[Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Iasi?

Poll ended at 03 Noi 2018, 23:26

3 puncte, echipa creste de la meci la meci
21
88%
1 punct, plaiesii isi dau viata pe teren
3
13%
0 puncte, moldovenii inving nesperat
0
No votes
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 04 Noi 2018, 01:25

Nu - nea Iftime de la Botosani ne face o mare favoare de fapt. Cu cit nu ne baga lumea in seama, cu atit mai bine. Daca ne baga lumea prea mult in seama, asta inseamna presiune si nu e bine.

Din punctul meu de vedere, sa fim noi a patra favorita la titlu, si sa stam pe locurile 2-3-4 pina in ultima etapa, cind prin jocul rezultatelor sa terminam pe primul loc :-)

Am mai scris pe aici, nu cred ca sintem gata ca si club & echipa & staff sa luptam pentru titlu in acest campionat. Progres fata de campionatul trecut ar fi sa terminam pe podium, sa cistigam cupa si sa facem, in sfirsit, un play off bun. Prestatia echipei in play off a fost slabuta in sezoanele precedente.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 04 Noi 2018, 01:35

Progres fata de campionatul trecut ar fi sa castugam campioantul, nu tot locul 3 si Cupa...Mi s epare normal ca dupa locul 5si locul 3, sa se doreasca mai mult. Daca nu iti propui, nu obti nimic. ...Ce naiba, au luat tilu amarati ca Astra si Viitorul, care aveau un palc de suporteri?!!! Craiova trebuie sa isi propuna sa ia titlul, sa lupte pentru titlu din rasputeri!! daca nu acum, atunci cand ?...peste inca 28 de ani???!!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Noi 2018, 01:36

Bobby scrie:
04 Noi 2018, 01:25
Nu - nea Iftime de la Botosani ne face o mare favoare de fapt. Cu cit nu ne baga lumea in seama, cu atit mai bine. Daca ne baga lumea prea mult in seama, asta inseamna presiune si nu e bine.

Din punctul meu de vedere, sa fim noi a patra favorita la titlu, si sa stam pe locurile 2-3-4 pina in ultima etapa, cind prin jocul rezultatelor sa terminam pe primul loc :-)

Am mai scris pe aici, nu cred ca sintem gata ca si club & echipa & staff sa luptam pentru titlu in acest campionat. Progres fata de campionatul trecut ar fi sa terminam pe podium, sa cistigam cupa si sa facem, in sfirsit, un play off bun. Prestatia echipei in play off a fost slabuta in sezoanele precedente.
Nu m-a deranjat ca a spus ca avem a 4 a sansa la titlu,dar sa spui ca viitorul are a doua sansa,e chiar o tampenie.Da va fi greu sa ne luptam.Si anul trecut am.facut un sezon regulat bun,iar play-off am fost de nerecunoscut.De abia dupa terminarea turului play-offului vom sti cu adevarat daca ne batem.cu sanse reale la titlu.Avem nevoie in iarna de vreo 2 3 jucatori de mare experienta ca sa ne putem lupta la titlu.Lotul este echilibrat,dar din pacate rezervele sunt departe de titulari ca valoare.

LiviuB

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Noi 2018, 11:11

sa vorbesti de echipele care o sa ia titlul dupa ce pierzi cu 5-1 acasa mi se pare cel putin ciudat... cred ca acest individ din extremitatea nordica a tarii ar trebui sa aiba alte griji. dar e o vorba, cainele moare de drum lung si prostul de grija altora.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Noi 2018, 13:02

Stati calmi, scopul nostru e sa intram in play-off. Vedem apoi ce va fi. Am aratat in acest sezon ca putem sa batem pe oricine, dar putem sa si luam bataie de la oricine. Momentan, lotul este echilibrat, dar la limita. Orice jucator nou va trece printr-o perioada de acomodare, la finalul careia se va integra sau nu in echipa.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Noi 2018, 13:06

