[Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine castiga finala Cupei Romaniei?

Poll ended at 27 Mai 2018, 00:13

Universitatea Craiova
25
86%
FC Hermannstadt
4
14%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de SLH » 30 Mai 2018, 00:19

N-am nimic de adaugat, decat ca sunt pentru prima data in viata mea vesel cu adevarat.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de valentin0001 » 30 Mai 2018, 00:57


În sfârșit ceva ce cautam, ce frumos se aude!
Deci am avut o stare de euforie de după meci până a doua zi la orele 18:00, au fost ore in care uitasem de orice problema și nu mă mai interesa de nimic.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 30 Mai 2018, 06:40

Doua filmulete pentru istorie - coloana fanilor Stiintei prin Bucuresti :




Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de alex.p » 30 Mai 2018, 08:56

Copacul scrie:
29 Mai 2018, 22:35
_T@V_ scrie:
29 Mai 2018, 12:28
Era de asteptat sa apara si zoaiele, nu se putea sa ramana baetii numai in termeni elogiosi la adresa noastra. Dar daca doar atata pot (marile gesturi de ultrasie ale unor putoi intr-o gara abandonata, vociferarile unui manelist ratat si gandurile unui politai bun la dat din gura), vai de capul lor...

Io in schimb mi-am dat seama ca inca plutesc pe un norisor de vreo 48 de ore incoace, cand abia azi pe la orele 10 am realizat ca nu mai suntem echipa celor 6 cupe si 4 campionate. Sunt 7 frate! 7! Am trait 25 de ani la cifra 6, nu-mi vine sa cred ca am ajuns la 7!

7 bah!!! :up:

PS: momentan n-am timp nici sa respir cand ajung acasa, dar vara asta poate o rezolv cumva: am inregistrat cam tot ce s-a dat on-air incepand de la orele 20:00 pina la 23:59, inclusiv o parte din drumul nostru de la gara pina la stadion, inclusiv meciul doar cu ambianta din stadion (unde ne-am auzit fenomenal - imnul cantat dupa minutul 80 e de ascultat pe repeat, exploziile de la goluri cand paraiau microfoanele, etc.), inclusiv imaginile din vestiar (apropo de asta, am inregistrarea si unor putzoi de la digi care le transmit in casca colegilor sa stea linistiti ca au sutit cateva sampanii din vestiarul nostru), inclusiv minutele dupa fluierul final pina cand au inceput interviurile... Sa vedeti cum vine Gica al nostru primul in vestiar, aseaza sticlele de sampanie... se vede ca a plans... e totusi abatut, apasat asa... in fine. Sunt multe acolo, nici io n-am avut timp sa ma uit la toata "caseta". Ideea e ca sunt foarte multi giga... cred ca peste 25, si laptopul pe care-l am acasa nu poate copia de pe receiver atata informatie ca am o duda cu driverul de net care merge, dar cand da de greu (transfer constant de 3-5 mb/s timp indelungat) se reseteaza si nu mai stie sa o ia de la capat. Trebuie doar pe cablu, noaptea ca hotii, ca sa nu-l ia fiu-miu pe post de minge... Si hai sa zicem ca o rezolv cu hard-copy-ul, dar o sa fie o problema si cu urcatul pe net undeva, ca wetransfer-ul nu te lasa mai mult de 2GB, google drive-ul 15 GB... si sa fac io un torrent direct nu cred ca am dreptul (nici nu stiu sa-l fac)
De unde ai luat meciul fara comentarii? Il vreau neaparat. Merci!
Si eu il vreau!




Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de sorialis » 30 Mai 2018, 21:41

Păcat că mai sunt și momente neplăcute. Nu are rost sa discutăm.
Ps. Ma bucur ca am reușit sa o conving pe fie-mea sa stea mai în stânga peluzei, spre t2, și nu în mijlocul ei. Chiar nu voiam sa am vreo discuție cu cineva, se lasă rău de obicei... Păcat, copiii sunt primii care aduc inocenta, bucurie, entuziasm, de ei trebuie avut grija....

