[P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cecredeti ca facem cu echipa "rejelui"?

Poll ended at 28 Apr 2018, 22:27

3 puncte pentru locul 3! o:
15
68%
1 punct, o dam la pace! :o
2
9%
0 puncte, drama continua! :bad:
5
23%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Jimmy Darmody » 29 Apr 2018, 11:21

Paul scrie:
29 Apr 2018, 09:20
Pana la urma daca echipa ar juca meciurile ramase asa cum a jucat ieri, sau cu BT, nu stiu ce am putea sa le reprosam.
Viitorul a avut 3 goluri din 4 ocazii, dintre care 2 goluri au fost gafe clare de portar, si chiar si primul gol putea fi evitat.
Eu sper sa intre Popescu in poarta pentru tot restul sezonului. Macar sa stim o chestie.
In afara de castigarea cupei, pe care nu avem voie sa o ratam, eu mult mai mult imi doresc sa batem Steaua decat sa ramanem pe 3. Pana la urma cupele europene inteleg ca nu mai reprezinta o problema, mergem oricum, iar singurul lucru pe care nu l-am mai facut de prea mult timp este sa batem Steaua.
Nu ca nu ar fi bine sa ii batem pe enervantii aia de la CFR.
Sa luam si bataie de la Botosani,chiar si cu 2/3-0 ...nu ma deranjeaza sau cum ai zis,sa pierdem locul 3,DAR sa batem in [****] spurcatii ca sunt nebatuti de noi din Cretacic ucv usteag si il prefer pe Mangia in poarta,sigur apara mai bine decat natangul asta usteag

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 29 Apr 2018, 11:38

Pana la urma e bine ca nu am pierdut. Tinem 4 puncte distanta. In poff conteaza f mult orice punct, se obtin f greu.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Apr 2018, 11:41

Nu poti sa nu te enervezi cand Gardos si Mitrita isi rup picioarele pentru echipa asta si Calancia intra total neconcentrat
Din trei portari nu poti sa alegi unul mediocru cu care te-ai fi putut bate la titlu...sa nu mai spun ce salariu are gafeorul

Gardos merge pe 30 de ani. Mare tragedie pentru el, era in lacrimi pe banca inainte de pauza. Mai are 4-5 ani pana sa isi agate ghetele in cui insa premier league se tot indeparteaza de el, trebuie cumparat! Chiar la conferinta de presa dinaintea meciului s-a discutat de numarul mare de meciuri jucate in ultimile doua saptamani si riscul ridicat de acidentare....

Ramanem neinvinsi pe Oblemenco, cateodata conteaza si Karma. Aseara nu a mai vrut sa intre....

Locul 4 este un esec pentru Mangia si inseamna neindeplinirea obiectivelor, sa nu vorbesc de cazul in care pierde cupa. Neindeplinirea obiectivelor in totalitate inseamna ca mangia trebuie sa plece ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2018, 11:47

Deja vazusi echipa pe 4 si cu cupa pierduta, nu? Vai de voi, suporterii de rezultat!


Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 11:52

Marcel Popescu, președintele celor de la U Craiova, a explicat ce a pățil Florin Gardoș în partida cu Viitorul: „E o problemă musculară, este o recidivă. Doctorul e cu Florin să îi facă o rezonanță magnetică. E îngrijorătoare accidentarea lui și nu cred că scapă fără 2-3 săptămâni”, a spus acesta la o televiziune de sport.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorin107 » 29 Apr 2018, 12:38

Mie mi se pare ca n-avem cum sa ratam locul 3, sincer. Avem meciuri grele, dar la fel de bine putem sa le castigam. Si nu vad viitorul castigand tot in niciun caz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blue ray » 29 Apr 2018, 17:36

