[Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte de intoarcem de la Chiajna?

Poll ended at 20 Aug 2018, 18:41

3 puncte, ne-am intrat in mana
25
86%
1 punct, inca mai sunt reglaje de facut la echipa
3
10%
0 puncte, o prima infrangere acasa
1
3%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Ovidiu* » 21 Aug 2018, 00:32

Si mai zic unii ca noi la Peluza ne credem superiori...pai scuze verilor, dar chiar suntem !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1981
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Dany » 21 Aug 2018, 00:33

valentin0001 scrie:Ba! Mitrita este ultimul jucător pe care trebuie să îl huiduie cineva, indiferent de ce face.
Corect...el trebui să fie susținut de noi toti. Avem un jucător extraordinar și noi il fluierăm. El va fi cel care ne scoate din criza asta împreună cu ceilalți colegi. Sunt sigur!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 21 Aug 2018, 00:37

Ma, nu am nimic cu Mitrita, ramane cel mai bun jucator al nostru, dar nu are in el material pentru a fi si capitan. Banderola aia il apasa si il macina psihic, de unde si iesirile astea necontrolate. In plus, nu stie sa-si motiveze colegii cum facea Baluta sau Zlatinski.
Cineva ar trebui sa gandeasca rapid o schimbare de banderola si nu, nu i-as da-o nici lui Bancu. Ma gandesc ca cel mai bun capitan prin atitudinea in teren ar fi Fedele sau Mirko.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de malus dacus » 21 Aug 2018, 00:39

...pe langa astea obiective, lot, gazon, bai frate, prea multa nervozitate! Te injura tribuna? Fa-te in pllm ca nu auzi, aplauda de doua ori si marsh la vestiar! Asta-i publicul. Altfel ce faci, te bati cu ei? Mitrita si Burlacu. Ultimul nimeni pe dreapta iar Mitrita talent, nimic de zis, dar banderola-i atarna cam greu. Craiova n-are nevoie de astfel de capitani, parerea mea...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de marius_vl » 21 Aug 2018, 00:40

Da, mă, când noi suntem în curul gol și vai de capul nostru, exact asta este soluția acum, schimbarea căpitanului! Hai să plângem după marele căpitan zlatinski, ăla mai lipsea în seara asta...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 21 Aug 2018, 00:44

Da, mariuse! Il regret pe capitanul Zlatinski, care stia sa stranga echipa in jurul lui. Faptul ca tu ai o problema cu Zlatinksi vad ca sterge tot ce a facut bun bulgarul pentru acest club pentru tine.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de iuli » 21 Aug 2018, 00:46

in meciuri ca asta nu era rau Zlatinski,dar s-au aprins in el fitile de mare fotbalist si nu ne mai ajuta.am fost terminati fizic vere,toti stateau cu mainile pe genunchi prin min 70.meci care trebuie uitat!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de malus dacus » 21 Aug 2018, 00:48

...eu l-as pune pe Mateiu si as inchide cazul. E vechi la noi si a fost om de baza. Portarii capitani nu mi-au placut niciodata. Fedele nici nu stie bine sa ajunga in Lunca si gata, capitan. Mai e si imprumutat...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de marius_vl » 21 Aug 2018, 00:48

Eu nu am o problemă cu zlatinski, cel care ne-a ajutat în trecut și care a făcut multe meciuri bune, am o problemă cu prezentul... N-are nicio legătură zlatinski cu ceea ce trebuie făcut acum, încă din noaptea asta... asta cu schimbarea căpitanului e așa o frectie la picior de lemn, n-are absolut nicio relevanță la cat de gravă este situația acum

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8092
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Bobby » 21 Aug 2018, 00:50

Declaratie Gardos :

"”Era destul de greu să câştigăm după ce am rămas în zece oameni. Am jucat 70 de minute în inferioritate numerică, dar cred că echipa a avut o atitudine bună, poate că meritam ceva mai mult azi. A trebuit să compensăm lipsa unui jucător şi să alergam mai mult. Evident că intervin nervii, dar chiar şi-aşa ne-am creat ocazii şi am încasat un gol la o fază care nu anunţa mare lucru.Un adevsar a fost şi gazonul, se rupe foarte uşor, nu se mai poate alerga, ne dezavantajează pentru că suntem o echipă care pasăm şi care caută posesia. Noi începem construcţia din spate, nu avem talie şi nici forţă. daca nu va fi schimbat gazonul vom avea probleme foarte mari tot anul. Mai ales când va începe să plouă şi vremea va fi urâtă.E greu să te controlezi uneori, când alergi 90 de minute, dai totul pe teren şi te înjură de mamă şi de tată, de toate cele. Normal că te enervezi. Am tot respectul pentru cei din peluză, ne-au susţinut şi sunt mereu alături de noi. La meciul cu Sepsi n-am avut nici atitudine, nici agresivitate, nimic. Ne-am dus toţi, am băgat capul în pământ şi ne-am cerut scuze. Dar, când joci în 10 timp de 70 de minute şi eşti huiduit asta nu te ajută cu nimic. Nu mai gândeşti lucid”"

Ce pacaleala de proportii este acest gazon de pa Oblemenco !

https://www.telekomsport.ro/video-gest- ... a-18355993

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de malus dacus » 21 Aug 2018, 01:35

...bravo lui Mitrita pt. faza cu ridicarea brazdei de gazon! O sa ajunga virala si poate se misca ceva. Problema asta nu trebuie trecuta cu vederea ca pana acum. Din cate am inteles, aia de la EcoGarden Cluj s-au cam spalat pe maini, a trecut garantia iar acum a ramas in carca astora de la primarie. Astia o aburesc cu caietul de sarcini, cu luna August si cu efectul de sera, dar n-au niciun gand sa rezolve treaba...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Jimmy Darmody » 21 Aug 2018, 01:46

Lasati-i sa se pregateasca de Liga Campionilor ! Gardos sa nu mai manance [cenzurat] cu polonicul ,ca doar gura e de el, pe Oblemenco ei joaca tot timpul 12 contra 11,acum avand un eliminat a fost 11 - 11....gata cu scuzele ca la vara incep preliminariile LC ! :)

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de THE LION » 21 Aug 2018, 07:05

Foarte usor acordat rosu, teren foarte prost, lot incomplet, echipa obosita. Si totusi nu am jucat chiar asa de rau. Vom creste in joc si vom lua puncte. Nu trebuie sa se puna problema sa renunti la Mangia. Echipa trebuie sustinuta. Nu avem echipa de mai mult de locul 3. Si vom fi cel putin acolo la sf campionatului.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de marius_vl » 21 Aug 2018, 07:52

iasi, sepsi, botosani, calarasi, chiajna!!! 5 puncte dupa 5 etape cu aceste echipe! Este dezastru total, este de neacceptat asa ceva, dupa sezonul trecut! Care lot incomplet, care oboseala? mai da-l si-n mm de teren, cand joci 3 meciuri acasa cu 15-20 000 de oameni in tribune mai conteaza ca e terenul prost? Ne-a batut chiajna acasa la noi, este prea umilitor ca sa mai gasim scuze! Acum de dimineata parca mi se pare si mai umilitoare situatia decat aseara la cald, imediat dupa finalul meciului

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de malus dacus » 21 Aug 2018, 08:00

...bai, indiferent ca Mangia, ca lot, avem o problema certa: GAZONUL! Nu mai minimalizati asta de dragul unei idei pe care o sustineti! Ala nu e teren, sa fie clar, iar toata lumea trebuie sa ceara la unison o rezolvare!...

Închis