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de sorialis » 30 Mai 2018, 22:12

Nu e vorba de postarea de pe Facebook, nu are nicio legătură. Va dau dreptate 100%, acolo. Regulile nescrise ale Peluzei ar putea fie făcute cunoscute celorlați suporteri, fie explicate decent când un copil apare în fata acolo. Iar acum chiar s-a întâmplat, și reacția nu a fost ok. Păcat. Înțeleg ambele părți, dar tocmai ca momentul putea fi rezolvat altfel. Ps. Dacă fie-mea era în situația aia, și eu eram luat la [cenzurat] de oricare, mai ales cu fetita lângă mine, muream cu ei de gat. Asta ca să înțelegi foarte clar. Mai degrabă muream, dar sigur nu ieșea bine... 🤣🤣 Iubesc nordul din tot sufletul, mulți știți asta, pentru ca au ridicat ștacheta foarte sus, printre altele. Dar chiar un singur eveniment izolat poate știrbi semnificativ imaginea. Știi cum e, 1 fapta negativa șterge 100 de fapte bune. În fine, învățam toți din greșeli, asa devenim mai buni.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 31 Mai 2018, 08:45

Excelenta campania de imagine a clubului dupa cistigarea cupei (desi eu poate l-as fi invitat si pe Ciri Mayer - sper sa se impace cu omul asta ca nu se merita sa te certi cu el, face parte din istoria acestui club).

Sugerez clubului inca trei vectori de imagine pentru acest an - poate citeste cineva de la club asta:

- 70 de ani de Universitatea Craiova (sarbatorit frumos cu un trofeu dupa 25 de ani);

- un turneu cu titlul "Renasterile cluburilor de traditie", unde U Craiova, Petrolul, FC Arges si U Cluj ar putea fi invitate (si altele ar fi pe lista, Farul, Ripensia etc.). Turneul s-ar putea juca intr-o pauza cauzata de meciurile nationale. Va fi ceva cu o audienta frumoasa ! Eu chiar as folosi titlul "Renasterile cluburilor de traditie doar fara gropari" :-)

- recunoasterea generatiei 91-93 a U Craiova; fostii componenti ai Campioanei Unei Mari Iubiri si Craiova Maxima sint recunoscuti si sarbatoriti pe merit in multe actiuni; mi se pare ca generatia ultimului event nu este sarbatorita prea mult : Prunea, Sandoi, Ciurea, Neagoe, Badea, Adrian Popescu etc. merita. Oamenii astia merita sa fie cunoscuti mai bine de catre pustii de azi.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de SLH » 31 Mai 2018, 21:26

Bine ai facut sorialis ca ai dus copilul in lateral, acolo sau mai sus e locul copiilor. Mi se pare complet iresponsabil sa te bagi cu copiii, unii dintre ei foarte mici in mijlocul galeriei. Ne incurca si pe noi si risca si aiurea avand in vedere modul de operare al jandarmeriei in Romania. E doar vina noastra ca nu am fost mai fermi cu toti ratacitii care se trezesc pe langa noi. Nu stiu exact despre ce e vorba, dar stiu ca am fost pus si eu de zeci de ori in situatia de a relationa cu parinti cu copii in brate sau tot felul de zapaciti care nu vor pur si simplu sa plece din fata noastra. Din ce am vazut majoritatea dintre ei incearca sa isi foloseasca copiii ca sa faca rost de tricouri, asta e scopul lor suprem, ceea ce e jenant. Alta categorie care ne zapaceste meci de meci sunt disperatii dupa poze care vin cum apar fotografii si incep sa strige dupa ei sa le faca poze de parca ar fi in cluburi. Nici unii, nici altii nu inteleg ca nu pot niciodata sa stea niste necunoscuti intre membri unui grup si bannerul lor. Moda copiilor in peluza este una foarte buna, moda copiior pe primele randuri in mijlocul peluzei este o prostie. Avem si noi destui membri cu copii care au ajuns la varsta la care vin la stadion, dar doar in situatii exceptionale ajung cei mici langa noi in primele randuri.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de sorialis » 31 Mai 2018, 22:13

SLH scrie:Bine ai facut sorialis ca ai dus copilul in lateral, acolo sau mai sus e locul copiilor. Mi se pare complet iresponsabil sa te bagi cu copiii, unii dintre ei foarte mici in mijlocul galeriei. Ne incurca si pe noi si risca si aiurea avand in vedere modul de operare al jandarmeriei in Romania. E doar vina noastra ca nu am fost mai fermi cu toti ratacitii care se trezesc pe langa noi. Nu stiu exact despre ce e vorba, dar stiu ca am fost pus si eu de zeci de ori in situatia de a relationa cu parinti cu copii in brate sau tot felul de zapaciti care nu vor pur si simplu sa plece din fata noastra. Din ce am vazut majoritatea dintre ei incearca sa isi foloseasca copiii ca sa faca rost de tricouri, asta e scopul lor suprem, ceea ce e jenant. Alta categorie care ne zapaceste meci de meci sunt disperatii dupa poze care vin cum apar fotografii si incep sa strige dupa ei sa le faca poze de parca ar fi in cluburi. Nici unii, nici altii nu inteleg ca nu pot niciodata sa stea niste necunoscuti intre membri unui grup si bannerul lor. Moda copiilor in peluza este una foarte buna, moda copiior pe primele randuri in mijlocul peluzei este o prostie. Avem si noi destui membri cu copii care au ajuns la varsta la care vin la stadion, dar doar in situatii exceptionale ajung cei mici langa noi in primele randuri.
Exact la asta ma refeream și eu. Am preferat un pic mai în lateral, și fie-mea a fost bucuroasa ca a putut vedea pregătirile, plus ca a împărțit baloane la cei de lângă ea. S a simțit mândră ca a ajutat. Ce ai postat mai sus ar trebui distribuit și pe fb, sa înțeleagă multă lume. Evenimentul de câte vorbesc a fost izolat, dar având în vedere ca sunt mulți neaveniți care apar pentru poze, la un moment dat reacția e mai virulenta, chiar dacă omul de care vorbesc e ok. Fetita lui la fel. În fine. Ma bucur mult pentru feedbackul de la tine, eram sigur și așteptăm o astfel de reacție. Absolut ok.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de romaad » 01 Iun 2018, 01:22

Bobby scrie:
29 Mai 2018, 17:16
Respect Zlati - care spune ca acest trofeu este cel mai important moment al carierei sale :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclus ... 40576.html

"Nu pot explica în cuvinte simple ce simt atunci când aud imnurile Craiovei pe stadion. Trebuie să simţi cu adevărat ca să înţelegi" Hristo Zlatinski

"Îmi pare rău că nu s-a putut să vin la Universitatea mai devreme, dar mulţumesc destinului că mi-a oferit oportunitatea să vin să joc aici" Hristo Zlatinski

"La ce atmosferă e la Craiova la meciuri, Îi mulţumesc lui Dumnezeu că m-a făcut fotbalist! Eu cred că dacă se va continua proiectul, echipa poate începe, treptat, să joace an de an în grupele europene" Hristo Zlatinski

Nu stiu daca am mai auzit jucatori cu asemenea declaratii in toata istoria Craiovei !
E normal, Ludogoretz e tinuta de pasiunea unui patron cu bani si cu pricepere, dar la nivel de suporteri sunt pe undeva comparabili cu astra Giurgiu sau cu Viitorul lui Hagi.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 01 Iun 2018, 23:12

Ma uit la productiile video exceptionale ale acestui club si ma minunez. Profesionisti de clasa la nivel de imagine la Universitatea Craiova. Parca nu-mi vine sa cred unde am ajuns, dupa deceniile de intuneric cu Netoiu, Staicu si booveanul.


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 01 Iun 2018, 23:52

...chiar asa, ai dreptate maxima, Bobby. Bravo lor, felicitari!...

Închis