[Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat final va avea acest meci?

Poll ended at 23 Iul 2018, 00:02

3 puncte, prima victorie din acest campionat
23
79%
1 punct, moldovenii smulg un egal
5
17%
0 puncte, il facem pe Stoican revelatia etapei.
1
3%
 
Total votes: 29

conStiinta

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de conStiinta » 24 Iul 2018, 09:43

Mie nu mi se pare atat de slab Glavina pe cat il vede majoritatea. Eu inca sper sa ajute mai mult echipa. Burlacu mi se pare cam lenes. O fi jucat Popa slab, dar sa-l huidui?! Multi cretini in tribune, ca de fiecare data.
Pe aia cu Cicaldau o inteleg ca nu-si asuma multe, ca nu a facut pregatirea cu noi, este inca foarte devreme, si ca probabil in cateva etape o sa-si dea drumu la joc, dar Gardos? De ce-i trebuie unui om care a trecut pe la nationala, prin Anglia, are atat de multa experienta, 4-5 etape sa dea pasele alea de 5 m, nepresat, fara sa greseasca? Sper doar ca a prins o zi mai neinsiprata ...
Cand se indreapra mingea spre Barbut imi vine sa-mi intorc privirea de la meci! Mai bine nu ma uit decat sa injur. Si s-au dat si bani pe el ... Dimotrov, pfoai ... sa joace mai bine Briceag acolo in dreapta pe postul tau!!!
Cele mai bune pase lungi au venit de la portar (a avut una buna de tot si Cicaldau cand a sutat Burlacu spre vinclu) ! Imi place tupeul lui!

Hai cu nemtii, ca nu mai am rabdare! :)(

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2018, 12:00

Singurele plusuri remarcate de mine dupa meciul asta sunt urmatoarele:
- portarul nostru e nebun , exact ce ne lipsea la Craiova
- Markovic a jucat mult mai bine decat ma asteptam.



Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de LiviuB » 24 Iul 2018, 12:04

si jocul consistent al lui Mateiu

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DarkComy » 24 Iul 2018, 12:18

Markovic e bun rau de tot...dar trebuie sa se puna la punct cu conditia fizica. Burlacu din pacate poate sa joace doar in stanga, unde in momentul asta e Mitrita. El are fizic pentru varf impins, dar trebuie sa fie dispus sa invete cum trebuie jucat pe postul asta. In momentul actual, cand il vad pe Burlacu imi aminteste de F.Costea..."dribling" in viteza si incercari de a intrat din banda in centru pentru sut.
Sincer, si mie mi s-a parut ca putea sa alerge mai mult aseara (mi s-a parut cam lenes in unele momente)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorin107 » 24 Iul 2018, 12:33

DarkComy scrie:
24 Iul 2018, 12:18
Markovic e bun rau de tot...dar trebuie sa se puna la punct cu conditia fizica. Burlacu din pacate poate sa joace doar in stanga, unde in momentul asta e Mitrita. El are fizic pentru varf impins, dar trebuie sa fie dispus sa invete cum trebuie jucat pe postul asta. In momentul actual, cand il vad pe Burlacu imi aminteste de F.Costea..."dribling" in viteza si incercari de a intrat din banda in centru pentru sut.
Sincer, si mie mi s-a parut ca putea sa alerge mai mult aseara (mi s-a parut cam lenes in unele momente)
il strica astia cu cerbu :))

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de gsm » 24 Iul 2018, 12:42

meciul de aseara a fost cel mai frumos din prima etapa. nu sunt de acord cu venirea unor fotbalisti tineri de la alte echipe cum ar fi cazul matan, deoarece in pepiniera clubului sunt jucatori, poate mai valorosi decat cei de la viitorul , doar ca, acestora nu li s-au dat credit. de exemplu: baicu este jucatorul de care avem nevoie in locul lui Gustavo. noua ne trebuie fudas de picior dreapt in locul lui razvan popa, este foarte lent, este inadmisibil ca un andrei cristea la 34 ani sa te intreaca in viteza. la mijlocul terenului ne trebuie un nr 10 autentic. bancu, de 2 meciuri nu mai joaca cum o facea in stagiunea trecuta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2018, 13:23

