[Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa sibienii in Banie?

Poll ended at 06 Oct 2018, 13:33

3 puncte, revenim pe loc de play-off si ne pregatim in liniste meciul cu oile
24
86%
1 punct, echipa scârțâie
2
7%
0 puncte, sibienii isi iau revansa dupa finala Cupei
2
7%
 
Total votes: 28

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Oct 2018, 15:35

Dany scrie:
07 Oct 2018, 15:26
Iti dai seama ca nimeni nu vrea lucrul asta. Pentru asta fiecare trebuie să își vadă de ale lui- jucătorii sa joace fotbal, iar noi sa încurajăm echipa. Nu stiu ce s-a întâmplat cu Bancu aseară dar nu as vrea sa ne injuram intre noi. Trebuie sa existe un respect reciproc. Firește că se pot spune anumite lucruri cand nu merge jocul, dar trebuie să fim echilibrati și noi si jucătorii. Lucrurile astea ne fac mult rau.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Pai sa joaca fotbal bancu,si sa arate ca nu degeaba e chemat la nationala.Nu trebuie injurat,indiferent de ceea ce face pe teren.Nici un jucator nu merita injutat.Daca ei nu pot mai mult,de ce sa fie injurati.Poate bancu considera ca e un mare intenational,si se simte jignit ca e bagat in teren sa joace impotriva unei echipe asa slabe ca hermanstadt.Vrea baiatu sa-si arate valoarea in meciuri internationale.La fel si mitrita.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de sorialis » 07 Oct 2018, 15:51

Optimist din fire, ma alătur ție...
BadBoysBlue scrie:E rezultat bun... Batem fcsbeu... E mai bine asa...

Trimis de pe al meu VTR-L29 folosind Tapatalk
Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de sorialis » 07 Oct 2018, 15:55

Atât!
ImagineImagineImagineImagineImagineImagine
dantes scrie:De ce sa nu fie o problema? Este Universitatea Craiova echipa abonata la campionat an de an in ultimii 20 de ani si eu nu stiu?
Nu. Suntem o echipa renascuta din propria-i cenusa. Am luat-o de la inceput invatand sa mergem. Revenim, urcam, am luat o cupa, avem un recul, nu-i nimic. Important e ca trendul sa fie ascendent pe termen lung, si cred ca el poate sa ramana ascendent chiar si daca, Doamne fereste, n-am intra in play off.
Inca mai avem o borna de trecut, inainte sa emitem pretentii de mare echipa: sa invingem Steaua.
Keep calm and carry on...
Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de sorialis » 07 Oct 2018, 15:58

Pentru problema lui Bancu și nu numai cu suporterii, eu i-aș aduce împreună fata în fata. Discuți, rezolvi problema și gata. Frustrarea e mare de ambele părți, jucători și suporteri...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 07 Oct 2018, 16:11

dantes scrie:
07 Oct 2018, 13:55
De ce sa nu fie o problema? Este Universitatea Craiova echipa abonata la campionat an de an in ultimii 20 de ani si eu nu stiu?
Nu. Suntem o echipa renascuta din propria-i cenusa. Am luat-o de la inceput invatand sa mergem. Revenim, urcam, am luat o cupa, avem un recul, nu-i nimic. Important e ca trendul sa fie ascendent pe termen lung, si cred ca el poate sa ramana ascendent chiar si daca, Doamne fereste, n-am intra in play off.
Inca mai avem o borna de trecut, inainte sa emitem pretentii de mare echipa: sa invingem Steaua.
Keep calm and carry on...
...daca ne raportam la ultimii dooj'de ani, atunci cupa asta trebuie sa ne fie de ajuns pt. urmatorii inca 20. Am renascut sa ne batem cu sepsi la poff cu stadion de 5* si public cat toata liga1?...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 07 Oct 2018, 16:24

...sa nu raspunzi la provocarile suporterilor ar trebui trecut in regulamentul de ordine interioara al clubului. Asta daca te respecti ca club. Data trecuta a fost Mitrita, acum e Bancu, vor urma Briceag, Mateiu etc. Ce e asta? Facem panarama pe stadion la fiecare meci? Nu poti sa educi mii de oameni, dar poti sa le impui la cinspe fraieri sa se abtina draqului de la astfel de gesturi!...

iuli

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de iuli » 07 Oct 2018, 16:32

banuiesc ceva personaje noi aparute pe forum de mititelism cronic.sint foarte vocali la esecuri si dispar la victorii,sau cauta nod in papura si atunci.reapar inainte de fiecare meci:daca nici p'astia atunci pe cine?baietii munciti mah cinstit in ograda chelului si lasati munca sub acoperire,pe forumul asta nu veti avea succes.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 07 Oct 2018, 16:34

sorialis scrie:
07 Oct 2018, 15:58
Pentru problema lui Bancu și nu numai cu suporterii, eu i-aș aduce împreună fata în fata. Discuți, rezolvi problema și gata. Frustrarea e mare de ambele părți, jucători și suporteri...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Sorine, problema e ca Bancu a sarit sa-i injure EL pe suporteri in conditiile in care cei de la PN ii strigau lui Kelic sa bage osul. Aia e problema! Bancu s-a erijat in avocatul echipei si a inceput sa le zica de morti alora de ii incurajau in ploaie pe la Medias. Si nu, nu mi se pare corect fata de amaratii astia de urmeaza echipa in lung si-n lat sa incepi sa-i injuri, in conditiile in care, vorba aia, tu nu erai jucatorul vizat de criticile lor.
Si, din ce se zvoneste, bisericuta Mitrita-Bancu e in conflict cu Mangia. Sincer, vad o singura solutie: vrei alt antrenor, iti fac lipeala cu Bon. La echipa a 2-a! In momentul in care jucatorii pun interesele personale DEASUPRA intereselor echipei, pentru mine sunt PA, indiferent de numele acelui jucator si de meciurile lui pe la Nationala.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de iuli » 07 Oct 2018, 16:45

nu inteleg de ce ar fi conflict Mangia vs Bancu,Mitrita.....

