[Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte se intoarce Știința de la Călărași?

Poll ended at 12 Aug 2018, 20:35

3 puncte
16
70%
1 punct
5
22%
cu mana goala!
2
9%
 
Total votes: 23

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Aug 2018, 20:30

...Mitrita, e Mitrita, trebuie inteles si acceptat asa cum e. Nu avem multi jucatori capabili sa castige un meci din talent...

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

[Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 12 Aug 2018, 20:41

malus dacus scrie:...Mitrita, e Mitrita, trebuie inteles si acceptat asa cum e. Nu avem multi jucatori capabili sa castige un meci din talent...
Asta așa e, dar la talentul său ar putea face mult, mult mai mult!
Oricum, suntem norocoși că-l avem!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Aug 2018, 21:39

zschortau scrie:
12 Aug 2018, 20:41
malus dacus scrie:...Mitrita, e Mitrita, trebuie inteles si acceptat asa cum e. Nu avem multi jucatori capabili sa castige un meci din talent...
Asta așa e, dar la talentul său ar putea face mult, mult mai mult!
Oricum, suntem norocoși că-l avem!
Eu cred ca de fiecare data isi doreste sa faca mai mult si se enerveaza atunci cand nu ii iese. Nu sunt de acord ca are o problema de atitudine, e doar constient de ce poate face cu mingea si este si putin coleric, asa cum suntem majoritatea oltenilor 😊
Fara el, chiar in zi proasta, meciurile Craiovei isi pierd din farmec, pentru ca nu mai astepti tasnirile alea pe care sti ca le poate face.
Foarte imbucurator ca a inceput sa se inteleaga cu Cicâldău, care e la primul meci bun la Craiova.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2018, 22:40

dantes scrie:
12 Aug 2018, 17:41
Cristian Frisk, nu stiu cine e, dar o sa tin minte acest nume. Am simtit cum mi-a luat de pe suflet toata negreala ce mi-au lasat-o de ani buni comentatorii romani sportivi si ziaristii care n-au vrut, n-au putut sa inteleaga niciodata ce inseamna Universitatea Craiova si ar fi vrut-o exclusa din viata lor si a noastra. E atat de usor si costa atat de putin sa faci lucruri bune in viata. Desi, adesea e suficient sa nu faci rau.
I-am transmis lui Cristian Frisk felicitari din partea mea si a suporterilor olteni pentru comentariul din aceasta dupa-masa. Omul nu numai ca mi-a multumit, dar va transmite voua, suporterilor olteni, toate cele bune o:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2018, 23:13

Prin venirea lui Fedele am rezolvat, in sfarsit, una din problemele echipei, si anume aceea a unui mijlocas care sa tina de minge, sa dea echilibru si care sa aiba sut. Mai ramane acel numar 9 de rezolvat.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Aug 2018, 23:38

...interesanta si mutarea cu Tiago. Incepe sa-i ghiceasca Mangia. Inca avem buba acolo in fata. Pe Burlacu eu l-as trimite sa vada care mai e treaba pe la echipa a 2-a. Tine ocupat un tricou cu numar bun degeaba...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Aug 2018, 23:43

Liviu,te completez.....Fedele e mijlocasul care da majoritatea paselor inainte,spre atacanti .Asta ne trebuia,o legatura intre mijloc si atac,astfel Mitrita nu mai e obligat sa coboare mult sa-si ia mingi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Aug 2018, 23:44

malus dacus scrie:
12 Aug 2018, 23:38
...interesanta si mutarea cu Tiago. Incepe sa-i ghiceasca Mangia. Inca avem buba acolo in fata. Pe Burlacu eu l-as trimite sa vada care mai e treaba pe la echipa a 2-a. Tine ocupat un tricou cu numar bun degeaba...
De acord cu Burlacu. A avut o sansa mare de care si-a batut joc. O sa mai apara altele, poate, dar momentan locul lui nu e nici pe banca. Eu zic ca Baicu si Markovici merita mai multe minute.

LiviuB

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Aug 2018, 00:54

Cu Martic in teren altfel ar fi stat lucrurile in supercupa si in primele 3 etape.

sorin107

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 13 Aug 2018, 08:35

Daca nu castigam iar iesea mirko omul meciului :) a avut 2 interventii senzationale.

La final de meci mangia a zis ca mai avem nevoie de transferuri pentru varietate, dar nu a zis postul. Avand in vedere ca am jucat un sistem fara varf, probabil ca el are in vedere aducerea unui atacant. Cicaldau nu a jucat niciodata 9 fals ieri, aia juca baluta. El a jucat numar 10, cu mitrita si burlacu avansati in benzi.

