[P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cecredeti ca facem cu echipa "rejelui"?

Poll ended at 28 Apr 2018, 22:27

3 puncte pentru locul 3! o:
15
68%
1 punct, o dam la pace! :o
2
9%
0 puncte, drama continua! :bad:
5
23%
 
Total votes: 22

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de crazy_u.craiova » 28 Apr 2018, 23:56

La noi frustrare e cum e,dar cred ca la mitrita baluta si bancu e maxima.si-a batut joc calancea de toata munca lor.e penibil,daca vezi ca distrugi atatea meciuri te dai dracu accidentat ,salariul merge, si nu iti mai bati joc de munca tuturor!de 2 ani strigam toti ca trebuie portar,e incredibil.

Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk


LiviuB

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 28 Apr 2018, 23:57

Daca aveam portar... eram departe acum

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 29 Apr 2018, 00:01

Prima achizitie in vara trebuie sa fie de portar,este prioritara mutare asta,este postu in care stam cel mai slab la echipa.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2018, 00:06

Si cum o belea nu vine niciodata singura:

Florin Gardoş are ruptură musculară şi astfel sunt şanse infime ca el să mai joace pentru Craiova în acest sezon.

Sursa: JijiSport

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de FanStiinta » 29 Apr 2018, 00:09

lory69 scrie:
28 Apr 2018, 23:51
Cine il critica pe Mangia pt meciul asta..e nebun.Combinatii ca in acest meci nu am vazut niciodata in campionatul nostru.Bancu,Mitrita,Baluta....fantastici!S-a vazut spiritul de lupta,dorinta de a invinge...pacat ca am avut calul troian in poarta noastra.
Poate sunt nebun, dar acele combinatii se datoreaza calitatii tehnice ridicate a jucatorilor nu lui Mangia. De exemplu mister ar putea sa lucreze fazele fixe, ca avem 1 miliard de cornere degeaba..

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de lory69 » 29 Apr 2018, 00:17

Apropo de portar...Mangia sigur voia sa aduca in iarna,Seculin a fost aproape.Parerea mea,cu portar si Pintili sau Hoban....eram deja campioni.Zlatinsky se zbate,dar nu mai are forta si viteza.FanStiinta,daca italianul era antrenor la steaua,jongla campionatul...asta apropo de ce ai mentionat vs de valoarea jucatorilor.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 29 Apr 2018, 00:53

Ba, vericule, dar ce meci frumos! Il vazui printre picaturi ca eram la munca, dar ce vazui fu senzatie. Hadji nu stia ce echipa sa laude mai tare. Toti se intreceau in laude. Cati spectatori?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de alex.p » 29 Apr 2018, 01:26

11703 aratau turnichetii la final.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 04:23

Gazon mizerabil, portarul nostru la fel, joc de infarct, fotbal ofensiv. Pacat de egal - acum lupta pentru locul 3 e deschisa si tare imi e teama ca Viitorul e favorita acum. E posibil ca sa ratam obiectivul de locul 3 - desi am avut toate conditiile sa fim acolo. Avem program mult mai greu (inclusiv meciul cu fcsb de acasa la care o furam sigur, ca de obicei), portar zero, acum si Gardos e accidentat. Linia noastra de aparare e la fel de fragila cum a fost si cu Botosani si cu Iasi - numai ca cei de acolo au ratat mult.

Bancu - Mitrita - Baluta au fost la nivel european in acest meci. Superb !

Am mai scris pe aici, nu inteleg de ce Mangia nu forteaza cu Bancu pe atac in repriza a doua (si intra Briceag ca fundas stinga). De aia Hagi e antrenor - ca il foloseste pe Ganea pe posturi diferite sa destabilizeze echipa adversa. La noi, se tot incearca cu Gustavo sau Barbut cind Bancu e cu vreo 2 clase peste la jocul de atac. Ganea a declarat dupa meci ca iubeste Craiova - frumos ! Sper sa-l mai vad in tricoul Craiovei.

