[Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine credeti ca va castiga Supercupa Romaniei?

Universitatea Craiova
27
82%
CFR Cluj
6
18%
 
Total votes: 33

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de OVI2806 » 15 Iul 2018, 02:18

Un meci dezamagitor, dar suntem obisnuiti cu dezamagirile. Un joc mai mult decat modest, practic am jucat putin doar in partea secunda a primei reprize, in conditiile in care joci pentru un trofeu acasa. Un plus pentru echipa mi se pare Pigliacelli, cu toate ca a gafat si putea fi fatal, Cicaldau, din 6 metrii cu toata poarta in fata dai un sut anemic pe jos, [****]. dai 1 milion pe el si el se pisa pe el in fata portii. In alta ordine de idei, bah rotarule, scoate dracu' banii si ia jucatori, ca ne pisam pe ea de "castigat experienta" cum zice popescu.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 02:20

Rezumatul, aici:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Iul 2018, 10:23

Arbitraj infect cu o adversara infecta
Eram echipa cu cel mai spectaculos atac, ieri nu am prea contat in atac. Am avut doar 2.3 suturi pe poarta intr-o finala...

Eu zic sa ne coboram Așteptările și sa ne bucurăm dacă prindem poff. Obiectivul fiind creșterea tinerilor

Vedem la iarna cum stam...

Am jucat mai bine cu 4 fundași după scoaterea lui popa
Au fost zeci de minute când Mitiță nu sa întâlnit cu mingea
Deși toți îl vedeați pe cicaldau la mijloc a jucat pe post de nr 10. De multe ori depășit de joc
Glavina nu mi-a plăcut : e sub burlacu și chiar markovic
Cred ca portaru e jucat prea mult la picior, a avut câteva intervenții și o flegma pt tucudean
Zlatan a pierdut câteva mingii importante pe tranziție pozitivă
Thiqgo a gafat in câteva rânduri . Exista neînțelegeri și lipsa de omogenitate care te vor costa in EL

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de UneKa » 15 Iul 2018, 10:28

Meci slab, antrenor aerian. Echipa este intr-o situatie dificila, conducerea a vandut si urmeaza sa vanda si mai mult, in conditiile astea 0 performanta.
Pt a face performanta este nevoie de Victor Piturca.

Pacat de suporterii prezenti la meci.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 10:37

el mai bun jucător al Craiovei în Supercupa pierdută cu CFR, 0-1, Alexandru Mitriţă (23 de ani) cere transferuri pentru ca echipa lui Devis Mangia să conteze în noul sezon al Ligii 1 Betano.

Rămas fără Băluţă şi Gustavo, micuţul atacant a dus greul pe plan ofensiv, a înşirat cinci adversari şi a fost aproape de deschiderea scorului în debutul meciului, dar rigoarea defensivă a clujenilor s-a ridicat deasupra talentului său incontestabil. La interviul de după meci, Mitriţă a apărut supărat şi le-a cerut şefilor din Bănie să completeze de urgenţă lotul, dacă vor să se gândească la mari performanţe: "Suntem foarte supăraţi, dar trebuie să mergem mai departe. Nu trebuie să mai vorbim acum despre Băluţă, despre cine a plecat sau nu a plecat. E important ca cei care-l înlocuiesc să joace cât mai bine. Aşteptăm noi transferuri şi cred că, dacă vom completa echipa, vom ajunge sus. Pigliacelli şi Cicâldău au intrat foarte bine, acum trebuie să ne refacem, pentru că urmează un meci foarte greu cu CSM Poli Iaşi", a declarat internaţionalul român.

