[Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine credeti ca va castiga Supercupa Romaniei?

Universitatea Craiova
27
82%
CFR Cluj
6
18%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de alex.p » 15 Iul 2018, 22:55

Cred ca ultima parte e cea mai grea. Am stat la T2 aseara si am vazut multi oameni in peluza, mai ales pe laterale si sus, care nu au treaba cu galeria, stateau jos si nu canteau deloc.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 15 Iul 2018, 23:12

Pai daca ai stat la T2 ce treaba ai,ai stat cu pensionari,de ce comentezi ca nu au unii treaba cu galeria....a da...asa e la Craiova...stam la T2 cu curul pe plastic si barfim ....😭😭😭😭😭 buna asta !Data viitoare sa vii in peluza sa te ocupi .....numai dirijori din umbra!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DarkComy » 15 Iul 2018, 23:24

alex are dreptate.
Problema la meciul asta a fost ca primele bilete care s-au vandut fizic, au fost cele la Peluza Nord, care se puteau cumpara de la Polivalenta (restul s-au vandut online si doar o mica parte s-a mai vandut fizic, in ultimele zile). Multa lume care probabil nu stie sau nu vrea sa si bata capul cu cumpararea online sau oameni carora le-a fost frica ca nu o sa prinda loc pe stadion, au cumparat bilete la PN, chiar daca ei nu au treaba cu cantatul sau vor sa stea jos. Eu nu m-am entuziasmat cand erau toti fericiti ca era SOLD OUT la PN, pentru ca ma asteptam la situatia asta. Sunt convins ca in campionat o sa aratam mai bine ca peluza.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 23:26

Si eu am stat aseara la T2, din curiozitate! Vorbisem de pe zi cu baietii din PN si stiam ca o sa vina cu o coregrafie speciala pentru Supercupa. Am avut niste persoane pentru prima data pe stadion si, din pacate ( :)) ) , acum cred ca trebuie sa le iau la fiecare meci. Si jumatate din ei vor la Peluza Nord. Nu stiu daca se mai vand abonamente acolo (FanStiinta le-a luat pe ale noastre aseara), dar Peluza Nord atrage!
Ca idee, nu tot cei care stau la T2 sunt samantari, cum nici toti cei care merg la Peluza Nord NU sunt suporteri, membrii de galerie sau chiar suporteri ai Craiovei. Asa ca va rog sa terminati cu acuzele de genul "eu sunt mai suporter decat tine"! Acest tip de a contra parerile unui alt suporter credeam ca apartin numai boovenilor.
Eu vad ca lumea era in picioare si la T2...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 16 Iul 2018, 00:12

...sa ne-ntelegem, nu-s batut in cap sa-mi imaginez ca e usor sa faci o coregrafie sau ca e ieftin. Am tot respectul pt. cei care se implica, dar, cel putin la meciul asta, ceva nu a functionat. Daca poate sa explice cineva ce cauta putoiu' ala de copil la dirijare...ala nu era in stare sa se convinga nici pe el sa cante, daramite pe altii. OK, inteleg, sunt copii, sunt viitorul, e foarte bine ca vin din spate astfel de tineri, dar mai intai sa invete. Il pui 5-10 min. la un astfel de meci sau il bagi dreaq mai la margine. In fine, nu va dau eu lectii, sunt convins ca stiti. Iar de urnele care circula prin peluza nu m-am ferit niciodata, fara sa am pretentia ca am donat cine stie ce sume. Eu dau 10 si fii'mio 5, ca e minor...

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Kellogg » 16 Iul 2018, 02:11

Okay, am inteles cu totii, pustiul ala era problema. De aia n ai putut tu sa ii convingi pe cei din jurul tau sa cante.
Pe viitor te asteptam si pe tine sa te implici macar pe jumatate cat s-a implica "putoiul" ala la varsta lui.
Mama ei de ipocrizie. :)
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 16 Iul 2018, 03:47

Superb - bravo Peluzei Nord !

As sugera sa punem acest clip pe craiova-maxima / facebook :


Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de alex.p » 16 Iul 2018, 08:10

Jimmy Darmody scrie:Pai daca ai stat la T2 ce treaba ai,ai stat cu pensionari,de ce comentezi ca nu au unii treaba cu galeria....a da...asa e la Craiova...stam la T2 cu curul pe plastic si barfim ....ImagineImagineImagineImagineImagine buna asta !Data viitoare sa vii in peluza sa te ocupi .....numai dirijori din umbra!
Baietas, nu ma cunosti, ai grija ce vorbesti. Nu stau sa dau explicatii nimanui de ce stau in anumite zone pe stadion, e fix treaba mea.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Copacul » 16 Iul 2018, 09:44

