[Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in acest meci cu FCSB?

Poll ended at 19 Oct 2018, 23:45

Luam 3 puncte mari, spargem gheata!
22
69%
Egal, nu putem mai mult
3
9%
Luptam ca niciodata, luam bataie ca intotdeauna
7
22%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Bobby » 23 Oct 2018, 23:51

Poate ca cei de la club ar trebui sa comercializeze acest meci istoric pe DVD sau digital format - istoric pentru memoria lui Ilie, nu pentru ca am batut FCSB. Iar toate profiturile sa fie folosite in scopuri caritabile sau de celebrare a memoriei lui Balaci :

- o statuie la stadion;
- burse "Ilie Balaci" pentru copiii fotbalisti.

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Florin-UCV » 24 Oct 2018, 01:32

Paginile 6-7 din acest topic sunt o rusine, sunt acolo cateva forme de viata absolut mizerabile, sunt exact la nivelul lui mititelu si al sectantilor lui. Ce diferenta este intre astia si aia care i-au injurat pe Ilie Balaci si pe Gica Craioveanu?

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Dany » 24 Oct 2018, 08:12

Meciul asta a fost foarte greu, de fapt toată ziua ă fost foarte dificilă pentru suporterii Universității. Este important ca S-a reusit și o victorie mare împotriva unei echipe pe care nu am mai batut-o de ceva timp. Atmosfera incredibilă dar era de preferat sa jucam fără să se întâmple această nenorocire. Poate din această cauză nici jocul nostru nu a fost foarte bun, în special în prima repriză, dar totul e bine cand se termina cu bine. Mergem înainte cu speranțe dar trebuie să fim atenți deoarece sunt multe echipe care trag la play-off și avem nevoie de continuitate în rezultate pozitive. Felicitări suporterilor și încă odată Dumnezeu să îl odihnească în pace pe Ilie Balaci.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de DeuxEx » 24 Oct 2018, 12:48

Ca idee, dupa meciul de duminica seara, Alexandru Mateiu a propus retragerea tricoului cu numarul 8...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Paul » 24 Oct 2018, 12:50

Florin-UCV scrie:
24 Oct 2018, 01:32
Paginile 6-7 din acest topic sunt o rusine, sunt acolo cateva forme de viata absolut mizerabile, sunt exact la nivelul lui mititelu si al sectantilor lui. Ce diferenta este intre astia si aia care i-au injurat pe Ilie Balaci si pe Gica Craioveanu?
Din pacate de multe ori se intampla cu niste colegi de-ai nostri sa uite ca sunt suporterii Craiovei, sau asa se presupune, si nu sunt ajutoarele lui Dinu Vama la GigiSport in actiunea concertata de a denigra echipa si antrenorii.
Uitam ca sunt si ei oameni si nu reusim sa vedem o chestie simpla: ca joaca atat cat pot ei de bine, dau tot ce pot. Pentru mine asta e tot ce imi doresc, nu vreau sa bata mereu, pentru ca nu cred ca e posibil fara a face chestii aiurea, accept ca pot avea si scaderi de forma, dar ii iubesc pentru ca sunt ai nostri, astia care sunt, si nu vreau sa le caut inlocuitori in continuu.
Nu stiu cati de-aici au fost la meciurile Craiovei Maxima, dar pot sa va asigur ca si ei aveau perioade proaste, in care ne chinuiam cu Galatiul sau cu Argesul, si asta zic cand era echipa mare, cu Balaci. Dup-aia nici nu are rost sa vorbim, poate doar o scurta perioada cu Stanga, Craioveanu, Gane, Papura si Calin.
Deci ce avem noi acum e o echipa foarte buna, trebuie incurajati mereu si lasate pretentiile aiurea.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Bobby » 24 Oct 2018, 13:18

Atita timp cit jucatorii si antrenorii nu sint jigniti - diversitatea de opinii e OK. E una sa fii dezamagit - si alta e sa jignesti.

Inteleg si aprob opinia ca echipa trebuie incurajata indiferent de scor, dar inteleg si faptul ca oamenii pot fi liberi sa-si exprime si dezamagirile.

Pina la urma, dupa vreo 15-20 de ani de intuneric, reinvatam cu totii - club si fani - sa fim cu totii in acest fenomen, cu incredere, speranta, dezamagiri si neintelegeri citeodata, ca asa se mai intimpla intr-o familie, cum bine zicea Bancu.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Oct 2018, 13:52

Asta cu retragerea numarului 8 mi se pare o idee proasta,sincer.Numarul 8 trebuie sa fie purtat in continuare,nu retras si dat uitarii.Pentru mine n-are nici o noima chestia asta cu retragerea numarului 8.La echipa asta numarul 8 va trebui sa fie purtat de cei mai buni.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Paul » 24 Oct 2018, 15:29

Bobby scrie:
24 Oct 2018, 13:18
Atita timp cit jucatorii si antrenorii nu sint jigniti - diversitatea de opinii e OK. E una sa fii dezamagit - si alta e sa jignesti.