Burlacu: "Diferenţa s-a făcut la penalty"

Trimis în repriza a doua pentru a revitaliza o linie ofensivă care a produs puţin, tânărul Andrei Burlacu (20 de ani) e diferenţa că diferenţa dintre CFR şi echipa sa a fost foarte mică, dar şi că momentul penalty-ului a fost decisiv pentru stabilirea câştigătoarei: "Am vrut să facem o bucurie publicului şi familiilor noastre. Am luptat, dar, din păcate, diferenţa s-a făcut din penalty. Trebuie să strângem rândurile şi să ne ambiţionăm pentru a ne lupta la titlu în campionat. Trebuie să muncim mai mult, în această seară am văzut cât putem duce, iar de acum încolo ne rămâne să muncim şi să fim modeşti. Evident că avem capacitatea de a ne lupta la titu, suntem o forţă şi avem un lot omogen, cu mulţi copii buni care vin din spate. Atmosfera a fost de vis, ca de obicei, ne pare rău şi, pe această cale, vreau să le mulţumesc că au fost lângă noi. Sper să ne luăm revanşa în campionat", a spus Burlacu.

sursa: prosport
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 10:39

UneKa scrie:
15 Iul 2018, 10:28
Meci slab, antrenor aerian. Echipa este intr-o situatie dificila, conducerea a vandut si urmeaza sa vanda si mai mult, in conditiile astea 0 performanta.
Pt a face performanta este nevoie de Victor Piturca.

Pacat de suporterii prezenti la meci.
Cum dracu faceti, mah, de apareti unii dintre voi numai dupa infrangeri? Nu te-am vazut pe aici dupa castigarea Cupei, sa lauzi echipa, antrenorul, performanta de a castiga un trofeu.
Vezi ca, spre deosebire de altii, eu pot sa-ti spun: NU NE-A FOST DOR DE TINE! DISPARI!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de azzuro » 15 Iul 2018, 11:34

Uneka, uite ca eu nu il vreau pe Piturca. Il vreau tot pe Mangia! Te oftici?
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de robertc » 15 Iul 2018, 11:41

Uneka asta are placa prinsa...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 12:06

Sa-i explice cineva ca principalul sfatuitor al lui Rotaru e chiar Piturca, iar 666 nu vrea sa vina acum la Craiova!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de leul_alb_albastru » 15 Iul 2018, 13:50

Trebuie sa ne lingem rănile și sa trecem repede peste acest eșec, CFR este cea mai buna echipa din campionat cu jucători experimentați și echilibrata valoric pe posturi, ceea ce nu putem spune despre echipa noastră. Ne lipsesc Baluță și Gustavo, dar ne lipsește și o banca de rezervă apropiata valoric de jucătorii titulari. Nu avem rezerve rezonabile pentru Bancu, Martic, pentru fundașii centrali sau jucătorii ofensivi. Sa speram măcar ca anul ăsta vom promova mai mulți tineri care în viitor vor putea aduce mai multă valoare echipei.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 13:56

Ne lipsesc vreo 7 jucatori, dintre care vreo 3 titulari. Daca nu aducem rapid ceva, o sa avem inca un campionat dezamagitor.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de leul_alb_albastru » 15 Iul 2018, 14:04

Eu m-aș mulțumi cu 5 achiziții, dintre care 2 titulari.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 15 Iul 2018, 14:17

Umilinta MAXIMA....Sa se cante in difuzoare Forta CFR pe Oblemenco......sper sa luam bataie si de la Iasi,ca altfel nu se trezeste nimeni...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 15 Iul 2018, 14:31

Bai frate, noroc cu suporterii ca sar sa desfiinteze echipa ca altfel nimeni nu si-ar da seama ca sunt probleme.
E doar primul meci intr-o formula noua, am jucat prost, asta e, mergem mai departe.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Iul 2018, 14:44

Judecand la rece, am facut un joc bun ... in lipsa lui Gustavo si Baluta . In lipsa lui Kelic si Martic. Cu doua improvizatii in atac. Glavina pe dreapta si Cicaldau varf
Am pierdut meciul pe o greseala copilareasca. Am avut momente bune de joc dar si momente slabe.
Sa nu uitam ca CFR in campionat a avut vreo 8 puncte in fata, nu 2,3

Închis