[Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte ne intoarcem de la Voluntari?

Poll ended at 27 Aug 2018, 01:25

3 puncte si liniste la echipa!
19
61%
1 punct, chinuit!
7
23%
0 puncte, criza se adanceste!
5
16%
 
Total votes: 31

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 28 Aug 2018, 09:45

nu poate fi decat Popa..

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Aug 2018, 10:47

Astia tineri trebuie sa fie crescuti cu atentie, ca acum e perioada cand se pot pierde. Ma mira daca e Popa, ca a stat destul in Italia si Spania, unde cred ca nu ii mergea cu de-astea, dar in fine, sunt chestii care se pot remedia, pana nu e tarziu.

Ma bucur mult ca il joaca constant pe Markovici, cred ca poate deveni varful de care avem nevoie. Burlacu sper sa se trezeasca din indolenta, are o sansa enorma si ii da cu piciorul, ar fi mare pacat.
Baicu mi se pare la fel foarte promitator, si in general imi place ca incep sa fie promovati constant tineri. Nu stiu de ce nu au fost pastrati Manea, Draghici si Alex Popescu, despre care auzisem ca au potential - pe Manea chiar l-am vazut si mi-a placut. E important sa crestem jucatori, sunt convins ca talente sunt in zona si pot fi convinsi sa vina la noi, nu trebuie doar Hagi sa faca asta.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 28 Aug 2018, 10:56

Joc bun facut aseara,poate a contat si schimbarea de sistem,aseara am jucat 4-2-3-1.I-am surprins si pe cei de la Voluntari care se asezasera in 3-4-3 ca sa ne contracareze.
Foarte buna politica de a promova tineri.Baicu s-a miscat bine,la fel si Markovici.Borta e inca timid.
Burlacu nu mai putea sa alerge dupa 15 minute.
Fedele e scula de mijlocas
Totusi,pentru a te bate la primele 3 locuri de mai trebuie un nr 9 titular

iuli

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 28 Aug 2018, 13:03

cu tineri e simplu,iti trebuie o colaborare la liga 2.ai Slatina sau Valcea la indemana unde sa pui la punct o colaborare.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Aug 2018, 13:17

iuli scrie:
28 Aug 2018, 13:03
cu tineri e simplu,iti trebuie o colaborare la liga 2.ai Slatina sau Valcea la indemana unde sa pui la punct o colaborare.
Sau Pandurii, ca tot sunt in criza de jucatori sau antrenori. Pandurii au avantajul unei baze noi, ce va fi probabil data in curand in folosinta.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 28 Aug 2018, 16:10

DeuxEx scrie:
27 Aug 2018, 23:51
Burlacu ti-a dat 4 goluri si a avut 7 assisturi sezonul trecut... Hai sa nu mai fim rautaciosi, malus!
...am inteles aluzia, dar nu e cazul. Nu caut sa fiu rautacios ci pur si simplu asa vad lucrurile. Mi se par multe 7 assist-uri, dar n-am nervi sa caut prin arhive sa ma conving, asa ca te cred pe cuvant. Stiu ca a dat un gol de fotbalist, in rest ceva inghesuite p-acolo. Eu nu-i vad potentialul de care vb. toata lumea. Despre Markovic de ex., care n-a rupt nici el gura targului pana acum, pot sa spun ca are fizic bun, are plasament, are joc de cap, tehnica buna, sut cu ambele picioare. Am asteptari, mai ales ca nu l-am vazut din pozitia de titular. Burlacu ce are? Are viteza, dar nu ceva extraordinar ( gen Barbut, sa zicem ), la cap e tamaie, cade la orice contact, nu face o preluare ca lumea, nu se demarca. Tot fotbalul pe care-l stie se rezuma la un dribling spre dreapta, urmat de sut cu sanse de reusita 1 pe sezon. Plus ca din Moldova nu prea cunosc fotbalisti, plus ca, i-auzi, tuica la halba chestii ( aici n-am ce sa zic de Moldova ), plus ca omu' mai e si gagicar, deci, ce atata Burlacu? A avut sanse de s-a saturat, trebuia sa rupa pamantul. Sa ne lase, vin altii din urma...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Aug 2018, 16:16

Nu stiu de ce ai tu senzatia ca sunt fan Burlacu . Eu l-as vrea împrumutat vreun sezon.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 28 Aug 2018, 22:04

De salutat prezenta foarte buna a suporterilor din zona. Avand in vedere isteria de pe internet legata de forma proasta prin care trece echipa e o supriza placuta si cel mai mare castig al meciului de ieri.

Închis