[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la Cluj?

Poll ended at 01 Oct 2018, 23:34

3 puncte, lucrurile incep sa se aseze pe un fagas normal
16
67%
1 punct, CFR-ul e campioana en-titre
6
25%
0 puncte, echipa inca are fluctuatii de forma
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Sep 2018, 23:34

Luni, 01.10.2018, incepand cu ora 21.00, Universitatea Craiova si CFR Cluj incheie etapa a 10-a pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj. Știința vine dupa o victorie clara pe teren propriu in fata manjilor lui Hagi, mai clara decat o arata acel 2-0 de la finalul meciului, precum si o calificare obtinuta cu acelasi scor in fata echipei din liga secunda, Sportul Snagov.
CFR-ul a obtinut o victorie cu 0-1 in deplasarea de la AFC Hermannstadt, coroborata cu o alta victorie inregistrata astazi, in Cupa, in fata celor de la Chindia Targoviste, cu acelasi scor ca si la Sibiu, 0-1.
Cu ce echipa credeti ca va aborda Devis Mangia aceasta partida? Jucam 4-2-3-1 sau revenim la acel 3-4-3 care l-a blocat pe Hagi in ultima etapa?
Din ce se discuta pe facebook, baietii din Peluza Nord organizeaza deplasarea la Cluj, pretul fiind de aproximativ 50 de lei. Cine este interesat, poate sa ia legatura cu unul dintre membrii galeriei. Intrarea este libera pentru fanii veniti din Oltenia(reciprocitate).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 27 Sep 2018, 08:14

SergyuR scrie:Cred ca 3-4-3 va fi.

Pigli - Donkor, Kelic, Briceag - Martic, Cicaldau, Fedele/Mateiu, Bancu - Barbut, Koljic, Mitrita.

Bine, cu aceeasi jucatori putem juca 4-2-3-1 cu Barbut, Mitrita, Bancu in spatele lui Koljic. Asta va fi echipa aproape sigur, singurul dubiu il am la Mateiu vs Fedele. Dar cred ca va fi Mateo.

Nu cred ca jucam cu 3 fundasi centrali, cfr are alt sistem decat viitorul, joaca cu tucudean impins si alte 2 aripi care intra in centru pe picior schimbat. Deci ar fi o greseala sa jucam cu 3, zic ca o sa jucam cu 4. Pentru mine, singura dilema e unde va juca donkor, desi cred ca o sa joace in dreapta. In centru o sa preferam un fundas mai inalt langa kelic, pentru tucudean.

Mirko - donkor, kelic, tiago, briceag - fedele, cicaldau - barbut, mitrita, bancu - koljic


Sent from my iPhone using Tapatalk

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 27 Sep 2018, 09:15

Nu cred ca Donkor va juca in dreapta, avem nevoie de agresivitatea lui acolo in centru, sa-l blocheze pe Tucudean! In dreapta va fi clar Martic! zic ca vom juca 4231, cu Briceag si Martic foarte defensivi, pt a putea contracara urcarile lui Mailat sau Paun pe flancuri,supliniti de Manea si Camora, vor toca benzile laterale pt a centra cat mai mult catre careul nostru catre Tucudean sau Omrani, asa au jucat mereu cu noi pe teren propriu! E foarte important sa nu luam gol, pt ca de dat sigur vom da, ei vor fi foarte vulnerabili in aparare fara Vinicius, sper sa il domine Koljic clar pe Muresan!
Le lipsesc cativa jucatori foarte importanti (deac,vinicius,culio), trebuie sa profitam la maxim de situatia asta, asa cum si ei au profitat de absentele noastre la Supercupa si sper sa avem si un dram de noroc, caci in sezonul trecut in ambele meciuri jucate la cluj am avut un ghinion incredibil

sorin107

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 27 Sep 2018, 09:35

donkor n-are talie acolo, de-aia zic ca va intra tiago. dar mangia sigur stie mai bine ;)

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 27 Sep 2018, 10:01

Problema cea mai mare a lui Donkor e jocul aerian. Acolo mi se pare ca mai are lucruri de imbunatatit.