Dacă jucăm cu atitudinea din meciul de ieri și scăpăm de ”ghinioane”gen Calancea, nu putem pierde locul 3.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 17:49

sorin107 scrie:
29 Apr 2018, 12:38
Mie mi se pare ca n-avem cum sa ratam locul 3, sincer. Avem meciuri grele, dar la fel de bine putem sa le castigam. Si nu vad viitorul castigand tot in niciun caz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avem 3 puncte in fata Viitorului (4, dar la egalitate de puncte, Viitorul e in fata datorita rezultatelor din meciurile directe). Hagi are doua meciuri accesibile acasa - cu Iasi si Astra, plus afara cu CFR. Noi avem acasa cu FCSB (pierdem ca de obicei ?), si afara cu CFR si Iasi. Programul asta imi sugereaza mie o lupta deschisa pentru locul 3.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2018, 17:50

Întrebat dacă regretă că nu a jucat la Craiova, Gică Hagi a lăsat să se înțeleagă că ar vrea să antreneze în Oltenia: "O să vin să vă antrenez odată! Stai liniștit".

Interesant...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 17:52

L-as dori pe Hagi antrenor aici pe 2-3 ani. Ar fi o emulatie ca atunci cind a venit Piti in 2010. Abia astept !

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de alex.p » 29 Apr 2018, 18:45

Bobby scrie:
sorin107 scrie:
29 Apr 2018, 12:38
Mie mi se pare ca n-avem cum sa ratam locul 3, sincer. Avem meciuri grele, dar la fel de bine putem sa le castigam. Si nu vad viitorul castigand tot in niciun caz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avem 3 puncte in fata Viitorului (4, dar la egalitate de puncte, Viitorul e in fata datorita rezultatelor din meciurile directe). Hagi are doua meciuri accesibile acasa - cu Iasi si Astra, plus afara cu CFR. Noi avem acasa cu FCSB (pierdem ca de obicei ?), si afara cu CFR si Iasi. Programul asta imi sugereaza mie o lupta deschisa pentru locul 3.
Noi si Viitorul avem cu CFR si Iasi. Singura diferenta e ca noi jucam cu fcsb, iar ei cu o echipa a Astrei, renascuta in ultimele etape.

Primul criteriu de departajare e rotunjirea, nu meciurile directe. Si aici, Viitorul are avantaj: noi am intrat cu 51p si ei cu 44 in playoff. Ceea ce inseamna ca diferenta reala in clasament e de 3 puncte. Astra e cealalta echipa care a intrat in playoff fara sa beneficieze de rotunjire.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 18:52

Pai una e sa joci acasa cu Astra (Viitorul) si alta e sa joci acasa cu FCSB (Craiova) - diferenta mare. Asta e una la mina. Si doi - una e sa joci cu Iasi acasa (Viitorul), si alta e sa joci in deplasare cu Iasi - chiar inainte de finala cupei (Craiova).

Si trei - noi jucam cu CFR mai devreme, ceea ce e rau pentru noi (CFR e mai motivata). Pina la meciul Viitorului cu CFR e posibil ca FCSB sa fie campioana...

De asta spun ca lupta pentru locul 3 e deschisa si dura.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 29 Apr 2018, 19:48

doar ca fotbalul nu e sah, cu piese cu puteri prestabilite, exista multe necunoscute, o doza mare de neprevazut. eu zic ca e cazul sa avem incredere in echipa noastra si la final se va clasa pe locul pe care il merita.
daca in echipa ar juca fratii vostri, prietenii vostri, le-ati spune "e greu frate, ai sanse mici, te prind aia din urma!" ???
echipa va juca bine si se va depasi pe ea in unele momente. repet, luam minim 5 puncte.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 20:36

Pai jucatorilor le dai incredere si le spui ca sint buni si totul va fi OK. Asta e leadership - nu cistigi nimic facindu-i sa le fie frica. Dar in privat trebuie sa fii realist...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 22:01

Faza comentata pe digisport din meciul FCSB - CFR : "Budescu a pătruns în careul clujenilor, dar Hoban l-a dărâmat cu un umăr bine plasat, fără dubii de penalty. Arbitrul Istvan Kovacs a dictat aut de poartă.". Serios ??? Dar cind Dimitrov a pus umarul la Texeira in meciul cu Craiova, de ce s-a dat penalty ??

Închis