Dar daca jucam sistemul asta mai des, atunci ne mai trebuie cel putin 1 mijlocas central, stam in mateiu si fedele. Ieri cand a iesit fedele a intrat tiago acolo, nu-i ok.

Ii avem pe rossi si zlatinski la echipa a 2-a pe care oricum ii platim, il avem pe bic accidentat, pe tegle pe care nu-l cunoastem si pe serban care-i junior nascut in 2000, fara meciuri la liga 1.


Sent from my iPhone using Tapatalk

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Aug 2018, 08:39

Mi-ar fi placut sa am ocazia sa ii vad pe Fedele si Rossi, in varf de forma la mijloc. Cred ca nu s-ar mai fi pus problema de posesie mica

Pana una alta a iesit Donkor cam sifonat. Mangia are tendinta sa forteze jucatorii care nu au pregatirea 100%. Sper ca Ghanezul sa nu stea mult pe banca. Popa a intrat bine in joc, ii lipsesc optiunile. Problema lui Popa este ca atunci cand are mingea nu are decat o singura optiune, fie portarul fie fundasul. Daca ar incerca sa fie mai cerebral si sa gaseasca 2-3 optiuni , jocul lui ar creste mult

Burlacu are o problema de stabilitate de concentrare de moral. Adversarii cu fizic mai mic il trantesc in orice duel, patineaza la toate mingile pe care le urmareste ... nici colegii nu il mai joaca des. Martic nu cred ca I-a dat 2 pase in meciul cu Dunarea
Baicu a intrat bine in meci insa s-a vazut oboseala acumulata joi

Ce facem cu Calancia, Barbut, Glavina, Bic ( marea speranta pentru mijlocul terenului ) sunt jucatori pe care contam sau afaceri ale unora ? Mateiu ar fi meritat o pauza dupa meciul de joi. Puteai conta pe Zlatan sau Bic in locul lui Thiago, nu cred ca se puteau misca mai prost decat portughezu , cu exceptia unui sut anemic.

Cicaldau intelege din ce in ce mai bine ce trebuie sa joace, a iesit din mijloc si acum joaca nr . 10 clasic in spatele atacului format din Mitrita si Burlacu 3-4-1-2

In alta ordine de idei, de ce MP apare cu ochelari de soare pe site-ul oficial la sectiunea echipa ? mi se pare jenant... [miti]

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Aug 2018, 09:17

Bic e accidentat, Rossi revine dupa operatia din vara asta.
Se zvoneste ca suntem in negocieri cu 2-3 jucatori, dar deocamdata nu se cunosc detaliile.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 13 Aug 2018, 11:27

Pe Rossi nu se mai conteaza oricum. L-am intrebat pe Instagram cum se simte si mi-a scris urmatoarele: "Decisie din Rotaru si Mangia...eu me sint bine si am recuperat din operatie"

In plus am vazut la story-ul sau ca se juca cu fiul sau cu mingea, deci a inceput sa mearga repede relativ la taietura urata pe care a avut acum o saptamana.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 13 Aug 2018, 13:02

atmosfera buna si haioasa in peluza la meciul asta :))) asa mai englezeste
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 13 Aug 2018, 18:56

SergyuR scrie:
13 Aug 2018, 00:53
Foarte bun Fedele azi, sa speram ca asta e valoarea. Loveste mingea excelent, viziune, tot ce trebuie. Bine de tot Mitrita in repriza a doua, Cicaldau tot meciul. Mai bine decat in meciurile trecute Bancone. Kelic mi se pare slab, Briceag a fost ok dar nu prea imi inspira incredere. Am sustinut mereu ca revenirea lui Martic e vitala pentru jocul nostru si incepe sa se adevereasca. Donkor a fost ok, Mateiu nu se vede dar alearga mult, face ce trebuie. Burlacu din nou cel mai slab de pe teren. Am trecut de un meci greu, nu sunt asa slabi astia de la Calarasi, mai ales pe teren propriu. Apropo de stadionul lor, imi vine greu sa cred ca in Liga 1 se mai poate juca pe un asemenea stadion. Si o caldura de muream noi stand in peluza, apai jucatorii... Inuman...De aia zic, pentru conditiile de azi, a fost chiar foarte bine.

Ah si inca ceva. Offside cat casa la golul lor, 5 metri. Incredibil cum nu semnalizezi asa ceva. Prin comparatie, fcsb marcheaza din offside la 1-1 la Medias.
o:
Negrul ala mintea dupa meci cu o seninatate de om nebun ca n-a revenit din afara terenului la golul lor, cand el venise de la doi metri in spatele liniei de fund si participase la faza de atac. Ar fi timpul sa ne obisnuim cu furaciunile astea si sa fim iar mai buni ca ei, cu arbitrii lor cu tot.
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis