[Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 16 Sep 2018, 00:16

3 puncte, ne intram in ritm
21
81%
1 punct, Gazul inca traieste
3
12%
0 puncte, Gazul e surpriza campionatului
2
8%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Sep 2018, 00:16

Sambata, 15 septembrie, incepand cu ora 21.00, Universitatea Craiova intalneste in deplasare echipa ardeleana Gaz Metan Medias. Știința vine dupa o victorie categorica in fata eternei rivale, dinamo bucuresti (3-0), iar echipa medieseana vina dupa un succes (0-1) obtinut in fata vecinilor de la AFC Hermannstadt.
O victorie a noastra, coroborata cu un egal obtinut intre franari si oi duminica ne-ar duce la 1 punct de locul 1.
De mentionat ca va lipsi Donkor, suspendat. Ce credeti ca va face Universitatea in Ardeal? Ce echipa credeti ca va folosi Mangia?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Sep 2018, 00:29

Donkor nu e suspendat pentru meciul cu gaz metan.Si-a ispasit pedeapsa de 2 etape.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Sep 2018, 07:21

Corect, uitasem de meciul cu Voluntari.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 12 Sep 2018, 07:54

Important este cum s-a gestionat această pauză de 2 saptamani. Jucam bine în ultima perioadă și cred ca suntem favoriți. Trebuie sa ne facem jocul nostru și să nu asteptam sa vedem ce joacă Mediul. Speram într-o victorie!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 12 Sep 2018, 09:17

Este meciul perfect pt a ne arata daca avem intr-adevar fata de titlu anul asta! Jucam pe terenul unei echipe care a inceput foarte bine campionatul, care joaca foarte bine acasa...daca reusim sa ne impunem atat ca scor, cat mai ales ca joc, atunci cu adevarat putem sa speram la titlu! Un lucru e cert...lot de titlu avem 100%, numai daca ma gandesc ca un fundas de valoarea lui Donkor e posibil sa nu intre titular, ca nu prea ai pe cine sa scoti din primul "11"

sorin107

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Sep 2018, 10:13

singura mea grija e la mitrita si bancu, daca sunt suficient de odihniti sa poa' sa joace.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Sep 2018, 10:42

Sunt sigur ca va fi o victorie usoara la Medias.Cicaldau l-as tine rezerva....sa se refaca.. Mitrita l-as sfatui sa ia un galben....asa sra cu Viitorul,dar se regleaza la cartonase pt meciurile tari ce urmeaza. Echipa. Mirko - Borta Kelic Tiago Briceag - Mateiu Fedele Bancu - Meza Mitrita - Kolic.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Sep 2018, 11:14

Eu as merge pe urmatoarea formula: Mirko - Martic, Donkor, Kelic, Bancu - Fedele, Mateiu - Mihăilă, Cicaldau, Mitriță - Koljic.
As juca cu Bancu in aparare tocmai pentru a-i cimenta locul de titular la Nationala.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Sep 2018, 11:24

DeuxEx scrie:
12 Sep 2018, 11:14
Eu as merge pe urmatoarea formula: Mirko - Martic, Donkor, Kelic, Bancu - Fedele, Mateiu - Mihăilă, Cicaldau, Mitriță - Koljic.
As juca cu Bancu in aparare tocmai pentru a-i cimenta locul de titular la Nationala.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

[cenzurat] pe ea nationala, sa joace aici unde e nevoie de el :)

si n-ai cum sa-l scoti pe briceag din echipa acum.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 12 Sep 2018, 11:28

DeuxEx...Bancu e dorit afara pt veleitatile sale ofensive,nu pt postul de fundas stanga in sistem de 4 aparatori...si,in fond il folosim unde este foarte util pt noi si unde ii place si lui.Apropo de formatie...nu as strica linia defensiva,mi-a parut ca se inteleg bine Tiago cu Kelic.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Sep 2018, 12:07

Nu avem amintiri placute din deplasarile de la medias.Sper intr-o victorie la doua goluri diferenta,ca suporterii sa n-aibe emotii.Ca formula as merge pe:Mirko-Martic,Donkor,Gardos,Briceag-Fedele,Mateiu-Rocha,Cicaldau,Mitrita,Koljic.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Sep 2018, 12:22

Neagu.djuvara scrie:
12 Sep 2018, 12:07
Nu avem amintiri placute din deplasarile de la medias.Sper intr-o victorie la doua goluri diferenta,ca suporterii sa n-aibe emotii.Ca formula as merge pe:Mirko-Martic,Donkor,Gardos,Briceag-Fedele,Mateiu-Rocha,Cicaldau,Mitrita,Koljic.Personal mi-as dori sa vad o craiova agresiva,pentru ca la capitolul asta suntem printre ultimii.Nu-mi place ca suntem prea moi si pierdem usor mingea,si nici nu stim s-o recuperam.Am avea nevoie de un jucator ca pintilii sau nistor

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Sep 2018, 12:27

Pe Bancu nu il bagi? Fedele e peste Nistor / Pintilii.

Daca noi, care suntem simpli suporteri, avem probleme in a pune cap la cap un prim 11, va dati seama ce probleme are Mangia? Cine sa joace, cine sa stea pe margine?

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Sep 2018, 12:42

DeuxEx scrie:
12 Sep 2018, 12:27
Pe Bancu nu il bagi? Fedele e peste Nistor / Pintilii.

Daca noi, care suntem simpli suporteri, avem probleme in a pune cap la cap un prim 11, va dati seama ce probleme are Mangia? Cine sa joace, cine sa stea pe margine? Imagine

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Pe bancu il odihnesc,pentru ca a jucat 180 de minute intense.Il lasam sa-si revina psihic si fizic.Personal mie fedele mi se pare ca e de nivelul lui mateiu si a lui zlatinski de acum 2 ani.Fedele nu face ceea ce mi-as dori eu sa faca acolo la mijloc.Sa-l vedem.in meciurile.urmatoare,pentru ca la meciul cu dinamo a jucat modest.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Sep 2018, 13:02

Neagu.djuvara scrie:
12 Sep 2018, 12:42
DeuxEx scrie:
12 Sep 2018, 12:27
Pe Bancu nu il bagi? Fedele e peste Nistor / Pintilii.

Daca noi, care suntem simpli suporteri, avem probleme in a pune cap la cap un prim 11, va dati seama ce probleme are Mangia? Cine sa joace, cine sa stea pe margine? Imagine

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Pe bancu il odihnesc,pentru ca a jucat 180 de minute intense.Il lasam sa-si revina psihic si fizic.Personal mie fedele mi se pare ca e de nivelul lui mateiu si a lui zlatinski de acum 2 ani.Fedele nu face ceea ce mi-as dori eu sa faca acolo la mijloc.Sa-l vedem.in meciurile.urmatoare,pentru ca la meciul cu dinamo a jucat modest.Trebuie sa ii acordam circumstante atenuante lui fedele si cicaldau.Mai au nevoie de meciuri ca sa se integreze 100%.

Închis