In play off, am facut 1-0 si 0-1 cu Astra si 0-0 si 3-3 cu Viitorul (ca manse duble drept surogat pentru meciurile din EL). La bugetul, lotul si publicul Craiovei e destul de putin.

Hagi tot baga pusti si creste echipe si nu-l putem bate, iar la noi domnu' Mangia il scoate pe Screciu (18 ani) si-l baga pe Popov (36 de ani). Epocal !

Speram pina in ultimul moment la locul 3...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Jimmy Darmody » 29 Apr 2018, 07:09

La noi dupa zicala : cand ai varza n-ai butoi,cand ai ***** n-ai un coi ! Cand o sa avem portar nu o sa mai fie Baluta....Bancu.....[****]...ca si inainte,aveam portar...nu aveam stadion...aveam una ....lipsea alta....ziceti locul 3,dar se poate si locul 5 daca Astra bate Iasi trece peste Hagi.Noi oricum mai face maxim 4 puncte,asta daca batem Iasi si egal cu ceferr

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 29 Apr 2018, 08:52

Daca din 9 puncte nu strangem si noi vreo 4 de ce am merita locul 3? Acum n-or bate Astra si Viitorul tot iar noi vom fi ciuca batailor. Daca nu aveti incredere in echipa de ce sperati la podium? Facem 5 puncte. 1; 1; 3.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 09:07

Vezi ca noi avem iar 3 meciuri intr-o saptamina, cu doua deplasari lungi : la CFR, la Botosani (in cupa) si acasa cu FCSB. Tu zici ca nu pierdem cu cele mai tari echipe din campionat si ne calificam in finala cupei : adica 3 rezultate favorabile la rind, intr-o saptamina ? Imi vine greu sa cred. Nu avem un lot numeros si jucatori care sa faca 3 rezultate bune la rind, in decurs de o saptamina, cu doua deplasari lungi ! Noi abia am scos un punct in turul play offului din dubla cu CFR si FCSB - de ce ne-am dubla zestrea de puncte acum in retur ? Doar ca jucam cu Calancea, si nu cu Mitrovic in poarta ? :-) :-) :-)

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 29 Apr 2018, 09:20

Pana la urma daca echipa ar juca meciurile ramase asa cum a jucat ieri, sau cu BT, nu stiu ce am putea sa le reprosam.
Viitorul a avut 3 goluri din 4 ocazii, dintre care 2 goluri au fost gafe clare de portar, si chiar si primul gol putea fi evitat.
Eu sper sa intre Popescu in poarta pentru tot restul sezonului. Macar sa stim o chestie.
In afara de castigarea cupei, pe care nu avem voie sa o ratam, eu mult mai mult imi doresc sa batem Steaua decat sa ramanem pe 3. Pana la urma cupele europene inteleg ca nu mai reprezinta o problema, mergem oricum, iar singurul lucru pe care nu l-am mai facut de prea mult timp este sa batem Steaua.
Nu ca nu ar fi bine sa ii batem pe enervantii aia de la CFR.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fanucrv » 29 Apr 2018, 09:20

După rezultatul de aseară, șansele sa ocupam locul 3 au scăzut mult. Vedem la sfârșit dacă avem un nou sezon ratat sau reușim sa luam cupa și sa ne clasam pe podium, cum ar fi normal după toate atuurile pe care Craiova le-a avut anul acesta.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de alex.p » 29 Apr 2018, 10:32

Bobby, sunt deplasari lungi, dar se vor duce cu avionul la Cluj, apoi de la Cluj (ca nu mai vin in Craiova) la Iasi sau Suceava cu avion si de acolo cu autocar. De intors, tot avion. Nu e chiar asa tragic cu deplasarile. Iar rezultat favorabil la Botosani e si o infrangere la 2 goluri, de exemplu.

Închis