[Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 16 Sep 2018, 00:16

3 puncte, ne intram in ritm
21
81%
1 punct, Gazul inca traieste
3
12%
0 puncte, Gazul e surpriza campionatului
2
8%
 
Total votes: 26

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 20:38

DeuxEx scrie:
16 Sep 2018, 20:34
Nu ai avut dreptate cu Zlatiski. Bulgarul a fost motorul echipei timp de vreo 2 sezoane.
eu ma refeream la timpul prezent, pt ce a facut in trecut jos palaria!
Asa si cu Mangia, pt ca ne-a adus cupa la Craiova, jos palaria, dar pe mine ma intereseaza sezonul actual, unde beneficiaza de un lot nou, dar foarte puternic, cu care n-avea voie sa aiba 3 infrangeri in 8 etape! Sezonul asta trebuie sa luam titlul, iar eu consider ca Mangia nu poate sa faca asta! Punct! Fara jigniri si fara patima

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2018, 20:41

Hai sa facem un pariu: daca Mangia aduce cel putin un trofeu in Banie, tu iei legatura cu baietii din Sezione si cumperi 1 abonament in peluza pentru sezonul viitor la un copil, fan al Stiintei, care nu-si permite asta. Ce zici?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Sep 2018, 20:47

marius_vl scrie:
16 Sep 2018, 20:38
DeuxEx scrie:
16 Sep 2018, 20:34
Nu ai avut dreptate cu Zlatiski. Bulgarul a fost motorul echipei timp de vreo 2 sezoane.
eu ma refeream la timpul prezent, pt ce a facut in trecut jos palaria!
Asa si cu Mangia, pt ca ne-a adus cupa la Craiova, jos palaria, dar pe mine ma intereseaza sezonul actual, unde beneficiaza de un lot nou, dar foarte puternic, cu care n-avea voie sa aiba 3 infrangeri in 8 etape! Sezonul asta trebuie sa luam titlul, iar eu consider ca Mangia nu poate sa faca asta! Punct! Fara jigniri si fara patima
O mica remarca as vrea sa fac la ceea ce ai spus.Lotul nu e foarte puternic.N-avem dubluri de valoare

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 16 Sep 2018, 20:50

Bag [cenzurat] in ele de televizoare ca parca v-au luat mintile. Eu de la meci m-am intors cu impresia ca baietii au luptat bine, chiar exemplar pe alocuri, in special Mitrita. Chiar nu am nimic sa le reprosez dpdv al atitudinii. In schimb unii dintre voi care credeti ca fotbalul e program TV, nu aveti cum sa mai fiti obiectivi pentru ca inevitabil gandirea v-a fost infestata de comentatorii meciurilor, de dinu vama, decebal radulescu si tot neomii de la televizor. Totusi, poate ca nu am vazut eu bine.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 20:53

DeuxEx scrie:
16 Sep 2018, 20:41
Hai sa facem un pariu: daca Mangia aduce cel putin un trofeu in Banie, tu iei legatura cu baietii din Sezione si cumperi 1 abonament in peluza pentru sezonul viitor la un copil, fan al Stiintei, care nu-si permite asta. Ce zici?
Accept cu cea mai mare plăcere! Și ca acel copil să nu vină singur în peluza, voi cumpăra chiar două abonamente, și pt tatăl său ori pt cine va vrea el să ia cu el!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2018, 20:55

Jucatorii, antrenorii si ziaristii fac bani din acest fenomen. Doar fanii pierd timpul si banii lor in acest fenomen. Time is money. Din punctul meu de vedere, dezastrul unui club de fotbal nu este ratarea unui trofeu, ci nepasarea fanilor.

Opiniile oamenilor nu trebuie cenzurate - daca sint exprimate fara jigniri. Sa spui ca un jucator e slab, e o opinie. Sa spui ca un jucator e cel mai mare ***** - e o jignire.

Pina la urma se pot gasi argumente decente pentru multe puncte de vedere - ca asa-i in viata, nu este alb si negru. A prezenta un punct de vedere cu argumente decente e OK, chiar indicat.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Sep 2018, 20:56

marius_vl scrie:
DeuxEx scrie:
16 Sep 2018, 20:41
Hai sa facem un pariu: daca Mangia aduce cel putin un trofeu in Banie, tu iei legatura cu baietii din Sezione si cumperi 1 abonament in peluza pentru sezonul viitor la un copil, fan al Stiintei, care nu-si permite asta. Ce zici?
Accept cu cea mai mare plăcere! Și ca acel copil să nu vină singur în peluza, voi cumpăra chiar două abonamente, și pt tatăl său ori pt cine va vrea el să ia cu el!
Dar pentru tine nu iei unul!?!?

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Sep 2018, 21:02

DeuxEx scrie:
sorialis scrie:E clar, după înfrângeri forumul devine fecabookul retard, din cauza unora. Nu zice nimeni sa nu critici, dar ești penibil când apari DOAR după înfrângeri sau egaluri, și îl ceri pe Piți sau demisia... Marius vâlcea, Jimmy, și alții ca voi: sâmbătă avem meci acasă. Aveți tot timpul sa veniți la o bere înainte de meci. Sunteți invitați. Ca în multe alte ocazii. Veniți?! PS. Posibil sa batem, sa facem egal, sau sa o luam. Nu contează. Dacă nu veniți, atunci o mare m....e din partea mea! De ce? Pentru ca deși nu va știe nimeni, ii [cenzurat] pe toți de pe forumul asta cu o nesimțire maxima. Aștept confirmarea voastră de participare. Locația v-o spun eu, dacă nu o știți...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Sorine, mai putin cu atitudinea asta de Don Quijote... Si tu intri in aceiasi categorie cand folosești un asemenea limbaj.
Acesta este un forum, unde se discuta despre echipa. Nu ne injuram, pastram decenta, ne batem IN IDEI SI ARGUMENTE! Cititi regulamentul!
Cine nu intelege, oricat de prieten imi e, va fi sancționat!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Ma doare undeva de sancționare, atât timp cât eu invit oameni de pe forumul asta la 9 bere înainte de meci. Sa ne cunoaștem face to face, sa discutam civilizat. De multe ori, cuvintele scrise fără contact vizual nu au valoare. Pentru refuzuri repetate, mi se rupe de penalizări, asa ca m...e încă o data celor declarați asa ziși fani, dar care doar o ard aiurea. Cum foarte bine spunea SLH, echipa nu a jucat rău aseară. Iar multe opinii aiurea sunt create pe fondul vizionarii EXCLUSIV la TV a meciurilor. Din tribune, altfel se vede și mai ales se simte.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 21:06

sorialis scrie:
16 Sep 2018, 20:56
marius_vl scrie:
DeuxEx scrie:
16 Sep 2018, 20:41
Hai sa facem un pariu: daca Mangia aduce cel putin un trofeu in Banie, tu iei legatura cu baietii din Sezione si cumperi 1 abonament in peluza pentru sezonul viitor la un copil, fan al Stiintei, care nu-si permite asta. Ce zici?
Accept cu cea mai mare plăcere! Și ca acel copil să nu vină singur în peluza, voi cumpăra chiar două abonamente, și pt tatăl său ori pt cine va vrea el să ia cu el!
Dar pentru tine nu iei unul!?!?

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Prefer sa-mi cumpar bilet de cate ori vin la stadion, daca as fi stat in Craiova cu siguranta as fi fost in primii cinci suporteri care ar fi fost la casa de bilete in prima zi de vanzare a abonamentelor! iar cum eu vin cam in medie la 10 meciuri pe sezon (unde altundeva decat la tribuna 2) sa stii ca platesc tot cam cat dai si tu pe un abonament, stai linistit, micule ironic!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 21:09

marius_vl scrie:
16 Sep 2018, 21:06
sorialis scrie:
16 Sep 2018, 20:56
marius_vl scrie:
Accept cu cea mai mare plăcere! Și ca acel copil să nu vină singur în peluza, voi cumpăra chiar două abonamente, și pt tatăl său ori pt cine va vrea el să ia cu el!
Dar pentru tine nu iei unul!?!?

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Prefer sa-mi cumpar bilet de cate ori vin la stadion, daca as fi stat in Craiova cu siguranta as fi fost in primii cinci suporteri care ar fi fost la casa de bilete in prima zi de vanzare a abonamentelor! iar cum eu vin cam in medie la 10 meciuri pe sezon (unde altundeva decat la tribuna 2) sa stii ca platesc tot cam cat dai si tu pe un abonament, stai linistit, micule ironic, care imparti m..e in stanga si in dreapta suporterilor Stiintei!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Sep 2018, 21:23

oricum, am controlat meciul, am avut ocazii, oamenii au muncit. aia au fost puternici, au avut noroc sa le intre supergoluri si sa scape basma curata la superocazii de-ale noastre. scorul corect ar fi fost 3-5, dar am ratat. Tiago nu a fost chiar rau si nici Donkor. Eu l-am vazut si in ofensiva si n-a centrat rau. Fedele a sutat periculos putin inainte de eliminare. Nu stiu ce naiba aveti...
Si ce daca nu am jucat cu CFR, FCSB, etc... Gazul scotea luxemburghezii, clujenii au esuat.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2018, 21:41

marius_vl scrie:
DeuxEx scrie:
16 Sep 2018, 20:41
Hai sa facem un pariu: daca Mangia aduce cel putin un trofeu in Banie, tu iei legatura cu baietii din Sezione si cumperi 1 abonament in peluza pentru sezonul viitor la un copil, fan al Stiintei, care nu-si permite asta. Ce zici?
Accept cu cea mai mare plăcere! Și ca acel copil să nu vină singur în peluza, voi cumpăra chiar două abonamente, și pt tatăl său ori pt cine va vrea el să ia cu el!
SLH, pune-te pe cautat copilul cu probleme.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 16 Sep 2018, 22:04

Subscriu la ideea lui Alex P,calitatea a scazut considerabil pe acest forum!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Sep 2018, 22:10

eu nu sunt de acord cu aceste observatii. cred ca fiecare din noi trebuie sa ne concentram pe ce ne intereseaza, fara sa luam foarte personal ce zic altii. mie nu-mi iese, dar sunt bun la teorie.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 22:15

iuli scrie:
16 Sep 2018, 22:04
Subscriu la ideea lui Alex P,calitatea a scazut considerabil pe acest forum!
Si eu subscriu, cand cineva isi permite sa jigneasca alti suporteri si membri ai acestui forum, doar pt ca nu impartasesc aceleasi pareri, este clar ca a scazut calitatea! o:

Închis