[Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Ce credeti ca vom face in acest meci din Cupa Romaniei?

Poll ended at 26 Sep 2018, 12:40

Ne calificam in optimi
20
95%
Se califica Sportul Snagov
1
5%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 25 Sep 2018, 22:47

Neagu.djuvara scrie:
25 Sep 2018, 22:39
Paul scrie:
25 Sep 2018, 22:26
Eu mi-am cumparat bilete pe aceleasi locuri unde am abonamentele, si nene, daca credeam ca abonatii mei sunt negativisti, lasa nene ca venira un grup ca lumea de ghiolbani care injurara tot meciul si se juarara ca nu mai vin sa ii vada pe indolentii astia.
Eu nu inteleg de unde atatea pretentii si de ce unii nu pot decat sa se supere pe toata lumea si sa considere ca jucatorii cu care se presupune ca tii sunt indolenti si fac totul ca sa ii supere pe ei.
Vorba aia, dai 10 lei sin injuri 2 ore ca ai dat banii degeaba.
Desi la varsta mea nu sunt chiar cel mai bun fit pentru tribuna Nord, incep sa imi pierd rabdarea cu "suporterii" de la T2.
Mi se pare asa o dovada de taranie,sa vii la stadion si sa incepi sa injuri jucatorii.Sunt convins ca cei care.vin si injura,nu vin pentru fotbal,ci doar sa se descarce injurand.
Problema e ca descarcatul lor se face pe nervii mei si ai altora. Ii facura praf pe toti, Bancu e prost, da-l in aia a mea, Mitrita e un pitic, ma rog, numai si numai de-astea.
Mai vere, daca iti face asa de rau, de ce mai vii la meci, sau de ce mai tii cu amarastenii nostri?
Fa-te vere mare fan Barca sau Liverpool de la distanta si tine cu echipe de-astea care sunt bune si unde nu te mai necajesc atata jucatorii.
Era unul cu jumate de dinti lipsa care ii injura la fiecare faza. Incredibil.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Sep 2018, 22:51

nu stiu ce meciuri vezi tu, neagu djuvara. pai in orice formula de aparatori centrali iti intra kelic titular, varule. gardos nu-ti intra nici in aia cu 3, cand sunt mai multe locuri, da-n asta cu 2. hai sa fim seriosi, e departe de ceea ce e nevoie ca sa-i conditioneze locul lui kelic acolo. el o fi baiat bun, caracter frumos, poate juca si bine acum 5-6 ani, dar e copt fizic si nu mai face fata la nivelul asta, din pacate pentru el.

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Sep 2018, 22:57

eu zic sa nu te grabesti, Sorine. usor, usor, isi va reintr in ritm, dar trebuie sa avem rabdare si noi dar si el, sa nu fie suparat ca nu joaca meci de meci (nici nu duce in acest moment)

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Sep 2018, 23:02

sorin107 scrie:
25 Sep 2018, 22:51
nu stiu ce meciuri vezi tu, neagu djuvara. pai in orice formula de aparatori centrali iti intra kelic titular, varule. gardos nu-ti intra nici in aia cu 3, cand sunt mai multe locuri, da-n asta cu 2. hai sa fim seriosi, e departe de ceea ce e nevoie ca sa-i conditioneze locul lui kelic acolo. el o fi baiat bun, caracter frumos, poate juca si bine acum 5-6 ani, dar e copt fizic si nu mai face fata la nivelul asta, din pacate pentru el.
Eu am.spus ca gardos e mai valoros ca si kelic,doar ca la momentul asta e intr-o situatie grea.Am spus ca gardos a cam incheiat-o cu fotbalul la nivelul asta.Totusi pe gardos l-a cumparat Southampton cu 7 mil de euro.Pe kelic cine l-a cumparat.Asta am vrut sa spun,nu ca ar merita sa ii ia locul la momentul asta.Cum la fel si pe popa il consider mai valoros decat kelic,chiar daca trece printr-un moment prost.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 25 Sep 2018, 23:03

...meci jucat cu frana de mana trasa. Terenul tot vai mama lui. Burlacu tot vai mama lui. Popescu bun. Markovic e ruda cu golul. In chestiunea CPF e bine ca peluza sa fie neutra. Dar neutra...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 25 Sep 2018, 23:14

