[Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa Viitorul in Banie?

Poll ended at 22 Sep 2018, 13:51

3 puncte
21
81%
1 punct
2
8%
0 puncte
3
12%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorialis » 24 Sep 2018, 19:40

marius_vl scrie:
Neagu.djuvara scrie:
24 Sep 2018, 14:47
DeuxEx scrie:
24 Sep 2018, 14:26
Nu, nu mi-as dori niciun jucator de la Cluj, cu exceptia lui Țucudean.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Da,Tucudean e cel mai valoros atacant din romania.
cred ca exprimarea corecta este "era"!!! De la 1 septembrie 2018 exista Koljic si restul lumii!
Ia-o pe-asta!

Ps. Puținele postări cu care șut de acord, nu te impauna, Marius!ImagineImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2018, 20:42

Fabuloasa declaratia lui Mangia dupa meci :

"”Vreau să-i mulțumesc lui Gică pentru munca pe care a făcut-o cu Cicâldău, pentru că Alex este un jucător care știe foarte mult fotbal. Și acesta nu este meritul meu, ci meritul lui Hagi.”"

De multe ori, la declaratii si atitudine in public, Mangia pare de pe alta planeta...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2018, 20:56

JustME scrie:
24 Sep 2018, 14:08
Bobby scrie:
24 Sep 2018, 03:45
Nu stiu daca putem lupta la titlu in campionatul viitor. Vor fi schimbari mari in lot si in primul 11 la anul. E posibil sa plece unii dintre veteranii echipei - vinzari ori contracte expirate - si avem nevoie de alti jucatori U21. In campionatul viitor echipele de liga 1 sint obligate sa alinieze doi jucatori U21 in primul 11. Popescu, Popa, Cicaldau, Burlacu nu vor mai fi U21 de la anul. Mihaila, Serban, Borta, Markovic, Vladoiu, Borta, Baicu ori Draghici vor fi optiuni U21 in campionatul viitor. Si citiva dintre copiii astia ne-experimentati, 2 la fiecare meci, vor fi titulari !

FCSB si Viitorul vor avea optiuni bune U21 in campionatul viitor - pentru ca optiunile lor joaca titulari acum si sint deja jucatori excelenti de liga 1 (ex. Man, Morutan, la FCSB). La noi nu este asa - desi incepem sa-l vedem pe Mihaila jucat un pic mai mult.
pai daca nici Draghici care joaca titular la Sepsi (anul trecut a fost titular la Juventus Bucuresti) nu are experienta in liga 1 nush ce sa mai zic. Vladoiu joaca constant in liga a 2-a, Mihaila si Baicu sunt deja integrati in lotul primei echipe. ai 4 optiuni U21 foarte bune din punctul meu de vedere. in plus Markovic da gol dupa gol incepand cu nationala si terminand cu echipa a 2-a, este si el o optiune mai mult decat serioasa pt U21 pt la anul.

daca nu-l dam pe Mitrita si-l dam doar pe Bancu atunci echipa ar suferi schimbari minime fata de cea mai buna echipa pe care putem sa o aliniem anul acesta:

Pigli
Martic, Donkor, Kelic, Briceag
Cicaldau, Fedele
Draghici, Mitrita, Mihaila
Koljic


practic fata de echipa standart ai doar Draghici in locul lui Barbut si Mihaila in locul lui Bancu. fix doua schimbari! uite si varianta fara Mitrita:

Pigli
Martic, Donkor, Kelic, Briceag
Cicaldau, Fedele
Draghici, Rocha, Mihaila
Koljic


nu inteleg, unde e drama cu jucatorii U21? Draghici are deja 2 sezoane jucate la nivel de liga 1, joaca la echipa de pe locul 3, iar pe Mihaila, Baicu si Markovic cum ni-i crestem asa ii avem. mai e si Vladoiu care joaca constant la liga a 2-a, poate din profitul facut din vanzarile lui Mitri si Bancu luam un U21 direct din echipa nationala mica. sincer, nu vad nicio schimbare majora in primul 11, practiv ar fi de integrat in echipa doar Draghici, pe restul ii ai la dispozitie inca de anul acesta.

nici cu veteranii care-si termina contractele nu e vreo panica. singurii veterani pe care riscam sa-i pierdem, din echipa aliniata de mine, sunt Kelic si Briceag si nu cred ca sta nimeni la panda sa ni-i fure. ca sa nu mai zic ca acolo in stanga ar merge un Vatajelu :)

in concluzie: nu, nu vad ce schimbari majore or sa existe la nivel de prim 11. iar optinuni U21 avem de unde alege deci nu vad care e panica.
Daca ai nevoie de doi jucatori U21 in primul 11 la anul, probabil ca ai nevoie de 5-6 copii U21 in lotul de 24 de jucatori. Una e sa joci la Sepsi si Snagov, si cu totul alta e sa joci la Craiova. Pur si simplu acum nu avem copii care sa fie la valoarea lui Cicaldau - de exemplu. Acesti baieti vor avea nevoie de 1-2 ani de rodare la Craiova, ca sa ajunga la nivel bun.

Daca ii pierzi pe Mitrita, Bancu si Mateiu, plus aduci noi copii U21 in primul 11 - asta va slabi mult forta echipei comparativ cu acest an.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 24 Sep 2018, 21:00

sorialis scrie:
24 Sep 2018, 19:40
marius_vl scrie:
Neagu.djuvara scrie:
24 Sep 2018, 14:47


Da,Tucudean e cel mai valoros atacant din romania.
cred ca exprimarea corecta este "era"!!! De la 1 septembrie 2018 exista Koljic si restul lumii!
Ia-o pe-asta!

