[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la Cluj?

Poll ended at 01 Oct 2018, 23:34

3 puncte, lucrurile incep sa se aseze pe un fagas normal
16
67%
1 punct, CFR-ul e campioana en-titre
6
25%
0 puncte, echipa inca are fluctuatii de forma
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 27 Sep 2018, 16:38

Anunt deplasare
Peluza Nord organizeaza deplasarea la Cluj pentru meciul cu CFR de luni 1 Octombrie cu microbuze si autocare in functie de cerere. Plecarea are loc la ora 13:00, iar transportul costa ~50 de lei. Deseara in Peluza incepem inscrierile. Pentru alte detalii contactati un membru al unei brigazi sau lasati mesaj privat pe pagina de facebook Peluza Nord Craiova.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Sep 2018, 15:04



Apar niste jurnalisti la conferintele astea de presa ... Atatea intrebari despre Turnu Magurele, au batut pe Academica Rapid, echipa de liga 3-a. Zici ca sunt AS Roma.
Ai jucatori de nationala, Markovic, Cicaldau, Bancu, Mitrita. Mai poti sa discuti despre jucatori de liga 3-a, credeti ca jucatorii nostrii nu au orgoliu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Sep 2018, 11:55

Pana la urma nu sunt lamurit - cine merge la meci? :)

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 30 Sep 2018, 21:41

Ce bine joacă sibienii, ne va fi greu cu ei...până atunci sper la minim 1 punct maine seara! Cred ca avem valoarea necesară sa nu ne speriem de cfr și să jucam frumos. Echipa incepe sa se lege, avem și un atacant bun de careu.
Ce bulan au stelistii!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 30 Sep 2018, 21:58

Joaca bine Sibiu,dar noi trebuie sa ne gandim la cfr.Daca nu luam cel putin un punct o sa fie rau pt noi.Deja sepsi,gazu',viitoru sunt peste noi.Un punct la cluj ar fi bun maine seara.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 30 Sep 2018, 22:04

Exact asta spuneam și eu...avem nevoie de cel puțin 1 punct la cfr. În orice caz eu nu imi fac probleme de Sepsi, gaz metan, iași sau călărași care sunt acolo momentan. Cred ca vom termina tot în primele 3 la sfârșitul sezonului chiar dacă vom mai avea unele rezultate nesatisfăcătoare!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 30 Sep 2018, 22:10

Dany scrie:
30 Sep 2018, 22:04
Exact asta spuneam și eu...avem nevoie de cel puțin 1 punct la cfr. În orice caz eu nu imi fac probleme de Sepsi, gaz metan, iași sau călărași care sunt acolo momentan. Cred ca vom termina tot în primele 3 la sfârșitul sezonului chiar dacă vom mai avea unele rezultate nesatisfăcătoare!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Nici eu nu-mi fac probleme,pentru ca odata cu trecerea etapelor sepsi,gaz metan o sa se inmoaie.Problema e ca avem 4 etape infernale cu adversari grei.Ideea este ca nu ar fi bine sa ne indepartam de fcsb si cfr.Fcsb castiga asta seara,pentru ca au mult noroc.Daca castiga se fac 7 puncte intre noi si ei,ceea ce e foarte mult.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 30 Sep 2018, 22:18

Pana maine seara cand raman iar 4 puncte!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 30 Sep 2018, 22:29

Dany scrie:
30 Sep 2018, 22:18
Pana maine seara cand raman iar 4 puncteImagine!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Bine-ar fi.Daca mitrita va juca mai mult pentru echipa si mai putin pt el,avem o sansa.Maine trebuie sa avem.atitudine si agresivitate ca sa putem spera la ceva.Fara agresivitate nu putem castiga meciul asta.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 30 Sep 2018, 22:48

