[Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca va obtine Universitatea in Germania?

Poll ended at 09 Aug 2018, 02:43

O victorie nesperata!
7
18%
Un egal neasteptat!
15
39%
O infrangere pacatoasa!
16
42%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Aug 2018, 10:04

cortinadampezzo scrie:
10 Aug 2018, 09:47
Cand toata presa europeana si romaneasca te face de rusine nu poti sa vi sa spui ca echipa a jucat bine, nici daca te cheama Cartu. Universitatea nu a existat, e ca si cum nu s-a prezentat la meci. Oricat de priceputi suntem noi la fotbal ... cand toata Europa scrie asta nu mai au rost argumentele
Toata presa nu e acelasi lucru cu suporterii. Cartu in afara de antrenor ar trebui sa fie si suporter. Daca vreau sa aud cum ne face de rusine Dinu Vama sau alti connaiseurs dau pe Digi. Cand intru aici as prefera sa nu mai aud ecourile din presa.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2018, 10:18

Cum zicea cineva, voi vreti sa faceti cu Loganul o liniuta cu un Audi R8, si vreti sa si castigati, nu?


Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 10 Aug 2018, 10:28

DeuxEx scrie:
10 Aug 2018, 10:18
Cum zicea cineva, voi vreti sa faceti cu Loganul o liniuta cu un Audi R8, si vreti sa si castigati, nu? Imagine


Trimis de pe Xiaomi Note 4
macar sa apesi pe acceleratie,nu sa bagi in marsarier :)

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 10 Aug 2018, 10:37

alex.p scrie:Visam, avem cateva (mici) sanse, asa ca hai sa visam pana la final: Zorya - Braga 0-0 (min 65). Marturisesc ca nu ma interesam de scorul acestui meci daca nu dadeam golul ala.
Și eu prefer sa visez la un retur fabulos. Poate nu va fi, dar golul ala m-a făcut sa urlu de ma auzeam de pe balcon pana pe plaja.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 10 Aug 2018, 10:39

E clar ca asteptarile fiecaruia sunt diferite. Unii au fost mai realisti, si s-au asteptat la un astfel de joc, astfel ca tonul e mai calm. Altii in schimb se asteptau sa ne luam la tranta cu ei, ceea ce, din punctul meu de vedere, e imposibil in momentul asta pentru orice echipa romaneasca.

Meciurile astea sunt foarte bune pentru a ne da seama cu adevarat unde suntem. Nemtii au avut 4 titulari pe banca, noi am adus 2 jucatori in saptamana de dinainte de meci si speram sa fie bunicei. Leipzig ar matura cu AC Milan-ul intalnit anul trecut, diferenta de valoare este foarte clara.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 10 Aug 2018, 10:49

Donkor spunea saptamana trecuta ca are conditie fizica pt o repriza.Oare cum va arata cand va fi 100%?Aici a fost marea diferenta....la forta si la mentalitate.Ma uitam la Mitrita cum era asteptat de 2-3 matahale...ce dracu sa faca daca forta nu are deloc sa compenseze dif de inaltime.Asta ar fi o dif intre el si Hazard,de exemplu.Cat de curand cred ca iar va fi o problema in lot.Fedele se vede ca are forta si pase,asa ca il vad in curand titular....in locul cui??

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 10 Aug 2018, 10:54

alex.p scrie:
10 Aug 2018, 10:39
Leipzig ar matura cu AC Milan-ul intalnit anul trecut, diferenta de valoare este foarte clara.
asta a fost si impresia mea.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 10 Aug 2018, 10:55

lory69 scrie:
10 Aug 2018, 10:49
Donkor spunea saptamana trecuta ca are conditie fizica pt o repriza.Oare cum va arata cand va fi 100%?Aici a fost marea diferenta....la forta si la mentalitate.Ma uitam la Mitrita cum era asteptat de 2-3 matahale...ce dracu sa faca daca forta nu are deloc sa compenseze dif de inaltime.Asta ar fi o dif intre el si Hazard,de exemplu.Cat de curand cred ca iar va fi o problema in lot.Fedele se vede ca are forta si pase,asa ca il vad in curand titular....in locul cui??
Daca am dat 1 milion pe Cicaldau, o sa joace. Iese Mateiu. Sau o sa avem parte de o supriza si trecem la 4-3-3.

Legat de Mitrita, eu zic ca randamentul lui a scazut foarte mult o data cu plecarea lui Baluta. Acum se vede cat de important era Alex in jocul nostru.

Mitrita aseara nu s-a zbatut deloc in fata, pur si simplu nu a tinut fundasii lor la mijloc (el nu e atacant sa stie sa faca asta), ci ei veneau peste noi pentru ca Mitri nu ii alerga, incomoda, jena deloc. De aici si superioritatea pe care nemtii o faceau, venind cu fundasii centrali peste noi. Uitati-va la reluari sa vedeti unde sta Mitrita pe faza defensiva si cum Leipzig venea peste noi cu toti oamenii. Probabil cu Glavina batandu-se acolo ar fi fost altceva, poate mai tinea din oamenii lor la centrul terenului.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 10 Aug 2018, 11:05

Alex...de asta imi era si teama..Intra Fedele in locul lui Mateiu,incepe alt scandal.Doar sa fie capabil italianul in spatele liniei de atac,dar atunci jucam iarasi fara varf si fara Mihaila,Burlacu..

sorin107

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 10 Aug 2018, 11:17

fedele e fotbalist bun, la fel ca si donkor si mirko. da, probabil ca va intra in locul lui mateiu. dar e timp sa joace si amandoi, campionatul e lung si suntem putini in pozitia aia.

mi-e teama ca donkor nu poate juca si la calarasi, daca a jucat tot meciul la leipzig.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 10 Aug 2018, 11:21

Joaca si la calarasi...ai vazut ce sprinturi facea pe final de meci?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 10 Aug 2018, 11:27

sorin107 scrie:
10 Aug 2018, 11:17
fedele e fotbalist bun, la fel ca si donkor si mirko. da, probabil ca va intra in locul lui mateiu. dar e timp sa joace si amandoi, campionatul e lung si suntem putini in pozitia aia.

mi-e teama ca donkor nu poate juca si la calarasi, daca a jucat tot meciul la leipzig.
Faptul ca sunt doar 3 mijlocasi centrali e o problema pentru schimbarea sistemului, ramane fara rezerve daca trece in 3 centrali.

sorin107

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 10 Aug 2018, 11:32

nu o sa se schimbe sistemul.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 10 Aug 2018, 12:13

Paul scrie:
10 Aug 2018, 06:05
Neagu.djuvara scrie:
09 Aug 2018, 23:03
Am fost astazi pe teren exact cum suntem noi ca si popor:fricosi,umili si fara personalitate.Ne-ar mai trebui inca 9 jucatori ca Donkor pe teren ca sa aratam ca o echipa europeana.
3 mesaje pana acum, toate trei negative, bine ai venit pe forumul suporterilor! Ca popor suntem ok, numai ca unora dintre noi ne place sa ne desconsideram si sa ne tragem singuri in jos. Ca sa incerci sa ii iei de sus pe astia cu un lot de 300 milioane e ca si cum ai incerca sa depasesti pe autostrada un Ferrari cu o Dacia 1300. Vrei, dar nu poti. Cum nici ai nostri nu sunt toti romani in echipa, nici aia nu sunt nemti toti, asa ca nu cred ca nationalitatea conteaza. Donkor a jucat ani buni in Italia, e alt nivel, are incredere in el, pe care ai nostri o pot castiga in timp si cu meciuri tari, la care incet incet incep sa faca fata, in timp. Mie mi-a placut de Baicu, pe care l-am vazut prima data, si nu mai zic de Donkro si Pigliacelli. A juct binisor si Briceag, asa ca, cu lotul actual, eu ma astept sa inceapa sa joace bine.
Cind cei de la Lepizig, jucind acasa, fac mai multe faulturi decit tine - care teoretic vrei sa te aperi - inseamna ca atitudinea a fost jenanta. OK - nu ai valoare, dar macar pui osul si faci niste faulturi tactice macar...

In fine - Craiova nu a aratat bine in Europa de la mijlocul anilor 80. In 1993, s-a pierdut 0-2 acasa si 0-4 in deplasare cu PSG in Cupa Cupelor.
In 1990, s-a pierdut 0-3 acasa cu Dortmund, si apoi 0-1 in deplasare. Am aratat slabut in acele duble desi aveam echipa peste cea de acum...

Procesul revenirii cu succes al Craiovei in Europa va fi complicat si necesita bani multi...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2018, 12:28

lory69 scrie:
10 Aug 2018, 11:05
Alex...de asta imi era si teama..Intra Fedele in locul lui Mateiu,incepe alt scandal.Doar sa fie capabil italianul in spatele liniei de atac,dar atunci jucam iarasi fara varf si fara Mihaila,Burlacu..
Eu zic ca Cicaldau va fi avansat in avanposturi, ca AM. Ceea ce inseamna ca Mateiu si Fedele vor juca DM.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis