[Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vor face jucatorii Stiintei in meciul de joi?

Poll ended at 15 Aug 2018, 20:58

Victorie si ne calificam
15
47%
Victorie, dar ramanem acasa
3
9%
Egal, primul punct in competitiile europene
10
31%
A doua infrangere in fata nemtilor
4
13%
 
Total votes: 32

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Aug 2018, 23:35

Iau cerut lui Mirko tricoul cei de la T1 și le-a dat shortul. Apoi a defilat pe stadion in chiloți :-))))
Poulsen ia dat tricoul lui donkor

Nu contează ce se spune
Sa scris istoria 1-1 acasă cu Leipzig , locul 3 EL

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2018, 00:07

Jimmy Darmody scrie:Luam campionatul si ne si calificam in grupe in Liga Campionilor....DUMNEZEULE !! ImagineImagineImagineImagineImagine
Da, prietene! Luam campionatul! Ce-i asa greu de crezut? Daca aducem atacantul ala la care toti speram, o sa facem treaba buna in acest sezon.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 17 Aug 2018, 00:09

...blat cu digi. Urat din partea clubului. Despre meci..am iesit onorabil. Jucatorii au luptat, nimic de zis la capitolul asta. Bancu cel mai bun, parerea mea. Si Donkor. Mitrita trebuia sa realizeze ca are in fata o forta a naturii ( nr. 6 ) si sa incerce altceva, combinatii, pase, nu sa se puna parte-n parte cu ala. Burlacu praf si [*****]. Nu e fotbalist. In afara de o fenta pe care o au 8 din 10, e pe dinafara total. Nu preluare, nu pasa, nu dribling, nu forta, nu viteza, nu cap/joc de cap. Sper sa-si ia talpasita la el in Moldova. Peluza Nord extraordinara, mai ales in repriza a doua. Cam asta. Forza Stiinta!...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de marius_vl » 17 Aug 2018, 00:15

Eu cred că am dat o lovitură extraordinara cu acest Fedele! Fotbalist adevărat, care nu joacă la alibi, cere întotdeauna mingea, are forță, are imaginație, ce să mai, jos pălăria!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de valentin0001 » 17 Aug 2018, 00:20

DeuxEx scrie:
17 Aug 2018, 00:07
Jimmy Darmody scrie:Luam campionatul si ne si calificam in grupe in Liga Campionilor....DUMNEZEULE !! ImagineImagineImagineImagineImagine
Da, prietene! Luam campionatul! Ce-i asa greu de crezut? Daca aducem atacantul ala la care toti speram, o sa facem treaba buna in acest sezon.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Si daca atacantul ala se accidenteaza dupa 5 etape, mai luam campionatul? NU ti se pare ca avem nevoie de o banca de rezerve foarte buna pentru a fi campioni?
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de LiviuB » 17 Aug 2018, 00:26

marius_vl scrie:
17 Aug 2018, 00:15
Eu cred că am dat o lovitură extraordinara cu acest Fedele! Fotbalist adevărat, care nu joacă la alibi, cere întotdeauna mingea, are forță, are imaginație, ce să mai, jos pălăria!
Si care da siguranta

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de blixa » 17 Aug 2018, 00:32

Fusei si eu la meci. Nu prea imi iese miscarea asta in ultimul timp. De fapt nu prea ma simt bine pe acest stadion, dar asta e din cauza ca nu stau bine cu nervii. Sunt foarte multumit de echipa. Sa vedem ce poate si Colli, ca Fedele e senzatie. Daca pe stanga am avea inca un Donkor si un atacant titular, am defila in campionat. Ce nu mi-a placut: Mitrita e prea nervos si in tribune au fost prea putini suporteri.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de LiviuB » 17 Aug 2018, 00:35

Eu m-am enervat ca au plecat multi imediat dupa fluierul arbitrului. Jucatorii trebuiau aplaudati.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de blue ray » 17 Aug 2018, 01:00

LiviuB scrie:
17 Aug 2018, 00:35
Eu m-am enervat ca au plecat multi imediat dupa fluierul arbitrului. Jucatorii trebuiau aplaudati.
Au plecat mulți și înainte de fluierul final. Din păcate, văd asta cam la toate meciurile, la T2.

Fedele e bun, e exact ce ne trebuie la mijloc. Îi lipsește viteza, dar are suficiente calități care să compenseze. Sper să fie ok și din punct de vedere fizic.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 17 Aug 2018, 01:19

Mi-a placut mai mult finalul, cand am trecut la 4 fundasi. 4-2-3-1 mi se pare mai bun: Mirko - Donkor/Martic, Popa/Kelic/Donkor, Tiago/Gardos, Bancu/Briceag - Mateiu, Fedele - Meza Colli, Cicaldau, Mitrita - varf.

Pe banca ar mai fii copiii (Baicu, Mihaila, Marko, Borta, Serban), Popescu, Burlacu. Ar mai fi si Glavina si Barbut, dar e clar ca sunt sub nivelul a ceea ce se cere.

Ar mai fi nevoie de un varf si un mijlocas central.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2018, 03:16

Puteti revedea meciul aici:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 17 Aug 2018, 04:59

...ms. Deux! Chiar o sa-l vad azi...

sorin107

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de sorin107 » 17 Aug 2018, 10:53

Achizitiile sunt foarte bune, am mai spus-o. Problema e ca nu prea suntem destui de la mjloc in sus, mai ales acum cand nu ne mai bazam pe zlatinski, rossi, barbut si glavina.

Stam in 3 mijlocasi centrali care sunt toti titulari, plus serban care-i nascut 2000 si tegle care e inexistent.

Plus ca daca mai intervin si accidentarile - vezi dimitrov, mihaila, meza colli, mitrita (sper sa nu), suntem de-a dreptul subtiri si numeric. Am ajuns ca baicu si mihaila sa fie jucatori de baza, ceea ce e destul de pripit, dar n-avem de ales.

In cazul asta, pe langa un numar 9 ne mai trebuie neaparat si-un mijlocas central.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 17 Aug 2018, 11:07

Mai e si Bic, pe care il vad rezerva lui Cicaldau in 4-2-3-1, el fiind jucator de pasa decisiva. Dar sa vedem cand o fi pregatit, si in ce forma mai e dupa 1 an de pauza.

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de LiviuB » 17 Aug 2018, 11:23

Am mai fi avut nevoie de Zlatinski. Ar trebui discutat cu el.
Si daca vor fi vanduti la iarna Mitrita sau Bancu, ar trebui gasiti inlocuitori de acuma

Închis