Ps. Puținele postări cu care șut de acord, nu te impauna, Marius!ImagineImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
N-am decat sa ti-o "intorc" :-D La un moment dat... :)))

JustME

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de JustME » 24 Sep 2018, 23:33

Bobby scrie:
24 Sep 2018, 20:56
Daca ai nevoie de doi jucatori U21 in primul 11 la anul, probabil ca ai nevoie de 5-6 copii U21 in lotul de 24 de jucatori. Una e sa joci la Sepsi si Snagov, si cu totul alta e sa joci la Craiova. Pur si simplu acum nu avem copii care sa fie la valoarea lui Cicaldau - de exemplu. Acesti baieti vor avea nevoie de 1-2 ani de rodare la Craiova, ca sa ajunga la nivel bun.

Daca ii pierzi pe Mitrita, Bancu si Mateiu, plus aduci noi copii U21 in primul 11 - asta va slabi mult forta echipei comparativ cu acest an.
uneori efectiv te ambitionezi sa pui raul inainte, asa ai facut cu Gustavo, asa ai facut cu Koljic si daca-mi aduc bine aminte n-ai fost foarte incantat nici de aducerea lui Pigliacelli. acum ti se puse pata ca nu avem jucatori U21 pt la anul :)

Draghici nu e bun ca joaca la Sepsi (momentan locul 4), Markovic si Mihaila desi joaca la echipa nationala U19 nu-s buni, Baicu e prea bronzat ca sa joace la Craiova, pe Mitrita, Bancu si Mateiu deja ii pierduram. e grav :mad:

nu stiu ce o sa se intample in viitor Bobby, poate ai dreptate. sau poate Mihaila, Baicu, Markovic, Draghici sau Vladoiu or sa iti demonstreze ca te inseli exact cum te-ai inselat si in cazul lui Gustavo sau Koljic. ramane sa vedem care este adevarul, pana atunci eu aleg sa am incredere in acesti jucatori U21. discutia asta pe presupuneri despre ce o sa se intample la anul e... discutabila :-D
Last edited by JustME on 25 Sep 2018, 00:32, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de _BGD_ » 25 Sep 2018, 00:26

Paul scrie:
24 Sep 2018, 15:45
Apropos: care mai e treaba cu Glavina, stie cineva?
Pe transfermarkt apare ca fiind liber de contract de pe 02.09.2018 dar nu am văzut niciun anunț oficial în privința sa. Doar fanatik a scris ceva despre el în articolul în care îl dădea ca și împrumutat pe Bărbuț la Botoșani.

"Oficialii din Bănie au decis să renunţe şi la Glavina. Acesta a ajuns sub comanda lui Devs Mangia în iarnă, dar nu a reuşit să confirme."

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2018, 02:33

JustME scrie:
24 Sep 2018, 23:33
Bobby scrie:
24 Sep 2018, 20:56
Daca ai nevoie de doi jucatori U21 in primul 11 la anul, probabil ca ai nevoie de 5-6 copii U21 in lotul de 24 de jucatori. Una e sa joci la Sepsi si Snagov, si cu totul alta e sa joci la Craiova. Pur si simplu acum nu avem copii care sa fie la valoarea lui Cicaldau - de exemplu. Acesti baieti vor avea nevoie de 1-2 ani de rodare la Craiova, ca sa ajunga la nivel bun.

Daca ii pierzi pe Mitrita, Bancu si Mateiu, plus aduci noi copii U21 in primul 11 - asta va slabi mult forta echipei comparativ cu acest an.
uneori efectiv te ambitionezi sa pui raul inainte, asa ai facut cu Gustavo, asa ai facut cu Koljic si daca-mi aduc bine aminte n-ai fost foarte incantat nici de aducerea lui Pigliacelli. acum ti se puse pata ca nu avem jucatori U21 pt la anul :)

Draghici nu e bun ca joaca la Sepsi (momentan locul 4), Markovic si Mihaila desi joaca la echipa nationala U19 nu-s buni, Baicu e prea bronzat ca sa joace la Craiova, pe Mitrita, Bancu si Mateiu deja ii pierduram. e grav :mad:

nu stiu ce o sa se intample in viitor Bobby, poate ai dreptate. sau poate Mihaila, Baicu, Markovic, Draghici sau Vladoiu or sa iti demonstreze ca te inseli exact cum te-ai inselat si in cazul lui Gustavo sau Koljic. ramane sa vedem care este adevarul, pana atunci eu aleg sa am incredere in acesti jucatori U21. discutia asta pe presupuneri despre ce o sa se intample la anul e... discutabila :-D
Ideea mea este doar ca fanii ar trebui sa-si gestioneze corect asteptarile pentru campionatul viitor. Atit. Am vazut multa naivitate in mediul online in aceasta vara, si cred ca multi dintre suporterii Stiintei - inclusiv unii ziaristi din Banie - nu inteleg prea mult din ceea ce inseamna sa conduci un club de fotbal, ca afacere care trebuie in primul rind sa supravietuiasca...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2018, 04:06

Rezumatul meciului - peste 50.000 de views :


Închis