[Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte de intoarcem de la Chiajna?

Poll ended at 20 Aug 2018, 18:41

3 puncte, ne-am intrat in mana
25
86%
1 punct, inca mai sunt reglaje de facut la echipa
3
10%
0 puncte, o prima infrangere acasa
1
3%
 
Total votes: 29

JustME

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de JustME » 21 Aug 2018, 00:03

marius_vl scrie:
20 Aug 2018, 23:54
avem lot mai puternic decat cel de anul trecut! Doar ca multi jucatori nu sunt folositi pe postul pe care trebuie si nici nu sunt motivati cum trebuie, iar sistemul de joc este absolut falimentar! Care jucatori nu sunt folositi pe postul potrivit? Bancu, Cicaldau, Burlacu...
Gazonul, eliminarea, oboseala, astea sunt doar alibiuri!
Ne-a batut chiajna acasa in [****], la Craiova!
Eu sunt convins ca nu castigam azi nici daca jucam 11 contra 11..se termina un amarat de 0-0
ia manca-ti-as, daca lotul e asa mirobolant, cu cine jucai tu azi varf de atac si extrema dreapta, fara improvizari. tu esti constient ca il tragi de urechi, pe chestii tehnico-tactice, pe unul care a terminat scoala de antrenori la Covericano?

in lotul asta mirobolant despre care vorbesti NU ai varf, extrema dreapta si nici banca de rezerve. dar lotul e bun, chiar mai bun ca anul trecut. ba vere, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar unii va pricepeti la fotbal mai putin ca mititelu.
Last edited by JustME on 21 Aug 2018, 00:44, edited 5 times in total.

sorin107

[Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 21 Aug 2018, 00:03

Doamne ce “suporteri” cretini avem pe feisbuc.

Bine, si aici se exagereaza un pic. Eu nu-l vad pe mangia vinovat azi deloc. E o combinatie intre intrarea hazardata a lui donkor, un arbitru speriat, oboseala acumulata, subtirimea lotului, bulanul chiajnei si un gazon de [cenzurat].

Chiar si obositi sau in 10 nu pierdeam azi in veci daca nu era executia aia la gol, aia au mai avut capul ala in prima repriza si atat. Incepusem bine si chiar si ulterior am avut o atitudine corecta si am incercat cat s-a putut cu un om in minus si cu rezerve reduse de energie.

E greu sa joci cu 8 titulari de joi, si cu acelasi 11 ca si la calarasi, nemaivorbind despre meciul tur de la leipzig. E greu sa intri repede si sa fii nevoit sa duci 270 de minute in 10 zile - donkor si fedele. E greu sa deplangi accidentarea lui mihaila si sa te bazezi pe baicu sau markovic ca fiind cele mai viabile solutii in ofensiva. 18, 18, 17 ani, toti debutanti sau cvasidebutanti la liga 1. [cenzurat] mea, nici lui messi nu i se cerea asta la 18 ani.

Renuntarea la zlatinski si rossi, legitimarea lui tegle si faptul ca nu avem rezerve de mijlocas central si solutii in fata sunt chestiile conducerii, din ce am inteles de la conferinta de presa premergatoare.

Deci, cam acolo-s vinovatii.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Last edited by sorin107 on 21 Aug 2018, 00:03, edited 1 time in total.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de malus dacus » 21 Aug 2018, 00:05

...gazonul nu e poveste. O fi si Mangia vinovat, dar acasa noi trebuie sa combinam, sa pasam, sa atacam. Cum draq sa jucam pe nisipul ala? Lunga in fata? La cine?...

sorin107

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 21 Aug 2018, 00:07

Stie cineva ce s-a intamplat la finalul partidei cu jucatorii si suporterii? Am auzit o intrebare la conferinta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Ovidiu* » 21 Aug 2018, 00:08

Foarte greu sa iubesti Stiinta uneori, mai ales cand te bat comunele...Dar cum se zicea la microfon in Peluza: "impreuna trecem peste momentul asta"...greu de digerat oricum...

