[P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte se intoarce Stiinta de la Giurgiu?

Poll ended at 23 Apr 2018, 23:11

trei puncte, normal!
15
65%
un punct, ca si nea Gigi ne-a ajutat la nevoie!
6
26%
0 puncte, nea Gigi ne cunoaste!
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Apr 2018, 11:12

sorin107 scrie:
24 Apr 2018, 11:01
Paul scrie:
24 Apr 2018, 10:28
sorin107 scrie:
24 Apr 2018, 10:00
glavina era accidentat in [cenzurat]. nu stiu cum **** mea va legati de el ca si salvatore della patria acum, cand are jucate 60 de minute la noi. adica altii care au sute de minute jucate - gen burlacu si barbut - sunt experimente, dar glavina nu e, e direct o certitudine si daca juca el ii spargeam la bot pe astia de la astra?

hai s-o lasam usor.
N-am stiut ca e accidentat, my bad. Nu e deloc o certitudine, dar nu mai ai cand sa il incerci ca sa sti daca il mai tii sau nu. Si daca nu il tii iti trebuie altul, chestii destul de importante as zice eu, cand nu avem varf. In fine, nu se aplica nimic din rationamentul asta daca e accidentat.
Uite discutam si noi de suparare, ce sa facem, o lasam usor oricum dupa un pic de bombaneala, de ce te deranjeaza asa de rau?

pai chiar bombaneli sunt astea. ma deranjeaza ca plangeti ca niste peezde pentru ce putea fi. juca glavina si juca slab, pai nu-i bagati voi [cenzurat]-n gura lui mangia ca de ce joaca el cu glavina si de ce nu-l baga pe burlacu? sau juca mitrita si juca asa cum a facut-o, adica slab, pentru ca e obosit, pai nu-i dadeati voi la mwe lui mangia ca de ce [cenzurat] nu-l vede ca e obosit si nu baga pe altul care-i suta la suta?

asa numa' sa vorbim discutii pe-aici.
Gata boss, nu te mai deranjez, ca vad ca iti dai drumul si devine neplacuta situatia. Astept sa vad ce propui pentru discutie, si ma conformez, ca vad ca faci praf pe oricine nu comenteaza cum vrei tu.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Apr 2018, 11:41

Parca asist la un teatru de papusi

Prima papusa, leii sunt capre la oi
A doua papusa, Iasi primeste penalty cu CFR din neant
A treia papusa, Mangia ii face un favor lui Multescu

Zici ca este o sceneta regizata ... si ma gandesc serios - cand o sa castigam cupa ! oare mai are rost sa ma bucur ?! sau asa e piesa ! :smoke:

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 24 Apr 2018, 11:52

Peste o saptamana doua, o sa uitam de infrangerea asta,dar daca cumva ratam cupa, la anu o sa fie dezastru ,din toate punctele de vedere.

Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 24 Apr 2018, 12:29

DeuxEx scrie:
24 Apr 2018, 10:23
Gata cu bocitul?! Nu de alta, dar sunt mai mult decat sigur de faptul ca acest forum nu a fost conceput de Doryn in Valea Plangerii!
Pana mai ieri il vroiati pe Popica in poarta si pe Briceag in locul lui Dimitrov. Uite ca Mangia v-a indeplinit dorinta! Popica a jucat ok, Briceag m-a facut sa-l regret pe Dimitrov!
Se plangeau altii ca nu joaca Burlacu si Screciu. Ambii au jucat aseara. Unul bine (Screciu), altul nu (Burlacu).
Gata, a trecut, sansele de a ne bate la titlu sunt tot alea care erau si inainte de acest meci.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
...ok pt. popica inseamna nota de trecere. Eu nu i-as da. N-as zice nici ca-i rau. Mai degraba neconcludent. A aparat bine lovitura libera a lui Matei, dar la faza golului a dat cu palma-n khacat. Daca statea in poarta ca un portar normal, apara sutul ala si din stop pe piept...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 24 Apr 2018, 12:56

voi la ce meci v-ati uitat cand ati vazut ca a jucat bine screciu? la gol, facea marcaj la 7 metri distanta, se dusese sa-l tina de mana pe kelic. in multe alte faze trebuia sa vine cineva sa-l dubleze, ca nu e in stare sa faca o deposedare. nu e fundas. in fine, nici mijlocas nu e. poate va aduceti aminte, astia care il vreti afara pe zlatinski, cam cum a jucat echipa cand era el accidentat si mijlocul nostru era mateiu - screciu.

ma rog, pe langa asta, m-au facut astia sa ma uit din nou la meciurile craiovei dupa ani de zile. si acum. cine poate sa explice de ce, cand poti sa te apropii de primele doua echipe, sa te apropii de titlu, tu faci echipa ca intr-un amical de vara, ca vrei sa testezi jucatori. kelic - tiago - screciu e cea mai proasta linie de fund pe care am avut-o sezonul asta. de ce nu il folosesti pe gardos, care a jucat perfect in alea doua meciuri in care a intrat? de ce nu popa? e de zeci de ori mai sigur decat screciu. de ce insisti cu portughezul ala la mijloc, ca pana acum a dat suficiente dovezi ca are fata cel mult de o echipa de play out din romania. de ce, intr-un asemenea meci, joci cu o linie de atac pe care nici macar n-ai mai folosit-o pana acum? joci fara golgheterii echipei... faci apararea varza, mijlocul varza, in atac improvizezi, si te astepti sa ce? sa demonstreze rezervele ca merita? cand asta era un meci in care sa te apropii de titlu? miroase nasol si e pacat de tot ce parea ca se intampla la echipa asta.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Apr 2018, 13:08