Inteleg si aprob opinia ca echipa trebuie incurajata indiferent de scor, dar inteleg si faptul ca oamenii pot fi liberi sa-si exprime si dezamagirile.

Pina la urma, dupa vreo 15-20 de ani de intuneric, reinvatam cu totii - club si fani - sa fim cu totii in acest fenomen, cu incredere, speranta, dezamagiri si neintelegeri citeodata, ca asa se mai intimpla intr-o familie, cum bine zicea Bancu.
Foarte adevarat tot ce zici, si eu nu ma refeream la dezamagiri, de-alea avem cu totii. Ma refer la tonul ala de client nemultumit care o da si in jigniri si in cel mai bun caz baga un misto. Nu e ok, asa nu e familie. In familie da, spui ce nu iti place, dar nu ii pui la pamant pe ceilalti.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de malus dacus » 24 Oct 2018, 17:54

...retragerea numarului 8 in memoria lui Ilie Balaci chiar se impune. Am auzit pareri ca, vezi Doamne, prin aceasta practica se va ajunge sa nu mai fie numere decat de la 12 in sus. O idiotenie. Retragerea numarului e o exceptie, nu o practica obisnuita. O faci pt. fotbalistii de geniu si nu cred ca sunt atat de multi...

sorin107

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de sorin107 » 24 Oct 2018, 19:02

as fi de acord, dar cu un singur amendament - daca-l retragi, retrage-l dupa ce-ti pleaca jucatorul ala, nu dupa ce moare. gen numarul 10 la napoli, a fost retras dupa ce-a plecat maradona.

daca faci gestul asta acum mi se pare romanism din ala clasic - nu-ti mai apreciezi valorile decat dupa ce nu le mai ai.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de White&Blue » 24 Oct 2018, 20:12

Neagu.djuvara scrie:
24 Oct 2018, 13:52
Asta cu retragerea numarului 8 mi se pare o idee proasta,sincer.Numarul 8 trebuie sa fie purtat in continuare,nu retras si dat uitarii.Pentru mine n-are nici o noima chestia asta cu retragerea numarului 8.La echipa asta numarul 8 va trebui sa fie purtat de cei mai buni.
Subscriu! Cred ca ar trebui acordat numarul 8 dupa anumite criterii de performanta si vechime. Gen sa aiba onoarea sa capete numarul 8 un jucator cu minim 2,3 sezoane la echipa, un minim de meciuri jucate si cu procentaj bun de pase reusite...nu e neaparat ca astea sa fie criteriile de performanta, dar sa poata fi dobandit pe baza a ceva.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de malus dacus » 24 Oct 2018, 20:25

...cu alte cuvinte nu esti de acord. Amendamentul tau e in pom, pt. ca Balaci nu mai e, iar discutia era despre el, nu despre cum sa fie de-acum incolo. Fiecare cu parerea lui. Eu mi-am spus-o. Balaci a fost imens si merita orice, chiar si post mortem. Ar fi o cinstire pentru el dar totodata ar innobila si clubul...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Bobby » 24 Oct 2018, 20:31

Retragem tricoul cu numarul 8 pentru Ilie si Craioveanu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de marius_vl » 24 Oct 2018, 20:32

Cred ca nu era mai potrivit un jucator decat Mateiu, care sa poarte numarul asta in acest moment! iar poza facuta de el impreuna cu Minunea Blonda cu doua zile inainte de tragedie este pur si simplu incredibila, de pus in rama pt posteritate! Imi doresc ca Alex sa isi incheie cariera de jucator la Craiova si sa ramana apoi intr-o functie de conducere!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Paul » 24 Oct 2018, 21:21

marius_vl scrie:
24 Oct 2018, 20:32
Cred ca nu era mai potrivit un jucator decat Mateiu, care sa poarte numarul asta in acest moment! iar poza facuta de el impreuna cu Minunea Blonda cu doua zile inainte de tragedie este pur si simplu incredibila, de pus in rama pt posteritate! Imi doresc ca Alex sa isi incheie cariera de jucator la Craiova si sa ramana apoi intr-o functie de conducere!
Si mie mi-a intrat la inima Mateiu si avand in vedere ca e cel mai vechi din lot si si-a prelungit contractul la 29 de ani pentru inca 4 ani il face cel mai reprezentativ jucator de dupa renastere.

Închis