigreaza echipa/antrenorul chiar si la o victorie cu 4-1. Si nu, nu sunt singurul care incepe sa evite forumul din cauza acestui personaj.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 15 Apr 2018, 11:47

O surpriza placuta Glavina in meciu de aseara,merita sa joace titular in meciu cu Botosani.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de malus dacus » 15 Apr 2018, 11:55

...surpriza placuta si pt. mine acest Glavina. Mai merita sanse. Gardos are alura de fotbalist, e impunator, emana siguranta. Totusi, e devreme sa-i facem statuie dupa un meci iar problema mare e ca nu stim daca va ramane. Mitrita e "number one" de la noi, la egalitate cu Bancu, zic eu. Thiago bun, transfer reusit. Popa ok, dar a intrat mai bine Screciu. Dimitrov la anumite capitole sta mai bine decat Martic, iar aseara, cu un gol si cu o pasa de gol a fost printre cei mai buni. Mateiu e peste Santos, parerea mea. Zlatinsky e..Zlatinsky, eu cred ca-si merita locul de tirular. Barbut dezamagitor, asteptam mai multe. Burlacu idem. Calancea catastrofa. Mangia e antrenor. Peluza Nord e cea mai tare galerie din tara la ora actuala...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de florinkeke » 15 Apr 2018, 14:17

Meci numai bun de pus pe rana.Gardos bun,are alura de fotbalist si de lider.Ar fi extraordinar sa il luam la vara.Dimitrov la cel mai bun meci al sau anul acesta.Glavina supriza placuta,meci bunicel facut...totusi putea sa dea si gol din ocaziile avute.Barbut slabut...acolo e locul lui Baluta.Mateiu bun as always la mijloc.Zlati e liderul echipei insa ca fotbal e in scadere.Screciu a intrat bine si a avut o pasa si cateva patrunderi de remarcat.Sper sa prinda curaj si sa ii faca si concurenta lui Popa pe acel post.In cativa ani eu cred ca va ajunge jucator de nationala mare.
Calancea nu are cum sa mai fie titular la cum le comitr meci de meci,plus ca nici joc de picior nu are.Thiago constant bun.La final cei mai buni doi ai nostri Bancu si Mitrita cu mentiune si felicitari pentru al doilea.Ambii imi par cei mai buni din liga I pe posturile pe care joaca.Hai cu victorie si joi cu botoseiii.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de malus dacus » 15 Apr 2018, 14:43

...apropo de Markovic, ca tot adusesem vorba si nu mai stiam nimic de el. Baiatu cica e shefu la shaorma, la pizza si la chipsuri! Are vreo 90 de kile, doar...

sorin107

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorin107 » 15 Apr 2018, 14:56

subtirel burlacu, imi pare iesit din forma chiar si fizic, e cam greoi. l-am cam uitat pe screciu, pe de alta parte. dar aseara, cand l-am vazut, l-am cam uitat pe popa :)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 15 Apr 2018, 14:58

Screciu are nevoie de meciuri la nivel inalt, chiar si din postura de rezerva. Mai ales in pespectiva meciurilor la U19.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de zschortau » 15 Apr 2018, 15:21

Afară cu UneKa! Vă rog!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 15 Apr 2018, 15:28

Conferinta de presa de dupa meci:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de malus dacus » 15 Apr 2018, 16:16

zschortau scrie:
15 Apr 2018, 15:21
Afară cu UneKa! Vă rog!
...omul e cam in plus pe aici, dar e exagerat si sa fie scos de pe forum. Nu suntem la al paispelea congres, sa fim toti de acord. El e cu Batman Batman Piturca si fura curent asa, in general. In plus, e bun ca ai de cine sa faci o caterinca, sa nu murim de plictiseala...

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de zschortau » 15 Apr 2018, 19:00

malus dacus scrie:
zschortau scrie:
15 Apr 2018, 15:21
Afară cu UneKa! Vă rog!
...omul e cam in plus pe aici, dar e exagerat si sa fie scos de pe forum. Nu suntem la al paispelea congres, sa fim toti de acord. El e cu Batman Batman Piturca si fura curent asa, in general. In plus, e bun ca ai de cine sa faci o caterinca, sa nu murim de plictiseala...
Batman, batman, de acord! Dar cât?
Eu propun sa-i deschidem un topic separat: “Hai cu Piți!” sau “Fără Mangia!” unde să-și expună ideile și visurile! Ce ziceți?
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 15 Apr 2018, 19:27

UneKa scrie:
15 Apr 2018, 11:03
Prestatia lui Gardos demonstreaza incompetenta lui Mangia care nu a folosit un fundas de echipa nationala, dar nu conteaza, broscarul asta oricum e pe langa fotbal . Interesant e cum acum incearca unii sa-l ridice iar, cand el nu e nici macar la nivelul secundului lui Gigi.
Referitor la viitorul, meciul cu Botosani e cat un campionat in conditiile actuale!!!! E nevoie de mult caracter pt a trece de ei si evident e nevoie ca Macaroana sa prinda o zi umeda si sa nimereasca echipa pt ca la e pe ghicite nu pe gandite.
Iar regulamentul spune ceva de genul asta:

Este complet interzis şi inacceptabil orice atac la persoana; discutaţi ideea şi nu persoana.

Nu stiu ce meci a vazut baiatul asta, dar meciul de aseara a fost castigat clar de Mangia la toate capitolele. Mitrita a fost intr-o zi mare, Gardos a demonstrat ca inca mai poate, iar evolutia lui Glavina mi-a aratat ca este exact jucatorul din centrul atacului de care ne plangeam ca nu exista.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de marius_vl » 15 Apr 2018, 19:37

Eu cred ca in vara trebuie fortata neaparat aducerea lui Qaka si poate inca un jucator de atac in cazul in care pleaca Baluta, cred ca Jo Santos ar fi inlocuitorul ideal! Si cred ca ar fi de ajuns pt a ne face un lot cu adevarat de titlu

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de florinkeke » 15 Apr 2018, 20:08

In vara cred ca vor pleca mai multi jucatori.Baluta,Bancu si Mateiu eu zic ca sunt in pole position.Chiar si Mitrita cred ca poate pleca la o oferta f buna.Important e sa reutilizam banii primiti cu intelepciune.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorin107 » 15 Apr 2018, 20:26

cu siguranta ca bancu va pleca, e de departe cel mai constant jucator si e normal sa existe oferte. mateiu va pleca doar daca-si revine rossi si daca va cadea si in urma lui andre santos in ceea ce priveste titularizarea in linia de mijloc. pe baluta nu stiu daca-l va oferta cineva si pentru mitrita e cam devreme sa plece, deci nu cred.

Închis