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de lory69 » 07 Oct 2018, 16:52

Iuli,eu unul nu am vazut nici o postare mititeliana aici,dupa dezastrul de ieri.Pur si simplu sunt niste comentarii prin care incercam sa cautam niste explicatii pt dezastrul de ieri....pt ca eu consider ca ieri am luat bataie..pctul obtinut fiind nemeritat.Deuxex,si eu am aceeasi impresie..este un nucleu de jucatori care se erijeaza in manageri ai echipei.Daca ati vazut interviul lui sorica cu MP de acum 2 zile,in care super-president il pupa in [cenzurat] pe Neagoe,poate avem si explicatia la ce haos este in club.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de SLH » 07 Oct 2018, 17:16

malus dacus scrie:
07 Oct 2018, 16:24
...sa nu raspunzi la provocarile suporterilor ar trebui trecut in regulamentul de ordine interioara al clubului. Asta daca te respecti ca club. Data trecuta a fost Mitrita, acum e Bancu, vor urma Briceag, Mateiu etc. Ce e asta? Facem panarama pe stadion la fiecare meci? Nu poti sa educi mii de oameni, dar poti sa le impui la cinspe fraieri sa se abtina draqului de la astfel de gesturi!...
Perfect de acord.
Nici nu mai conteaza ce a fost in teren cand am ajuns sa ne injure jucatorii. Am crezut ca sunt scapari, ca chiar ii deranjeaza lumea ca ii injura pe la T2 din minutul 1, dar se pare ca e deja un obicei prost si aici doar conducerea o poate rezolva. Amenda de fiecare data cand un jucator jigneste sau intra in conflict cu suporterii. Se pare ca am fost prea baieti buni cu jucatorii si la nivelul de educatie pe care il au fotbalistii am ajuns sa fim luati de fraieri.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 07 Oct 2018, 17:21

sorialis scrie:
07 Oct 2018, 15:58
Pentru problema lui Bancu și nu numai cu suporterii, eu i-aș aduce împreună fata în fata. Discuți, rezolvi problema și gata. Frustrarea e mare de ambele părți, jucători și suporteri...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
...problema lui Bancu are o singura rezolvare: sa-si ceara public scuze fata de suporteri iar clubul sa vina cu un comunicat in care sa spuna ca pe viitor nu se vor mai intampla asemenea lucruri. Un caz izolat, treaca mearga, dar daca nu se vor lua masuri, toata lumea va avea de pierdut...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Oct 2018, 17:33

E clar ca unii jucatori nu-l respecta pe antrenor,pentru ca e de neinteles atitudinea lor din teren.Bancu si mitrita sunt jucatori prea mari ca sa ascultr de un antrenor asa slab ca mangia.Sa nu uite ca au fost printre cei mai slabi de pe teren la ultimele meciuri de la echipa nationala.Nu sunt de acord ca bancu si mitrita sa fie injurati,dar daca esti mare fotbalist pai trebui sa accepti si sa-ti vezi de treaba ta si daca te injura 100.000 de oameni din tribuna.Daca nu suporti presiunea tribunei inseamna ca nu esti fotbalist.E meseria lor si reputatia lor in joc,n-au decat sa se comporte cum cred de cuviinta.

iuli

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de iuli » 07 Oct 2018, 21:18

lory69 scrie:
07 Oct 2018, 16:52
Iuli,eu unul nu am vazut nici o postare mititeliana aici,dupa dezastrul de ieri.Pur si simplu sunt niste comentarii prin care incercam sa cautam niste explicatii pt dezastrul de ieri....pt ca eu consider ca ieri am luat bataie..pctul obtinut fiind nemeritat.Deuxex,si eu am aceeasi impresie..este un nucleu de jucatori care se erijeaza in manageri ai echipei.Daca ati vazut interviul lui sorica cu MP de acum 2 zile,in care super-president il pupa in [cenzurat] pe Neagoe,poate avem si explicatia la ce haos este in club.
ce haos vere,vorbiti sa nu adormiti?etapa trecuta am ucis Viitorul iar campioana a fost salvata de gong.despre ce haos vorbim? un meci in care gazonul infect si adversarii pe trei linii ne-au pus probleme?Dortmund e la ani lumina de ce juca cu Klopp si n-am vazut pe nimeni sa injure jucatorii ca la noi...noi zici ca am umilit Barca si Real in ultimii ani si acum nu batem Sibiul.....treziti-va,nu e normal ce se intampla pe teren.dar nici in tribuna,unde nu prea avem adversar,daca pricepi aluzia!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de lory69 » 07 Oct 2018, 21:40

Doar o singura observatie,deocamdata...Dormundt e pe primul loc,ai cam ramas in urma.

Închis