[P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cecredeti ca facem cu echipa "rejelui"?

Poll ended at 28 Apr 2018, 22:27

3 puncte pentru locul 3! o:
15
68%
1 punct, o dam la pace! :o
2
9%
0 puncte, drama continua! :bad:
5
23%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2018, 22:27

Ati plans, ati injurat, v-ati smuls parul din cap. Gata!
Sambata, 28 aprilie 2018, incepand cu ora 20:45 (ora clasica, de la o vreme...), sunteti asteptati cu mic, cu mare, pe stadionul "Ion Oblemenco" unde Universitatea va intalni campioana en-titre, FC Viitorul. Stiinta vine dupa o înfrângere pe terenul Astrei Giurgiu (am zis gata cu boceala! :)( ), iar Viitorul vine dupa un egal in fata FCSB-ului.
Sper ca dusul rece sa-i fi trezit pe unii si sa abordam meciul asta cu o alta atitudine, similara celei din meciul cu cele doua echipe moldovene. Jucam pentru locul 3 (primul sezon pe podium din secolul XXI, cred!).
Prin urmare, ce asteptari aveti de la acest meci? Cu ce echipa credeti ca va aborda Mangia aceasta partida? Cine vine la meci?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Augustus Caesar » 25 Apr 2018, 05:22

da , interesanta etapa pentru ca in continuare putem juca pentru locul 2 sau, in functie de rezultate, chiar si pentru locul 5 (ptiu drace !). cred ca va fi un meci pe contre, deschis, rejele vine sa ciupesca ceva avand in vedere ca frige si pentru el locul 4- asta e , noi l-am bagat in hora si pe nea' Gigi - poate am avut datorii la el :) Sigur ca batem si in functie de oaia-ceferoaia vom vedea daca ne creste iar [*****] cu gandul la locul 2 sau ramanem stationari. Pentru final de sezon , avand in vedere ca nici una din fata nu-mi convine la campionat, as vrea satisfactia de a le bate pe ambele . deci, toata lumea la meci pentru ca inca avem motive !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 25 Apr 2018, 06:20

Da - toata lumea la meci, in finala pentru locul 3. Sper ca publicul va veni in numar mare sa sustina echipa la unul dintre cele mai importante meciuri din acest sezon. Locul 3 ar fi bun - dar cu o infringere simbata, sansele la podium scad mult.

Succes echipei si antrenorilor !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 25 Apr 2018, 06:26

Toata lumea la meci! Locul 3, cupa si victorii in meciurile care au mai ramas, pentru cel mai bun sezon din ultimii 25 de ani!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Jimmy Darmody » 25 Apr 2018, 07:31

Cel mai frumos ar fi ca fecebese sa depinda de victoria cu noi si sa le dam ****!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 25 Apr 2018, 10:44

...pentru meciul asta eu as zice gata cu experimentele, gata cu oboselile, bagam ce avem mai bun si tragem cu dintii. Calancea. Popa-Gardos-Thiago. Dimitrov-Mateiu-Zlatinsky-Bancu. Mitrita-Baluta-Gustavo. Am zis echipa asta dar nu cunosc situatia tuturor accidentatilor/suspendatilor. Rejele vine sa-si vanda pielea scump, dar cu ajutorul publicului putem sa-i batem. Problema e ca nu stiu ce prezenta vom avea pt. ca lumea e putin dezamagita. Personal voi fi la stadion, +6, T2. Hai Craiova!...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 25 Apr 2018, 12:41

Mitrovic - Screciu, Gardos, Tiago - Martic, Mateiu, Zlatinski, Bancu - Gustavo, Baluta, Mitrita.

Am semne de intrebare legat de recuperarea unor jucatori ca Mitrovic si Martic. Popa e mai lent decat Screciu, iar in acest meci avem nevoie de un pic de viteza in aparare.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Apr 2018, 14:17

E bun si locul 4

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 25 Apr 2018, 15:47

Declaratie Hagi data azi :

"Ambele formații vor juca pentru a câștiga. Avem și noi șansa la locul trei. S-a deschis această portiță după ce Craiova a pierdut cu Astra. Nu trebuie să îi dăm spații (n.m.Craiovei). Mergem să fim mai rapizi pe teren și să câștigăm. Noi am fost cel mai aproape să câștigăm pe noul «Ion Oblemenco». Am avut 1-0 la pauză, dar am greșit-o în repriza a doua"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 25 Apr 2018, 21:32

Parca vad ca depuncteaza astia Chefereu' si FCSBu' cu 5 puncte, si ne trezim fara voia noastra din nou in lupta pentru titlu :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Augustus Caesar » 26 Apr 2018, 05:06

daca nea' Gigi castiga restanta cu razesii sa vezi distractie pentru locul 4 dupa aceea, dar e de bine pentru ca devin motivante partidele. iar noi, daca pierdem acum (ptiu drace !) intram intr-un virtej de incepe sa ma doara capul inca de pe acum daca stau sa ma gandesc ! asa ca avem meci f important, toata lumea la meci pentru a pune cel putin 5 puncte intre noi si locul 4 (in varianta in care nea'Gigi castiga ambele meciuri cu razesii). hai Stiinta !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 26 Apr 2018, 17:07

In Prosport, dupa conferinta de presa de azi de la club : "Mangia nu-i va putea folosi în acest meci pe: Mitrovic, Popa, Martic, Glavina, Bic şi Rossi, iar Mitriţă este incert. Cel mai probabil, sezonul este încheiat pentru Miodrag Mitrovic, portarul elveţian care primise doar 3 goluri în 8 meciuri jucate anul acesta."

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 26 Apr 2018, 17:08

Conferinta de presa:


Lipsesc: Mitrovic, Glavina, Martic, Rossi, Bic.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 26 Apr 2018, 17:29

Batem si consolidam locul 3. Nu va apara Calancea pen'ca astia suteaza si avem nevoie de portar cu priza.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Jimmy Darmody » 26 Apr 2018, 21:16

E meci greu,suntem de la egal la egal cu ei in teren,doar publicul poate face diferenta !

Închis