LiviuB scrie:
04 Noi 2018, 11:11
sa vorbesti de echipele care o sa ia titlul dupa ce pierzi cu 5-1 acasa mi se pare cel putin ciudat... cred ca acest individ din extremitatea nordica a tarii ar trebui sa aiba alte griji. dar e o vorba, cainele moare de drum lung si prostul de grija altora.
Asta nu-i nimic.Pe fundasii de la sepsi,i-a facut IDIOTI,pentru faptul ca au gafat cu hermanstadt.Sa spui in direct ca fundasii unei echipe cu care esti in competitie sunt idioti,e incredibil.Probabil omu are multe frustrari,dar nu-i ok sa si le refuleze in direct la tv.Sa se uite la echipa lui care a fost non-combat cu cfr.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Noi 2018, 16:36

adi_g scrie:
04 Noi 2018, 01:35
Progres fata de campionatul trecut ar fi sa castugam campioantul, nu tot locul 3 si Cupa...Mi s epare normal ca dupa locul 5si locul 3, sa se doreasca mai mult. Daca nu iti propui, nu obti nimic. ...Ce naiba, au luat tilu amarati ca Astra si Viitorul, care aveau un palc de suporteri?!!! Craiova trebuie sa isi propuna sa ia titlul, sa lupte pentru titlu din rasputeri!! daca nu acum, atunci cand ?...peste inca 28 de ani???!!!
Ai dreptate,anul asta e momentul sa forteze castigarea campionatului.Daca nu-si propun obiective marete,n-o sa realizeze niciodata vreo mare performanta.Astrei si viitorului,le-a fost favorabil faptul ca n-au suporteri,pentru ca si suporterii pot pune o presiune uriasa pe jucatori.Daca viitorul ar fi avut publicul nostru nu cred ca ar fi castigat titlul.La noi presiunea publicului e apasatoare pentru unii din jucatorii nostri.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 04 Noi 2018, 17:43

La noi e ca la noi,cand ai varza nu ai butoi,cand ai ***** nu ai un coi!nu?numai scuze ....daca sunt capabili il vor lua,daca nu...il vor lua altii in viitor mai capabili....de parca toata Craiova a grija o are,sa ia echipa titlul,e bine ca avem echipa :)))

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 04 Noi 2018, 20:56

Vad ca toate echipele din fața câștiga meciurile în ultimile etape. Cred ca va trebui sa tragem tare si să câștigăm toate meciurile până la sfârșitul anului. Vom vedea apoi ce va mai fi, dar dacă ne impunem în aceste meciuri cu siguranta vom fi calificați în play-off și ne va fi mai usor in primavara. Trebuie să profităm acum de forma buna în care ne aflăm.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

LiviuB

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Noi 2018, 20:58

usor, usor, se creaza in jurul echipei o atmosfera care va impinge de la spate echipa. Avem un public constant pe stadion, avem o galerie inventiva, curata si care devine din ce in ce mai mare, lumea se aduna in jurul echipei, apar din ce in ce mai multi sponsori, avem un stadion ca afara, deja cand pronunti Universitatea Craiova in alte orase impui respect (vedem ce se intampla la spectacolele de la Cluj si Bucuresti ale celor de la Flacara). Mai adaugam si unitatea care se vede in cadrul echipei (jucatori valorosi dar si cu caracter), echilibrului staff-ului tehnic si al patronilor.
Exact ca in mitul Mesterului Manole, a fost nevoie de sacrificiul lui Balaci ca aceasta echipa sa redevina mare si sa fie respectata peste tot in tara. Castigarea titlului ar fi extrordinara dar mie mi se umple sufletul de bucurie cand aud cum striga copiii Mitritaaaa atunci cand acesta a aparut pe tunel la meciul cu fcsb.

LiviuB

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Noi 2018, 21:44

ce atent e horatiu fesnic cu fcsb... asa de greu a acordat un 11m clar, apoi face tot ce poate sa ii duca pe astia in atac.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 04 Noi 2018, 22:16

...remarc si eu si nu e de neglijat ce face Flacara in aceste zile. Imnul Stiintei la Sala Palatului mi se pare ceva extraordinar. Dupa ani si ani, iata ca aceasta echipa incepe sa redevina un motiv de mandrie pt. oltenii stabiliti prin alte locuri, iar copiilor lor sa nu le fie rusine sa spuna ca tin cu Stiinta...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Noi 2018, 22:22

Universitatea cauta sa transfere inca un Alexandru , crescut de Leicester City 2, joaca in Premier League 2, e din Barlad are 20 de ani si joaca fundas.
Pascanu are 19 selectii pe la nationalele de tineret. O alta echipa care nu are fundas este FCSB, si ea interesata de el. Copilu pare sa aibe si alte oferte
Acuma, Ne asteptam sa plece Gardos ... dar si Kelic ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Noi 2018, 22:51

De ce Kelic?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 04 Noi 2018, 23:10

...asta e vreo exclusiva, sau ce?...

Închis