[Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte ne intoarcem de la Voluntari?

Poll ended at 27 Aug 2018, 01:25

3 puncte si liniste la echipa!
19
61%
1 punct, chinuit!
7
23%
0 puncte, criza se adanceste!
5
16%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Aug 2018, 01:25

Luni, 27 august 2018, de la ora 21:00, Universitatea Craiova se depaseaza la Voluntari unde va incheia etapa a 6-a in compania echipei ilfovene, FC Voluntari.
Gazdele, lanterna rosie a clasamentului dupa 5 etape, vin dupa o infrangere rusinoasa in fata nou promovatei AFC Hermannstadt (4-0).
Ai nostri vin dupa un 0-1 dureros, pe teren propriu, in fata ilfovenilor de la Chiajna.
In acest meci nu ne vom putea baza pe noile achizitii I. Donkor - suspendat 2 etape, si Meza Colli - accidentat. In schimb, probabil va lua loc pe banca de rezerve ultima achizitie Edi Stăncioiu ( :-) ).
Cu ce echipa credeti ca va aborda Mangia acest meci? Credeti are vreun gand sa schimbe acest pagubos 3-4-3 si sa joace un alt sistem?

PS: eu v-am rugat sa faceti unul din voi topicul de meci, dar nu ati vrut niciunul. Si, sincer, nu ma simt "in bulan", asa ca sa nu dati cu pietre! :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Aug 2018, 06:57

Probabil primul meci al lui nea Gigi la Voluntari - nu am vazut confirmarea, decat ca a fost dat ca probabil inlocuitor al lui Oprita care a demisionat.
Nu cred ca schimba sistemul, si cred ca echipa va fi Mirko - Popa, Kelici/Gardos, Briceag - Martici, Mateiu, Fedele, Bancu - Burlacu, Cicaldau, Mitrita.
Asta e ce cred ca va baga Mangia, eu unul l-as scoate pe Burlacu si l-as baga titular pe Baicu sau Markovici. Daca Mitrita e accidentat, ceea ce nu imi e clar, atunci poate incerca cu Glavina, desi mie mi s-a parut ca doar cand joaca amndoi se mai leaga ceva, in rest nu il joaca nimeni pe Glavina.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Aug 2018, 07:09

Se pare ca e posibil sa vina Edi Iordanescu nu Gigi Multescu la Voluntari. Indiferent cine vine, nu va conta pentru meciul asta, dar incerc si eu sa inteleg contextul. Daca ne bate si Voluntariul e nasol de tot.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Aug 2018, 08:51

Glavina e accidentat. Eu as incerca sa joc cu Markovic titular.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Aug 2018, 10:56

Iordanescu Jr. este pretentios, nu se duce la Voluntari 100%. Echipa ilfoveana nu are lot si nici buget pentru pretentiile lui Edi
Aici s-au oprit discutiile si cu Multescu care a cerut 12 000, scrie presa. Oprita avea mult mai putin

Indiferent cine va fi antrenorul ilfovenilor nu poate face o minune. Minunea o putem face noi printr-un joc execrabil
Pozitiv este ca jucam Luni de Luni si avem 7 zile de refacere. Altceva decat victoria este un esec
Stiinta face parte din primele 4 echipe ca nivel de salarizare, echipele mici au o motivatie in plus sa joace dur cu "bogatii" nostrii. S-a vazut si la meciul cu Botosani sau Concordia
Mangia schimba in defesiva doar atunci cand ia gol. Kelic a fost schimbat cand a luat gol cu Leipzig acasa, Gardos a luat gol cu Concordia.

Mirko - Briceag , Kelic, Popa - Bancu, Mateiu, Fedele, Martic - Mitrita, Cicaldau, Mihaila (face piticu hat-trick)

LiviuB

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Aug 2018, 11:14

vezi ca Gardos nu mai era pe teren cand am luat gol cu chiajna. fusese inlocuit de kelic

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Aug 2018, 11:41

Paul scrie:
24 Aug 2018, 06:57
Probabil primul meci al lui nea Gigi la Voluntari - nu am vazut confirmarea, decat ca a fost dat ca probabil inlocuitor al lui Oprita care a demisionat.
Nu cred ca schimba sistemul, si cred ca echipa va fi Mirko - Popa, Kelici/Gardos, Briceag - Martici, Mateiu, Fedele, Bancu - Burlacu, Cicaldau, Mitrita.
Asta e ce cred ca va baga Mangia, eu unul l-as scoate pe Burlacu si l-as baga titular pe Baicu sau Markovici. Daca Mitrita e accidentat, ceea ce nu imi e clar, atunci poate incerca cu Glavina, desi mie mi s-a parut ca doar cand joaca amndoi se mai leaga ceva, in rest nu il joaca nimeni pe Glavina.
Glavina e accidentat. Nu se stie cand revine.

sorin107

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Aug 2018, 11:48

pentru mine sunt doar 2 dileme in echipa pentru voluntari. briceag vs tiago si burlacu vs baicu. in rest, jucam asa:

mirko - popa, kelic, tiago/briceag - martic, mateiu, fedele, bancu - burlacu/baicu, cicaldau, mitrita

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Aug 2018, 11:50

ca avem si multe alternative rau. Ar mai intra poae in calcule Barbut, dar e clar ca Mangia nu il vede fotbalist. In momentul de fata avem 13-14 jucatori cu secunzii lui Mangia cu tot

JustME

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Aug 2018, 14:22

lotul e absolut vraiste. in momentul de fata ai un singur atacant valid in lot: Markovic - practic un minor; ai doua extreme dreapta: Colli care e accidentat si Barbut care joaca de parca ar fi accidentat; dar in schimb avem dublura la portar apld

bine, exagerez.. in dreapta poti sa improvizezi si cu Burlacu care parca se incapataneaza sa joace catastrofal si Baicu.. un copil de 18 ani. de solutii pe banca de rezerve nici nu mai aduc vorba pt ca risc sa bag lumea in depresie.

deci.. 6 puncte din meciurile cu Voluntari si dinamo? un obiectiv rezonabil :smoke: solutia e una singura: sa mai aducem un portar usteag

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 24 Aug 2018, 18:57

Unele postări pe aici încep sa semene grav cu inepțiile postate pe Facebook de diverși, pe diverse grupulete... Ps. De când pln ne doare pe noi dacă Rotaru cheltuie niște bani cu niște jucători? Stancioiu după mine poate fi util. Dacă ai nevoie de el, când nu poate mirko din cauza unor accidentări sau suspendări. Plus esperienta pe care o poate împărtăși cu Popica și Dica.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Aug 2018, 19:31

Sorialis ar trebui sa ne doara ca echipa NU are solutii pe doua posturi importante si nu de azi de ieri ci de cand au plecat Baluta si Gustavo. e absolut mirobolant ca se mai aduse un portar doar ca in momentul de fata prioritatile ar trebui sa fie atacant si extrema dreapta. acolo nu ai nicio solutie reala, portar, de bine, de rau, avem. ca la un moment dat poate o sa ai nevoie de un alt portar ok varule, problema e ca tu nu ai ACUM solutii reale pe doua posturi foarte importante care afecteaza grav exprimarea echipei in teren.

sa iei portar in momentul de fata e ca si cum nu ai chiloti pe tine dar iti cumperi o a 2-a pereche de pantofi. pe tine te preocupa experienta pe care o sa le-o impartasasca Stancioiu lu' Popica si Dica, pe mine ma preocupa ca Mitrita se zbate ca pestele pe uscat pt ca nu are cu cine sa joace acolo in fata.

daca, Doamne fereste, nu castigam cu Voluntari nu stiu cat de mult o sa te incalzeasca faptul ca Dica si Popescu sunt luati sub aripa de experimentatul Stancioiu. hai ma manca-ti-as macar cu un atacant bun si cu experienta ca si Marko are nevoie de mentor. nu de alta dar nu stiu ce poate sa invete copilul asta de la Glavina.. [smile10]

in atac tara arde iar noi ne pieptenam transferand portari [smile35]

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 24 Aug 2018, 23:52

...sa-mi spuna si mie cineva cum stam in sondajul de mai sus. Eu, daca n-am sperante la victorie, nu votez. Ca atare nu pot vedea nici rezultatul. De curios, nu ca ar avea vreo mare relevanta un sondaj alcatuit din 4-5 voturi. Parerea mea e ca scoatem egalul chinuit. Spun asta dupa ce am vazut conferinta de presa. Sunt relevante conferintele astea, pentru ca iti poti da seama despre cum merg lucrurile doar observandu-le moacele...

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 25 Aug 2018, 07:57

ce fotbal de rahat avem, aia de la astra au demolat taranusii de ne-au chinuit pe noi etapa trecuta. simt mirosul unei victorii la manelisti acasa dar, sincer , nu ma incanta cu nimic deoarece, intr-un fel, asta va da apa la moara celor ce zic ca echipa este pe un drum bun. bun, sper sa intru si eu in randul acestora din urma legand numai rezultate pozitive de acum inainte. parerea mea este sa evaluam aceasta echipa dupa etapa a-10a. ne vedem pe Oblemenco sambata viitoare contra javrelor.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

LiviuB

Re: [Etapa 6] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Aug 2018, 11:50

Eu inteleg ca poate asteapta raspunsul de la un atacant de valoare dar trebuia ca pana acum sa aiba o solutie de rezerva. Riscam sa ramanem cu lotul dezechilibrat ca noi asteptam raspunsuri...

Închis