Preator12
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 12 Iun 2018, 15:48

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Preator12 » 27 Sep 2018, 10:21

Il vedem pe Colli macar rezerva?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Sep 2018, 10:24

CFR a jucat cu frana trasa in cupa, a trecut cu greu de Chindia Targoviste scor 1-0. Golul a fost dat de Rtambe din pasa portughezului stanga care e intr-o forma mare. Trebuie avut grija la cum ne aparam pe dreapta.

Un meci nu seamana cu altul, CFR va juca cu alta motivatie Luni.
Se intalnesc doi din cei mai buni marcatori ai campionatului. Tucudean si Mitrita
As juca cu Gardos, are un moral bun dupa inscrierea golului din cupa, nu a mai inscris din 2013. Florin trece printr-o perioada grea, cu un vis spulberat printr-o accidentare, avand o oarecare depresie in joc el trebuie sa se redescopere. Sa redobandeasca placerea de a juca fotball. Cred ca golul asta i-a eliberat ceva oxitocina

Conceicao ne ameninta cu Batistuta ala :lol:
Nu vad dece Kelic nu ar putea sa joace cu Gardos in defensiva
Vad un 4-3-3 care ne aduce un plus de viteza si dublaj pe flancuri
Mirko - Briceag, Kelic, Gardos, Martic - Bancu, Mateiu, Cicaldau, Barbut - Mitrita, Koljic usteag

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 27 Sep 2018, 11:40

Eu cred ca vom juca un 3-4-3

Mirko- Donkor, Kelici, Tiago - Martici, Fedele, Cicaldau, Bancu- Mitrita, Koljic, Rocha
Trebuie sa avem talie în apărare și de asta cred ca va juca cu 3 fundași centrali.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 27 Sep 2018, 12:11

Daca juca Vinicius,as fi optat si eu pt varianta cu 3 fundasi.Dar asa,doar pt Tucudean m-as apara doar cu Donkor si Kelic.Si eu as opta pt Rocha in atac,am vazut ca intra foarte bine in combinatii,spre deosebire de Barbut.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 27 Sep 2018, 12:31

Din partea mea poate sa joace si 7-2-1.Se vorbeste prea mult de sisteme de joc si prea putin de atitudine.Daca vom aveam agresivitate si atitudine buna vom putea castiga in orice sistem.O sa fie meci de lupta,asa ca ai nostri vor trebui sa fie inteligenti si calmi.Bancu si Mitrita ar trebui sa lase nervii de-o parte.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 27 Sep 2018, 13:43

Egal cu Cluj si victorie cu Sibiu e perfect !

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 27 Sep 2018, 13:44

Cu vecesebe probabil vom lua bataie....nu cred ca reusim victoria anul asta,probabil in play-off ii batem cand se mai incheaga echipa!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Sep 2018, 14:22

lory69 scrie:
27 Sep 2018, 12:11
Daca juca Vinicius,as fi optat si eu pt varianta cu 3 fundasi.Dar asa,doar pt Tucudean m-as apara doar cu Donkor si Kelic.Si eu as opta pt Rocha in atac,am vazut ca intra foarte bine in combinatii,spre deosebire de Barbut.
Nuno intra bine in combinatii si are mai multe maturitate decat Barbut, insa tot pe stanga. in dreapta nu a dat randament in doua meciuri cand a jucat acolo

iuli

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 27 Sep 2018, 15:10

Nuno intra bine in combinatii in afara terenului,in teren e bezmetic in continuare.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 27 Sep 2018, 16:02

Jimmy Darmody scrie:
27 Sep 2018, 13:44
Cu vecesebe probabil vom lua bataie....nu cred ca reusim victoria anul asta,probabil in play-off ii batem cand se mai incheaga echipa!
E greu sa bati fcsb.E nevoie de multa maturitate si agresivitate.Daca jucam cu ei cum am facut-o ultima oara,avem sanse.Cele mai bune ale fcsbului din campionatul trecut,sunt cele cu noi.Daca mai luam mult bataie de la ei intram in cartea recordurilor.

Închis