Cred ca Gardos era obosit. Trebuie sa luam in consideratie faptul ca nu a mai jucat demult. Screciu s-a miscat mai bine ca Popa cand a intrat cu Iasiul... si din pdv al meu au fost mult prea multe schimbari pt meci pe care trebuia sa il castigam.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 24 Apr 2018, 13:20

Toata lumea il vede pe Burlacu mare talent,pe mine 1 Burlacu na ma inpresionat cu nimic ,el inpresioneaza doar cand vine sa cante cu galeria la sfarsitu meciurilor,la 20 de ani Burlacu pare un jucator de 35 de ani la sfarsit de cariera care nu poate sa faca un sprint,eu cred ca baiatu asta s.a nascut deja obosit,prin atitudineAa aratata pe teren nu il vad in viitoru apropiat un fotbalist care sa ne ajute ,este un jucator lent si fara nerv.La 20 de ani ar trebui sa are terenu de joc sa profite de sansele care le are .
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2018, 13:25

Multa autosuficienta la jucatorii tineri si la aia de nu sunt titulari... Trebuie lucrat un pic si la mentalitate cu jucatorii, nu numai tehnico-tactic si fizic.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 24 Apr 2018, 13:54

...Screciu e tanar, frate! La 17 ani ai lui se descurca destul de bine. Plus ca a fost bulibasit in toate felurile, de pe un post pe altul, in special de Multescu. Eu zic ca n-ar fi o miscare desteapta sa renuntam la el. In mod sigur va mai creste in joc, cu timpul. Burlacu pare cam lesinat, e drept. Cauta faulturile, cade usor. Dar e tanar si el, merita pastrat ca rezerva. Briceag, nici cal nici magar. Merita pastrat rezerva, dar sa-i interzica draq cineva sa mai paseze la portar. Santos nu-mi place. Acolo la mijloc trebuie ceva mai de calitate. N-are sut, la deposedari e varza, pase luminoase n-am vazut la el. Greseste putin, e adevarat, protejeaza un picut mingea, dar cred ca ne trebuie altceva. Nu stiu daca e peste Bic...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2018, 14:10

Fata de Santos, la fel ca si fata de Bic sau cei veniti in iarna nu se pot emite multe pretentii. Aduceti-va aminte de Gustavo sau de Baluta , la inceput! Unui jucator ii trebuie minim 6 luni de acomodare pana sa poti emite pretentii de la el pentru a juca la capacitate maxima intr-un sistem complex, ca cel folosit de Mangia.
Aduceti-va aminte de cate ori i-am umplut eu frigiderul lui Bancu la inceput! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Apr 2018, 15:45

de la Santos as fi avut mai multe pretentii... nu e jucator rau dar se vede ca inca nu e integrat... si nu are sut. din vara va reveni si Rossi dar mi-as dori unul dintre Chaka sau Cicaldau...
cu privire la Screciu, a jucat binisor aseara, l-a scos de multe ori pe Briceag (e drept, au fost si momente cand l-a pus in dificultate), a avut cateva interventii bune dar au fost si momente cand a fost depasit, inclusiv la gol, cand a si deviat mingea.
Despre Popescu, eu zic ca a fost bine, chiar daca a avut o mica eroare de plasament la gol, dar si faza l-a prins... daca japonezul isi facea preluare spre poarta, pe dreptul, putea sa il blocheze, in schimb, acesta si-a pus-o pe stangul si l-a prins rau pe Popescu. in rest, mi-a placut ca are priza la minge (au fost 2 suturi prinse cu siguranta). la centrari ar trebui sa le respinga, sa nu se mai complice sa le prinda. trebuie sa luam in consideratie ca nu a mai aparat de un an la acest nivel, deci e f bine

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 24 Apr 2018, 19:34

Ca ne place sau nu ne place, in 2018 echipa nu prea a mers. Vara trecuta echipa a inceput mai greu, a avut o perioada cu meciuri bune, dar in 2018 prestatiile reusite au fost prea putine, zic eu. Am mai scris - sintem singura echipa de play off fara gol marcat in deplasare.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 24 Apr 2018, 19:45

UneKa scrie:Mangia, un incompetent.
Pacat de echipa de o are pe mana
Apăruși belea?
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Apr 2018, 20:13

Bobby scrie:
24 Apr 2018, 19:34
Ca ne place sau nu ne place, in 2018 echipa nu prea a mers. Vara trecuta echipa a inceput mai greu, a avut o perioada cu meciuri bune, dar in 2018 prestatiile reusite au fost prea putine, zic eu. Am mai scris - sintem singura echipa de play off fara gol marcat in deplasare.
Chiar si asa stam mult mai bine fata de anul trecut in perioada asta

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 24 Apr 2018, 20:41

Corect ! Anul trecut nu am reusit nici o victorie in play off acasa - acum avem deja doua victorii din trei meciuri. Pe de alta parte anul trecut am cistigat de doua ori in deplasare in play off...

Închis