[Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Ce credeti ca vom face in acest meci din Cupa Romaniei?

Poll ended at 26 Sep 2018, 12:40

Ne calificam in optimi
20
95%
Se califica Sportul Snagov
1
5%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 25 Sep 2018, 13:13

SLH scrie:
25 Sep 2018, 12:57
Se pare ca deseara coalitia pentru familie vrea sa isi faca simtita prezenta la meci prin niste mesaje pro referendum. In Peluza ne ocupam noi sa nu apara nimic, dar dupa parerea mea si in restul stadionului daca ii vedeti nu ar trebui sa ii lasati sa isi faca numarul. Suporterii Stiintei nu pot fi asociati cu aceasta mizerie.
De acord. De unde ai informatia, de curiozitate?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Sep 2018, 16:46

Nu mai au loc la biserici, acum invadeaza stadioanele?

LE: Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit pe cine trimite la Craiova pentru meciul cu CS Sportul Snagov din faza șaisprezecimilor Cupei României.
Arbitrul bucureștean Horia Mladinovici va fi ajutat de asistenţii Andrei Constantinescu şi Vlad Bârleanu (ambii din București), iar Sergiu Popa (Aiud) va fi rezervă. Observatorii întâlnirii vor fi Zoltan Tamaș și Aurel Ionescu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2018, 18:08

Sportul Snagov : Marinescu - Vlădoiu, Lică, Ilie, Stanciu - Lucian Ion, Bărbulescu, Ayoub Tazouti, Borțoneanu - Buia, Dănălache, Hlistei

Universitatea Craiova: Popescu - Donkor, Gardoş, Ferreira - Bărbuț, Cicâldău, Fedele, Bancu - N. Rocha, Andrei Burlacu, Mitriţă

Ciudata prezenta lui Barbut acolo unde m-as fi asteptat sa joace Dimitrov. Cind a mai jucat Barbut fundas dreapta ? In fine - Mangia decide, Mangia raspunde.

Succes Craiova !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2018, 18:18

Putina lume la stadion - nu stiu daca vor fi 8000 de oameni...

sorin107

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Sep 2018, 18:24

Nu joaca barbut fundas dreapta, joaca donkor, e 4-2-3-1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 25 Sep 2018, 18:45

Eu cred ca jucam 3-4-3 iar Barbut este mijlocas dreapta...
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Sep 2018, 21:17

Meci frumos, rezultat foarte bun! Snagovul are cativa jucatori de viitor, iar Vladoiu este unul dintre ei. Ma bucur ca e inca sub contract cu noi. De asemenea, Buia ar trebui urmarit de departamentul nostru de scouting.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Sep 2018, 21:41

Intr-adevar,vladoiu e un fotbalist bun.Markovic a facut un joc f bun.Rezultatul de pe tabela i se datoreaza.Din pacate burlacu nu da semne de revenire,iar barbut se incapataneaza sa ne arate ca e bun doar de rezerva.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 25 Sep 2018, 21:50

Imi pare rau ca treb sa spun,dar Gardos nu poate fi mai mult decat rezerva.Donkor si Kelic sunt mult peste....in acest moment.Idem Burlacu,el cred ca si-a dat seama in seara asta ca va fi maxim rezerva in viitor....Cred ca dupa partida de azi Mangia deja are conturat lotul de 18 oameni de baza.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Sep 2018, 21:53

Gardos s-a achitat bine de sarcinile defensive, a facut un meci destul de ok. Insa e departe de forma care l-a consacrat. Mi-a placut mult evolutia lui Cicaldau, iar Bezme se integreaza din ce in ce mai mult in jocul echipei. Insa ramane acelasi bezmetic ca si la prima stagiatura la Craiova.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2018, 22:02

Copiii promovati in acest szon - Borta, Baicu, Mihaila, Markovic - au aratat pina acum calitati interesante. Cicaldau e fotbalist. Baiatul asta devine motorul echipei la doar 21 de ani.

Ce cadere are Burlacu in acest an ! O prabusire totala - si nu inteleg de ce. Multescu il elogia acum 3 luni : ""Cred că Burlacu e următorul jucător care va pleca în străinătate pe câteva milioane bune. Are tehnică în regim de viteză şi talie. E foarte tehnic. E un jucător cu trei calități foarte bune".

