[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la Cluj?

Poll ended at 01 Oct 2018, 23:34

3 puncte, lucrurile incep sa se aseze pe un fagas normal
16
67%
1 punct, CFR-ul e campioana en-titre
6
25%
0 puncte, echipa inca are fluctuatii de forma
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Oct 2018, 00:07

Bobby scrie:
01 Oct 2018, 23:56
Scriu aici ce am scris si dupa meciul de la Medias - nu avem treaba cu lupta la titlu. Sa-i lasam pe altii care se pricep. Ca se merita sau nu sa ai 8 milioane de Euro buget pentru ceea ce poate aceasta echipa - din punctul meu de vedere raspunsul e "nu".

Vom face in acest campionat ceea ce am facut si azi - ii vom incurca uneori pe aia care se pot bate cu FCSB la titlu.

Asta nu inseamna ca echipa a jucat prost azi. Pur si simplu nu avem amplitudine de echipa mare. Sintem o echipa medie intr-un campionat slab - bine ca n-am pierdut ca la Medias.
Si cine crezi tu ca are treaba cu lupta la titlu si amplitudine de echipa mare? Cfr in niciun caz, sper ca esti de acord, iar Fcsb este o morisca de jucatori pe care vrea sa ii vanda Becali si nu are nici stil si nici suporteri.
Pe ambele contracandidate le imping arbitrii iar pe noi ne toaca.
Eu sper sa te inseli si sa castigam campionatul asta, slab asa cum e el. Pe mine alt xampionat putin ma intereseaza si nici nu ma numar printre cei care spun ca al nostru scade in valoare.
Pentru mine e ok asa cum e si sper sa il ia ai nostri.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 02 Oct 2018, 00:08

Intra acel 11m toti deja visam TOTI titlul,s-a ratat....nu mai avem nici o sansa,cel putin pt unii.Fratilor campionatul e lung,sunt multe variabile in joc...

LiviuB

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2018, 00:09

Asa, si daca nu luam campionatul asta ce se intampla? ne desființăm? poate il luam la anul sau peste 2 ani, important e ca echipa sa fie acolo sus, sa avem participari in cupele europene (sper mai mult de 2 meciuri).

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 02 Oct 2018, 00:11

Eu nu inteleg altceva...de ce Bancu si Kelic nu au fortat un galben...asa e riscul sa nu-i avem cu fcsb sau cu astra.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Oct 2018, 00:19

Paul scrie:
02 Oct 2018, 00:07
Bobby scrie:
01 Oct 2018, 23:56
Scriu aici ce am scris si dupa meciul de la Medias - nu avem treaba cu lupta la titlu. Sa-i lasam pe altii care se pricep. Ca se merita sau nu sa ai 8 milioane de Euro buget pentru ceea ce poate aceasta echipa - din punctul meu de vedere raspunsul e "nu".

Vom face in acest campionat ceea ce am facut si azi - ii vom incurca uneori pe aia care se pot bate cu FCSB la titlu.

Asta nu inseamna ca echipa a jucat prost azi. Pur si simplu nu avem amplitudine de echipa mare. Sintem o echipa medie intr-un campionat slab - bine ca n-am pierdut ca la Medias.
Si cine crezi tu ca are treaba cu lupta la titlu si amplitudine de echipa mare? Cfr in niciun caz, sper ca esti de acord, iar Fcsb este o morisca de jucatori pe care vrea sa ii vanda Becali si nu are nici stil si nici suporteri.
Pe ambele contracandidate le imping arbitrii iar pe noi ne toaca.
Eu sper sa te inseli si sa castigam campionatul asta, slab asa cum e el. Pe mine alt xampionat putin ma intereseaza si nici nu ma numar printre cei care spun ca al nostru scade in valoare.
Pentru mine e ok asa cum e si sper sa il ia ai nostri.
Cind esti deja la 6 puncte in spatele FCSB dupa 10 etape, trebuie sa te concentrezi sa intri in play off, cam atit. Ca nici play offul nu e sigur pentru nimeni, in afara de FCSB. Am mai scris pe aici - statistica spune ca in sistemul de play off, cine termina campionatul pe primul loc in sezonul regulat, cistiga si titlul.

Cine se bate la titlu ? FCSB e de departe cea mai buna echipa - doar nebuniile oierului o pot deregla din cind in cind. Anul asta FCSB nu joaca in grupele EL - se pot concentra doar pe campionat.


CFR pare mai slaba decit anul trecut - dar jucatorii de acolo au o nebunie, intensitate si killer instinct care pot aduce rezultate. La Craiova multa poezie in joc - dar cu poezia nu cistigi titluri.

Acum vedem ce facem cu Sibiul simbata - ca nu e meci usor deloc.

Obiectiv realist la 8 milioane de euro buget e sa intri in play off si sa speri ca nu te bate FCSB de 4 ori. Si sa vinzi 1-2 jucatori sa mai recuoerezi din pierderi. Iar Mangia sa pregateasca sezonul viitor : adica sa integreze 3-4 jucatori U21 inca de pe acum.
Last edited by Bobby on 02 Oct 2018, 00:23, edited 1 time in total.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Oct 2018, 00:26

LiviuB scrie:
02 Oct 2018, 00:09
Asa, si daca nu luam campionatul asta ce se intampla? ne desființăm? poate il luam la anul sau peste 2 ani, important e ca echipa sa fie acolo sus, sa avem participari in cupele europene (sper mai mult de 2 meciuri).
Nu e nici o problema daca nu ia campionatul.Eu ma multumesc cu loc de cupa europeana.Jocul ne-ar da speranta sa luptam pentru titlu,insa lipsa de maturitate nu ne da sperante.E imposibil sa joci si spectaculos si sa iei si campionatul.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Oct 2018, 00:36

SergyuR scrie:
02 Oct 2018, 00:30
Neagu.djuvara scrie:
02 Oct 2018, 00:26
E imposibil sa joci si spectaculos si sa iei si campionatul.
Din registrul, cretinatati spuse la ordinea zilei. Nu tata, ar trebui sa jucam mizerabil ca cfr. :smoke:
Daca ceea ce am spus eu e cretinitate,de ce nu ne-am batut in nici un an la campionat jucand spectaculos?Raspunde tu ca vad ca esti destept.Eu n-am.spus ca as vrea sa jucam ca si cfr.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Oct 2018, 00:54

SergyuR scrie:
02 Oct 2018, 00:43
Pentru ca [****] nu aveam echipa de titlu, de aia. Din contra, e singura sansa sa castigi campionatul, sa joci foarte spectaculos, sa joci super fotbal. Cam 2 clase peste cfr si fcsb pentru ca ei au alt statut, ei au alte sfori. Nu ma mai chinui, oricum imi dau seama pe zi ce trece ca la mentalitate suntem jos de tot ca suporteri. Cum [****] sa il injurati ca la usa cortului pe Mitri azi nu inteleg. Pe jalnicul de briceag nu il mai vede nimeni, ca nu e in stare sa dea o centrare din 50 incercari. Acu il vreti toti plecati pe Mitrita ca are figuri ca nu stiu ce titlu de golgeter vrea. Cand o sa il vanda incep injuraturile. Nu avem pic de decenta, habar nu avem sa oferim un pic de respect si sa fim consecventi. Totul e un carusel, le luam mortii in ****, ca sa ii aplaudam etapa viitoare.
Da cine l-a injurat pe mitrita?Eu cu siguranta nu l-am.injurat.Nu-i nici o tragedie ca n-avem echipa de titlu.Suntem cu toti constienti de asta.Avem nevoie de 2 3 jucatori de mare experienta in iarna pentru a spera la asa ceva.Da,dar jocul super spectaculos nu-ti aduce tot timpul rezultatele asteptate.Nu suntem.barcelona sau real madrid sa facem si spectacol si rezulate bune.

JustME

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 02 Oct 2018, 01:17

cine nu-l incurajaza pe Mitrita in momentele astea este un om de :bad: . in rest aceleasi eterne si deja plictisitoare vaicareli, venite mereu dupa rezultate proaste, ca gata.. rataram titlul. dupa fiecare victorie ne batem la titlu, dupa fiecare rezultat prost ratam titlul, e deja chestie patologica.

in rest sincere felicitari suporterilor care au facut deplasarea. o deplasare lunga, obositoare, intr-o zi lucratoare. inca o prestatie frumoasa a Peluzei Nord ucv
Last edited by JustME on 02 Oct 2018, 01:38, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Oct 2018, 01:37

Da' nimeni nu se vaicareste. Craiova ar avea pe hirtie cel mai bun lot din ultimii ani. Sorin Cirtu spunea acum citeva saptamini ca echipa ar fi favorita la titlu. Nea Sorin se pricepe la fotbal mai mult decit ma pricep eu.

Meciurile cu Medias si Cluj arata ca nu avem amplitudine de titlu.

Nici un jucator nu trebuie injurat sau jignit, indiferent de realizari sau nerealizari. Antrenorul ii pune sa joace, nu decid singuri ce si cum.

Cum bine spunea Fane Stoica recent, la Universitatea Craiova se doreste performanta, fara jumatati de masura.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Oct 2018, 04:57

SergyuR scrie:
02 Oct 2018, 04:32

Iar Fane Stoica nu e convins care e Universitatea, sa ne lase cu invataturile despre Stiinta. eu unul nu pot lua in serios pe cineva care acorda interviuri booveanului.
Am glumit cu Fane Stoica :-) Omul chiar a spus acele cuvinte despre Universitatea Craiova, dar intervievat de catre argatul TV al booveanului :-) M-am uitat putin pentru ca imi pare rau de cit de rau a ajuns...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Oct 2018, 04:58

SergyuR scrie:
02 Oct 2018, 04:32
iar adevaratul test se da cu oile. Si presimt ca ala e meciul in care vom arata ce putem. Iar Mitrita va face senzatie.
Eu cred ca adevaratul test e prin mai anul viitor, cind ne uitam la clasamentul final al acestui campionat.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 02 Oct 2018, 06:29

Bobby scrie:
02 Oct 2018, 04:58
SergyuR scrie:
02 Oct 2018, 04:32
iar adevaratul test se da cu oile. Si presimt ca ala e meciul in care vom arata ce putem. Iar Mitrita va face senzatie.
Eu cred ca adevaratul test e prin mai anul viitor, cind ne uitam la clasamentul final al acestui campionat.
cred eu ca anul viitor in mai nu va mai fi un test ci doar concluzii ! in sfarsit, cred eu ca echipa asta ar putea mai mult daca si-ar fixa obiective mai indraznete.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 02 Oct 2018, 08:06

Sorin Cirtu vorbeste altfel la tv dupa ce a fost sunat de Rotaru.

LiviuB

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2018, 08:31

Pana la urma e vorba si de noroc. Si noi nu prea avem. Am vazut o gramada de penaltiuri batute prost dar mingea a ajuns cumva in poarta. La fel si la alte faze, cu noi arlauskis sau portarul de la medias fac minuni, in alte meciuri ofera cadouri.
Si intr-adevar, nu avem mentalitate de campioni, deocamdata. Dar se construieste

Închis