@sorin: nu s-a intamplat nimic, nu s-au dus sa salute T2...pai daca huiduie ca dezaxatii ?!?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de JustME » 21 Aug 2018, 00:09

cam asa arata banca de rezerve a unei echipe ce are un lot bun: Popica, Kelic, Markovic, Barbut, Baicu, Briceag, Borta. jucatori pe alese, daca eliminam jucatorii U21 mai ramanem cu Kelic, Barbut si Briceag. belsug nu alta!

deci sa recapitulam: varf nu avem, extrema dreapta nu avem, banca de rezerve e o gluma deci solutia logica este sa plece antrenorul [rolleyes]
Last edited by JustME on 21 Aug 2018, 00:11, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 21 Aug 2018, 00:10

si asta trebuia facuta dupa prima etapa... ca sa nu se mai piarda timpul

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 21 Aug 2018, 00:14

sorin107 scrie:
21 Aug 2018, 00:07
Stie cineva ce s-a intamplat la finalul partidei cu jucatorii si suporterii? Am auzit o intrebare la conferinta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sari marele jucător de fotbal Burlacu la bătaie, pe teren nu este asa arțăgos cum a fost la tribuna 1.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 21 Aug 2018, 00:14

Solutia logica, Just, e sa-i pui omului la dispozitie toate uneltele pe care ti le cere. Noi nu avem varf de careu de pe la Curelea incoace. Iar banca de rezerve e la fel de saraca in optiuni viabile ca si in sezoanele precedente. Cu jumatate de lot competitiv si cu 10 juniori performanta se va lasa intotdeauna asteptata.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Bobby » 21 Aug 2018, 00:18

E un moment foarte greu pentru club - similar cu inceputul de campionat de acum 4 ani. Atunci situatia s-a rezolvat cu demiterea lui Gane. Ce se va intimpla acum ?

Cineva a gresit strategia la aceasta echipa...

sorin107

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 21 Aug 2018, 00:22

Sa aduca un varf si-un mijlocas central si gata, nu se mai intampla nimic la echipa. Numa’ sa-i aduca mai rpd si sa fie fotbalisti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

JustME

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de JustME » 21 Aug 2018, 00:25

DeuxEx scrie:
21 Aug 2018, 00:14
Solutia logica, Just, e sa-i pui omului la dispozitie toate uneltele pe care ti le cere. Noi nu avem varf de careu de pe la Curelea incoace. Iar banca de rezerve e la fel de saraca in optiuni viabile ca si in sezoanele precedente. Cu jumatate de lot competitiv si cu 10 juniori performanta se va lasa intotdeauna asteptata.
nu vere, e vina lui Mangia ca noi nici pana in momentul de fata nu avem solutii pe posturile pe care jucau Baluta si Gustavo. nu mai zic de dubluri pe posturi ca mi-e rusine. problema e sistemul de joc si antrenorul. daca schimbam sistemul de joc si antrenorul o sa vezi ca si gazonul o sa isi revina si devine masa de biliard.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de valentin0001 » 21 Aug 2018, 00:27

Ba! Mitrita este ultimul jucător pe care trebuie să îl huiduie cineva, indiferent de ce face.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de alex.p » 21 Aug 2018, 00:28

valentin0001 scrie:Ba! Mitrita este ultimul jucător pe care trebuie să îl huiduie cineva, indiferent de ce face.
Explica-le asta maimutelor din tribuna (si imi cer scuze ca jignesc maimutele).

https://www.telekomsport.ro/video-incre ... t-18355952

JustME

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de JustME » 21 Aug 2018, 00:32

pe astia nu-i interzice nimeni pe stadioane, in schimb daca aprinzi o fumigena sau o torta risti dosar penal. decat cu asa "suporteri" mai bine lipsa.
Last edited by JustME on 21 Aug 2018, 00:47, edited 1 time in total.

Închis