[Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Iasi?

Poll ended at 03 Noi 2018, 23:26

3 puncte, echipa creste de la meci la meci
21
88%
1 punct, plaiesii isi dau viata pe teren
3
13%
0 puncte, moldovenii inving nesperat
0
No votes
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Noi 2018, 22:34

Ce spui tu, mah? Adica, pentru un singur sezon, maxim 2 in care primesc 12.000 euro/luna sa accept sa ma terfeleasca Jiji pe toate canalele de televiziune aservite? Pai inseamna ca ala care gandeste asa e complet idioŤ! Eu vorbesc de fotbalistii adevarati, nu de carpe!
Iar Zlatinski a fost un cal troian pentru cioban. La Craiova nu ar fi primit niciodata banii pe care ii ia la oi. La noi in mod cert nu mai prindea echipa. Pai tu ai impresia ca a plecat la oi fara sa discute cu Rotaru inainte? Stai tu calm, Zlatinksi a semnat contractul carierei cu oile cu acordul lui Rotaru, care i-a permis sa plece liber de contract.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 05 Noi 2018, 22:48

DeuxEx scrie:
05 Noi 2018, 22:34
Ce spui tu, mah? Adica, pentru un singur sezon, maxim 2 in care primesc 12.000 euro/luna sa accept sa ma terfeleasca Jiji pe toate canalele de televiziune aservite? Pai inseamna ca ala care gandeste asa e complet idioŤ! Eu vorbesc de fotbalistii adevarati, nu de carpe!
Iar Zlatinski a fost un cal troian pentru cioban. La Craiova nu ar fi primit niciodata banii pe care ii ia la oi. La noi in mod cert nu mai prindea echipa. Pai tu ai impresia ca a plecat la oi fara sa discute cu Rotaru inainte? Stai tu calm, Zlatinksi a semnat contractul carierei cu oile cu acordul lui Rotaru, care i-a permis sa plece liber de contract.
Hai sa nu fim mai catolici decat papa.Pai tie ti-e usor sa zici ca nu te-ai lasa umilit pentru 12.000/luna,pentru ca nu esti in situatia asta.Jiji ii terfeleste normal,pentru ca le da o groaza de bani si ei isi bat joc de fotbal.Nu i-a fortat nimeni sa se duca la el.Iti dai seama man,coman si ceilalti ce umiliti se simt cand le intra 12.000 pe luna....pfff,saracii de ei.Noi aici vorbim ca simpli suporteri.Daca cartu,care este o legenda a craiovei,a spus ca ii pare rau ca n-a jucat la steaua.

LiviuB

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Noi 2018, 23:00

Neagu.djuvara scrie:
05 Noi 2018, 20:10
sorin107 scrie:
05 Noi 2018, 19:28
Neagu.djuvara scrie:Pascanu a spus ca e mare stelist.Steaua are prima sansa sa-l ia daca il vrea cu adevarat.Doar nu alege craiova in locul stelei,sa fim seriosi.

Adica merge in liga 4? Ce exprimare aici pe forum, frate...steaua cu s mare, cica nu alege craiova in locul stelei. Inseamna ca-i cretin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
E normal sa fii subiectiv.Daca ai fi jucator si ai avea 19 ani si ti-ar da becali 12.000 pe luna,si craiova 4.000,tu te-ai duce pe 4000 pe luna nu?
Un jucator de 19 ani trebuie sa fie retard sa aleaga steaua. Raspunsul ti l-ai dat singur ulterior, Ivan si Baluta au refuzat pt ca au plecat lejer pe mai multi bani. Si atunci de ce sa te duci acolo unde ai sanse mari sa iti termini cariera? E mai bine sa pleci la voluntari dupa 2 -3 ani cu coada intre picioare? Plus ca la 19 ani trebuie sa ai grija de cariera, nu de bani. Repet, trebuie sa fii un masochist ***** ca sa te duci sclav la oier.
Si nici nu mai vorbesc de celelalte aspecte, de public, de respect fata de suporteri. Dragostea oamenilor e lucrul cel mai important pe lumea asta. Trebuie sa fii mult prea nesimtit sa nu te gandesti la oamenii care te iubesc.
Si mai e un cuvant la care sa te gandesti - demnitate

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 05 Noi 2018, 23:36

LiviuB scrie:
05 Noi 2018, 23:00
Neagu.djuvara scrie:
05 Noi 2018, 20:10
sorin107 scrie:
05 Noi 2018, 19:28



Adica merge in liga 4? Ce exprimare aici pe forum, frate...steaua cu s mare, cica nu alege craiova in locul stelei. Inseamna ca-i cretin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
E normal sa fii subiectiv.Daca ai fi jucator si ai avea 19 ani si ti-ar da becali 12.000 pe luna,si craiova 4.000,tu te-ai duce pe 4000 pe luna nu?
Un jucator de 19 ani trebuie sa fie retard sa aleaga steaua. Raspunsul ti l-ai dat singur ulterior, Ivan si Baluta au refuzat pt ca au plecat lejer pe mai multi bani. Si atunci de ce sa te duci acolo unde ai sanse mari sa iti termini cariera? E mai bine sa pleci la voluntari dupa 2 -3 ani cu coada intre picioare? Plus ca la 19 ani trebuie sa ai grija de cariera, nu de bani. Repet, trebuie sa fii un masochist ***** ca sa te duci sclav la oier.
Si nici nu mai vorbesc de celelalte aspecte, de public, de respect fata de suporteri. Dragostea oamenilor e lucrul cel mai important pe lumea asta. Trebuie sa fii mult prea nesimtit sa nu te gandesti la oamenii care te iubesc.
Si mai e un cuvant la care sa te gandesti - demnitate
E vina jucatorilor ca se rateaza la fcsb.Nu poti sa fii jucator la fcsb,sa iei zeci de mii de euro pe luna,sa-ti bati joc de fotbal si sa vina ciobanetele sa te pupe pe frunte.Peste tot in lumea asta,unde sunt bani multi,e si stres mult.Nu inseamna ca daca esti jucator tanar la fcsb,obligatoriu trebuie sa te ratezi.Daca esti Fotbalist,ai capul pe umeri,ai personalitate,n-ai cum sa te ratezi la fcsb.Nu-i obliga nimeni sa mearga la el,ei doar viseaza la bani si la viata buna de bucuresti,iar fotbalul il pun pe locul 2.

iuli

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 05 Noi 2018, 23:46

Neagu.djuvara scrie:
05 Noi 2018, 19:29
Partea financiara primeaza pentru majoritatea jucatorilor tineri,si de'aia toti aleg steaua.Steaua nu se refuza.Daca esti cu adevarat valoros,faci fata presiunii ciobanului.Bine ar fi sa avem si noi un Man la craiova.
sper sa dispari cat mai repede!ma urinez pe steoaia ta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Noi 2018, 23:47

Da? Zi-mi si mie un jucator trecut in ultimii 5 ani pe la oi care joaca in Serie A? Primera? Ligue I? Premier? Nu? Inseamna ca ceva e putred in sistemul de la fcsb pe care tu il admiri atat de mult.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 06 Noi 2018, 00:08

FCSB nu reprezinta o cale de a pleca in campionatele tari. Universitatea Craiova a dat dovada ca poate creste jucatori buni si ca ii poate transfera in conditii bune atat pentru club, cat si pentru jucator.Este o atmosfera placuta in jurul echipei.Unde in Romania asta a noastra mai vezi un asemenea club? Realist vorbind mi se pare ca noi avem cel mai profesionist club din Liga 1.Mai avem mult de munca pana sa ajungem unde ne-am propus, cupele europene, sa fim o prezenta constanta si sa impunem respect pe plan international.Eu cred ca asta trebuie sa fie deviza noastra, nu mocirla din Liga 1.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Noi 2018, 00:16

DeuxEx scrie:
05 Noi 2018, 23:47
Da? Zi-mi si mie un jucator trecut in ultimii 5 ani pe la oi care joaca in Serie A? Primera? Ligue I? Premier? Nu? Inseamna ca ceva e putred in sistemul de la fcsb pe care tu il admiri atat de mult.
Intelegi numai ce vrei tu.Eu nu admir sistemu de la fcsb,din partea mea poate sa dea si faliment.Chiriches joaca in serie A.Gardos a jucat in premier league.Alin tosca la Betis Sevilla.Tatarusanu-Fiorentina,Ligue 1.Zi-mi si tu acum un jucator plecat de la noi care joaca in campionatele astea.Noi oltenii suntem prea mandri ca sa recunoastem ca altii pot.fi mai buni ca noi.Referitor la faptul ca jucatorii de.la fcsb sunt umiliti pe zeci de mii de euro pe luna,nu te gandesti ca sunt o groaza de oameni in tara asta care muncesc pe 1000 si ceva de lei si sunt umiliti de patronii lor?De aia nu-ti pare rau?Ti-am.zis,daca esti fotbalist,nu te ratezi la fcsb,indiferent de varsta.Imagineaza-ti-l pe regretatul ILIE BALACI,avand 18 ani si jucand in zilele astea la fcsb.Oare se rata?Nu cred.Peste tot in lumea asta unde-s bani multi,exista stres si responsabilitate mare.Exact asa e si la stana ciobanului.Copiii aia se rateaza la fcsb,pentru ca au numai bani in cap,si nu mai fac nici un sacrificiu pentru meseria lor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 06 Noi 2018, 00:23

Pentru jucatorii tineri, probabil ca U Craiova si Viitorul par cele mai bune alternative in liga 1.

Totusi, daca vorbim de FCSB, Man a crescut frumos acolo in ultimii ani; a ajuns acolo ca un copil promitator venit din liga 2 - acum a devenit o certitudine a ligii 1, una dintre marile promisiuni ale fotbalului romanesc. Man pare mai degraba exceptia ultimilor ani la FCSB.

M-as bucura sa mai aducem si noi pusti din liga 2 si sa-i transformam in jucatori buni de liga 1; ultimul jucator venit din liga 2 la Craiova a fost Bancu, acum 4 ani.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Noi 2018, 00:33

Bobby scrie:
06 Noi 2018, 00:23
Pentru jucatorii tineri, probabil ca U Craiova si Viitorul par cele mai bune alternative in liga 1.

Totusi, daca vorbim de FCSB, Man a crescut frumos acolo in ultimii ani; a ajuns acolo ca un copil promitator venit din liga 2 - acum a devenit o certitudine a ligii 1, una dintre marile promisiuni ale fotbalului romanesc. Man pare mai degraba exceptia ultimilor ani la FCSB.

M-as bucura sa mai aducem si noi pusti din liga 2 si sa-i transformam in jucatori buni de liga 1; ultimul jucator venit din liga 2 la Craiova a fost Bancu, acum 4 ani.
Daca ai valoare te impui oriunde.Man a crescut frumos,pentru ca are valoare si capul pe umeri,si cu siguranta nu se simte umilit la fcsb.Da mi-as dori ca in anii urmatori sa mai gasim si noi un Bancu,un Ivan,un Vatajelu,un Koljic.Gasesti jucatori tineri si buni la liga a 2 a.Daca-i aveam la momentul asta pe Ivan si vatajelu,eram invincibili

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 06 Noi 2018, 00:47

Am zis "ultimii 5 ani"... Bine ca nu l-ai adus si pe jucătorul Hagi in discutie...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Noi 2018, 01:14

DeuxEx scrie:
06 Noi 2018, 00:47
Am zis "ultimii 5 ani"... Bine ca nu l-ai adus si pe jucătorul Hagi in discutie...

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Tu duci tot timpul discutia intr-un punct care-ti e confortabil.Nu-i o idee buna.Nici argumentele irefutabile nu-ti sunt de ajuns.Ti-am zis,tu intelegi numai ce-ti convine.Sunt convins ca toti cei care suntem pe forumul asta iubim echipa asta foarte mult,dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa vedem.si lucrurile neplacute sau sa nu recunoastem superioritatea unui adversar.Mandria si orgoliul oltenesc isi spun cuvantul.

LiviuB

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Noi 2018, 06:39

Daca tie ti se pare un mediu propice pt evolutia unui jucator la fcsb chiar nu mai are rost sa continuam aceasta dicutie

LiviuB

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Noi 2018, 08:16

Intr-un mediu bun, Man era deja intr-un campionat mai puternic. Du-i pe nedelcu, pe coman la alte echipe si ai sa vezi unde ar fi fost.
La fcsb devii jucaria unui cioban *****

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 14] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 06 Noi 2018, 08:21

Liviu, Deux, de unde aveti fratilor atata rabdare sa stati sa ii raspundeti la fiecare postare? Vedeti ca scrie tampenii, lasati-l, ca nu o scoateti la capat cu el.

Închis