La conferința de presă pentru meciul cu cfr Mitrita spunea că trebuie să jucam ca in meciurile anterioare și să avem ATITUDINE ca sa putem câștiga. Cred ca vom juca bine și vom avea o șansă în acest meci. Pana la urma vad ca sibienii au picat dar și cu ei trebuie să fim foarte atenți și să nu tratăm meciul de sus.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 30 Sep 2018, 23:00

Dany scrie:
30 Sep 2018, 22:48
La conferința de presă pentru meciul cu cfr Mitrita spunea că trebuie să jucam ca in meciurile anterioare și să avem ATITUDINE ca sa putem câștiga. Cred ca vom juca bine și vom avea o șansă în acest meci. Pana la urma vad ca sibienii au picat dar și cu ei trebuie să fim foarte atenți și să nu tratăm meciul de sus.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Cine-i impiedica sa aibe atitudine.Sa joace cu atitudine fiecare meci daca vor rezultate,ca de valoare nu duc lipsa multi dintre ei.Sa joace toti cu atitudinea lui Donkor daca vor sa castige.Antrenorul este responsabil de atitudinea jucatotilor in teren.Ar trebui sa se vorbeasca mai putin de sisteme de joc si mai mult de agresivitate si daruire.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 30 Sep 2018, 23:22

Exact despre asta vorbeste Mangia. De fiecare data cand este intrebat de sisteme el vorbeste de atitudine.
Ori nu-i urmaresti declaratiile, ori ii sutesti ideile si le promovezi ca fiind ideile tale. Daca nu cumva esti chiar Mangia...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 30 Sep 2018, 23:37

dantes scrie:
30 Sep 2018, 23:22
Exact despre asta vorbeste Mangia. De fiecare data cand este intrebat de sisteme el vorbeste de atitudine.
Ori nu-i urmaresti declaratiile, ori ii sutesti ideile si le promovezi ca fiind ideile tale. Daca nu cumva esti chiar Mangia...
Pai din pacate,nu-i face cinste,sa spuna la interviuri ca echipa are probleme de atitudine.Atitudinea jucatorilor in teren este data de antrenor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 01 Oct 2018, 07:43

Neagu.djuvara scrie:
30 Sep 2018, 23:37
dantes scrie:
30 Sep 2018, 23:22
Exact despre asta vorbeste Mangia. De fiecare data cand este intrebat de sisteme el vorbeste de atitudine.
Ori nu-i urmaresti declaratiile, ori ii sutesti ideile si le promovezi ca fiind ideile tale. Daca nu cumva esti chiar Mangia...
Pai din pacate,nu-i face cinste,sa spuna la interviuri ca echipa are probleme de atitudine.Atitudinea jucatorilor in teren este data de antrenor.
Si ce ar trebui atunci sa spuna? Ca nu e el in stare sa le insufle atitudinea pe care o vrea? Eu zic ca zice si face ce trebuie, si el, si jucatorii, numai ca nu iti iese mereu asa cum vrei, asta e tot, e omeneste. Daca gazonul de la Craiova ar fi masa de biliard, asa cum te-ai astepta de la un stadion nou de 50+ milioane, atunci jocul lui Mitrita nu ar parea egoist, dupa parerea mea, ci fenomenal, pentru ca i-ar iesi fentele si ruperile de ritm, fara sa ii sara mingea aiurea - acum pare ca pierde mingea din egoism, cand omul incearca sa isi depaseasca adversarul direct, singura modalitate spectaculoasa si eficienta de a juca pentru un jucator cu talia lui.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 01 Oct 2018, 08:02

Numai ca nu intotdeauna ce se stabilește la antrenamente se poate pune în practică. Sunt mulți factori de care trebuie să ținem cont: echipa adversă, formă jucătorilor, accidentarile, terenul, dispoziția de moment, vremea, etc. Nu suntem inca o echipă care sa joace tot ceea ce dorim noi sau cum vrem noi. Mai avem de crescut. Important este să se facă pași în acest sens și să vedem la fiecare meci dorința de victorie!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Închis