Pacat. Are doar 21 de ani - sper sa-si revina vreodata...A avut o sansa uriasa in acest sezon - nu prea aveam atacanti, era si jucator U21 etc. Ce face Mangia cu el la antrenamente ?

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Sep 2018, 22:04

Da,Gardos a jucat bine.Gardos are multa calitate,numai ca n-are meciuri,si si-a pierdut si unele repere in teren.Ca si valoare e indiscutabil peste kelic si thiago.Se vede cand paseaza ca are siguranta,da pase lungi exacte.Daca era intr-o forma buna,kelic nu mai prindea echipa.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Sep 2018, 22:13

Bobby scrie:
25 Sep 2018, 22:02
Copiii promovati in acest szon - Borta, Baicu, Mihaila, Markovic - au aratat pina acum calitati interesante. Cicaldau e fotbalist. Baiatul asta devine motorul echipei la doar 21 de ani.

Ce cadere are Burlacu in acest an ! O prabusire totala - si nu inteleg de ce. Multescu il elogia acum 3 luni : ""Cred că Burlacu e următorul jucător care va pleca în străinătate pe câteva milioane bune. Are tehnică în regim de viteză şi talie. E foarte tehnic. E un jucător cu trei calități foarte bune".

Pacat. Are doar 21 de ani - sper sa-si revina vreodata...A avut o sansa uriasa in acest sezon - nu prea aveam atacanti, era si jucator U21 etc. Ce face Mangia cu el la antrenamente ?
De burlacu se spunea acum cativa ani ca este de valoare apropiata cu Ivan.Uita-te ce diferenta,ivan a schimbat la 21 de ani doua echipe din occident,iar burlacu nu prinde primul 11 la noi.Nu e vina antrenorului,probabil nu vrea sa ajunga fotbalist si are alte planuri.Are atitudine de amator,la orice contact cade,simuleaza,renunta usor la unele faze in care este tinut usor de tricou.Poate ar trebui dat imprumut daca nici pana in iarna nu-si revine.Am facut comparatie intre atitidinea lui si cea.a.lui Markovici,si nu exista termen de comparatie.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 25 Sep 2018, 22:26

Eu mi-am cumparat bilete pe aceleasi locuri unde am abonamentele, si nene, daca credeam ca abonatii mei sunt negativisti, lasa nene ca venira un grup ca lumea de ghiolbani care injurara tot meciul si se juarara ca nu mai vin sa ii vada pe indolentii astia.
Eu nu inteleg de unde atatea pretentii si de ce unii nu pot decat sa se supere pe toata lumea si sa considere ca jucatorii cu care se presupune ca tii sunt indolenti si fac totul ca sa ii supere pe ei.
Vorba aia, dai 10 lei sin injuri 2 ore ca ai dat banii degeaba.
Desi la varsta mea nu sunt chiar cel mai bun fit pentru tribuna Nord, incep sa imi pierd rabdarea cu "suporterii" de la T2.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Sep 2018, 22:39

Paul scrie:
25 Sep 2018, 22:26
Eu mi-am cumparat bilete pe aceleasi locuri unde am abonamentele, si nene, daca credeam ca abonatii mei sunt negativisti, lasa nene ca venira un grup ca lumea de ghiolbani care injurara tot meciul si se juarara ca nu mai vin sa ii vada pe indolentii astia.
Eu nu inteleg de unde atatea pretentii si de ce unii nu pot decat sa se supere pe toata lumea si sa considere ca jucatorii cu care se presupune ca tii sunt indolenti si fac totul ca sa ii supere pe ei.
Vorba aia, dai 10 lei sin injuri 2 ore ca ai dat banii degeaba.
Desi la varsta mea nu sunt chiar cel mai bun fit pentru tribuna Nord, incep sa imi pierd rabdarea cu "suporterii" de la T2.
Mi se pare asa o dovada de taranie,sa vii la stadion si sa incepi sa injuri jucatorii.Sunt convins ca cei care.vin si injura,nu vin pentru fotbal,ci doar sa se descarce injurand.

Închis