Paul scrie:
25 Sep 2018, 22:26
Eu mi-am cumparat bilete pe aceleasi locuri unde am abonamentele, si nene, daca credeam ca abonatii mei sunt negativisti, lasa nene ca venira un grup ca lumea de ghiolbani care injurara tot meciul si se juarara ca nu mai vin sa ii vada pe indolentii astia.
Eu nu inteleg de unde atatea pretentii si de ce unii nu pot decat sa se supere pe toata lumea si sa considere ca jucatorii cu care se presupune ca tii sunt indolenti si fac totul ca sa ii supere pe ei.
Vorba aia, dai 10 lei sin injuri 2 ore ca ai dat banii degeaba.
Desi la varsta mea nu sunt chiar cel mai bun fit pentru tribuna Nord, incep sa imi pierd rabdarea cu "suporterii" de la T2.
Ia la T1,o fi altceva,am luat si eu azi la T2 si nu am rezistat 30 de minute, foarte multi tarani ,dar TARANI...melteni....tarani la figurat ca daca erau la propriu mai mancau o rosie...un castravete....nu seminte....nush ce mancau...de fapt stiu ...pooola mea....le bagai [*****] pe gat la cativa si m-am retras la nord...unde galeria canta si curvele se uita usteag ucv usteag

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Sep 2018, 23:18

ce inseamna sa ai un executant bun de lovituri libere... imediat apar si golurile. acum am inceput sa fructificam si noi fazele fixe.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 25 Sep 2018, 23:19

Nu imi place ca unii jucatori sunt huiduiti. Nu aduce nimic bun, toti jucatorii trebuie incurajati indiferent de forma de moment. Trebuie sa fim altfel, sa aratam ca la Craiova doar se iubeste...

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Sep 2018, 23:35

Paul scrie:
25 Sep 2018, 22:47
Neagu.djuvara scrie:
25 Sep 2018, 22:39
Paul scrie:
25 Sep 2018, 22:26
Eu mi-am cumparat bilete pe aceleasi locuri unde am abonamentele, si nene, daca credeam ca abonatii mei sunt negativisti, lasa nene ca venira un grup ca lumea de ghiolbani care injurara tot meciul si se juarara ca nu mai vin sa ii vada pe indolentii astia.
Eu nu inteleg de unde atatea pretentii si de ce unii nu pot decat sa se supere pe toata lumea si sa considere ca jucatorii cu care se presupune ca tii sunt indolenti si fac totul ca sa ii supere pe ei.
Vorba aia, dai 10 lei sin injuri 2 ore ca ai dat banii degeaba.
Desi la varsta mea nu sunt chiar cel mai bun fit pentru tribuna Nord, incep sa imi pierd rabdarea cu "suporterii" de la T2.
Mi se pare asa o dovada de taranie,sa vii la stadion si sa incepi sa injuri jucatorii.Sunt convins ca cei care.vin si injura,nu vin pentru fotbal,ci doar sa se descarce injurand.
Problema e ca descarcatul lor se face pe nervii mei si ai altora. Ii facura praf pe toti, Bancu e prost, da-l in aia a mea, Mitrita e un pitic, ma rog, numai si numai de-astea.
Mai vere, daca iti face asa de rau, de ce mai vii la meci, sau de ce mai tii cu amarastenii nostri?
Fa-te vere mare fan Barca sau Liverpool de la distanta si tine cu echipe de-astea care sunt bune si unde nu te mai necajesc atata jucatorii.
Era unul cu jumate de dinti lipsa care ii injura la fiecare faza. Incredibil.
Ce sa le faci daca au iq-ul cat numarul de la pantof.Vin oamenii sa-si verse frustrarea pe jucatori,ca doar au platit bilet,si au tot dreptul

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Sep 2018, 05:50

THE LION scrie:
25 Sep 2018, 23:19
Nu imi place ca unii jucatori sunt huiduiti. Nu aduce nimic bun, toti jucatorii trebuie incurajati indiferent de forma de moment. Trebuie sa fim altfel, sa aratam ca la Craiova doar se iubeste...