Jimmy Darmody scrie:
15 Iul 2018, 23:12
Pai daca ai stat la T2 ce treaba ai,ai stat cu pensionari,de ce comentezi ca nu au unii treaba cu galeria....a da...asa e la Craiova...stam la T2 cu curul pe plastic si barfim ....😭😭😭😭😭 buna asta !Data viitoare sa vii in peluza sa te ocupi .....numai dirijori din umbra!
Cand toti putoii cu jumatate de campionat in peluza deschid gura se face doar curent...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 16 Iul 2018, 10:05

@Copacul & AlexP: Sămânțarilor! Cum aveti voi tupeul sa va ridicati capul din pamant cand vorbiti de Craiova? Ce ati facut voi pentru echipa asta?!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de alex.p » 16 Iul 2018, 10:24

DeuxEx scrie:@Copacul & AlexP: Sămânțarilor! Cum aveti voi tupeul sa va ridicati capul din pamant cand vorbiti de Craiova? Ce ati facut voi pentru echipa asta?! Imagine

Trimis de pe Xiaomi Note 4
:)))) ne-o meritam, asa e.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 16 Iul 2018, 11:23

Iar incep povestile cu retrogradrea :)))))
Echipa a jucat binisor in prima repriza, mai slab in a doua si binisor spre sfarsit.
Adversarul a fost poate cel mai infect din istoria fotbalului romanesc, cfr tragea de timp inca din prima rezpriza la 0-0 intr-un meci de supercupa :)))
Arbitrul si-a facut datoria, ne-a tocat marunt inca de la inceput (cartonase galbene neacordata clujenilor, faulturile repetate la mitrita,in general a lasat un joc dur al cfr-ului, a inchis ochii la tragerile de timp penibile ale lui arlauskis si omrani etc).
Atat Burlacu cat si Markovici au intrat bine in joc. Portarul italian bunicel si cu mult tupeu.
Mateiu putin cam dezorientat, Zlatinski degeaba in teren ca joaca numai cu pase in spate la alibi, Popa este lasat singur de Dimitrov si automat va mai si gresi pt ca e aproape singur pe partea aia (spre deosebire de Bancu care isi ajuta fundasul).
In rest un meci echilibrat, in campionat unde nu vom juca numai cu cfr vom face destule puncte pentru un al doilea an pe podium.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de florinkeke » 16 Iul 2018, 11:45

Nu am plecat suparat de la stadion,este doar inceput de sezon si un astfel de duel tare de la inceput ne arata nivelul la care ne aflam.
Evident ca nu toate echipele din campionat sun CFR ca si forta de joc deci cred ca la lotul pe care il avem acum ne putem bate la podium.
Pentru mai mult trebuie sa ne intarim.
Ne mai trebuie un fundas - titularii sunt buni insa vor aparea accidentari.
Un mijlocas central(cu Rossi ar trebuie sa reziliem pentru ca efectiv il platim degeaba - eu imi puneam mari sperante in el ),Zlatinski nu mai poate,Bic e necunoscuta,aici posibil sa jucam cu Cicaldau
Doi jucatori in atac(atacent central si extrema dreapta,ambii cu pretentii de tilularizare) - Doamne fereste sa se accidenteze Mitrita,care in acest moment imi pare cel mai bun jucator din campionatul intern.

In maura in care vom aduce jucatori cu pretenii de titulari mai ales in atac vom putea emite pretenii la mai mult decat anul trecut

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 16 Iul 2018, 12:02

Gogu are perfecta dreptate...Dimitrov a jucat numai sus,de multe ori calcand pe picioare pe Cicaldau,dar in aparare a venit doar de 2-3 ori sa-l ajute pe Popa.Pana se reface Martic ar trebui jucat cu Barbut pe dreapta in atac.Cicaldau s-a miscat bine...cred ca e momentul sa-i ia locul lui Zlaty.Iar in atac as vedea pt luni pe Barbut - Mitrita - Burlacu.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 16 Iul 2018, 12:45

Ca vorbim de Cicaldau, Mangia a indicat la conferinta de presa dupa meci ca il vede pe constantean drept mijlocas central, dar ca i-a cerut sa joace altceva in meciul de SuperCupa dat fiint contextul special al acestui meci (mi s-a parut ca a sugerat ca lotul subtire l-a facut sa-l puna pe Cicaldau mai avansat simbata seara).

Statistica jocului de pe gds.ro indica un joc echilibrat pina la urma :
posesie 48% – 52%, ocazii de gol: 8-7, șuturi pe poartă: 4-4, șuturi pe lângă poartă: 4-3, lovituri libere: 25-13, cornere: 6-6, aruncări de la margine: 23-28, intervenții portar: 3-4.

Închis