[Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine credeti ca va castiga Supercupa Romaniei?

Universitatea Craiova
27
82%
CFR Cluj
6
18%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 15 Iul 2018, 14:57

Eu sunt curios dacă în afara de sistemu 3-4-3,Mangia mai știe și alt sistem.Acest sistem nu se potrivește mai deloc Craiovei iar Mangia se tot încăpățânează sa îl foloseasca. Eu zic sa ne mai uitam și la antrenor nu numai la jucători și conducători și sa vedem ca Mangia în meciurile cu miza a cam ieșit sifonat.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 14:58

Am facut un meci ok, dar cand nu ai nicio solutie pe banca, acolo intervin problemele.
Mangia lucreaza cu materialul clientului...

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de valentin0001 » 15 Iul 2018, 15:02

Zicea Marcel Popescu "sper ca in 1-2 saptamani sa rezolvam macar 2 transferuri din cei 3 pe care ii urmarim."
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 15 Iul 2018, 15:38

În 1-2 săptămâni vin, le mai ia o luna pana se pun la punct cu pregătirea fizica, apoi încă ceva timp sa intaleaga sistemu de joc si se duce dracu turu de campionat și avem din nou un sezon ratat ca cei din conducere sunt incopententi sa aducă jucătorii noi din timp la echipa sa facă pregătirea cu echipa.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 15 Iul 2018, 16:14

...sezonul trecut n-a fost deloc un sezon ratat. Toti suntem suparati pt. infrangerea de aseara, dar trebuie sa trecem peste si sa fim in continuare langa echipa. Atitudini gen sa nu vina nimeni cu Iasi sunt de toata jena, daca te dai suporter al Stiintei...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 17:27

Din contra, lumea trebuie sa vina la stadion si sa-si exprime nemultumirea fata numarul mare de jucatori vanduti sau pusi pe liber, precum si de lipsa de profesionalism pe parte de transferuri. Mie, personal, mi se pare inacceptabil sa scapi prin diverse forme de vreo 10 jucatori (transferati, pusi pe liber, imprumutati, etc), si sa aduci numai 2 jucatori. Si asta in conditiile in care si in sezonul trecut ai avut aceiasi problema: lot la capacitate minima, fara solurii reale pe banca de rezerve (poate, cu exceptia lui Burlacu si Screciu). Acum ai un lot si mai rarefiat, si mai slab calitativ, in conditiile in care in cateva saptamani tu ai meci de Europa League.
Se vorbeste de aducerea a 2-3 jucatori. Ce sa faci NUMAI cu 2-3?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 15 Iul 2018, 17:39

Dacă vor veni și aia 2-3 de care se tot vb. Eu cred ca ai noștri conducători nu știu ca ne bate pe 3 fronturi sezonu asta. Cu lotu actual nici în campionat nu facem fata, dar ce sa mai vb de cupe europene și cupa României.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 15 Iul 2018, 18:04

Eu zic ca e o ocazie sa se afirme si tineri din pepiniera proprie. Ii avem pe Burlacu si pe Markovici cu care se poate insista.
Pe mine m-ar bucura mai mult sa avem succes cu o politica in care jucatorii pleaca la maxim de potential si vin altii tineri care fac acelasi lucru in cativa ani.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 15 Iul 2018, 18:55

DeuxEx scrie:
15 Iul 2018, 17:27
Din contra, lumea trebuie sa vina la stadion si sa-si exprime nemultumirea fata numarul mare de jucatori vanduti sau pusi pe liber, precum si de lipsa de profesionalism pe parte de transferuri. Mie, personal, mi se pare inacceptabil sa scapi prin diverse forme de vreo 10 jucatori (transferati, pusi pe liber, imprumutati, etc), si sa aduci numai 2 jucatori. Si asta in conditiile in care si in sezonul trecut ai avut aceiasi problema: lot la capacitate minima, fara solurii reale pe banca de rezerve (poate, cu exceptia lui Burlacu si Screciu). Acum ai un lot si mai rarefiat, si mai slab calitativ, in conditiile in care in cateva saptamani tu ai meci de Europa League.
Se vorbeste de aducerea a 2-3 jucatori. Ce sa faci NUMAI cu 2-3?
...si cam in ce mod si-ar exprima lumea nemultumirea? Iar apoi, pe cine intereseaza numarul jucatorilor vanduti/pusi pe liber? De plilda, chiar pe acest forum, multi sunt de parere ca ar fi cazul sa-i spunem "pa" lui Rossi. Ar mai intra unul la numar, deci mai nemultumiti ar trebui sa fim, chit ca omul se afla in Romania sa-si rezolve unele probleme de sanatate pe banii la niste unii. Pe noi trebuie sa ne intereseze fotbalul pe care-l practica echipa si implicit performantele. Am pierdut un trofeu, ok, e frustrant, dar sezonul nici n-a inceput practic, iar noi sarim ca arsi...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 15 Iul 2018, 18:58

Sincer,nu stiu cine erau sau ale cui neveste/copiii/prietene......rasurile de au aparut la TV "sa atingem si noi trofeul"....sa le transmita careva ca nu sunt moaste........zicea cineva ca sunt copiii "bizari"...nu sunt...dar astia ce sau cum sunt?😭😭😭acum ca l-au atins le-au trecut durerile de spate ?😭😭😭👠👠👠

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 20:40

@malus dacus: Un mesaj simplu cu "Avem deja o echipa de juniori la divizia C, aduceti seniori la prima liga" cred ca ar fi de ajuns.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 15 Iul 2018, 22:17

...@jimmy. da, ziceam referindu-ma la astia care se erijeaza in lideri, care stau acolo in primele randuri. Peluza Nord spune ca la ei nu e cu lideri. Asta nu mi se pare in regula, nu stiu ce fel de organizare mai e aia. Dovada ca, avand o peluza full, nu suntem in stare sa facem un cantec sa se auda ca lumea, pe ritm si pana la capat. Cu mici exceptii. Pai, cu sfrijitul ala de era la portavoce sa faci treaba?
@deux. De acord cu mesaje de genul, dar nu mi se pare ceva UAU!
In alta ordine de idei, mesajul afisat la coregrafie a fost de nota 10. Nu stiu cine l-a compus, dar maxime felicitari! In schimb, imaginea de ansamblu cu acele foi colorate a fost de nota 4 spre...4! Niciun dreaq de sincronizare!...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2018, 22:24

Mesajul trebuie sa fie simplu si usor de inteles! Ca vad ca oamenii s-au obisnuit sa fie aplaudati si cand se fac se rahat, desi se putea evita o asemenea situație... Si ma refer strict la aia de se ocupa de transferuri!

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de FanStiinta » 15 Iul 2018, 22:25

Ia sa te ocupi tu de coregrafii sa vedem cum iese.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Supercupa Romaniei] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DarkComy » 15 Iul 2018, 22:47

malus dacus scrie:
15 Iul 2018, 22:17
In alta ordine de idei, mesajul afisat la coregrafie a fost de nota 10. Nu stiu cine l-a compus, dar maxime felicitari! In schimb, imaginea de ansamblu cu acele foi colorate a fost de nota 4 spre...4! Niciun dreaq de sincronizare!...
Pe viitor te asteptam sa pui bani la coregrafie, sa ajuti la realizarea ei, la impartirea / aranjarea ei pe stadion si sa te asiguri ca oamenii din tribuna fac ce trebuie la coregrafie.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis