[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la Cluj?

Poll ended at 01 Oct 2018, 23:34

3 puncte, lucrurile incep sa se aseze pe un fagas normal
16
67%
1 punct, CFR-ul e campioana en-titre
6
25%
0 puncte, echipa inca are fluctuatii de forma
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 03 Oct 2018, 13:15

Neagu.djuvara scrie:
03 Oct 2018, 13:03
Se vorbeste prea mult despre mitrita.El nu trebuie sa fie criticat,dar nici ridicat in slavi.Asta e,nu face baiatu fata presiunii meciurilor tari.Poate si banderola aia ii pune o presiune mare pe umeri.Trebuie sa-si faca autocritica,si sa-nteleaga ca el nu e messi sa poata castiga de unul singur un meci.El e doar un jucator bun la craiova si atat.
Pai cum sa nu vorbim de Mitrita, despre cine sa vorbim? La Digi au aia grija sa vorbeasca despre toti ceilalti, iar noi vorbim de el. Pentru mine nu conteaza doar rezultatele, ci si spectacolul, si daca e cineva care face spectacol atunci Alex e ala in Liga 1. Nu e singurul, dar va rog eu uitati-va la patrunderea din prima repriza cand i-a facut varza pe clujeni si ajuns pana in 6 metri cand a tras in Arlauskis. Dupa curse de genul asta e normal sa nu poti sa fi foarte concentrat tot timpul si sa faci efort sustinut - exploziile alea costa energie multa.
In fine, putem avea pareri diferite, dar Craiova fara Balaci nu era Craiova Maxima, dupa cum cred ca echipa actuala nu ar avea nici pe departe acelasi farmec fara Alex.
Putem sa vorbim mai multe despre el pe topicul lui, dar eu nu as sari sa il pun la punct - sunt convins ca intelege tot ce se intampla si ca va fi altruist, dar nu va asteptati sa joace ceva gen Dorinel Munteanu cu caratul migii si fara fantezii, ca in proportie mare el de-aia cred ca joaca fotbal, si in proportie mare multa lume de-aia se uita la fotbal.
Nu vreau sa enervez pe nimeni cu parera mea, dar am simtit nevoia sa o spun, pentru ca vad ca sunt multi care il judeca destul de aspru, cred eu.

JustME

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 03 Oct 2018, 13:27

marius_vl scrie:
03 Oct 2018, 10:34
Dupa mine Mitrita nu este doar cel mai bun jucator din lotul nostru, este cel mai bun jucator din Romania, insa sa spui ca are dreptul sa mai fie si lipsit de concentrare si sa execute gresit penaltyuri, doar pt ca este cel mai accidentat si cel mai vanat...las-o dreacu, ca deja astea sunt SF-uri, eu refuz sa mai discut pe subiectul asta, ma depaseste efectiv nivelul!
Un antrenor ca Dan Petrescu i-ar fi rupt capul la Medias, dupa ce a ratat acel penalty si n-ar mai fi batut in viata lui penaltyuri la Craiova!
il iubesc pe Mitrita, este idolul meu, insa asa cum a zis si Balint, in ultima vreme, cam de cand a plecat Baluta si a ajuns capitanul echipei e cam lipsit de modestie si n-ar strica deloc sa lase nasul in jos, prea se cearta el cu toata lumea, ca nu se invarte totul in jurul lui la Craiova si s-a vazut asta foarte clar etapa trecuta cu Viitorul!
De ce la Voluntari, in min 90, cand aveam 4-1, l-a lasat pe Bancu sa bata penaltyul? De ce nu a batut el atunci? Era un moment prea putin important, nu-i asa? Nu mai era el principalul actor in acel moment, ca deja jocul era terminat si luminile reflectoarelor erau stinse
Un capitan adevarat pune interesul echipei inainte, nu interesul lui, asta vreau de fapt sa spun, chiar daca era el principalul desemnat sa bata, l-as fi apreciat de o mie de ori mai mult daca lua mingea si i-o dadea lui Koljic sa bata el!
Si inca o chestie care m-a deranjat, dupa ce a dat-o peste tribuna, s-a uitat la punctul cu var, ca si cum gazonul a fost de vina pt executie! Fii ma barbat, fii capitan adevarat pana la capat, vino la interviuri dupa meci si fii capitan, asuma-ti greseala, nu sta ascuns, vino si arata ca ai [cenzurat], asa cum ai sarit prin tribune sa te bati cu aia care te injurau, hai si acum sa te vad ca esti capitan adevarat, sa te vad ca esti rau si acum cand ai comis-o, vino si spune ca tot tu vei bate si urmatorul penalty, arata ca esti capitan!
problema in argumentatia ta e ca ai impresia ca parerile tale (evident subiective) sunt adevarate si obiective. te-ai gandit ca poate exista si alte explicatii, interpretari ale gesturilor lui Mitrita? uite de ex. cand aveam 4-1 l-a lasat pe Bancone sa bata penaltiul poate a facut gestul tocmai din altruism, sa il lase pe Bancu sa isi faca hattrickul, primul din cariera de altfel. tocmai, daca nu-l lasa pe Bancu sa bata era egoist pt ca se pisha pe sana lui Bancone de a marca prima tripla din cariera. ca erau reflectoarele stinse sau aprinse in momentul respectiv conta mai putin pentru Mitrita, la o adica el poate bifa inca un gol in clasamentul golgheterilor iar la finalul campionatului nu mai stia nici sulea daca erau aprinse sau stinse reflectoarele cand a dat golul respectiv.

daca Mitrita lua mingea si i-o dadea lui Koljic, asa cum sugerezi tu, si bosniacul rata (un lucru deloc imposibil) fac pariu ca s-ar fi gasit destui sa spuna de Mitrita ca s-a fofilat de raspundere. ca el trebuia sa bata, ca i-a fost frica, ca de ce a pasat raspunderea altui coechipier si tot el iesa vinovat. exact ca si faza cu Bancu. cand vreti voi si vi se pune pata pe cineva orice, dar absolut orice, ar face un fotbalist nu e bine. cel mai bun exemplu faza cu Bancu care, din punctul meu de vedere, ilustreza cel mai bine ideea de altruism, de spirit de colegialitate, tu o manipulezi in asa fel incat sa-l scoti pe Mitrita drept cel mai egoist om din lume.

iar despre caracterul lui Mitrita sa-i lasam pe cei care il cunosc sa traga concluzii. noi, ceilalti, putem maximum sa speculam, sa presupunem, ce fel de om este Alex Mitrita.

ucv #18 #28 ucv

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Oct 2018, 14:02

Paul scrie:
03 Oct 2018, 13:15
Neagu.djuvara scrie:
03 Oct 2018, 13:03
Se vorbeste prea mult despre mitrita.El nu trebuie sa fie criticat,dar nici ridicat in slavi.Asta e,nu face baiatu fata presiunii meciurilor tari.Poate si banderola aia ii pune o presiune mare pe umeri.Trebuie sa-si faca autocritica,si sa-nteleaga ca el nu e messi sa poata castiga de unul singur un meci.El e doar un jucator bun la craiova si atat.
Pai cum sa nu vorbim de Mitrita, despre cine sa vorbim? La Digi au aia grija sa vorbeasca despre toti ceilalti, iar noi vorbim de el. Pentru mine nu conteaza doar rezultatele, ci si spectacolul, si daca e cineva care face spectacol atunci Alex e ala in Liga 1. Nu e singurul, dar va rog eu uitati-va la patrunderea din prima repriza cand i-a facut varza pe clujeni si ajuns pana in 6 metri cand a tras in Arlauskis. Dupa curse de genul asta e normal sa nu poti sa fi foarte concentrat tot timpul si sa faci efort sustinut - exploziile alea costa energie multa.
In fine, putem avea pareri diferite, dar Craiova fara Balaci nu era Craiova Maxima, dupa cum cred ca echipa actuala nu ar avea nici pe departe acelasi farmec fara Alex.
Putem sa vorbim mai multe despre el pe topicul lui, dar eu nu as sari sa il pun la punct - sunt convins ca intelege tot ce se intampla si ca va fi altruist, dar nu va asteptati sa joace ceva gen Dorinel Munteanu cu caratul migii si fara fantezii, ca in proportie mare el de-aia cred ca joaca fotbal, si in proportie mare multa lume de-aia se uita la fotbal.
Nu vreau sa enervez pe nimeni cu parera mea, dar am simtit nevoia sa o spun, pentru ca vad ca sunt multi care il judeca destul de aspru, cred eu.
Baiatu are talent si fantezie in joc,dar crezi ca e suficient pentru a fi fotbalist?Cred ca i-a picat greu sa auda ca el e cel mai bun fotbalist din romania.Ti-am zis,nu vreau sa-l critic.El trebuie sa-si faca autocritica,pentru ca are ceva bube.Daca il avea el antrenor pe dan petrescu,jar manca.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 03 Oct 2018, 14:22

Sau pleca cu prima ocazie. Ajunsa Dan Petrescu etalon. Echipele lui au cel mai urat fotbal posibil, are un comportament grobian, castiga meciuri cu arbitrii si campionate pe la frf. Ce rezultate are cand iese din Romania?

Just, ai dreptate.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Oct 2018, 14:41

Dan petrescu are un caracter mizerabil,dar este un etalon,prin disciplina de fier pe care o impune la echipele sale.Stie sa-si tina jucatorii concentrati la fiecare meci.Nu s-ar plia pe stilul nostru de joc un astfel de antrenor.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 03 Oct 2018, 15:06

In momentul de fata cel mai bun antrenor pentru noi este DEVIS MANGIA!!! Nu vad cine ar putea sa-l inlocuiasca si cu atat mai mult a dovedit ca poate trece peste anumite momente nu prea bune pentru echipa. Sa-l lasam sa-si faca treaba si totul va fi bine.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Oct 2018, 15:16

zeddDarko scrie:
03 Oct 2018, 15:06
In momentul de fata cel mai bun antrenor pentru noi este DEVIS MANGIA!!! Nu vad cine ar putea sa-l inlocuiasca si cu atat mai mult a dovedit ca poate trece peste anumite momente nu prea bune pentru echipa. Sa-l lasam sa-si faca treaba si totul va fi bine.
Daca conducerea a avut rabdare cu el pana acum,atunci si noi trebuie sa avem.Daca era la alta echipa cu rezultatele de la inceputul sezonului probabil ar fi fost demis.Conducerea isi doreste stabilitate,echilibru si continuitate.,prin mentinerea lui pe banca tehnica.Plus de asta,cei mai buni jucatori adusi la echipa.au venit la recomandarea lui.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Oct 2018, 15:21

Cicaldau, Kelic si Bancu au 3 cartonase, inca un galben cu Sibiul si nu joaca cu oile...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 03 Oct 2018, 15:40

Bancu si Kelic trebuiau sa forteze un galben...nu jucau cu sibiul,dar erau ok pt meciurile importante cu oile si astra.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 03 Oct 2018, 15:41

Neagu.djuvara scrie:
03 Oct 2018, 14:41
Dan petrescu are un caracter mizerabil,dar este un etalon,prin disciplina de fier pe care o impune la echipele sale.Stie sa-si tina jucatorii concentrati la fiecare meci.Nu s-ar plia pe stilul nostru de joc un astfel de antrenor.
Dan Petrescu il facea pe Mitrita sa plece, pentru ca DP omoara fotbalul. Nu mai pot eu de disciplina lui si de "rezultatele" lui. Pentru mine rezultatul principal este jocul frumos al echipei si atmosfera care se creaza.
In fine, oricine greseste, iar Mitrita cu atat mai mult pentru ca el le incearca pe toate. Oricine se poate imbunatati in ceea ce face si sa speram ca asta va fi si cazul cu el.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 03 Oct 2018, 15:47

Daca nu il aveam pe Mitrita..plangeam dupa un jucator ca el.Acum il avem,iar unii il injura.Asa suntem noi oltenii,nu prea stim sa ne apreciem valorile cand le avem,ci doar atunci cand le pierdem.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Oct 2018, 16:05

Paul scrie:
03 Oct 2018, 15:41
Neagu.djuvara scrie:
03 Oct 2018, 14:41
Dan petrescu are un caracter mizerabil,dar este un etalon,prin disciplina de fier pe care o impune la echipele sale.Stie sa-si tina jucatorii concentrati la fiecare meci.Nu s-ar plia pe stilul nostru de joc un astfel de antrenor.
Dan Petrescu il facea pe Mitrita sa plece, pentru ca DP omoara fotbalul. Nu mai pot eu de disciplina lui si de "rezultatele" lui. Pentru mine rezultatul principal este jocul frumos al echipei si atmosfera care se creaza.
In fine, oricine greseste, iar Mitrita cu atat mai mult pentru ca el le incearca pe toate. Oricine se poate imbunatati in ceea ce face si sa speram ca asta va fi si cazul cu el.
Nu exagera.Nu-l facea sa plece in nici un caz.Il facea doar mai responsabil prin disciplina pe care ar fi impus-o echipei.Mitrita a jucat f bine cu cfr,numai ca trebuie sa inteleaga ca nu e numai el pe teren.El trebuie sa se puna in slujba echipei.Sunt alti 10 jucatori in spatele lui care muncesc mai mult decat el.De ăia imi pare cel mai rau.El trebuie sa treaca peste chestia asta cu penaltyul ratat,ca la urma urmei nu s-a pierdut nimic prin ratarea penaltyului,si sa demonstreze cu fcsb ca e un lider adevarat.Sa dea goluri cu fcsb si toata lumea sa fie multumita.


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 03 Oct 2018, 18:04

alextudi scrie:
03 Oct 2018, 16:54
Neagu și Marius, sunteți aceeași persoana?
Dar tu cu alexp.?

LiviuB

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 03 Oct 2018, 18:40

Mitrita a fost cel mai bun om al nostru luni, mi se pare exagerat sa il criticam atata. a fost jucatorul care a creat panica, a atras in permanenta 2-3 jucatori dupa (deci spatiu mai mult pentru ceilalti), a fost tavalit serios... nu poate fi acuzat ca nu se implica. in sfarsit, fiecare cu impresia lui.
cat despre faza cu rabdarea conducerii... mi se pare hilar - pai prin omul asta ai adus niste jucatori tarziu, nu i-ai adus la timp, dar ar fi fost normal sa il dai afara... frumoasa gandire...

Închis