[P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 04 Mai 2018, 23:59

Tragem la locul 2
8
33%
Contiuna emotiile pentru locul 3
10
42%
Este bun si locul 4
6
25%
 
Total votes: 24

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 06 Mai 2018, 00:41

ok, atunci la anul ne batem la titlu cu zlatinski si santos! ura

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 06 Mai 2018, 00:48

E pretul meciului de luni. Noi trebuie sa ne miscam mai bine de atat. Cicaldau de la Hagi ce post joaca?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 06 Mai 2018, 03:08

Acest play off imi aduce aminte de epoca Alexanko : se joaca frumos citeodata, rezultate modeste, laude pentru antrenor. Dupa 8 etape de play off, Craiova e pe locul 5 ! La bugetul si conditiile Craiovei - eu zic ca tot ceea ce s-a intimplat pina acum in play off este sub asteptari. Cel putin sub asteparile mele. Cind arunci aproape de doua ori mai multi bani pe buget decit Astra si Viitorul, cind ai cel mai numeros si fidel public de liga 1 - acest play off nu e un succes. Se poate termina acest play off in forta, cu doua rezultate bune in ultimele doua etape ? Rabdare si tutun :-)

P.S.1 Nu am inteles pentru cine am jucat noi simbata seara. Oameni cheie de la noi au luat cartonase galbene (parca vad ca sint suspendati fie cu FCSB fie la meciul decisiv cu Iasi - ala va fi meciul decisiv pentru locul 3 probabil), jucatorii importanti au jucat aproape tot meciul, daca faceam egal era bine pentru FCSB, acum ca i-am obosit pe oamenii nostri cheie tot pentru FCSB e bine. Cu Astra, meci care se putea cistiga, am menajat jucatorii cheie, acum cu CFR asta nu s-a intimplat. Daca cineva pricepe care e strategia acestui club/antrenor, va rog sa ma lamuriti si pe mine.

P.S.2 Alta nelamurire este la executarea penalty-urilor. Ca treaba asta se face ca la amatori la Craiova (dupa rezultate) - nu ma mai surprinde. Cica Zlati era desemnat sa execute penalty - asta dupa ce bulgarul ratase ultimele penalty-uri la aceasta echipa (!!!). Ca Mangia spune dupa meci ca la penalty-uri totul tine de noroc, nu e suprinzator : "Dar nu prea avem noroc la penalty-uri, probabil am fi avut mai multe puncte dacă nu ratam atâtea penalty-uri.". Totul se antreneaza in viata - fazele fixe, penalty-uri etc. Nu o sa avem in veci problema asta rezolvata la Craiova daca antrenorul crede ca totul tine de noroc.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 06 Mai 2018, 08:08

Nu poate nimeni sa ma convinga ca si daca il aveam pe Mogosanu antrenor, la conditiile pe care le-a avut si le are echipa in sezonul asta, nu eram pe locul 3 si in semifinalele cupei in momentul asta! Numai decizii proaste si neinspirate, cu cat ne ducem mai mult catre sfarsitul sezonului cu atat pe mine acest Mangia ma dezamageste mai mult! In afara de victoria cu cfr in decembrie, in sezonul regulat si victoria cu botosani din cupa, absolut toate meciurile decisive le-a pregatit dezamagitor si a fost depasit clar de toti antrenorii adversi! Pt cel mai bine platit antrenor din Romania este foarte putin, sper ca si Rotaru sa-mi impartaseasca parerea...

iuli

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 06 Mai 2018, 08:39

Cel mai bine platit antrenor din Romania e Petrescu,iar la jucatori cu 2-3 salarii de la clujeni platesti primul 11 de la noi.

Vasile65
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 02 Mai 2018, 14:51

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Vasile65 » 06 Mai 2018, 08:51

Ce aveți, domnilor, cu Mangia? Totuși, omul este în grafic, până acum! Amintiți- vă cum ne- am calificat anul trecut în play off, câte emoții! Ce să facă, să- i învețe să bată penalty- uri?Aici este vorba de mental, de emoții. Și ca să fim sinceri cu noi, nici lotul nu este chiar așa de valoros ca să avem pretenții la titlu.Cu cine, cu Dimitrov, cu Santos, fără portar, fără centru atacant? Avem public, cei mai frumoși suporteri din România, avem stadion, dar astea ajută foarte puțin.Nu poți să faci din rahat bici! Eu cred că locul pe care ne aflăm este conformă cu valoarea lotului.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 06 Mai 2018, 08:53