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
Si cum se pot descuraja pe stadion aceste manifestari ale unora ?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Sep 2018, 07:35

Bobby scrie:
26 Sep 2018, 05:50
THE LION scrie:
25 Sep 2018, 23:19
Nu imi place ca unii jucatori sunt huiduiti. Nu aduce nimic bun, toti jucatorii trebuie incurajati indiferent de forma de moment. Trebuie sa fim altfel, sa aratam ca la Craiova doar se iubeste...

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
Si cum se pot descuraja pe stadion aceste manifestari ale unora ?
Pe stadion e cam greu, mai ales cand esti inconjurat numai de din-astia, eventual te certi cu ei si pleci in alta parte ca oricum ei o tin langa. La meciul cu Botosani doi dintre abonatii de langa mine erau tot asa, numai injuraturi, ca ala e prost, ca alalat e prost, da-i in [cenzurat] mea, ba cutare, ba Mitrita, etc.
Cu aia m-am certat, si se pare ca au renuntat sa mai faca atmosfera asta. Oricum sunt multi oameni ok in zona unde stau si acum e chiar foarte bine, tocmai de-aia mi s-a parut ca astia de ieri nu aveau efectiv ce sa caute la acest meci.

Nu stiu cum sa raspund la intrebarea asta, pot doar sa sper ca se va schimba in timp, asa cum nu se mai arunca totul pe jos, ca ce are?, poate cu timpul vor evolua de la nivelul de grota. Dar e destul de trist. Poate pretul mic i-a adus si nu mai vin, oricum a fost de groaza pentru mine.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Sep 2018, 09:31

Incepe sa ma enerveze si Cosmin Staicu de la Cuvantul Libertatii/Prosport:
"În fruntea listei de indolenţi s-a aflat Mitriţă, care a pierdut absolut toate mingile."
Ok, nu a fost cea mai buna zi a lui Mitrita, dar a dat o pasa de gol si a mai avut si alte pase bune. Deci nu a pierdut *absolut* toate mingile, nici in prima si nici in a doua repriza. Multe nu ii ies pentru ca sare mingea ca din ogorul de cartofi, si eu cred ca daca se gasesc multi destepti din-astia care stau cu ochii sa contabilizeze toate greselile si sa ii faca indolenti, pe oricare dintre jucatori ii va apuca la un moment dat dorul de duca.
Pacat ca la nici 3 zile de la victoria categorica cu Viitorul, in urma unui joc excelent, multi comenteaza ca si cum le-ar fi parut rau ca echipa a aratat bine, si iata, ei au mereu dreptate sa ii faca prosti si indolenti.
Nu vreau sa plictisesc pe toata lumea cu observatiile astea legate de negativism, dar pe bune, pentru mine e foarte greu de suportat si, mai mult decat orice, nu aduce absolut, dar *absolut* nimic bun.

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Sep 2018, 10:31

era normal ca la nivelul echipei sa se inregistreze o anumita relaxare, mai ales cand stii ca urmeaza un meci foarte important. important e ca am batut, ca am trecut mai departe.
e trist ca suporterii nostri (inclusiv ziaristii din Craiova) sunt suficienti de prosti incat sa le faca jocul celor din bucuresti - va dati seama ca nu pica bine ca jucatorul cel mai bine cotat sa nu activeze la fcsb. luati articole de acum un an sa vedeti cum era ridicat in slavi alibec ca a dat o pasa pe meci.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 26 Sep 2018, 10:43

Ce mai stiti de Meza Colli?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/16] Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Sep 2018, 11:10

sorinyki scrie:
26 Sep 2018, 10:43
Ce mai stiti de Meza Colli?
In afara de faptul ca in programul de meci cu Viitorul, in interviul cu el, ne spunea ca nu crede ca poate sa intre cu Viitorul dar abia asteapta sa joace, si ca Mangia a zis ca discutam pentru meciul cu CFR, altceva nu a mai aparut.
Ieri nu a fost nici in lot. E cu familia in Craiova, si pare un tip serios din interviu, asa ca eu unul sper sa se dovedeasca inca o achizitie buna, ca "absolut" toate achizitiile girate de Mangia.
Probabil ca aflam mai multe la conferinta de presa premergatoare meciului cu CFR. Toti suntem curiosi cred sa aflam ce e cu el.

Închis