LiviuB scrie:si jocul consistent al lui Mateiu
Asta nu mai e o surpriza...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de malus dacus » 24 Iul 2018, 14:25

...pur si simplu nu pot sa trag niste concluzii clare dupa acest meci. Pare ca n-avem idee despre cum trebuie ajuns la gol. In perioada Baluta/Gustavo mergeau combinatiile si erau astia mai mereu prin careu, gata s-onfiga. Acum, totul pe Mitrita. Luati in parte, Barbut trebuie sa-si caute echipa. Glavina cam la fel. Poate imi explica cineva cu ce e peste Mihai Roman, eu nu vad. Dimitrov e cel mai tavalit pe acest forum. In plus, vad ca nici Mangia nu-l are la suflet. Eu nu-l consider de aruncat, dar admit ca nu ma pricep si poate ca ceilalti au dreptate. Gardos inca lasa de dorit. Cicaldau bun, dar in lipsa lui Zlatinski nu mai avem pasa lunga. Mateiu, Popa, Tiago in nota lor, cu bune, cu rele tot titulari trebuie sa ramana. Briceag, o rezerva pe care tb. sa ne bazam in continuare. Burlacu bun, dar tb. sa inteleaga ce i se cere pe acel post. Mitrita si Bancu usor sub forma lor. Markovic un castig indiscutabil. Nu stiu cat poate duce dar trebuie jucat mai mult. In rest, public peste asteptari ( mure Dukadam!). Peluza Nord la inaltime, inclusiv amicul meu, copilu', sfrijitu'. L-au trimis de la gard in peluza si chiar s-a zbatut baiatu'. Nota 10! Inelul 2 n-ai ce sa le faci. Oricum, atmosfera mai tine si de adversar, de scorul de pe tabela etc. Astept mai mult si de la Mangia, cu aceste schimbari de la echipa. Trebuie sa fie in stare sa puna fiecare jucator acolo unde-i e locul, sa faca ECHIPA, ce mai, cum zicea Cartu. Sa vedem si ce-o mai veni. Sunt cam dezamagit per total, dar, e echipa noastra, o iubim, asa ca Forza Stiinta!...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de gogu2005 » 24 Iul 2018, 15:35

Hai, 1,2,3 si: anul asta retrogradam, jucatorii nu au nicio valoare, multescu era super antrenor, pleaca mangia, pleaca mitrita etc.
bocitoarele sa priveasca putin statistica acestui meci.... unii parca nu ati jucat fotbal nici in curtea scolii, doar chiuleati degeaba :))))
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de alex.p » 24 Iul 2018, 15:47

Gogule uitasi si partea cu sa vina Piturca :))

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de malus dacus » 24 Iul 2018, 16:14

alextudi scrie:
24 Iul 2018, 14:38
Nu vezi cu ce e glavina peste roman? Serios?
...o fi, cu un koy in dunga, dar ca sa merite zic. Un pic mai bataios Glavina si cu o tehnica mai rasarita, parca. In rest, viteza, sut, cap, plasament, acelasi draq mi se pare...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de romaad » 24 Iul 2018, 17:21

as remarca un lucrula Cicaldau, desi nu a fost cel reusit meci pentru el, a avut destule greseli. Are tendinta naturala de a pasa mereu in fata, de a verticaliza jocul, ceea ce pana acum nu vedeam la Zlatinski. Acum el joaca un pas in spatele lui Mateiu, insa eu i-as pune invers, l-as lasa mai mult pe Cicaldau la conducerea jocului si l-as lasa pe Mateiu mai defensiv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2018, 17:46

Subscriu la postarea lui romaad...

Legat de pasele lungi, las' ca le-a dat nebunu' din poarta!
Vreo 2 pase ce nu le-am vazut in tot campionatul trecut la tripleta din aparare.
Si sunt convins ca daca ala are ocazia, ne intalnim cu el in careul advers, cu mingea la picior.

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Iul 2018, 17:58

Mirko a inceput ca Atacant si s-a reprofilat GK, iar in comparatie cu pasele lui Calancia, e zeu

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de fanucrv » 24 Iul 2018, 17:59

Nu m-am lămurit încă ce poate ca portar, dar ca joc de picior este clar peste toți fundașii noștri. Și ca execuție și ca viziune.

Închis