Ce jucatori ai avut in aparare? Ca eu imi amintesc experimente cu un Spahija, Kelic. Datkovic. Ce atacanti ai? Ce portari? Care sunt conditiile? Il huleau toti pe Mangia ca l-a adus pe Mitrovic, si s-a dovedit ca acum plangem dupa el. La mijloc il ai pe Zlati, de care multi se plang ca a imbatranit si nu mai e ce-a fost. Ai Mitrita in plus. Ce mai ai? Nu-l ai pe Ivan. Martic e accidentat. Rossi accidentat. Gardos accidentat, dar nu era deloc in mare forma. Thiago e singura piesa in plus. La Craiova va fi un paradox: desi Multescu a fost scos din cupa anul trecut, va fi meritul lui daca o luam anul asta, cand nu el a fost antrenor. Strategia antrenorului e sa joace fotbal. Nu ai lot sa odihnesti titulari cu Clujul si sa ai garantia ca obtii ceva. In vest exista strategii de-astea? Chiar Bobby spune ca Thiago si-a restartat cariera la noi, deci care conditii, cand ti se aduc jucatori incerti? Eu vad o contradictie aici.
Mangia nu e cel mai bun antrenor de la noi, dar jucam fotbal. Iar lotul e subtire, in afara primului 11, care e de locul 3. Cum ti se da peste cap, tremuri cu orice echipa omogena de locurile 4-8.
Ziceti-mi ce antrenor ati vrea din campionatul actual! Eu vad doar Hagi, Iedy si Stoican. In rest....
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Mai 2018, 09:21

se uita ceva foarte important - suntem singura echipa din poff angrenata in 2 competitii, conteaza foarte mult acest aspect si va rog sa nu il uitati.
Bobby - echipa a jucat pentru Craiova, atat. hai sa terminam cu prostiile. ne chinuim un an sa castigam respectul intregii tari (aspect pe care l-ai remarcat chiar tu) iar acum ai fi vrut sa ne batem joc de competitie. Plus ca si un punct ne ajuta in scopul de a prinde locul 3. Asa se calesc jucatorii, asa se pregatesc de Europa, jucand astfel de meciuri. am mai spus-o si inaintea meciului, cel putin la Botosani pot aparea alti 5 jucatori in primul 11. miza noastra cea mai importanta este cupa, mi se rupe cine ia campionatul, vreau ca jucatorii sa fie concentrati pentru acest aspect. de altfel, Mitrita a si fost inlocuit.
deja s-a ajuns la aberatii, la paralele cu Mogosanu si Multescu (cam repede s-a uitat cum am pierdut cupa).
iar cu privire la critica, o apreciez, dar pe aia constructiva, nu critica in care caut orice motiv ca sa lovesc pe cineva.
apropo - vedeti ca la inceputul campionatului eram creditati cu sansa a 5-a la campionat.
si nu imi aduc aminte sa fii comentat cineva cand asta-iarna s-a zis de decizia conducerii de a avea ca obiectiv locul 3 si cupa (si investitiile au fost in consecinta).

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 06 Mai 2018, 09:27

de la Iasi, Pantaru e cel mai interesant.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 06 Mai 2018, 10:19

LiviuB scrie:
06 Mai 2018, 09:21
se uita ceva foarte important - suntem singura echipa din poff angrenata in 2 competitii, conteaza foarte mult acest aspect si va rog sa nu il uitati.
Bobby - echipa a jucat pentru Craiova, atat. hai sa terminam cu prostiile. ne chinuim un an sa castigam respectul intregii tari (aspect pe care l-ai remarcat chiar tu) iar acum ai fi vrut sa ne batem joc de competitie. Plus ca si un punct ne ajuta in scopul de a prinde locul 3. Asa se calesc jucatorii, asa se pregatesc de Europa, jucand astfel de meciuri. am mai spus-o si inaintea meciului, cel putin la Botosani pot aparea alti 5 jucatori in primul 11. miza noastra cea mai importanta este cupa, mi se rupe cine ia campionatul, vreau ca jucatorii sa fie concentrati pentru acest aspect. de altfel, Mitrita a si fost inlocuit.
deja s-a ajuns la aberatii, la paralele cu Mogosanu si Multescu (cam repede s-a uitat cum am pierdut cupa).
iar cu privire la critica, o apreciez, dar pe aia constructiva, nu critica in care caut orice motiv ca sa lovesc pe cineva.
apropo - vedeti ca la inceputul campionatului eram creditati cu sansa a 5-a la campionat.
si nu imi aduc aminte sa fii comentat cineva cand asta-iarna s-a zis de decizia conducerii de a avea ca obiectiv locul 3 si cupa (si investitiile au fost in consecinta).
Cum s-a pierdut cupa cu Multescu? Ai uitat ca n-a avut pe cine sa bage in teren in semifinalele alea, ca lotul era decimat? Nu il ridic in slavi pe Multescu, m-am bucurat ca am scapat de el, dar nici Mangia nu este ceea ce ne trebuie ca sa facem pasul decisiv catre titlu, repet...in contextul in care i s-au asigurat toate conditiile pt a se bate pt titlu! Sa crezi tu ca Rotaru cand l-a adus pe italian si-a propus podiumul, astea sunt doar niste scuze ca sa ne justificam esecul ( pt ca pt noi acest playoff a fost un esec)! In acest sezon obiectivul a fost titlul, sa n-o mai dam aiurea in tramvai cu sansa a 5-a la campionat sau batalia pt podium!
N-am chef sa ma cert cu nimeni pe tema asta, este doar parerea mea ca Mangia nu este ceea ce ne trebuie pt a trece la nivelul urmator si punct!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 06 Mai 2018, 10:24

Nici eu nu inteleg reprosurile la adresa lui Mangia. Cred ca din punct de vedere al pregatirii meciurilor, alegerii titularilor si a felului de a comunica cu toata lumea si a se comporta mereu cu fair play, nu prea ar fi nimic de reprosat ci dimpotriva ar trebui remarcat si apreciat.
Acum ca nu ne-a iesit la cateva meciuri, ca au fost ocazii pe care le-am ratat cu seninatate (gen penaltiuri cu Gaz, Viitorul si CFR), asta e, se intampla si nu cred ca trebuie judecat cineva anume.
Nu avem cum sa construim nimic pe reprosuri si lipsa de incredere. Sper ca actionarii inteleg asta si nu sar aiurea cu barda cum fac unii colegi.
Inteleg ca nu putem avea toti aceleasi pareri si nu ar fi de dorit, dar mai aveti rabdare.
Luam cupa si batem Steaua, forza Craiova!!!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 06 Mai 2018, 10:34

Paul scrie:
06 Mai 2018, 10:24
Nici eu nu inteleg reprosurile la adresa lui Mangia. Cred ca din punct de vedere al pregatirii meciurilor, alegerii titularilor si a felului de a comunica cu toata lumea si a se comporta mereu cu fair play, nu prea ar fi nimic de reprosat ci dimpotriva ar trebui remarcat si apreciat.
Acum ca nu ne-a iesit la cateva meciuri, ca au fost ocazii pe care le-am ratat cu seninatate (gen penaltiuri cu Gaz, Viitorul si CFR), asta e, se intampla si nu cred ca trebuie judecat cineva anume.
Nu avem cum sa construim nimic pe reprosuri si lipsa de incredere. Sper ca actionarii inteleg asta si nu sar aiurea cu barda cum fac unii colegi.
Inteleg ca nu putem avea toti aceleasi pareri si nu ar fi de dorit, dar mai aveti rabdare.
Luam cupa si batem Steaua, forza Craiova!!!!
Daca tie ti-a placut cum a pregatit meciurile cu oile si cu Astra de luna trecuta, adica meciurile in care ne-am [cenzurat] pe el de titlu, si cum a ales titularii (asta ca sa dau doua exemple recente) inseamna ca nu mai am nimic de comentat!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 06 Mai 2018, 10:56

Paul scrie:
06 Mai 2018, 10:24
Nici eu nu inteleg reprosurile la adresa lui Mangia. Cred ca din punct de vedere al pregatirii meciurilor, alegerii titularilor si a felului de a comunica cu toata lumea si a se comporta mereu cu fair play, nu prea ar fi nimic de reprosat ci dimpotriva ar trebui remarcat si apreciat.
Acum ca nu ne-a iesit la cateva meciuri, ca au fost ocazii pe care le-am ratat cu seninatate (gen penaltiuri cu Gaz, Viitorul si CFR), asta e, se intampla si nu cred ca trebuie judecat cineva anume.
Nu avem cum sa construim nimic pe reprosuri si lipsa de incredere. Sper ca actionarii inteleg asta si nu sar aiurea cu barda cum fac unii colegi.
Inteleg ca nu putem avea toti aceleasi pareri si nu ar fi de dorit, dar mai aveti rabdare.
Luam cupa si batem Steaua, forza Craiova!!!!
Locul 5 in play off dupa 8 meciuri, singura echipa de play off care nu a marcat in deplasare, echipa pe care FCSB a invins-o acasa cel mai drastic.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 06 Mai 2018, 10:57

Si eu sunt de parere ca macaronaru nu este antrenoru de care avem nevoie,are multe lacune in pregatirea tactica,asta s.a vazut in multe meciuri cheie ale campinatului.Raman la parerea ca avem antrenori roamani peste Mangia la ora actuala.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 06 Mai 2018, 11:01

marius_vl scrie:
06 Mai 2018, 00:32
se pare ca Qaka chiar a semnat cu oile, deci il luaram si pe asta, iar la anul iar ne batem cu pumnii in piept ca tavalim pe jos cu ei, iar ei au lot cu doua clase peste al nostru!
Prin cumpararea lui Qaka,FCSB a cumparat meciu cu Iasi apld
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Închis