[P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 04 Mai 2018, 23:59

Tragem la locul 2
8
33%
Contiuna emotiile pentru locul 3
10
42%
Este bun si locul 4
6
25%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 06 Mai 2018, 17:55

Captura curata, nimic de comentat aici. Nicio scuza!
Se practica peste tot asta in Europa in afara de lumea huliganilor care nu pune pret pe steaguri. Aia de la u cluj au treaba cu noi pentru ca sunt cateii catelelor de la dinamo cu care au avut o actiune comuna aseara pe toata zona Sibiu-Alba-Cluj si retur. Ar trebui sa fie invatare de mine patania de aseara sa mai raraim din steagurile daca nu suntem in stare sa avem grija de ele.

Legat de meci si blaturi... Anul trecut cand ne-a batut Viitorul, am fost blat sa nu ia fcsb, cand ne-a batut fcsb am fost capre la oi. Anul asta cand ne-a batut fcsb am fost capre la oi, cand ne batu CFR suntem blat sa nu ia fcsb. E boala grea si incurabila teoria asta a blatului, clumea e ca niciun adept al ei nu s-a imbogatit niciodata la pariuri.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2018, 20:02

...partea buna e ca galeria noastra prezinta importanta in lumea asta a galeriilor, daca altii ne urmaresc steagurile. Partea proasta trebuie sa ne-o spuna tot un cunoscator. Care sunt repercusiunile, se desfiinteaza ceva?...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 06 Mai 2018, 20:57

Trebuie sa te desfiintezi dupa toate cutumele daca pierzi bannerul(steagul de gard), in rest cam depinde de fiecare grup in parte ce rusine poate sa suporte. Dupa parere mea si pentru ca mai stiu si alte detalii rusinea pentru ce au patit aseara NL e imensa, la limita desfiintarii. De exemplu noi daca eram in situatia mititeilor sa intram all in pe o echipa care se desfiinteaza in cateva luni, falimenteaza, pierde toate procesele si cel mai important cele privind identitate ne desfiitam pentru ca era ca si cum ne-am confunda echipa. Sau brigada ultras care sustine ca echipa pe care o sustine nu exista si evident in situatia actuala nu are nici perspective sa mai existe vreodata. Si in locul astora ne desfiintam pentru ca pur si simplu nu am mai avea nicio ratiune de a exista. Nu am putea sa existam ca brigada pentru poze la 2 meciuri ale nationalei pe an si dat in cap la oameni. Sunt multe exemple de brigazi care s-au desfiintat desi nu au pierdut bannerul si sunt cateva exemplu, niciunul justificat dupa parerea mea, care nu s-au desfiintat desi l-au pierdut. Evident parerea mea nu e unanim valabila.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 07 Mai 2018, 13:03

Pacat de copii, era/este (daca nu se desfiinteaza) o brigada frumoasa...
Ca o parere a omului independent de brigazi, dar care vine in PN de aproape 6 ani, trebuie sa aiba onoare si sa se respecte pe ei in primul rand, dar si imaginea Peluzei din care fac parte. Din poza pare ca au pierdut destul de multe, din pacate....
Dar e doar o parere a unuia care n-are tangente cu fenomenul, ei stiu mai bine...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2018, 13:32

Conteaza sa nu-ti ia bannerul principal...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Mai 2018, 16:20

Peluza sepcile piiiizdoiului,astea sunt apucaturi gen peluza mititeilor sau a tiganilor din giulesti,niste cretini,sa aiba demnitate NL si sa li se rupa [cenzurat] de kkturi de gen,iti dai seama,nu mai continui cu ideile si bucuriile tale in a sustine echipa ca iti fura steagurile niste kkti ! Lasa ca fac baieti altele !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 07 Mai 2018, 21:01

Dupa ce ca fotbalul romanesc duce lipsa de fani in tribune, acum ne gindim ca o brigada din Craiova ar trebui sa se desfiinteze pentru ca nu stiu ce nebuni din Cluj ar fi furat o cirpa a oltenilor.

Lumea o ia razna !

Intr-o lume in care exista normalitate, poate ca cei care fura cirpele celorlalti ar trebui sa se desfiinteze.

Eu sper ca baietii din Craiova isi continua treaba, chiar daca nebunii le mai fura jucariile.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2018, 21:29

De acord cu tine, bobby. Nu mi se pare nicio lipsa de demnitate in cazul asta, chiar sper sa continue, au inceput foarte fain.


Sent from my iPhone using Tapatalk

conStiinta

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 08 Mai 2018, 11:25

Nu e ca si cum daca se desfiinteaza nu mai au voie pe stadion! :lol: deci niciun impact asupra numarului de fani din tribune

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Mai 2018, 23:40

Citeva cifre ale play offului, cu doua etape inainte de final :

-Craiova este pe locul 5, din 6 echipe, la numar de puncte; doar Iasi are performante mai slabe decit Craiova in play off;
-Craiova este pe pozitia a cincea ca numar de goluri marcate (Iasi are cel mai slab numar de goluri marcate);
-Stiinta a obtinut 9 puncte din 24 posibile, adica 37 % din punctajul maxim;
-Universitatea nu a reusit sa marcheze nici un gol in cinci din cele opt meciuri din play off;
-Craiova este singura echipa din play off fara gol marcat in deplasare (!);
-Craiova este echipa care a suferit cea mai severa infringere pe terenul FCSB;
-CFR, Iasi si Viitorul au marcat, au condus si au luat puncte in meciurile cu FCSB; doar Craiova si Astra nu au marcat, nu au condus si nu au luat inca puncte cu FCSB.

https://craiova-maxima.ro/pina-acum-un- ... a-craiova/

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 08 Mai 2018, 23:45

De ce oare cifrele tale au mereu o tenta negativa asupra statisticilor echipei? Ceva pozitiv poti sa scoti din evolutia Stiintei sau crezi ca nu prezinta suficient interes?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Mai 2018, 23:52

Pai eu nu pot sa inventez statistici pozitive ale echipei in play off. Asta nu inseamna ca ele nu exista (posesie in timpul meciurilor ?) - dar nu am de unde sa le iau.

Singura chestie pozitiva e ca avem a doua aparare din play off, la egalitate cu Astra.

Dar daca tu ai si alte statistici pozitive, te rog sa le adaugi : eu nu detin adevarul absolut.

Pina la urma e important sa vezi cu onestitate unde esti, ca sa intelegi daca si cum poti sa progresezi.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 09 Mai 2018, 00:54

Bobby, cred ca tu omiti cu buna stiinta anumite chestii pozitive.
Mai exista vreo alta echipa din playoff angrenata in Cupa Romaniei?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 09 Mai 2018, 05:32

Eu scriu clar ca acele cifre sint doar pentru play off.

In timpul play offului, primele 8 etape, Craiova a jucat doar un singur meci in cupa : cu Botosani (meciul cu Dinamo s-a jucat inainte de play off).

Asa si FCSB a jucat doua meciuri in plus fata de celelalte echipe - dubla cu Lazio. Deci o dubla acasa - deplasare (Italia) cu Lazio, nu un meci acasa cu Botosani.

Cind FCSB ne-a dat 5-2 acasa, cite meciuri in plus in cupele europene jucasera ?

Si Astra a jucat meci in cupa inainte de play off - "afara" cu Gaz Metan. Deci comparativ cu Astra, Craiova a jucat fix un singur meci in plus, acasa, cu Botosani, pina acum.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 09 Mai 2018, 09:08

Au jucat sau au facut act de prezenta? Una e sa tratezi meciul ca pe o finala si alta e sa mergi in concediu ca sa joci un amical in cupa/cupele europene.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis