[P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom obtine in aceasta partida?

Poll ended at 14 Mai 2018, 21:54

3 puncte, e momentul sa ne ridicam peste mioare
21
75%
1 punct, le anulam orice speranta la titlu
2
7%
0 puncte, ni se confirma cele mai negre temeri
5
18%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 15 Mai 2018, 14:12

Zi-mi si mie un meci in care NU TE-A FURAT Hategan, Mariuse!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Ovidiu* » 15 Mai 2018, 14:15

"Ne 'consolam' cu castigarea Cupei"...Mai am un pic si va iau la injuraturi...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Paul » 15 Mai 2018, 14:39

DeuxEx scrie:
15 Mai 2018, 14:12
Zi-mi si mie un meci in care NU TE-A FURAT Hategan, Mariuse!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Si mie mi se pare ca se trece prea usor peste maniera asta absolut inadmisibila de a arbitra total importiva noastra. Orice atac care promite ceva, gata, fault ca lesina unul de la Steaua si cade din picioare, in schimb daca ei intra la rupere e ok, continuati.
Hategan a oprit faza in care ramanea Dimitrov singur cu portarul pentru ca a inceput Momcilovici sa se tina de pciior fara sa fi fost atins in careu. De exemplu daca ala era gol altfel se termina meciul, dar nu se poate, vine Ovidiu si fluiera.
Daca ne ofticam si spunem lucrurile astea cica suntem frustrati si oricum nu avem valoarea marilor campioni de [cenzurat] de la stana, care faulteaza si simuleaza ca stiu ca le merge din plin.
Cum sa nu te oftici? La nivelul clubului, nu se poate face o plangere, argumentata, ca doar nu a fost vreun accident in toate meciurile cu Hategan. Cum e posibil sa faca efectiv ce vrea si sa nu i se intample nimic?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 15 Mai 2018, 15:05

Degeaba spunem noi, daca presedintele tace...
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 15 Mai 2018, 15:37

...care presedinte? Noi n-avem presedinte, avem marcel si-atat!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 15 Mai 2018, 17:57

Conferinta de presa a lui Mangia. Cea mai interesanta declaratie a lui Mangia nu a fost preluata de presa ! Mangia zice cu subinteles ca "U Craiova nu are noroc cind este arbitrata de Hategan". Antrenorul Craiovei spune ca U Craiova este un club care merita mai mult respect.

Clubul a facut zgomot mare cind Tudor a fost delegat sa conduca un meci. De ce nu a facut acelasi circ si la delegarea lui Hategan pentru acest acest meci ? In Romania, fie ai influente, fie te lupti cu ce poti : comunicate, presiune pe arbitri etc. Clubul a facut o greseala mare inainte de meci - un comunicat dur punea presiune pe Hategan...Un astfel de comunicat lua presiunea de pe umerii jucatorilor si o punea pe umerii lui Hategan. Acest club da dovada de multa naivitate citeodata.


LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 15 Mai 2018, 18:09

si prostie. dupa ce l-a facut cu ou si otet pe tudor, dupa ultimul meci Marcel Popescu il numea un mare arbitru. hai sa fim consecventi... ori nu mai faci circul ala inainte, ori dupa nu mai zici nimic, faci doar referire la nenorocirile pe care le-a facut in trecut si care iti dau tot dreptul sa nu mai ai incredere in acest individ.
cu privire la hategan, mi se pare ca presedintele se complace in modul acesta de tratament al lui hategan. ok, nu iti pui poalele in cap, dar ni sa taci ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. din pacate, in Romania are dreptate ala care tipa mai tare. asadar, ieri, la emisiunea de dupa meci, Craciunescu avea cate ceva de reprosat lui hategan, si asta pt ca cred ca are ceva personal cu el, restul... naum incepuse ca Baluta l-a atins pe Pintili (nu mai punea de faptul ca pintili se tinea de burta, iar posibilul contact nu putea sa treaca de genunchi), ca florinel coman nu s-a uitat la arbitru cand a simulat... s-a tavalit si el un pic, ca la faza cand l-a oprit pe Dimitrov acesta era deja in tusa (ce mai conta ca era om liber in careu). prin urmare, a fost un meci greu pt hategan, pt ca s-a simulat f mult (desi simularile au fost numai dintr-un singur sens). In orice caz, apreciez atentia lui hategan pentru teatru, daca nu vede putin teatru, el nu dicteaza nimic (aviz Mitrita, nu te mai opri cand trag de tine adversarii, arunca-te si tu pe jos, baga-ti degetele in nas ca ala de a plecat de la dinamo la cfr)

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorialis » 15 Mai 2018, 19:37

Ovidiu* scrie:Ah, am inteles ce voiai sa zici...Dezamagirea e mare, hai totusi sa ne calmam, sunt aceeasi care ne-au dat sperante la titlu si care ne-au dus in finala Cupei...Pe bune, Iasi n-a batut pe nimeni PO asta in afara de fcsb si parca multi ar da totul pe-o vitorie cu astia...Eh, eu n-as da finala Cupei si-un eventual trofeu pe 10 victorii cu ei...Ma pis pe ei si pe becali, n-o sa-mi strice bucuria Cupei niciodata.
Atât.
Imagine

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 15 Mai 2018, 19:41

Am revazut meciul la rece si pot spune ca primele 25 minute ale meciului cu FCSB au fost probabil cele mai bune minute facute cu aceasta echipa de ani buni. S-a jucat cu atitudine, Craiova a atacat frumos, au fost vreo 5 ocazii destul de bune. Dupa minutul 25 meciul a devenit mai echilibrat, cu ocazii de ambele parti.

Golul marcat de FCSB a aratat o aparare in deriva a Craiovei. Texeira l-a deschis din "prima" pe Tanase - nici un jucator al Craiovei nu l-a atacat pe portughez ! Screciu admira faza, desi ar fi trebuit sa-l atace pe portughez...Tanase este blocat bine initial de Kelic si Bancu - dar ii "face" pe amindoi dintr-o miscare. Din pacate Nicusor renunta prea usor in acel duel. Tanase paseaza initial spre Man, scapat singur spre poarta noastra. Screciu deviaza spre Texeira - gol. Practic la pasa lui Tanase era 4 jucatori nemarcati in careul nostru sau in preajma careului : Man, Texeira, Budescu si C. Tanase. Mateiu si Zlatinski au admirat si ei atacul FCSB - fara reactie acolo. Pacat.

P.S. Meciul e aici : http://www.romaniatv.net/csu-craiova-fc ... 19630.html

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Mai 2018, 20:23

Cum spunea si Mironica, Craiova celor doua echipe ... fc si cs
Mai bine de 20 de ani FC Universitatea Craiova a jucat cu Gloria Bistrita si nu a reusit sa bata niciodata la Nasaud. Pur si simplu ambitia lui Padureanu nu a lasat Universitatea sa-i invinga echipa acasa.
Se vorbea atunci de cooperativa celor care conduc fotbalul in Romania, zarurile erau aruncate nu pe teren ci intr-un birou.

Iata-ne acum cu vechea echipa a Craiovei, jucand intr-un campionat unde rezultatele se dau pe teren
Acest lucru se simte si il simt si cei 30 000 de olteni care au venit sa vada Stiinta pe noul Oblemenco. Vedem primele 4 clasate, echipele care au la propriu cele mai bune loturi, cei mai buni antrenori si cel mai bun joc.
Astazi, intr-un campionat unde nu mai exista Rapid, Bistrita, Vaslui, Urziceni, intr-un capionat unde Dinamo se pierde in mediocritate, parca fotbalul a revenit jucatorilor ucv usteag

DoRyN

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DoRyN » 15 Mai 2018, 21:11

bai dar ma lasi cu mironica [wc]

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 15 Mai 2018, 21:28

Poate nu am inteles mesajul de mai sus, dar Dica nu e vreo scula de antrenor.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Nea Marin » 16 Mai 2018, 19:56

Una pesta alta (arbitrul te enerveaza, ii lasa sa joace dur, tie iti da cartonase, te opreste din faze importante - cea mai penibila e celebra faza cu simulantul momcilovic care se facea ca l-a calcat Gustavo in careul lor, cred ca puteam inscrie la faza aia daca o lasa sa continue), avem lot mic si neechilibrat.

Mangia trebuie sa exerseze si alte sisteme. Ne-au citit toti. Nu avem fundasi rapizi si precisi pt 3-4-3.

Dar mai ales vreau sa vad un joc foarte simplu si eficient in aparare, cu degajari directe, nu cu floricele (ca nu-s in stare sa iasa cu mingea la picior din aparare, mereu am emotii), chiar antijoc, cu mingi bubuite, sa nu tremuram la fiecare aut de margine al lor in terenul nostru.

Si bineinteles macar un portar serios.
Astea ar da siguranta apararii.
STIINTA SUNTEM NOI !

Thunder

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Thunder » 16 Mai 2018, 22:54

FreakBoy scrie:
15 Mai 2018, 01:02
**** fotbalului modern. Și mai multă **** forumului modern.
Bobiță, stai frumos, dă-i o bere lui termopan sa te susțină.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
cetatene din ploesti, iti dam... :)( p..a :)( s-o b.e.l.e.s.t.i

FreakBoy

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de FreakBoy » 16 Mai 2018, 23:06

Thunder scrie:
FreakBoy scrie:
15 Mai 2018, 01:02
**** fotbalului modern. Și mai multă **** forumului modern.
Bobiță, stai frumos, dă-i o bere lui termopan sa te susțină.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
cetatene din ploesti, iti dam... :)( p..a :)( s-o b.e.l.e.s.t.i
Plopeni, varu, Plopeni ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Închis